Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Bahuone - koperta jest Rakietowa, trzyczęściowa. Pabiedy z ZiM miały dwuczęsciową z pierścieniem trzymającym mechanizm.

Olusia - ten zegarek ma bardzo ładnie zachowaną tarczę. Jeśli nie przeszkadają Ci przetarcia złocenia na uszach można w sumie za kilka PLNów sobie kupić. Ładny brązowy paseczek i masz fajny zegarek :) Mechanizm 1601, pospolity i łatwy w naprawach, nie powinien sprawiać większych kłopotów (podobnych modeli Sławy, ale z sekundnikiem raczej radzę unikać, bo to mało udany mechanizm).

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :) czy mi się wydaje czy ta tarcza jest jakby perłowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, cos mi nie pasowalo. Ale nie mam zadnego katalogu radzieckiego i nie mam gdzie tego zweryfikowac. Idzie jeszcze gdzies takie cudo dostac?

olusia -tak wyglada na perlowa tarcze, not bene bardzo ladna.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche maly jak na moja reke. Ale na Twojej na pewno bedzie sie prezentowal bardzo ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko proszę niech mi nikt nie podkupi :rolleyes:

Myślę, że nikt od nas. Takie zegarki są o tyle super, że bardzo fajnie wyglądają, są mechaniczne i... z reguły bardzo tanie. Drogie "damki" należą do rzadkości i z reguły sa to zegarki i rzadkie i ciekawe zarazem (bo samo kryterium rzadkości w przypadku damskich zegarków nie wystarcza, czego dowodem może być choćby cena, za jaką moja 1609 poszła na alle - o tak rzadki meski zegarek ludziska by się pozabijali ;) ). Także myślę, ze wielkiej batalii o ten zegarek raczej nie będzie :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena może być wysoka ze względu na przetop złota :( Niestety ostatnio często mnie to spotyka że cena jest windowana przez Pana X bo to złoto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... na tej kopercie tego złota to już praktycznie nie ma. Wartość powłoki znikoma :)

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt, jest... pytanie tylko czy na pewno złocona, bo może to być taki późnoradziecki wynalazek bez złota w złocie... cóż - zobaczymy, aż jestem ciekaw :)

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda mi to na złoto, poza tym na pewno miałoby próbę - wtedy bransoletę by sprzedał osobno na złom

edit: gosc sprzedaje numizmaty na pewno nie jest w ciemie bity i nie wystawialby zlota za taka kwote. raczej bym sie sklaniala ku temu ze przeklamal jego wiek i zegarek jest mlodszy

Edytowane przez olusia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o ew. powłokę, szczerozłota na pewno nie jest. Kłopot polega na tym, ze przy obecnych cenach złota znów uaktywnili się "złomiarze" (nie uwłaczając, oczywiscie) kupujący masowo złocony złom zegarmistrzowski, żeby odzyskiwać powłokę. Z kilkudziesięciu złoconych kopert i bransoletek to już się parę gramów pewnie uzyska, więc biznes może być opłacalny.

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się mnie kiedyś zaczepił jeden niby pasjonat antyków z pytaniem czy mam stare pióro parkera bo by stalówke odkupił :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze mam troche damek, i np czajka (albo zaria??) ma koperte AU10- i do tego oryginalna bransoletke z sygnatura na zapieciu AU 6,5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał :rolleyes: genialny opis "zegarek zakupiony 4 lata temu w rosji w wojskowym sklepie. Sprzedają go tylko za okazaniem książeczki wojskowej"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to stwierdzenie rozbawiło :D. Czyli w wojskowych ruskach stosowano przeszklony dekiel? Co za ekstrawagancja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj więc meinard! ...jeśli chcesz uniknąć kłopotów/problemów (choćby z WDW), to lepiej postaraj się o ORGINALNĄ książeczkę wojskową, zanim zdecydujesz się kliknąć na tego heheoryginała :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie