Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

no ale jeśli werk działa poprawnie to ta cena (na obecna chwile - 19 zl) za sam choćby mechanizm wydaje się atrakcyjna


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość zbieraczy radzieckich i rosyjskich zegarków wie co to za pieski są


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok precyzyjny z rzadką tarczą http://allegro.pl/wo...3284623990.html

Z wostoka to jest tu tylko tarcza... Wszystko poza tym szczegółem to wołna i to w swojej starszej wersji ... A jak na zajechaną wołnę z tarczą od wostoka to raczej nie okazja, a nadaje bardziej się do tematu nie przepłacajcie na allegro :P

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze zdlglosic sie do okulisty . rakieta z ebay (niebieskie indeksy pulsometru) ma srebrne indeksy

http://allegro.pl/zegarek-rakieta-quartz-medyczna-unikat-nos-i3265036975.html

Moim skromny zdaniem to nie składak. W latach produkcji było sporo wersji tych rakietek - w podobnej wersji już kilka spotkałem. Rzadki stan - warta zainteresowania.

Edytowane przez Cerruti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał? (podpada mi napis 17 jewels na weku, a powinien byc chyba kirowski)

http://allegro.pl/la...3285334040.html

Wszystko jest dobrze, poljot na tarczy to i 17 jewels na werku może być, zamiast kamniów. Ja nie wiem czy w tych późnych wersjach w ogóle bywało cyrylicą na werku... To nie kirowski, ani stoliczny tylko Poljot, więc jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ze...3265036975.html

Moim skromny zdaniem to nie składak. W latach produkcji było sporo wersji tych rakietek - w podobnej wersji już kilka spotkałem. Rzadki stan - warta zainteresowania.

 

1) no to proszę pokaz mi zdjęcia katalogowe . podałem dwa przykłady jednych z najsławniejszych zbieraczy ruskich zegarków a nie chce mi się wierzyć ze robili mieszanki w zegarku specjalistycznym który przeznaczony był dla wąskiego grona odbiorców . co innego w masowej produkcji gdzie tego typu mieszanki były robione pod koniec produkcji lub gdy w danym momencie brakowało jakiejś części

 

2) tu jeszcze trzeci przykład kolejnego sławnego zbieracza i pracownika fabryki rakiet http://fotki.yandex.ru/users/asasin0611/view/203791?page=10 złota koperta, złote indeksy godzinowe (odbicie światła trochę przekłamuje) i czarne indeksy pulsometru

 

3) może jeszcze jakaś trzecia osoba ze świeżo założonym kontem i z małą ilością postów weźmie w obronę ten zegarek aby uwiarygodnić ze to jest oryginał aby cena dalej rosła na allegro bo jak na razie żadna z osób dłużej będących na forum i w większa wiedza nie broni tego zegarka

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności przyszło mi do głowy, że to Ty jesteś owym sprzedawcą :D bo same zdjęcia z aukcji przypominają mi trochę Twoje

ale lokalizacja sprzedającego wyprowadziła mnie z błędu :)

a zegarek no cóż - tak wczesnej Pobiedy i w dodatku w tak znakomitym stanie zachowania to jeszcze chyba nie widziałem

piękna ale cena kosmos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale powiedzcie mi dlaczego płyty płyty nie mają szlifów? Moja jest z 49 z I moskiewskiej i ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - bo w '49 już miały, a w 47 często były gładkie. Bywały też szlifowane, ale jeszcze w bardzo prymitywny sposób:

 

mvmt_hires_1mchz_46.JPG


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim trzeba zbadać czy to na pewno oryginał . powinieneś poprosić o fotkę mechanizmu i poczytaj ten temat http://zegarkiclub.p...91-chs-vodolaz/ jak i inne w necie

 

Moim zdaniem ten Wodołaz to oryginał. Wg dystrybutora Agata na Niemcy - produkcję zakończono "na początku lat '70", a to jest 1973r, więc mógł być wyprodukowany w ZCzZ. Koperta na oko wygląd ana stalową, bo chromowane z reguły wychodzą bardziej niebieskie w odcienium choć ciężko na oko odróżnić...

 

Co do zdjęć werku - jeśli to faktycznie NOS, to otwieranie go jest grzechem. Nie wolno i już :)

 

Papier też wygląda OK, nie jest "blank nowy" jak w znanych podróbkach. I w końcu - wiadomo, że zegareki z lat '50 i '60 to oryginały, a te z krateczką, rysuneczkiem, sekundnikiem i mołnią do tego to podróby. Natomiats w kwestii zegarków, które uchodzą za "podróby z epoki prawdopodobnie robione na oryginalnym sprzęcie... szczerze - po co ktoś miałby podrabiać takiego nurka w latach '70??? Moze i tak było, ale coś mi się nie wydaje. Zresztą - podobno stalowa koperta=oryginał. Czarne, zamaskowane śrubki mogą potwierdzać nawet, ze zegarek nie był rozmontowywany.

 

No i - jutro jadę odebrać, to zobacze z bliska ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy to chyba słynna "Biełka i Striełka", dwie suczki-kosmonautki:)

 

Dokładnie, i to ja je sprzedawałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, i to ja je sprzedawałem :)

O! a ja chciałem któryś z nich kupić dla synka na dzień dziecka :) budził by go rano do przedszkola ale nie przypilnowałem aukcji i się nie udało :unsure: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci się podoba i chciałeś ją mieć, wszystko gra. A jak przesyłka dotrze to "będzie Pan zadowolony". I chyba o to chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to mój drugi kwarc, ale dużo ładniejszy niż pierwsza CYMA. Nigdy nie myślałem, że za elektryki się wezmę ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czajka jest fajna ale czy za 350 złociszy to nie wiem. Moja górna granica za niego to ok 200 złociszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.