Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. Nie znacie się jak dla mnie ta aukcja jest przykładem różnicy między hobbystom a kolekcjonerem to po prostu inny stan umysłu. I tak jest to jakaś jednostka chorobowa. Od choroby dzieli mnie tylko zasobność portfela

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Paweł Omeg i Patków można kupić i sto tylko nie takie zegarki zbieramy. Więc dla kolekcjonera to żaden argument. Można kupić i Ferrari, a inny będzie wolał prototyp Syreny. I nic z tego nie wynika.

 

Wiem o czym mówicie i doskonale temat znam bo sam często przepłacałem ale rozsądnie aby tylko mieć dla tego też napisałem że zrozumiałbym cenę 3-4-5 tyś (to sporo kasy)

Ceny na której zakończyła się aukcja nie rozumiem choć siedzę w temacie jakiś czas - są granice zdrowego rozsądku i chęci posiadania w tej aukcji zostały one kilkukrotnie przekroczone 

Bardzo Proszę aby Kris nie obrażał się za moje wpisy - bardzo szanuję kolegę, cenię wiedzę i podziwiam kolekcję - wieżę że trafisz kiedyś taki w rozsądnych pieniądzach tego życzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówicie i doskonale temat znam bo sam często przepłacałem ale rozsądnie aby tylko mieć dla tego też napisałem że zrozumiałbym cenę 3-4-5 tyś (to sporo kasy)

Ceny na której zakończyła się aukcja nie rozumiem choć siedzę w temacie jakiś czas - są granice zdrowego rozsądku i chęci posiadania w tej aukcji zostały one kilkukrotnie przekroczone 

Bardzo Proszę aby Kris nie obrażał się za moje wpisy - bardzo szanuję kolegę, cenię wiedzę i podziwiam kolekcję - wieżę że trafisz kiedyś taki w rozsądnych pieniądzach tego życzę 

Plusik za wyważoną opinię Paweł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - 20% zniżki na naszych aukcjach  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Najważniejsza kwestia to osobiste decyzje finansowe kupującego, a nam nic do jego portfela. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwię sie tej dyskusji. Normalnie to każdy twierdzi że dany zegarek jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. A tu nagle jakaś zmiana poglądów? 

Piszemy tu o zegarku ktory jest tak rzadki że jest ich kilka czy kilkanaście na świecie i żadnego w Polsce. Taki zegarek musi kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę dziwię sie tej dyskusji. Normalnie to każdy twierdzi że dany zegarek jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. A tu nagle jakaś zmiana poglądów? 

Nie tyle zmiana poglądów co dyskusja na temat ceny wysoka czy niska - ile jest wart nikt nie wie bo nie ma odnośników aby wyrobić sobie jakiś pogląd na cenę wiemy natomiast ile to jest mało złotówek a ile dużo i nawet gdy nie ma się do czego odnieść to wiemy podświadomie kiedy jest dużo kiedy bardzo dużo a kiedy cena przekracza zdrowy rozsądek 

 

Cyt: każdy twierdzi że dany zegarek jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. A tu nagle jakaś zmiana poglądów? 

Jak napisałem wyżej tylko dyskusja o tym czego byliśmy świadkami inaczej cały dział "Nie przepłacajcie na allegro" nie miałby sensu bo zastosowanie miałby Twój post 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

 

Pozwolicie że napisze parę słów bo chyba  ostatnie wpisy dotyczyły aukcji w której uczestniczyłem oraz mnie osobiście.

 

Paweł - tak łatwo się nie obrażam :)  Dzięki za docenienie mnie i mojej kolekcji. Kiedyś może wpadnie ale na pewno nie za przysłowiowe psie grosze :)

Krzysztof - zgadzam sie w 100% z tym co napisałeś w ostatnim poscie.

Yorki_man - tak zgadza się. Posiadanie prawie 8 tys radzieckich zegarków, kieszonek, budzików, wiszących , stojących itd to istne szaleństwo :D  Ale dla mnie to szaleństwo to bardziej kolekcjonerstwo, hobby i oczywiście wielka pasja.

