Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

ja się nie oburzam ;-) tylko napisałem co myślę ;-)

 

w końcu sam tego nie kupiłem

 

chodziło mi przede wszystkim o ten mostek polski

 

mogło jednak zostać sprzedane wyżej gdyby ten mostek został lepiej wyeksponowany

 

ale to nie jest ważne, każdy ma swojego bzika...

Edytowane przez spartasongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie, czy Sława z aukcji, do której linka zamieszczam poniżej, to jakiś składak? Jeśli nie, to czy warto zainteresować się tym konkretnym egzemplarzem?

 

http://allegro.pl/slava-slawa-medyczna-i2593494143.html

Edytowane przez JustynaB

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie, czy Sława z aukcji, do której linka zamieszczam poniżej, to jakiś składak? Jeśli nie, to czy warto zainteresować się tym konkretnym egzemplarzem?

 

http://allegro.pl/slava-slawa-medyczna-i2593494143.html

 

Fajna Sława. Phil też ma taką:

http://www.netgrafik.ch/application14.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie, czy Sława z aukcji, do której linka zamieszczam poniżej, to jakiś składak? Jeśli nie, to czy warto zainteresować się tym konkretnym egzemplarzem?

 

http://allegro.pl/slava-slawa-medyczna-i2593494143.html

 

nie na 100%, ale być może za 250€ jestem w stanie załatwić taki NOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko co o nim sądzicie.

 

1. 2596262617.jpg

2. 25962626171.jpg

3 25962626176.jpg

 

Wart ceny??? Czy można poczekać na tańszą ofertę. W sumie w ładnym stanie nieprawdaż???

Edytowane przez Casio G-SHOCK GD-100 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest cena bo są same fotki :P

 

chyba żem ślepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dobierzesz jeszcze jakis fajny pasek z dobrej skórki w kolorze bordo to dopiero zobaczysz jaki będzie miał wygląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cena jak za tą rakiete już mniej fajna :)laugh.gif


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cena jak za tą rakiete już mniej fajna :)laugh.gif

 

Niestety, w ostatnich miesiącach zauważyłem znaczny wzrost popytu na radzieckie zegarki, a to spowodowało, że ich ceny znacznie wzrosły. Wszyscy w jakimś stopniu za to odpowiadamy (sami strzelamy sobie w kolano :P ), bo fakt, że forum dobrze funkcjonuje sprawia, iż coraz więcej ludzi zaczyna kolekcjonować radzieckie.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JustynaB dobrze prawi...

 

Niestety sami też za to odpowiadamy.

Nie pamiętam czy mój pierwszy ruski zegarek kupiłem chyba rok a może dwa lata temu (czas szybko leci).

Bazując na cenach z allegro wtedy mogłem przebierać i wybrzydzać a ceny były dużo niższe.

Tak wybrzydzałem i przebierałem że np nie kupiłem rakiety 24H a teraz ceny podskoczyły znacznie :)

 

Taki samolot 2 miesiące temu poszedł poniżej 100 zł na znanym serwisie aukcyjnym:)

Edytowane przez profaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczera prawda a jak bardzo bolącalaugh.gif

czasy gdzie za parę zeta można było trafić fajnego ruska odeszły już w niepamięć , pozostają jedynie pchli targ i próba wyłuskania czegoś za grosze, a można trafić jeszcze perełki jak precyzyjnyj wostok za 35 dyszki :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, skoro ceny są wysokie, to może jest to moment, by pomyśleć o dalszym kierunku zbioru/kolekcji i ewentualnej sprzedaży części zegarków :lol:

Co do pchlich targów, czy znacie w Łodzi lub okolicach takie bazarki, a jeśli tak, to gdzie i kiedy się odbywają? Przyznam, że ja kupuję praktycznie tylko przez internet.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że w kwestii zegarków może być bardzo różnie w nadchodzących miesiącach/latach. Już od jakiegoś czasu wszędzie trąbią o nadchodzącym kryzysie. Jeżeli to się sprawdzi to ceny mogą znacząco spadać. Część z nas będzie potrzebować gotówki na gwałt i zacznie wyprzedawać kolekcje. Jeżeli kryzys będzie poważny to sprzedających będzie dużo i ceny się posypią. Z drugiej strony może na przykład gwałtownie wzrosnąć cena złota i co za tym idzie pozłacanych zegarków. Swoją drogą to mój zegarmistrz powiedział, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy ceny spadły.

 

Zaznaczam, że to nie moja opinia a tylko moje przeniesienie opinii ekonomistów na rynek zegarkowy. Chciałbym żeby kryzys przeszedł bokiem ale chyba mało kto w to wierzy (przynajmniej z tych co się interesują tematem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozostają jedynie pchli targ

 

Tu to ja doświadczenia mam podobne jak JustynaB.

Wole kupować w necie nawet z większym ryzykiem.

W Poznaniu np standardem było że ze "studencką Rakiete" cena to ok 80 zł na targu staroci,

na allegro taka tylko z nieoryginalną koperta 17 zł.

Ale ceny niektórych rusków zaczynają się robić szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w oko co o nim sądzicie.

 

1. 2596262617.jpg

2. 25962626171.jpg

3 25962626176.jpg

 

Wart ceny??? Czy można poczekać na tańszą ofertę. W sumie w ładnym stanie nieprawdaż???

 

ładny i nawet w znośnej cenie


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mój Świętej Pamięci dziadek miał kilk radzieckich zegarków. Jednak słuch po nich zaginął, zniknęły gdzież w tłoku codzienności, zabiegania. Ludzie odchodzą, pamięć po nich zostaje, czasem przychodzi nostalgia jak spojrzy się na podobną rzecz (zegarek), która kojarzy się z bliskim.

