Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Nie pamiętam już gdzie ale kiedyś dawno było o nim albo w tv albo w jakiejś gazecie. To starszy człowiek który ma swoje zwyczaje. Dawniej wykonywał telefon do każdego kupującego żeby poopowiadać o zakupionym zegarku i nie tylko. Nie wiem jak teraz ale kiedyś dzwonił zawsze. Jak dla mnie było to na tyle męczące że miałem go wpisanego na stale w telefonie żeby rozpoznać i nie odbierać. Starszy pan po prostu lubi pogawędzić i jak na mój gust nieco przydługo. Dawno nie kupowałem u niego, ale ostatnio coś nabyłem i w niedzielne przedpołudnie miałem okazję rozmowy około 10 minutowej jak nie dłużej. Upierdliwe aczkolwiek nieszkodliwe. W każdym razie w żadnej sytuacji nie podejrzewałbym Pan o nieuczciwość czy kombinowanie. Jeśli jest jakaś niejasność to raczej roztargnienie :) Ci którzy kupują zegarki na allegro od dawna na pewno potwierdziliby moje słowa :) 

 

Potwierdzam. Kiedyś jak kupiłem zegarek u tego Pana również miałem przydługą rozmowę telefoniczną o zakupionym zegarku.

Godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

Ja też Pana Stanisława o nic niecnego nie podejrzewam. Zdziwiony byłem jedynie, że ten zegarek, w sumie raczej rzadki pojawia się po raz drugi na licytacji u tego sprzedawcy. Zawsze może się zdarzyć, że ktoś jednak nie zapłacił, zwrócił, albo ewentualnie sprzedający miał 2 podobne do sprzedaży. W to ostatnie jednak wątpię, bo zegarek był dość charakterystyczny ze względu na pewne niezgodności z oryginałem. Szkoda, że usunąłem z obserwowanych bo bym dał linka do tamtej oferty. Ja się wtedy nawet zastanawiałem, ale nie zdecydowałem się na zakup właśnie z w/w względów niezgodności z oryginałem. 

 

Proszę link tamtej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/staowy-poljot-de-luxe-rzadki-z-lat-60-swietny-stan-11419034704

Zegarka z tamtej oferty po prostu nikt nie kupił.Sprzedający sam zakończył aukcję przed czasem.

Można się rozejść.;)

Edytowane przez pabloo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem kilka lat temu pogadankę o Poljocie z lat 70. Całkiem przyjemną :)
Teraz już u niego nie kupuję, bo każe sobie słono płacić za zwykłe zegarki - a nie, sorry, miałem na myśli innego sprzedawcę - supler. Chyba, że to ta sama osoba?

A w tym Poljocie niezgodnością z oryginałem jest chromowana koronka i niewłaściwy sekundnik.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sam bardzo dawno zadzwoniłem do Pana Stanisława ale nie pamiętam czy kiedykolwiek coś kupiłem u niego,,,  I

rozmawiało się normalnie...

 

Wtedy jeszcze nie należałem do tego forum. Powiem tak, ma bardzo dużo ilość zegarków, bo sprzedaje od wielu lat na allegro.

Nie wiem w jaki sposób wszedł w ich posiadanie, pewnie jest domorosłym lub  niedoszłym kolekcjonerem - i za to należy mu się szacunek.

Chciał poszerzyć wiedzę o zegarkach, które posiada ale ma nikłe szanse.

Pewnie nie zawsze wiedział i wie za ile te zegarki sprzedawać aby na tym po prostu nie stracić. Z tego powodu

prowadzi te rozmowy i również dlatego, że ze względu na wiek i inne ograniczenia nie może być uczestnikiem tego forum.

Także z tego punktu widzenia radzi sobie bardzo dobrze.

 

Jest dwie strony - my chcemy kupić zegarki jak najtaniej, a on nie chce na nich stracić....

 

Mimo, że też lubię okazję to  nie chciałbym aby tego Poljota sprzedał np za 120 zł.

 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z pewnością był ciekawy, ale prócz niewłaściwego sekundnika i koronki miał jeszcze czarne wskazówki minutowa i godzinową. A powinny być jasne, stalowe. Jeżeli tylko były malowane to nie problem. W przeciwnym wypadku bardzo duży kłopot. Chyba że się mylę i takie mogą być?


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, faktycznie - powinno być na odwrót. Godzinowa i minutowa srebrne, a sekundnik niebieski! A patrzyłem wczoraj wieczorem na swój egzemplarz i mi umknęło... Ech.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, art_69 napisał(-a):

Jaka była cena tej bransolety? Nie ma już ogłoszenia.

 

Stówka


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transakcja na ryzyku, ale jest potencjał. Pochwalę się jak przyjdzie. 

 

P.s. jak ktoś ma koronkę do deluxa w automacie to chętnie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rysqut napisał(-a):

Transakcja na ryzyku, ale jest potencjał. Pochwalę się jak przyjdzie. 

 

P.s. jak ktoś ma koronkę do deluxa w automacie to chętnie kupię

Warto było, choćby dla mechanizmu i tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rysqut napisał(-a):

Transakcja na ryzyku, ale jest potencjał. Pochwalę się jak przyjdzie. 

