Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie mogę. Cornavin wolny dla chętnego. Wczoraj zaszalałem przy Czajce rezonatorze teraz muszę poczekać z kolejnymi zakupami :(  Żonka szanuje moje hobby ale nie mogę przesadzać.

Witam w klubie fanów czajki :D Gdzie kupiłeś jeśli można pytać? Ebay? Koniecznie się pochwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na alle się kończyła aukcja. A głupi się napatrzał na nią i kupił :( Nie planowałem jej zakupu, ale przedwczoraj złapali mnie na radar 76 na pięćdziesiątce i miało być dwieście po chwili utargowałem sie na sto. I nie wiem co się stało, policjant wrócił z radiowozu, oddał mi dokumenty, uśmiechnął się i kazał jechać dalej. Ha ha ha. Pierwsza myśl, która mi się urodziła to że właśnie zarobiłem na Czajkę. Ze zdjęć widać że tylny dekiel ma nieoryginalny a reszta zobaczymy jak dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na alle się kończyła aukcja. A głupi się napatrzał na nią i kupił :( Nie planowałem jej zakupu, ale przedwczoraj złapali mnie na radar 76 na pięćdziesiątce i miało być dwieście po chwili utargowałem sie na sto. I nie wiem co się stało, policjant wrócił z radiowozu, oddał mi dokumenty, uśmiechnął się i kazał jechać dalej. Ha ha ha. Pierwsza myśl, która mi się urodziła to że właśnie zarobiłem na Czajkę. Ze zdjęć widać że tylny dekiel ma nieoryginalny a reszta zobaczymy jak dojdzie.

O, jak wczoraj, to jednak myślałem o innej aukcji... Tej nie widziałem. Muszę sobie przejrzeć zakończone, te czajki łatwo przegapić :)

 

200zł to nie jest zła cena za dobrą i ładną Czajkę. Zaraz ją obejrzę :)

 

Los ci kazał ją kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na alle się kończyła aukcja. A głupi się napatrzał na nią i kupił :( Nie planowałem jej zakupu, ale przedwczoraj złapali mnie na radar 76 na pięćdziesiątce i miało być dwieście po chwili utargowałem sie na sto. I nie wiem co się stało, policjant wrócił z radiowozu, oddał mi dokumenty, uśmiechnął się i kazał jechać dalej. Ha ha ha. Pierwsza myśl, która mi się urodziła to że właśnie zarobiłem na Czajkę. Ze zdjęć widać że tylny dekiel ma nieoryginalny a reszta zobaczymy jak dojdzie.

Ciekawy sposób... Zarabiania Edytowane przez daktarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi te 200 czy nawet sto dowalił to już na czajkę bym nie patrzał. A tak to i żonka mi jeszcze dziś Cornavina z linku wyżej dołożyła ;) Jak ja się tej kobiecie odwdzięczę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi te 200 czy nawet sto dowalił to już na czajkę bym nie patrzał. A tak to i żonka mi jeszcze dziś Cornavina z linku wyżej dołożyła ;) Jak ja się tej kobiecie odwdzięczę?

Też już mi się zdarzało zrobić jakieś dodatkowe zakupy za podobnie "zabronioną" gotówkę :) Takie pieniądze zupełnie inaczej się wydaje :)

 

Myślę, że dobre zrządzenie losu! Warto wydać takie pieniądze na tak fajny zegarek- Najbardziej niefotogeniczny w historii radzieckiego zegarmistrzostwa, trzeba go "obczaic" na żywo. Ten kto nie miał tego zegarka w ręku, ten nie wie co to czajka rezonator :P

 

Ta twoja wygląda dosyć dobrze, jak na ograniczoną dostępność, to naprawdę nie można narzekać. Szkło idealne, czystość, kolor tarcz także, wskazówki dobre, środek także nie jest jakiś wymęczony, druty idące do silniczka niepoplątane , jedynie koperta trochę "zachowawczo-ukrywaszczo" sfotografowana, jednak wygląda dosyć miło, trochę sfatygowana u dołu. Jeszcze można zwrócić uwagę na lekki upływ czasu na wypukłych , srebrnych indeksach godzinowych. Pokryły się jakimś nalotem czy czymś w tym stylu.

 

Jestem ciekaw jak zegarek wypadnie na żywo. Tak czy siak, moim zdaniem raczej udany zakup. Pamiętaj, ten zegarek zawsze się sprzeda, jak co :D!

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że zewnętrzna część tarczy jest trochę przekrzywina. Moim zdaniem to mało ważne.

