Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

to komandir chińskiej produkcji, także doskonale widać jakość materiałów użytych do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie łuszczy się chrom do potu na spodzie tego "komandira".. Żeby tylko jakiegoś uczulenia od takiego metalu nie dostać..

A co się tyczy Rakiety 24h do której link dał kolega llcoolm..

Co to są za paski czerwono-niebieskie? Domyślam się - po drugiej koronce - że pierścieniem z tymi paskami można obracać...

Po co?

Edytowane przez Radiowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już gdzieś na forum było wytłumaczone, paski są do wyznaczania wacht (czas czuwania czy coś złego nie dzieje się na mostku i w przedziale maszynowym) na statku, były tez takie z małą kotwica nad godzino 6, nie wiem czemu na tej nie ma. Na statkach nadal przydatny, można sobie pozaznaczać kiedy nasza kolej, a kiedy nastepnej osoby. Kilka razy chciałem sobie takiego upolować, ale to nie łatwe w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszędzie mógł mieć zastosowanie gdzie jest służba po 4 h potem 6 h odpoczynku i kolejne 4 h służby potem 6 h odpoczynku w ciągu całych 24h (tak jest w naszej MW wiec zgodnie z marynarska tradycja we wszystkich marynarkach świata tak jest). Ten zegarek mógł być bardzo przydatny dla marynarzy służących przy trapie podczas postoju w porcie gdzie dodatkowo wybija się "szklanki" co 15 min na dzwonie okrętowym.

W wojsku lądowym także taki ring może mieć zastosowanie podczas służby


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no własnie też pytanie czy były takie bez małej kotwicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no własnie też pytanie czy były takie bez małej kotwicy ?

 

Były.

To wersja cywilna. W wersji militarnej czyli tej z kotwicą masz jasny układ służby na statku: 4 godziny wyciąganie kotwicy - 6 godzin prysznic itd

W tej wersji masz dowolność - 4 h dowolnej pracy- 6..........

To taka moja domysła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ORDYNARNA chińska podróbka!!!

w przypadku pierwszego szmelcu, o który zapytał jdslfj (tego z rozsmarowanym malunkiem tarczy), to owszem -> dość "swobodna" podróba wzoru koperty komandira, reszta totalny syf (werk zuana z blachy po konserwach, tarcza z jakąś badziewną kalkomanią)

 

To to drugie, to w ogóle nie wiadomo czym miało być? i jakie zioło wypalił kitajec zanim wetknął do tego czegoś, kalkomanię pokrytą nieudolnie (!!!) odwzorowaną cyrylicą?? :)) dla posiadacza wprawnego oka jest jasne, że kitajec-nieuk nie znał alfabetu rosyjskiego...

_ _ _ _ _ _

 

Chopinie, mołnie które pokazałeś są stare i owszem... ale ta ich cena! w przypadku drugiej gospodarz aukcji napisał: ...z bardzo ładną tarczą w pięknej patynie...

 

Ja chromolę! ten efekt "pięknej patyny" można łatwo uzyskać domowym sposobem, na dwa tygodnie wpierdzielając zegarek do gnoju przy chlewni, potem go tylko opłukać szlauchem i wystawić na allegro :))

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą sobie odpuść, bo to jakiś noworuski wynalazek. Druga o.k. licytuj,tylko z umiarem :D

A rakieta jak rakieta, w tym towarzystwie nie wiem co robi :huh:


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest od Kamy (jak napis na deklu głosi).

Kama i Wostok wg mojej wiedzy to były bliżniacze zegarki, takie same koperty i mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę aby posty typu co to za zegarek nie były w tym temacie. Tu powinny być okazje tzn. aukcje rzadkich zegarków. Na inne jest temat "co to za zegarek"

Edytowane przez klamocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z klamocikiem ! Porządek musi być. :)

Tym czasem jest komandirski (brzydkie kaczątko ,trzeba odnowić lumę i zrobić polerowanie szkiełka) i będzie śliczny.Ja już mam takiego więc polecam innym taki do lekkiego Spa.

http://allegro.pl/Sh...&ars_rule_id=84

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jeszcze trwa... Znów problemy na znanym serwisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem :) najlepszy jest ten kolor w postaci ròżu majtkowego :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tutaj to już w ogóle jest niezły sajgon, bo jak się coś schrzani w mechanizmie, to nawet nie ma jak się do niego dobrać :D

do werku przez szkło się dobierasz :) mam podobną ale mechaniczną, ale w tej cena może poszybować bo z "pudełkiem" jest :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.