 

P.s. jak ktoś ma koronkę do deluxa w automacie to chętnie kupię

Gratulacje, pokazałem żonie spytała z sarkazmem: "-I co? Ja mam Ci te 700 PLN pożyczyć czy jak?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta automat poniżej stówy. Stan pozostawia sporo do życzenia, ale może ktoś chce. Umyć tarczę, uzupełnić wskazówki, po zmianie szkiełka i polerce powinien być fajny.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-rakieta-automat-CID87-IDLhYYP.html#cc1affdca4

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

Rakieta automat poniżej stówy. Stan pozostawia sporo do życzenia, ale może ktoś chce. Umyć tarczę, uzupełnić wskazówki, po zmianie szkiełka i polerce powinien być fajny.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-rakieta-automat-CID87-IDLhYYP.html#cc1affdca4

Chyba 30 lub 40 zł więcej i jest na olx w bardzo ładnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Rakieta automat poniżej stówy. Stan pozostawia sporo do życzenia, ale może ktoś chce. Umyć tarczę, uzupełnić wskazówki, po zmianie szkiełka i polerce powinien być fajny.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-rakieta-automat-CID87-IDLhYYP.html#cc1affdca4

 

Tarcza to tu jest całkiem dobra... Jest perłowa i chyba nie za bardzo można taką czyścić. W tym zegarku, wizualnie najważniejsza jest jednak koperta, żeby była w bardzo dobrym stanie, bo jest na swój sposób  duża, gruba, kanciasta i to ona głównie zwraca uwagę. Na chromie może mniej to widać ale na pozłacanej przetarcia wyglądają bardzo źle... A,le zegarek rewelacyjny.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2021 o 19:41, kchrapek napisał(-a):

Nie pamiętam już gdzie ale kiedyś dawno było o nim albo w tv albo w jakiejś gazecie. To starszy człowiek który ma swoje zwyczaje. Dawniej wykonywał telefon do każdego kupującego żeby poopowiadać o zakupionym zegarku i nie tylko. Nie wiem jak teraz ale kiedyś dzwonił zawsze. Jak dla mnie było to na tyle męczące że miałem go wpisanego na stale w telefonie żeby rozpoznać i nie odbierać. Starszy pan po prostu lubi pogawędzić i jak na mój gust nieco przydługo. Dawno nie kupowałem u niego, ale ostatnio coś nabyłem i w niedzielne przedpołudnie miałem okazję rozmowy około 10 minutowej jak nie dłużej. Upierdliwe aczkolwiek nieszkodliwe. W każdym razie w żadnej sytuacji nie podejrzewałbym Pan o nieuczciwość czy kombinowanie. Jeśli jest jakaś niejasność to raczej roztargnienie :) Ci którzy kupują zegarki na allegro od dawna na pewno potwierdziliby moje słowa :) 

Dokładnie, potwierdzam. Pan Stanisław jest niesamowitym gawędziarzem. Problemem jest to, że czasem zdarza mu się sprzedawać false, choć wynika to raczej z niewiedzy niż chęci oszukania. Czasem też stan techniczny odbiega od tego przedstawionego w opisie. Ale to bardzo sympatyczny, starszy Pan. 

W dniu 22.11.2021 o 19:41, kchrapek napisał(-a):

Nie pamiętam już gdzie ale kiedyś dawno było o nim albo w tv albo w jakiejś gazecie. To starszy człowiek który ma swoje zwyczaje. Dawniej wykonywał telefon do każdego kupującego żeby poopowiadać o zakupionym zegarku i nie tylko. Nie wiem jak teraz ale kiedyś dzwonił zawsze. Jak dla mnie było to na tyle męczące że miałem go wpisanego na stale w telefonie żeby rozpoznać i nie odbierać. Starszy pan po prostu lubi pogawędzić i jak na mój gust nieco przydługo. Dawno nie kupowałem u niego, ale ostatnio coś nabyłem i w niedzielne przedpołudnie miałem okazję rozmowy około 10 minutowej jak nie dłużej. Upierdliwe aczkolwiek nieszkodliwe. W każdym razie w żadnej sytuacji nie podejrzewałbym Pan o nieuczciwość czy kombinowanie. Jeśli jest jakaś niejasność to raczej roztargnienie :) Ci którzy kupują zegarki na allegro od dawna na pewno potwierdziliby moje słowa :) 

Dokładnie, potwierdzam. Pan Stanisław jest niesamowitym gawędziarzem. Problemem jest to, że czasem zdarza mu się sprzedawać false, choć wynika to raczej z niewiedzy niż chęci oszukania. Czasem też stan techniczny odbiega od tego przedstawionego w opisie. Ale to bardzo sympatyczny, starszy Pan. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności. Baltika powinna mieć inny mostek, a Rakieta - Baltika? Jest dobrze, czy nie? Stan wyciorany, ale wstawiam, bo za 110 zł raczej lepszego się nie znajdzie. 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-meski-raketa-rakieta-balitca-cal-2609-21-jewels-CID87-IDKZdPD.html#c274587ec7


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.