Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Recommended Posts

Pokaż fotkę całego mechanizmu - może (oby!!!) tylko wahnik został wymieniony z powodu wytarcia łożyska. Jeśli faktycznie cały mechanizm jest 27 kamienowy, a nie 32, to niestety zegarek "padł ofiarą" zegarmistrza, który chciał naprawić, a nie zachować oryginalność. Z jednej strony niby słusznie, ale z punktu widzenia kolekcjonera katastrofa...

jak będę miał możliwość to zrobię fotki mechanizmu, bo zegarek jest zachowany w pięknym stanie i nie sądzę żeby ktoś w niego aż tak ingerował, ale kto wie?! Moja wiedza odnośnie slavy jest niewielka.

Sam fakt, że na tarczy ma 32k, a na wahniku 27 świadczy o ingerencji. Mniejszej lub większej. Czasami wymieniano cały wahnik razem z łozyskiem i oby tak było w tym przypadku. Niestety - wymiana całego mechanzimu to w przypadku napraw sovietów częsta praktyka, a zwykły 2427 jest łatwo dostępny. Przy słynnej awaryjności 2427, mało prawdopodobne, by nie wymagał żadnej naprawy w rakcie użytkowania, a ze używany był - widac po przetarciach.

Miłego dnia!

ŁUCZE  miały bardzo zniszczone tarcze no i dostały takie bo takie tylko znalazłem na allegro, a może ktoś z forum ma do zaoferowania mi tarcze z epoki a nie wspułczesne do łucza lub poljota 23 kamieniowego w idealnym stanie to ptoszę o info.

Z całym szacunkiem - moim zdaniem to tu właśnie działa mit lodówki medycznej. Inaczej nie potrafię tego sobie wyjaśnić.

W takim razie ile może kosztować dużo rzadsza lodówka KGF?

a kogoś interesuje zakup KMF?

Krzysiek - nie mów że chcesz swoją sprzedać?

Mówimy o KFG? :)

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

Krzysiek - nie mów że chcesz swoją sprzedać?

Mówimy o KFG? :)

Mówimy o takiej, jaką ma Nekroskop (tylko moja ma bielszą tarczę)

Leży i się kurzy więc mógłbym ją sprzedać w dobre ręce, tylko nie wiem za ile...

172412dsc07915.jpg

Edited by Krzysiek_W

Sam fakt, że na tarczy ma 32k, a na wahniku 27 świadczy o ingerencji. Mniejszej lub większej. Czasami wymieniano cały wahnik razem z łozyskiem i oby tak było w tym przypadku. Niestety - wymiana całego mechanzimu to w przypadku napraw sovietów częsta praktyka, a zwykły 2427 jest łatwo dostępny. Przy słynnej awaryjności 2427, mało prawdopodobne, by nie wymagał żadnej naprawy w rakcie użytkowania, a ze używany był - widac po przetarciach.

a moze jakiś zegarmajster tarcze wymienil na taką bo poprzednia była kaput.

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Nie, tarcza jest z tego modelu. Wszystko się zgadza, był taki właśnie model 32 kamienowej Sławy. Nawet dane mi było reanimować jeden egzemplarz, ale poszedł do innej kolekcji.

Miłego dnia!

Guest Wojciech1500

Raczej nie , ale jesli Ci zalezy na tym modelu to możesz spróbować gdzieś do ok. 60zł potem to już bez sensu :)

Tak potwierdzam słowa Pawła. Był taki model - bardzo rzadki. Ten od Pawła jest właśnie u mnie :

DSC_0005%2520%25282%2529.JPG

A tak powinien wyglądać mechanizm:

DSC_0168.JPG

Miło go widzieć :)

pomyśleć, ze był już całkiem "na zmarnienie" (kupka zardzewiałego nieszczęścia) - wciaż cieszę się, że wynegocjowałem z Ukraińcem wysyłkę do polski :D

Edited by pmwas

Miłego dnia!

Raczej nie , ale jesli Ci zalezy na tym modelu to możesz spróbować gdzieś do ok. 60zł potem to już bez sensu :)

jak znawca mówi, że raczej nie to olałem temat. słyszałem że to dobre zegarki, więc taki w kolekcji chętnie u siebie wreszcie zobacze.