Tak mnie wzieło.....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że w kwestii zegarków może być bardzo różnie w nadchodzących miesiącach/latach. Już od jakiegoś czasu wszędzie trąbią o nadchodzącym kryzysie. Jeżeli to się sprawdzi to ceny mogą znacząco spadać. Część z nas będzie potrzebować gotówki na gwałt i zacznie wyprzedawać kolekcje. Jeżeli kryzys będzie poważny to sprzedających będzie dużo i ceny się posypią. Z drugiej strony może na przykład gwałtownie wzrosnąć cena złota i co za tym idzie pozłacanych zegarków. Swoją drogą to mój zegarmistrz powiedział, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy ceny spadły.

 

Zaznaczam, że to nie moja opinia a tylko moje przeniesienie opinii ekonomistów na rynek zegarkowy. Chciałbym żeby kryzys przeszedł bokiem ale chyba mało kto w to wierzy (przynajmniej z tych co się interesują tematem).

 

Zgadzam się. Choć nie jest to normą, to jednak ceny towarów luksusowych na rynku wtórnym w okresie recesji, z uwagi na wyższą podaż, mogą zmaleć i to znacznie. Skoro jednak jesteśmy zgodni, że ceny niektórych rusków są ostatnio na wysokim (a może nawet bardzo wysokim) poziomie, to jest dobry moment, żeby sprzedawać - zwłaszcza, że istnieje ryzyko znacznego spadku cen w perspektywie zbliżających się miesięcy. To z kolei znaczy, że warto teraz kupować od kolekcjonerów z południa Europy, a nie warto w Polsce.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ceny jakoś gwałtownie nie podskoczyły, chociaż może widoczny jest niewielki wzrost cen w dłuższym okresie. Poprostu w Polsce wszystko po mału drożeje więc zegarki również. A w ciągu roku występują wahania cen wynikające np z tego, że ludzie wydają kasę np na wakacje a nie na zegarki, a pod koniec roku np ceny rosną ze względu na kupowanie zegarków na prezenty świąteczne. Jakoś nie przewiduję gwałtownych ruchów cen ruskich zegarków w kilkuletnim okresię. Z jednej strony jest popyt na te zegarki z drugiej w Polsce tych zegarków dosyć dużo jest, jak również niektórzy ludzie zwietrzyli na nich interes i sprwoadzają je z Ukrainy, Rosji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Choć nie jest to normą, to jednak ceny towarów luksusowych na rynku wtórnym w okresie recesji, z uwagi na wyższą podaż, mogą zmaleć i to znacznie. Skoro jednak jesteśmy zgodni, że ceny niektórych rusków są ostatnio na wysokim (a może nawet bardzo wysokim) poziomie, to jest dobry moment, żeby sprzedawać - zwłaszcza, że istnieje ryzyko znacznego spadku cen w perspektywie zbliżających się miesięcy. To z kolei znaczy, że warto teraz kupować od kolekcjonerów z południa Europy, a nie warto w Polsce.

 

Ja nie jestem pewny czy to jest dobry moment na sprzedaż zegarków. Zauważ, że banki centralne jako broń na kryzys stosują masowy dodruk pieniądza (FED robi to od lat, ECB nieśmiało ale coraz bardziej się przekonuje do tego rozwiązania). Jeżeli ta tendencja się utrzyma (FED prawdopodobnie wkrótce przeprowadzi QE3, ECB również coś musi zacząć robić) to jej efektem ubocznym będzie inflacja, czyli wzrost cen. Przy takim rozwiązaniu wzrost cen zegarków powinien się utrzymać. Niestety nie wiem co planują nasi "władcy" i które z powyższych rozwiązań jest bardziej prawdopodobne. Moim celem jest zasygnalizowanie, że nie można być pewnym ani dalszego wzrostu cen ani również ich spadku. Szczerze polecam interesowanie się sytuacją gospodarczą (nie tylko Polski ale przede wszystkim Europy, USA i innych) bo pod tym względem dużo się dzieje i czasy do spokojnych nie należą. Moim zdaniem w tej sytuacji nie należy robić żadnych gwałtownych ruchów i spokojnie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

 

A jeżeli chodzi tylko o zegarki radzieckie to wg. mnie są ciągle ewidentnie niedowartościowane w stosunku do zegarków szwajcarskich. Czy to się jednak może kiedykolwiek zmienić? Chyba większość ludzi uważa, że co ruskie to musi być dziadostwo.

 

Moim zdaniem ceny jakoś gwałtownie nie podskoczyły, chociaż może widoczny jest niewielki wzrost cen w dłuższym okresie. Poprostu w Polsce wszystko po mału drożeje więc zegarki również. A w ciągu roku występują wahania cen wynikające np z tego, że ludzie wydają kasę np na wakacje a nie na zegarki, a pod koniec roku np ceny rosną ze względu na kupowanie zegarków na prezenty świąteczne. Jakoś nie przewiduję gwałtownych ruchów cen ruskich zegarków w kilkuletnim okresię. Z jednej strony jest popyt na te zegarki z drugiej w Polsce tych zegarków dosyć dużo jest, jak również niektórzy ludzie zwietrzyli na nich interes i sprwoadzają je z Ukrainy, Rosji itp.

 

W ciągu ostatnich 2 lat ceny rusków podskoczyły +/- o 100%. To jest bardzo wyraźna różnica. Co będzie dalej? Chciałbym wiedzieć już dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.