Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

Ja tylko zapytam: 360 zł za hermetyczną (nawet uwzględniając dobry stan i oryginalny pasek)? Tylko ja uważam, że to przesada, czy to jakiś wyjątkowa okazja?

Jaki konkretnie model? Jakieś zdjęcia? Poza tym z paskiem to raczej nie wychodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie już niedostępne 🙂

A było popatrzeć dokładnie i kupić coś jeszcze, np Lanco w stali w automacie za 130, to chociaż przesyłka by się zwróciła 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2023 o 19:43, Progfan_87 napisał(-a):

Jaki konkretnie model? Jakieś zdjęcia? Poza tym z paskiem to raczej nie wychodziło. 

Oj, nie zauważyłem, że obcięło mi link.

https://allegro.pl/oferta/zegarek-nareczny-pobieda-12993533742


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Sporo jak za taki stan.

Jeśli dobrze kojarzę to tak zwana Czarnuszka, pierwszy zegarek w kosmosie, stąd wysoka cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ale jak dla mnie to zawsze był taki trochę najskromniejszy model hermetyka jeśli chodzi o tarczę. Taki niczym specjalnie nie wyróżniający się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, prw6 napisał(-a):

Czarnuszka, pierwszy zegarek w kosmosie, stąd wysoka cena

Jeszcze chyba nie widziałem za tyle! To taka sztuka bliska nos za ile by poszła, 600? Muszę chyba zrewidować swoje pojęcie o wartości niektórych sztuk w moim zbiorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni walą ceny z kosmosu bo gdzieś tam się dowiedzieli że zegarek był w kosmosie, drudzy płacą ceny z kosmosu za zegarek który w kosmosie nie był (tzn był, ale nie ten co kupili 🙂 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Jedni walą ceny z kosmosu bo gdzieś tam się dowiedzieli że zegarek był w kosmosie, drudzy płacą ceny z kosmosu za zegarek który w kosmosie nie był (tzn był, ale nie ten co kupili 🙂 )

Dokładnie. Ogólnie hermetyki są wyjątkowe same w sobie ale bez przesady, bo jeszcze dojdzie do tego co w przypadku Szturmańskich 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Uwaga na "okazyjnego" Szturmańskiego bo może kusić. Składak w chromowanej kopercie!

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-poljot-sturmanskie-radziecki-vintage-nmh

Ten typ też ma wiele innych radzieckich w kosmicznych cenach...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znany handlarz z Ukrainy. Jakiś czas temu przeniósł się do Polski. Ma sporo perełek, których chyba u nas nie wystawia, ale jego sklep na Etsy był okazały. Niestety, ceny mocno "zachodnie", czemu w sumie się nie dziwię, skoro ma klientów i kupują. Czasem zdarzają się jakieś "kwiatki", ale to Ukraina i tam to normalne. Mam wrażenie, że u nich to ty, jako idący do kogoś w odwiedziny, musisz być ostrożny, żeby w coś nie wdepnąć. Taka mentalność i trzeba ją zaakceptować albo nie odwiedzać.

 

Ten Szturman, jeśli ma prawilny werk, a koło datownika jest tutaj prawidłowe co może dobrze wróżyć, to niezły materiał na zrobienie porządnego zegarka. Tylko trzeba zobaczyć werk, czy zgodny rocznikowo. Generalnie bardzo lubię te Szturmany w takiej "zużytej" formie, gdzie widać upływ czasu na lumie i wskazówkach. Znaleźć mu stalową kopertę z koronkami, bo guziki wyglądają na stalowe i będzie fajny. Koperty czasem daje się wyrwać w znośnej cenie, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na szukanie.

Tutaj @Elob500 musiałby się wypowiedzieć, czy reszta zgodna, bo ja czasem nie ogarniam tych niuansów w 3133... wskazówki, bezele... skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@renqien ja się zasadniczo z Tobą zgadzam. Tarcza , wskazówki wyglądają ok, fotki werku nie ma. Dobrać kopertę i będzie super zegarek. Natomiast sprzedający upiera się że chromowana koperta jest ok i że zegarek jest oryginalny. A to już nieprawda, stąd moje ostrzeżenie. Jak ktoś świadomie kupi to w porządku. Ale jak kupuje "oryginał" to szkoda potem rozczarowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej chłopaki piszą all Ok.

Chromowane koperty miały chromowane koronki co widać, knopki są stalowe czyli chromowane były całkiem zużyte i zostały wymienione.

A pisze jeszcze że nie dział dobrze, trzeba naprawić.

Tarcz jest OK wskazówki OK luma się zlewa w całość, zatem 1k to dobra cena, do tego za 350-500 zyka stalowy korpus

albo jak kto chce to korpus z 55g można dosztukować tylko to też nie tanie jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Jak wyżej chłopaki piszą all Ok.

Chromowane koperty miały chromowane koronki co widać, knopki są stalowe czyli chromowane były całkiem zużyte i zostały wymienione.

A pisze jeszcze że nie dział dobrze, trzeba naprawić.

Tarcz jest OK wskazówki OK luma się zlewa w całość, zatem 1k to dobra cena, do tego za 350-500 zyka stalowy korpus

albo jak kto chce to korpus z 55g można dosztukować tylko to też nie tanie jest.

 

Trzeba niestety brać pod uwagę że nie ma zdjęcia mechanizmu więc może być loteria. Tym bardziej że opis mówi tak: "Zegar działa, ale nie dobrze. Potrzebuję serwis i naprawa. Nie daję gwarancji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma kopertę stalową lub prawidłowo  działajacy, stary mechanizm to warto kupić. Ja żałuję, że w tej chwili tymi elementami nie dysponuję.

- - -

Ostatnio Paweł miał ale połączył stalową  kopertę z Poljotem. Chcialem kupić.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

To tak się da? :o

Porównaj obie koperty, na frezerkę i jechane :).

Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Trzeba niestety brać pod uwagę że nie ma zdjęcia mechanizmu więc może być loteria. Tym bardziej że opis mówi tak: "Zegar działa, ale nie dobrze. Potrzebuję serwis i naprawa. Nie daję gwarancji"

Tak, foto werka by się przydało, ba na co komu kolejny nowszy mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.