Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Źle osadzone szkiełko trudno nazwać jakąś poważną usterką. Jednakże mógł facet odpowiedzieć na maila czy telefon. Mogę zapytać co chciałeś mu przekazać? Bo wątpię, że po wysłuchaniu Ciebie, byłby skłonny na jakieś ustępstwo w postaci zwrotu części kwoty itp. Czasem po prostu takie drobne niedogodności przy zakupach w sieci trzeba przełknąć. Szkoda nerwów.

 

Też nie uważam tego za poważną usterke, choć jak kupuje się zegarek teoretycznie nowy, trudno zgodzić się z takim czymś.

Co napisałem do sprzedającego? Mogę przytoczyć dokładnie mój mail (do anoli007 żeby nie było wątpliwości):

"Zegarek dzisiaj dotarł, ale jest problem - z jednej strony szkiełko nie jest wpasowane i znacząco odstaje od koperty. Nie jest pęknięte. Nie wiem czy to wada powstała fabrycznie i Pan/Pani tego nie zauważył, czy powstało podczas transportu. Zrobiłem zdjęcia -przesyłam w załączeniu.

Ogólnie zegarek jest nowy, ładny, chyba sprawny (jeszcze nie zdążyłem wszystkiego sprawdzić), tylko to szkiełko.

Moja propozycja jest taka, że poszedłbym do zegarmistrza, może uda mu się wprasować to szkiełko, ewentualnie wstawić nowe jeśli to uzna za zniekształcone. Przedstawiłbym Panu/Pani rachunek na który zostałaby przelana równowartość naprawy.

Czy takie rozwiąznie byłoby ok?"

 

Uważam że po braku wcześniejszych odpowiedzi i nieaktywnego telefonu, rozsądniej i spokojniej nie dało się napisać. Nie chodzi już o te pare złotych, bo szkiełka jednak nie trzeba było wymieniać (pierwszy zegarmistrz twierdził że trzeba, ale nie miał prasy), zostało wprasowane. Najbardziej wkurza to, że sprzedający nie odpowiada, a aktywny raczej jest bo wystawia kolejne aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale chyba ciężko będzie ze szkiełkiem do takiej Sławy

 

mylisz się, fachowy Zegarmistrz dorobi - mam zapas :)

 

 

FAJNA SŁAWA na innej aukcji juz ponad 100 zł w stanie NOS, tu do małych poprawek kosmetycznych i myślę ze też będzie bardzo ładny. Co Wy na to ?

http://allegro.pl/ze...3005245663.html

 

trochę zciorana koperta, koronka też wytarta - ale nie aż tak dużym nakładem da się ją odpicować. W razie czego mam taką za 60pln do sprzedania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lata 80-te, ładny stan, ale werk kiepski - ja bym się nie pchał, ale moje wymagania są ostatnio wygórowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie kupił, werk bardzo brzydki, surowe płyty nie wyglądają za fajnie...


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny bordowy ring, ale drogo bo ten typ mozna w ładnym stanie trafić za 5-6 dych


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... W pierwszej chwili chciałem licytować do krwi ostatniej. Bo mi się podoba, więc klasyczna ślepota na wady mi się włączyła. Amfibia Desert Shield.

Ale im dłużej patrzę, tym więcej mankamentów... Szkiełko wygląda na zbite, tarcza jakby nadgniła...

Bezel do remontu, ale domowego, więc to nie problem. Za to wydaje mi się, że lumę na tarczy już dawno coś zjadło.

Więc czy to okazja?

A tu przedmiotowy link - http://allegro.pl/ze...3004044042.html

O ile werk doprowadzić do używalności można, to resztę chyba już nie będzie tak prosto...

 

Edit: Litrówki w tekście

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... W pierwszej chwili chciałem licytować do krwi ostatniej. Bo mi się podoba, więc klasyczna ślepota się włączyła. Amfibia Desert Shield.

