Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość, który wystawiał tego gajowego ma jeszcze ciekawą Rakietę-kwarc w rozsądnej cenie. Gdyby nie to, że taką mam, to już bym ją łyknął :)

 

http://allegro.pl/pozlacana-rakieta-cccp-i5904716433.html

 

Ten Wostok też chyba godny uwagi:

 

http://allegro.pl/ladny-wostok-17-kamieni-i5904710440.html

Potwierdzam. Nad rakietą sam myślałem. Wisi już bardzo długo w tej cenie.

Wostok troche drogo ale fajny stan. Często maja spękaną tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomocy szukam coś na allegro itp rosyjskiego rozsądnego raczej garniturowca ale patrząc jak często, różnie bywa , tzw 'składaki" itp boje się podjąć decyzje. W grę wchodzi całe CCCR w moim wieku po 40 lub po 30. Wolę młodsze :) ale i coś starszego przygarnę. Możecie mi jakoś pomóc, co lub od kogo. Jeśli mogę fatygować. Potrzebne oko znawców. Pozdrawiam

Edytowane przez franki72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doradziłbym Ci rozglądnąc się lub poczekać na coś co pojawi się na naszym bazarku, są to rzetelnie opisywane przedmioty. Ceny może nie są okazyjne, ale tutaj ludzie wiedzą co sprzedają i raczej nikt się nie natnie jak może się to zdarzyć na allegro.

 

A najlepiej napisz zapytanie ofertowe w temacie "kupię, sprzedam...", tylko musisz się lepiej określić w jakiej kwocie szukasz, czy ma to być chrom stal czy p[ozłacany, średnica chociażby. Na pewno ktoś się znajdzie i coś Ci zaproponuje.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łądniutki

 

Jeszcze 4 dni ;)

łądniutki i dlatego pójdzie za parę stówek więcej niż jest obecnie :P


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że był kupiony na czeskim aukro za ok. 530 zł, jeśli to ten sam z komentarzy sprzedającego :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech se zarobi. Kreska pod logo ta sama. Dekielek na fotkach z aukro różni się od reszty koperty. Tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć że to nie mechanizm 3133, a 31659 - ze stopsekundą, który pojawił się w szarych Szturmańskich w 1986 roku. Ten Poljot ma tarczę która mniej więcej w tym okresie wyszła z produkcji. Poza tym stopsekunda jest po to, żeby nie trzeba było kręcić bezelem, więc zegarki z mechanizmem 31659 nie miały ruchomego bezela, a co za tym idzie drugiej koronki. Mam poważne wątpliwości co do oryginalności tego zestawienia - 31659, tarcza US10SR i koperta z dwiema koronkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z Allegro nie ma ani stopsekundy ani mechanizmu 31659 tylko zwykły 3133.,Napisem 31659 na mostku nie da się zatrzymać sekundnika potrzebna jest dodatkowa dźwignia z elementem  hamującym balans .,W zegarku z Allegro jest mechanizm 3133 dlatego żeby zatrzymać sekundnik trzeba przytrzymać palcem balans,,,.Ruchomy bezel nie ma żadnego związku ze stopsekundą ani stopsekunda nie jest po to żeby nie kręcić bezelem .,Ruchomy bezel w zegarkach dla pilotów służy do ustawienia drugiej strefy czasowej.,Zegarki Szturmańskie z mechanizmem 31659 występowały zarówno z ruchomym bezelem i dwoma koronkami ref.1981260. jak i w wersji z nieruchomym bezelem bez drugiej koronki ref.0411260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi że nie ma dźwigni, a skoro to tylko mostek od 31659, to tym bardziej stawia pod znakiem zapytania tę "okazję". Co do ruchomego bezela, skoro piszesz że były, to tak musi być, ufam Twojej wiedzy :-) Jednakże muszą to być znacznie rzadsze egzemplarze, bo przyznam że ja nie przypominam sobie abym widział choć jeden taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie Panowie wkleić fotkę z zaznaczeniem tej dźwigni? Tak poglądowo żeby się człowiek czegoś nauczył. Bo albo nie wpadł mi w ręce taki egzemplarz albo nie umiem odróżnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chronografy i komandirskie (ich poprawność ) to czarna magia - który bezel do którego? która koperta z którą tarczą ? jakie wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widoczna róznica mechanizmu jest w dwóch miejscach - końcówka dźwigni po lewej stronie pod mostkiem która zatrzymuje balans, oraz dodatkowy otwór w miejscu tuż obok przycisku do zwalniania/wyjmowania wałka z koronką przez który też widać pozycję dźwigni. Teraz nie mam już jak, ale wieczorem zrobię zdjęcia ze szczególnym uwzględnieniem tych miejsc w obu mechanizmach i umieszczę tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli "perlon strap? :)

 

No właśnie oglądałem te perlony już wcześniej i one mi wyglądają jak plecionki ze sznurków, które same są jeszcze dodatkowo zaplatane - takie jakby wąskie, płaskie sznurówki  :)

 

Poniżej mój pasek. To jest normalnie jakaś żyłka jak skur.... z kuriera wycięta:

 

gallery_77463_2046_165110.jpg

 

Żyłka dwukolorowa, tak że pasek ma i wzór kolorystyczny, a "kolumny też są tak zaplatane, że są wyżej i niżej te pętelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dźwignia po lewej stronie zdjęcia jest zakończona cienkim sprężystym drutem w kształcie V (na zdjęciu widać tylko mały fragment).,Po wyciągnięciu koronki dźwignia przesuwa się w stronę balansu ,a sprężysty element zatrzymuje koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeszcze w kwestii stopsekundy ;)

3493v2h.jpg

 

2zz71o6.jpg

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.