Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Slavy medyczne cały czas są w cenie. Już dawno nie widziałem żadnej sztuki która by zeszła poniżej 500 PLZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie są oryginalne. Prawdopodobnie oryginalne wskazówki wyglądają tak ja poniżej. Widziałem kilka innych egzemplarzy właśnie z takimi wąsami. Wąsik sekundy jest uroczo zielony.

post-46446-0-95474100-1357170596_thumb.jpg

post-46446-0-44185300-1357170620_thumb.jpg

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jestem tu nowy, zielony, dużo czytam, ale ciągle jeszcze błądzę. Szukam radzieckiego garniturowca, który mógłbym nosić, ale który stanowiłby również część powstającej właśnie kolekcji. Znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/lucz-lucz-piekny-garniturowiec-i2918838378.html

 

Warto?

Dziękuję za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz to dobry wybór. Ten pokazywany z aukcji jest najbardziej OK. Chyba, że chciałbym coś bardziej na bogato i elegancko, to możesz się rozejrzeć za złoconymi kopertami i trochę "bogatszymi" tarczami. Z drugiej strony taki zwykły klasyczny, biały będzie i do garniaka i równie dobrze do jeansów i luźniejszego ubrania ;) Zegarki te są leciutkie, cieniutkie, a co za tym idzie bardzo wygodnie lezą na ręce.

 

Zresztą chyba ciężko wskazać zegarek od którego można zaczynać zabawę z kolekcjonowaniem. Każdy rusek, jaki by nie był do tego się nadaje. Z biegiem czasu priorytety i kierunki kolekcjonowania czasem się zmieniają. Dlatego warto iść na żywioł i pozwolić spontanicznie rozrastać się kolekcji. A co z tego wyjdzie czas pokaże. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bogato to jeszcze nie teraz. Zależy mi na takim właśnie typie garniturowca, srebrny, cienki z białą tarczą i czarnymi indeksami. Bardziej interesuje mnie mechanizm, czy jest OK i czy nie jest to jakiś składak kilku innych marek. Na moje oko wszystko w porządku, ale tak jak mówiłem znawcą nie jestem więc zależy mi na Waszej ocenie.

 

@Buczo85 dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić to, co napisał Kolega Buczo85 - te płaskie Łucze bardzo dobrze leżą na nadgarstku :) Niekiedy możesz też spotkać egzemplarze z nieco innym kształtem wskazówek tzn szersze, oprócz białych tarcz bywały też srebrne, a oprócz cyfr arabskich bywały też rzymskie :) Jeśli chcesz pooglądać jak wyglądają podobne modele, to po prostu wpisz w wyszukiwarce internetowej hasło "Luch 2209" albo jeszcze ściślej "flat/slim luch 2209" i daj wyszukiwanie grafiki.

Oprócz mechanicznych płaskich Łuczy były też bardzo podobne kwarcowe. Ich jedyną wadą w porównaniu do mechanicznych "braci" było to, że nie były mechaniczne :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba żadna okazja??

 

Teraz juz na pewno nie :) Okazje na alledrogo i innych serwisach to jest jak widze zadkosc. Jesli pojawia sie cos ciekawego to nie ma szans zeby nikt tego nie zauwazyl...

 

Btw. Jesli ktos ma na sprzedaz taka rakete - prosze o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić to, co napisał Kolega Buczo85 - te płaskie Łucze bardzo dobrze leżą na nadgarstku :) Niekiedy możesz też spotkać egzemplarze z nieco innym kształtem wskazówek tzn szersze, oprócz białych tarcz bywały też srebrne, a oprócz cyfr arabskich bywały też rzymskie :) Jeśli chcesz pooglądać jak wyglądają podobne modele, to po prostu wpisz w wyszukiwarce internetowej hasło "Luch 2209" albo jeszcze ściślej "flat/slim luch 2209" i daj wyszukiwanie grafiki.

Oprócz mechanicznych płaskich Łuczy były też bardzo podobne kwarcowe. Ich jedyną wadą w porównaniu do mechanicznych "braci" było to, że nie były mechaniczne :)

 

 

Dzięki, jedno mnie tylko zastanawia, w miejscu gdzie powinien być symbol "Łucz" jest oznaczenie "SU", czy to dlatego, że w pewnym momencie zaczęto stosować takie właśnie oznaczenia czy może mechanizm jest jakiś kombinowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem "su" to "soviet union" tak sygnowano zegarki idące na eksport (jeśli się mylę to proszę o poprawę)


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz su to soviet union, tylko czy wobec tego nie powinien mieć napisu 23 jewels, a na tarczy made in ussr? Tymczasem ten ma "zdjełano w cccp" a na werku 23 kamlia su.

 

Dlatego się zastanawiam czy to jakiś "kombinowaniec" czy w latach kiedy go produkowano (lata 80-te?) wybujano su i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz su to soviet union, tylko czy wobec tego nie powinien mieć napisu 23 jewels, a na tarczy made in ussr? Tymczasem ten ma "zdjełano w cccp" a na werku 23 kamlia su.

 

Dlatego się zastanawiam czy to jakiś "kombinowaniec" czy w latach kiedy go produkowano (lata 80-te?) wybujano su i tyle.

Werków nie znaczono na eksport lub rynek wewnętrzny. Praktycznie wszystkie późne poljoty/rakiety/łucze mają wybite SU. Wcześniej nie znaczono tak zegarków wcale Po prostu tak im się spodobało robić SU. Może myśleli że zrobią sobie tym jednolitym oznaczeniem lepszą renomę niż napis swiss :P Dziś tam zamiast robić SU robią RU i też nie ma znaczenia cyrylica lub łaciński alfabet na tarczy. Te ze znaczkiem łucz są pewnie troszkę starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poljot kostka wcale nie jest ze stali szlachetnej, chyba, że sprzedawca miał na myśli dekielek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stal szlachetna + chrom... cóż, poniekąd się zgadza ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat przypadek "stalowej" koperty może wynikać z czystej niewiedzy, ale bywają przypadki "naciągania prawdy". Jest przecież na Allegro jeden sprzedający (z reguły zegarki CCCP), który każdą "białą" kopertę określa mianem "stalowej" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nicku ma zegarmistrz?Wiem co to za jeden,najlepsze że pokazywał raz dyplom i chyba faktycznie jest zegarmistrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat przypadek "stalowej" koperty może wynikać z czystej niewiedzy, ale bywają przypadki "naciągania prawdy". Jest przecież na Allegro jeden sprzedający (z reguły zegarki CCCP), który każdą "białą" kopertę określa mianem "stalowej" :)

 

Wiemy, znamy :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego w lepszym stanie na zbyciu,jak ktoś zainteresowany to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.