 

Jednak musze przyznać przy okazji że nazywanie kogoś świrem, szalonym lub temu podobne nawet z przymrużeniem  ;)  oka uważam za nieco mało kulturalne.

 

 

A teraz kilka słów o aukcji i zegarku.

 

Te zegarki nie pojawiają się na aukcjach. Na aukcji widzę ten zegarek chyba drugi raz. Te zegarki i nie tylko te krążą w tak zwanym drugim obiegu.  Oferowane są kolekcjonerom poza aukcjami.  Codziennie pojawia się mnóstwo aukcji zegarków które wystepują masowo, które można mieć dziś albo i jutro. To tylko kwestia czasu. Nie wspominam tutaj o ewidentnych malowankach które u niektórych sprzedających osiagają jak dla mnie makabryczne ceny.

 

Ten zegarek jest rzadkością i jak znam zycie za te 9-10 tys $ znajdzie nabywcę. Z tymi 13 tys. to sprzedający trochę przesadził.

 

Perełki i unikaty niestety kosztują :wub:

 

Gdybym kupił ten zegarek za 20 - 25 tys wcale bym nie żałował, ale jak napisał wcześniej Paweł na aukcji pojawił się ze strony sprzedającego  holownik gdy okazało się że zegarek może pójść za te 20 tys.

 

Jak napisał Jacek - każdy szyje swoją kolekcję na miarę swojego portfela i nic innym do tego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, bardzo rozsądnie prawisz i muszę przyznać, że co do zasady zgadzam się z Twoją opinią. Wydaje mi się jednak że próba zaaplikowania zdrowego rozsądku w jakimkolwiek "kolekcjonerstwie" na pewnym etapie traci sens. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris. Dla jasności ja podzielam Twoje podejście do tematu. Moja opinia pokrywa się całkowicie z Twoją nawet jeżeli to wprost z niej nie wynika wprost.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

Jednak musze przyznać przy okazji że nazywanie kogoś świrem, szalonym lub temu podobne nawet z przymrużeniem ;) oka uważam za nieco mało kulturalne.

 

 

 

Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Czytam co tutaj piszecie z niektórymi wypowiedziami się zgadzam z innymi nie. Taka jedna myśl przyszła mi do głowy. Ta cała dyskusja udowadnia tylko że takie EKSPONATY powinny znajdować się w muzeach  :D  żeby nie wzbudzać niezdrowych emocji.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem machnać ręka i zajać się czym innym, ale jakoś nie mogę. @kris2 zgadzam się z Toba w 100% i również jak @rk7000 dziwię się tej dyskusji i zastanawiam się (biorac pod uwage deklaracje w dziale kupię sprzedam o zniszczeniu złotych zegarków w celu przetopienia kopert - co wg mnie jeet aktem niebywałego barbarzyństwa i braku jakiejkolwiek reakcji ze strony forumowiczów) czy ciagle jestem na forum KMZiZ w dziale sympatyków ruskich zegarków. A jeśli tak, dokad wobec tego ten dział zmierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris napisał coś istotnego - te największe perełki sprzedają się zwykle poza aukcjami na zasadzie dedykowanych ofert "znajomy znajomemu" (lub zorientowany antykwariusz poważnemu kolekcjonerowi) i za przeproszeniem gawiedź, nawet nie jest świadoma pojawiania się pewnych perełek w obrocie :).

Dla wybrzydzających cenowo - wieść gminna niesie, że R3031 poszła w zeszłym roku, stanie idealnym za ok. (w przeliczeniu) 45k plnów :P I nie mam podstaw by nie wierzyć :)

P.S.

Tę na aukro licytowało też kilku kolekcjonerów ze wschodu, sami lub przez pośredników.

Kris - Twoim przekleństwem jest to, że jesteś rozpoznawalny (nawet tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Kris jesteś wielki i zazdroszczę Ci takiej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Rakieta 24h

http://olx.pl/oferta/zegarek-rakieta-pozlacana-wielka-CID87-IDfKnQl.html

 

ladny Wostok Amfibia

http://olx.pl/oferta/wostok-amfibia-CID87-IDfJ5Df.html

 

i pobieda za grosze

Zegarek meski

http://olx.pl/oferta/zegarek-meski-CID87-IDdpAjt.html

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cyt: każdy twierdzi że dany zegarek jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. A tu nagle jakaś zmiana poglądów? 

Jak napisałem wyżej tylko dyskusja o tym czego byliśmy świadkami inaczej cały dział "Nie przepłacajcie na allegro" nie miałby sensu bo zastosowanie miałby Twój post 

Miałem już więcej nie pisać  ale jednak chyba powinienem wytłumaczyć pewne oczywiste kwestie.

 

Cały dział "Nie przepłacajcie na allegro" jest po to żeby weryfikować oferty które są niewarte licytacji. Czasami ze względu na twórczość sprzedawców a czasami ze względu na to że dany zegarek można po prostu kupić taniej. 

Jeżeli chodzi o tą Rakietę 3031 to ani jedno ani drugie raczej nie wchodzi w grę,

Możesz  mieć swoje zdanie ale pamiętaj że jest to  Twoje zdanie i że inni mogą mieć inne. Jakby 3031 kosztował  - tak jak to sugerowałeś 3-5 tys zł to byłby w zasięgu kilku - kilkunastu pasjonatów a tak to od nas był (chyba) tylko Kris poważnie zainteresowany.

I miałem nadzieję że wygra tą licytację w uczciwej walce.Niestety wszyscy zauważyliśmy że sprzedający włączył holowanie. 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt Roman. Gdyby był wystawiony w cenie powiedzmy 5000 zł w opcji "kup teraz" to na pewno bym nie wstawił aukcji do okazji tylko kupił bez zastanowienia. Żebym się miał zapożyczyć nawet ;)

Jak dla mnie istnieje jeszcze tylko jeden zegarek co do którego uczyniłbym podobnie. Też chyba nawet Kris go nie ma choć nie jest aż tak rzadki jak 3031 ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poprosze admina o upozadkowanie watku

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

A możesz powiedzieć co Ci przeszkadza i czego oczekujesz?

Edycja

Pytam jako zwykły moderator.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tylko dyskutujemy jak coś można przenieść do działu DYSKUSJE - ja tam jestem spokojny wszystko pisałem bez zaciśniętych zębów u Was też wykrzykników nie widziałem więc jest OK  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się przenieść tego do działu dyskusje ponieważ z automatu posty są przenoszone w kolejności wstawiania. Więc zrobi się tam sieczka jak to przeniesiemy i posty z tego tematu będą wymieszane z postami tam napisanymi.

Dziwi mnie tylko że kolega szuka admina ale oczywiście ma takie prawo  ;)

Ja tylko wyrażę opinię  zdając sobie sprawę że część postów jest dalekich od założeń tematu  -  jednak bez dyskusji o pewnych sprawach kolekcjonowanie czegokolwiek nie miałoby sensu. Jest dyskusja, emocje, wyrażanie opinii - wszystko to nas "uczy"

Ja na przykład dowiedziałem  się że jak Paweł na bazarku trafi Rakietę 3031 to wystawi ją od 3000zł  a kup teraz 5000 zł  :P  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w kwesti porzadku w temacie, bo od kilku stron szukam tu okazji a 99% tekstu to dyskusja czy warto lub nie dac tyyyle za jeden jaki by nie byl zegarek.

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się przenieść tego do działu dyskusje ponieważ z automatu posty są przenoszone w kolejności wstawiania. Więc zrobi się tam sieczka jak to przeniesiemy i posty z tego tematu będą wymieszane z postami tam napisanymi.

Dziwi mnie tylko że kolega szuka admina ale oczywiście ma takie prawo  ;)

Ja tylko wyrażę opinię  zdając sobie sprawę że część postów jest dalekich od założeń tematu  -  jednak bez dyskusji o pewnych sprawach kolekcjonowanie czegokolwiek nie miałoby sensu. Jest dyskusja, emocje, wyrażanie opinii - wszystko to nas "uczy"

Ja na przykład dowiedziałem  się że jak Paweł na bazarku trafi Rakietę 3031 to wystawi ją od 3000zł  a kup teraz 5000 zł  :P  :D

No tak tyle że dolarów  ;)

A na poważnie wystawiona była by od złotówki i niech się dzieje co chce 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.