 

Jak ten zegarek w ogóle daje się

"rozbierać"? Czy zewnętrzna część tarczy wychodzi z koperty? :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim zegarku, nawet kupionym na alle dużo stracić nie można. Resztę zobaczymy jak dojdzie. Obawą była osoba sprzedającą, wiem że na reklamacje nie ma co liczyć. Ot, ryzyko ale i chęć wrzucenia do kolekcji poszukiwanych modeli a nie tylko ogolnie dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że zewnętrzna część tarczy jest trochę przekrzywina. Moim zdaniem to mało ważne.

 

Jak ten zegarek w ogóle daje się

"rozbierać"? Czy zewnętrzna część tarczy wychodzi z koperty? :0

 

Razem z mechanizmem wychodzi tylko wewnętrzna część tarczy. Zewnętrzny ring da się wyjąć dopiero po wyjęciu szkiełka, tyle, że jest on chyba klejony do korpusu koperty, więc z wyjmowaniem może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z mechanizmem wychodzi tylko wewnętrzna część tarczy. Zewnętrzny ring da się wyjąć dopiero po wyjęciu szkiełka, tyle, że jest on chyba klejony do korpusu koperty, więc z wyjmowaniem może być problem.

Dzięki za inf, dobrze wiedzieć.

 

Skoro już mowa... Słyszałem że w nowszych czajkach, data przechodzi stopniowo przez 3 godziny, a w starszych przeskakuje o ~24:00- Czy to prawda? Jeśli tak, to czy owe przechodzenie występuje przed północą, czy też data minimalnie "poprawia" , wyrównuje swoje ułożenie w okienku przez jakiś czas po północy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie od tego sprzedającego przygarnąłem Rakietę. zobaczymy w jakim będzie stanie:)

 

http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-rakieta-i5259828634.html#tabsAnchor

Ja nic nie chcę mówić ale gościu Twoją Rakietę sprzedaje :D :D :D

http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-rakieta-i5261967106.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uzgodniłem ze sprzedającym że nie biorę zegarka z powodu kiepskiej jakości zdjęć (po przesłaniu przez sprzedającego w dniu wczorajszym na maila wyraźnych zdjęć zegarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo :)

Ja nawet rozumiem TabaQ że ty rozumiesz. Ty z tym swoim awatarem też jakiś taki niewiarygodny jesteś :D :D :D Jak ta rakieta z alle :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja tam nie mam nic do kolegi i moim zdaniem dobrze zrobił, że zrezygnował :)

Zresztą nie wiem co ja robie w radzieckich  :ph34r:  Chyba sie zgubiłem w tych internetach już


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie wiem co ja robie w radzieckich  :ph34r:  Chyba sie zgubiłem w tych internetach już

Co za zmanierowany emigrant :D Całkiem ten kapitalizm poprzewracał w głowie. LENIN WIDZI I NIE GRZMI ALE MOŻE :D Żartuję oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja tam nie mam nic do kolegi i moim zdaniem dobrze zrobił, że zrezygnował :)

Zresztą nie wiem co ja robie w radzieckich  :ph34r:  Chyba sie zgubiłem w tych internetach już

Ale ja nic nie mówię, też bym nie kupił, okazja to to nie była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa... Słyszałem że w nowszych czajkach, data przechodzi stopniowo przez 3 godziny, a w starszych przeskakuje o ~24:00- Czy to prawda? Jeśli tak, to czy owe przechodzenie występuje przed północą, czy też data minimalnie "poprawia" , wyrównuje swoje ułożenie w okienku przez jakiś czas po północy?

 

W egzemplarzach, które miałem okazję serwisować zawsze była skokowa zmiana daty - tzn. zarówno dzień miesiąca, jak i tygodnia przeskakiwały w momencie przejścia wskazówek przez godzinę 12-tą (czy raczej 24-tą ;) ). Były to egzemplarze datowane na lata 1980 - 1982 (daty malowane na rezonatorze kwarcowym - oczywiście mogła być podmieniona cała płytka elektryczna). Teraz naprawiam Czajkę Gregha, która jest datowana na 1979 i pochodzi z tzw. pierwszej serii - tu też zmiana jest skokowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tarcza wygląda ładnie chociaż nazwaniem go NOS to trochę się zagalopowali ;)

Mam takie dwa, jeden w zbliżonym stanie do tego z aukcji... no ten jest faktycznie "wylizany" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a w opisie aukcji nieco po francusku - przeczytajcie to szybko ;)

" - antichoc - system przeciwdziałający wstrząsą" 

Ogólnie opis ciekawy, a  najlepiej czytać tylko podkreślone słowa. Czytanie wszystkiego nieco zmienia sens ;)

Mnie osobiście urzekł zegareczek i mechanizm 2409 niezniszczalny na 16 kamieniach i przeciwdziała "wstrząsą", ładny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.