Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dlatego że nie spotkałeś takiego na aukcjach doszedł do takiej kwoty. Przyznam że również w ciągu ostatnich dwóch lat się na takiego nie natknąłem. 

No przynajmniej jeden raz był  :lol: ; albo i dwa  :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to chyba szybko się z nim uporałeś :lol:

Może ktoś się skusi??

Slava transistor

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się skusi??

Slava transistor

 

Nekro - z tą okazją to trochę przesadziłeś, 1500 USD za potencjalnie uszkodzoną Sławę Accutron to lekkie przegięcie. ;)

 

ps. Widziałem jak takie sprawne schodziły za 1/3 tej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranzystora można dorwać taniej - za 1,5 - 2k pln widziałem kilka razy.

 

Co do de luxe z pierścieniami to faktycznie trudno go dorwac (ale mam dwa więc jak coś to pisać pw ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekro - z tą okazją to trochę przesadziłeś, 1500 USD za potencjalnie uszkodzoną Sławę Accutron to lekkie przegięcie. ;)

 

ps. Widziałem jak takie sprawne schodziły za 1/3 tej ceny

No fakt. Zeby było zgodnie z tematem jeszcze cena musiała by być okazjonalna. Ciężko dostępna sztuka więc wrzuciłem. Jakbyś gdzieś namierzył w normalniejszych pieniądzach daj znać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Zeby było zgodnie z tematem jeszcze cena musiała by być okazjonalna. Ciężko dostępna sztuka więc wrzuciłem. Jakbyś gdzieś namierzył w normalniejszych pieniądzach daj znać ;)

A wiecie, że był jeszcze model podobny do spaceview'a, z przezroczystą tarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że był jeszcze model podobny do spaceview'a, z przezroczystą tarczą?

 

Jakieś fotki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę ciekawostkę - złoty ???:

http://aukro.ua/chasy-muzhskie-naruchnye-zolotye-luch-sssr-i1567439434.html

 

Bardzo ciekawy okaz, Slavny Hans pisał że sporo się natrudził aby takiego zdobyć. Ja pasuję - póki co hopla zegarkowego trzymam na wodzy, i 4.5k PLN przekracza "nieco" zakres moich zakupów. Jednocześnie mam - póki co - plan nabywać jedynie te zegarki, które będę nosił. Nie bardzo sobie siebie wyobrażam z czymś takim na ręce... :):):) Aczkolwiek nie mogę odmówić piękna temu okazowi - jest sam w sobie niesamowity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam że nie ma co gadać ze sprzedawcą, nie opuści i nie sprzeda bez bransolety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, pojawił się też omawiany ostatnio "Poljot z pierścieniami".

 

http://aukro.ua/chasy-poljot-polet-i1569059232

 

Podziwiam inwencję sprzedającego, bo egzemplarza na którego widok aż ciśnie się pytanie z którego jeziora go wyciągnęli, ja bym jako "? ??????? ?????????" nie określił... :):):D

 

Ale cóż, my Słowianie słyniemy z fantazji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakieś fotki? :)

 

 

Tylko z katalogu :)

 

 

gallery_27642_149_118294.jpg

 

 

Gdzieś miałem jfotkę lepszej jakości, ale teraz nie mogę znaleźć, jak trafię to dodam :)

post-26957-0-54904200-1331841187.jpg

 

A tu pozostałe znane mi odmiany:

post-26957-0-92844100-1331841188.jpg

 

Podrzucę ciekawostkę - złoty ???:

http://aukro.ua/chas...1567439434.html

Bardzo ciekawy okaz, Slavny Hans pisał że sporo się natrudził aby takiego zdobyć. Ja pasuję - póki co hopla zegarkowego trzymam na wodzy, i 4.5k PLN przekracza "nieco" zakres moich zakupów. Jednocześnie mam - póki co - plan nabywać jedynie te zegarki, które będę nosił. Nie bardzo sobie siebie wyobrażam z czymś takim na ręce... :):):) Aczkolwiek nie mogę odmówić piękna temu okazowi - jest sam w sobie niesamowity...

ja dodam że nie ma co gadać ze sprzedawcą, nie opuści i nie sprzeda bez bransolety :)

 

Zegarek wisi od prawie pół roku - niestety zgodnie z tym co napisał Krzysiek gośc jest niereformowalny - kilka osób próbowało go kupic bez bransolety a ten twardy... niech wisi dalej , ja po dośc długiej wymianie emaili z kolesiem odpuściłem - ani to tanio, ani dogadac się nie idzie :)

 

A, pojawił się też omawiany ostatnio "Poljot z pierścieniami".

 

http://aukro.ua/chas...let-i1569059232

 

Podziwiam inwencję sprzedającego, bo egzemplarza na którego widok aż ciśnie się pytanie z którego jeziora go wyciągnęli, ja bym jako "? ??????? ?????????" nie określił... :):):D

 

Ale cóż, my Słowianie słyniemy z fantazji...

