Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rysqut napisał(-a):

Dziwne, kupiłem wczoraj ten sam zegarek na allegro lokalnie...
https://allegrolokalnie.pl/oferta/rakieta-2609ha-zegarek-radziecki-19-kamieni-wgy

Na lokalnym allegro tego nie widać, ale na zwykłym gość ma tylko 50% pozytywnych komentarzy. Ktoś będzie mial pecha i zegarka nie dostanie. Może Ci się jednak poszczęści. 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem od razu, sprzedawca 10 lat na allegro... Liczę na uczciwość

Zapłaciłem od razu, sprzedawca 10 lat na allegro... Liczę na uczciwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykli sprzedawcy tacy jak ja również rezygnują z udostępniania "przesyłki olx". OLX blokuje srodki za zegarek i domaga przedstawienia skanu dowodu osobistego (przód i tył) z wszystkimi danymi w nim zawartymi... Ma to zapobiec "praniu pięniędzy"... Niestety spotkała mnie taka nieprzyjemność
Od kiedy takie cuda? Nie tak dawno też robilem i nie musiałem nic wysyłać ??

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno wpłacając pieniądze do banku po prostu to robiłem. Teraz muszę się opowiadać, skąd je mam, a jak powiem że ukradłem, to nie chcą przyjąć :( Podobnie z wypłaceniem pieniędzy z własnego konta. Pytają na jaki cel? Na dziwki. Też nie chcą wypłacić 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy takie cuda? Nie tak dawno też robilem i nie musiałem nic wysyłać ??

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Jak sprzedajesz jeden zegarek to luz, a jak sprzedałeś już kilkanaście przedmiotów to żądają pełnego skanu dowodu osobistego aby zapobiec 'praniu pieniędzy' czy jakoś tak

Tu szczegóły:

https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/360017626659-Jak-i-kiedy-weryfikujemy-dane-do-Przesy%C5%82ek-OLX


Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, renqien napisał(-a):

Nie tak dawno wpłacając pieniądze do banku po prostu to robiłem. Teraz muszę się opowiadać, skąd je mam, a jak powiem że ukradłem, to nie chcą przyjąć :( Podobnie z wypłaceniem pieniędzy z własnego konta. Pytają na jaki cel? Na dziwki. Też nie chcą wypłacić 🤔

Może spróbuj pójść w stronę  kościoła. 

Kasa - od księdza 😁

Na co? Na kościół 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie, w stronę kościoła jak idę z pieniędzmi, to przyjmują bez pytania.

Można powiedzieć, że czekają z otwartymi ramionami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprzedajesz jeden zegarek to luz, a jak sprzedałeś już kilkanaście przedmiotów to żądają pełnego skanu dowodu osobistego aby zapobiec 'praniu pieniędzy' czy jakoś tak

Tu szczegóły:

https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/360017626659-Jak-i-kiedy-weryfikujemy-dane-do-Przesy%C5%82ek-OLX


Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Raczej dla skarbowki

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarbówce nic do kasy za zegarek, nawet jeśli na nim zarobisz... Trzeba tylko przetrzymać go pół roku w kolekcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rysqut napisał(-a):

Skarbówce nic do kasy za zegarek, nawet jeśli na nim zarobisz... Trzeba tylko przetrzymać go pół roku w kolekcji 

I tu jesteś w błędzie. Jest takie coś jak podatek od czynności cywilnoprawnych 🤪


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie po to chcą dane żeby przekazać di US na żądanie. US trzepie na portalach ogłoszeniowych jak się patrzy

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z art. 9 pkt 6 Ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, który stanowi, iż obowiązek podatku nie dotyczy umów sprzedaży rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekracza 1000 zł, oraz art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowi, iż źródłem przychodu nie jest odpłatne zbycie rzeczy ruchomych po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Ta czarna jest rzadka? Myślałem, że tylko te z giloszem.

Z wypukłymi indeksami tak, jest rzadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2021 o 13:50, kchrapek napisał(-a):

Z wypukłymi indeksami tak, jest rzadka.

Mi też nie kojarzy się jako wielka rzadkość

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kirov57 napisał(-a):

Mi też nie kojarzy się jako wielka rzadkość

 

No nie twierdze że "wielka rzadkość", ale wcale ich tak często nie widać. Pewnie kilka w skali roku po różnych portalach. Nadal twierdze że rzadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rysqut napisał(-a):

A to czasem nie jest rakieta ?

 

Kompletny fejk ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14.09.2021 godz 12

Może jest ktoś z okolic Chorzowa i mógłby odebrać ten zegarek? (Sputnik)

- - -

14.09.2021 godz 17

Pięć godzin umawiania się na odbiór.... Kobieta informuje mnie że nikt nie odpowiada na ogłoszenie.... Kolega z forum ma odebrać zegarek... Umawiam się na odbiór... Sprzedająca już po piszę, że dwóch Panów pyta się o zegarek... Nie życzcie mi powodzenia....

 

Wczoraj z podobnego powodu odpuściłem pozłacanego Sputnika za 400 zł z olx, choć byłem pierwszym zdecydowanym...:)

 -- -

Ostatnia informacja  z godz.19:00, to już nie chodzi o to , że dwóch Panów pyta się o zegarek tylko o to, że zegarek będzie prawdopodobnie

kosztował już 350 zł... Ciekawe co będzie dalej?  Mieliście już tak? Nie znoszę takich sytuacji...:)

- - -

Około 20,00  zakończyłem rozmowę z Panią, która sprzedawała ruską okazję na olx. Nie zdecydowałem się dać więcej  niż 300, gdyby sprzedająca w przyszłości mówiła, że ma kupca za taką cenę.... Dzień był bardzo emocjonujący.:)

 

Nie zapomnijcie mieć zawsze przy sobie 300 zł bo takiego sputnika możecie spotkać wszędzie na bazarze, w lombardzie i nigdy nie wiadomo ile będzie ostatecznie kosztował. :)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chce wyciągnąć jak najwięcej. 

Jeśli nie odbierasz osobiście tylko ktoś Ci robi przysługę ja bym odpuścił.

Na miejscu może się okazać, że ktoś jej jednak daje 400zł i trzeba jeszcze dołożyć.

Szkoda czasu Twojego i osoby odbierającej.

''Pazerność jest tą cechą u ludzi, na którą zawsze można liczyć''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "Pani" pomyliła platformy sprzedażowe..

Licytacje i podbicia cen są na konkurencyjnych dla olx... 

A niech jej sprężyny popękają od tej pazerności,  albo niech nie sprzeda i będzie musiała cenę opuścić..

Albo już na samym końcu niech jej choć zęby sczernieją... 

 

Nie to, żebym jej źle życzył...

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.