Ale im dłużej patrzę, tym więcej mankamentów... Szkiełko wygląda na zbite, tarcza jakby nadgniła...

Bezel do remonty, ale domowego, więc to nie problem. Za to wydaje mi się, że lumę na tarczy już dawno coś zjadło.

Więc czy to okazja?

A tu przedmiotowy link - http://allegro.pl/ze...3004044042.html

O ile werk doprowadzić do używalności można, to resztę chyba już nie będzie tak prosto...

Nie wypowiem się na temat zegarka ale coś podpowiem.

Moim zdaniem podczas kupowania na alle warto zwrócić uwagę na "inne przedmioty sprzedającego" i zadać sobie pytanie dlaczego ktoś kto robi zdjęcia innych przedmiotów w taki sposób że coś na nich widać http://allegro.pl/manometr-stary-usa-patent-1924r-poszukiwany-i3004089942.html zdjęcie 2 i 3

nagle okazuje się zupełnym laikiem i robi takie rozmazańce jak w pokazanej aukcji?

Pewnie aparat właśnie pożyczył a te zdjęcia zrobił lokówką i to pożyczoną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... W pierwszej chwili chciałem licytować do krwi ostatniej. Bo mi się podoba, więc klasyczna ślepota się włączyła. Amfibia Desert Shield.

Ale im dłużej patrzę, tym więcej mankamentów... Szkiełko wygląda na zbite, tarcza jakby nadgniła...

Bezel do remonty, ale domowego, więc to nie problem. Za to wydaje mi się, że lumę na tarczy już dawno coś zjadło.

Więc czy to okazja?

A tu przedmiotowy link - http://allegro.pl/ze...3004044042.html

O ile werk doprowadzić do używalności można, to resztę chyba już nie będzie tak prosto...

 

aż tak ciężko by nie było dorwać dawcę, ale w tej cenie nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rakieta-kalendar-2628-h-cccp-nieuzywana-nowa-i3010515819.html

Min. taką rakietę poszukuję. ale o sprzedawcy było niechlubnie a mi w tym zegrku nie podoba sie biała sekunda.

Coś podpowiecie Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ok, na rynek wewnętrzny czyli opisane cyrylicą miały wskazówki malowane, te eksportowe były chromowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już kupiłeś to nie masz wyjścia, ale zależy co chciałeś z nimi zrobić - czy uczyć się napraw czy mieć zegarek do wyrzucenia/przyklejenie na ścianę w piwnicy? bo są w fatalnym stanie i wiele z nich nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ćwiczeń na mechanizmach ok, ale cudów z niego nie będzie - ale jest to kwestią względną, dla mnie idealny stan jest zadowalający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ćwiczeń na mechanizmach ok, ale cudów z niego nie będzie - ale jest to kwestią względną, dla mnie idealny stan jest zadowalający :)

 

To mój ulubiony zegarek sportiwnyj jak widzisz nie jest w stanie perfekcyjnym ,po prostu jestem mniej wymagający nawet nie chce go odświeżać podoba mi się taki podniszczony :) jest dla mnie urzekający :D Nietraktuj tego jako docinki zmojej strony .

 

zdjcie0051iz.jpg

 

zdjcie0052b.jpg

 

zdjcie0053cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janosikmz19822 Wybacz ale zdjęcia Twojego zegarka są masakrycznie nieczytelne.

Natomisat ze zdjęć Twoich zakupów i opisu to wygłąda że są w ładnym stanie :blink: Tylko zwróć uwagę - pomijając już wszystko inne - że w wypadku Pobiedy sprzedający nawet nie zadał sobie trudu żeby bród znajdujący się po deklem zdrapać do zdjęć choćby ..... czymkolwiek.

Tam jest bagno i wodorosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość zdjęć ,ale na tą chwile został mi tylko telefon do robienia zdjęć :wacko:

Spróbuje zrobić lepsze zdjęcia i wrzucic ;)

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.