 

Pozwolę sobie poprawić linka bo Twój nie teges... Po numerku aukcji: http://allegro.pl/sh...item=1569059232

 

"? ??????? ?????????" czyli po naszemu "na chodzie" - nic więcej :) Stan tarczy zniszczonej wilgocią to osobny temat :)

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Pozwolę sobie poprawić linka bo Twój nie teges... Po numerku aukcji: http://allegro.pl/sh...item=1569059232

 

"? ??????? ?????????" czyli po naszemu "na chodzie" - nic więcej :) Stan tarczy zniszczonej wilgocią to osobny temat :)

 

Dziękuję za korektę linka.

 

Co do opisu - wiem co znaczy "? ??????? ?????????" :) po prostu widząc takiego powodziana opisanego jako "na chodzie" przypomniała mi się jedna z aukcji allegro, gdzie samochód był opisany jako "na chodzie, zdatny do jazdy", a jeden z progów był mniej-więcej w połowie szerokości auta...

Jeżeli tarcza tak wygląda, to trochę wątpię w mechanizm, nawet jeśli to jest niemal nieśmiertelny 2209...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de luxe mają często tarcze zniszczone wilgocią ze względu na specyficzna konstrukcję kopert a werki zwykle wytrzymują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakieś fotki? B)

 

 

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie katalogowe z 1977 roku, gdzie widać tą Slave z przeźroczystą tarczą.

 

post-29949-0-85569800-1331841242.jpg

Edytowane przez WursT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de luxe mają często tarcze zniszczone wilgocią ze względu na specyficzna konstrukcję kopert a werki zwykle wytrzymują B)

 

To od razu szybkie pytanie, w razie czego przeniesiemy na inny wątek: pojawił mi się ostatnio de luxe właśnie, oraz ładna Sekonda. Niestety, po nakręceniu do momentu kiedy zaczyna stawiać konkretny opór, zegarek wytrzymuje niecałą dobę. W czym rzecz?

I drugie - w Sekondzie, po wyciągnięciu koronki do ustawiania czasu, jestem w stanie zatrzymać wskazówkę sekundową. W Poljocie - nie. Oba mają ten sam werk 2209. I to samo pytanie: w czym rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od razu trzecie pytanie, łączące niejako dwa powyższe z wątkiem: na co zwracać uwagę na aukcjach, żeby nie trafić odpicowanego badziewia? Co jest normą, czego można się spodziewać, a co jest już oznaką że daliśmy się wpuścić w maliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...po nakręceniu do momentu kiedy zaczyna stawiać konkretny opór, zegarek wytrzymuje niecałą dobę. W czym rzecz?

Prawdopodobnie zegarek ma pęknięta spręzynę naciągu i pracuje tylko jej część, stad skrócona rezerwa chodu. Druga opcja: zegarek zasyfiały i zasuszony - opory ruchu znacznie większe niż powinny być i zegarek "zjada" energię spręzyny znacznie szybciej niż powinien.

...w Sekondzie, po wyciągnięciu koronki do ustawiania czasu, jestem w stanie zatrzymać wskazówkę sekundową. W Poljocie - nie. Oba mają ten sam werk 2209. I to samo pytanie: w czym rzecz?

W stanie technicznym mechanizmu.

I ...na co zwracać uwagę na aukcjach, żeby nie trafić odpicowanego badziewia? Co jest normą, czego można się spodziewać, a co jest już oznaką że daliśmy się wpuścić w maliny?

Zwracać uwagę na wszystko, wszystko jest mozliwe, szukać niezgodności stanu zachowania poszczególnych części, szukać nieoryginalnych części; rys, zadrapań, brudu na werku - wiem,ze odpowieź ogólnikowa do absurdu, ale inaczej sie odpowiedziec nie da (chyba, że pisząc książkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź - zdaję sobie sprawę, że bardziej szczegółowa wymagałaby napisania książki... ;) Krótkie ostatnie i koniec off-topicu: czy w 2209, po wyjęciu koronki, wskazówka sekundowa powinna się zatrzymać, czy właśnie nie? W Poljocie 2627 muszę lekko obrócić wysuniętą koronkę w lewo żeby zatrzymać wskazówkę sekundową. W Wympiele z 2209, który wydaje mi się paradoksalnie w najlepszym stanie z tych 2209 które mam (wrażenia przy naciąganiu choćby), nie potrafię zatrzymać wskazówki sekundowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, stan zachowania też - spokojnie mozna polecic zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem coś takiego:

http://cgi.ebay.pl/RELOJ-RUSO-POBEDA-ZIM-CHAMALEON-15-JEWELS-FUNCIONA-OK-/250814293927?pt=ES_Relojes_de_pulsera&hash=item3a65b267a7#ht_11540wt_905

Ciekawi mnie, zwłaszcza że jest pewne podobieństwo do dyskutowanego Poljota z ringami, a jednocześnie jest to Pobieda. Tylko dlaczego mechanizm ZiM?

Coś możecie więcej powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś możecie więcej powiedzieć?

Czasami tego nie kupuj :)

EUR 59,95

Około 233,61 zł

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.