Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wpadł mi w oko taki oto zegarek, http://allegro.pl/piekny-nowy-automatyczny-zegarek-slawa-i1286609679.html

W sumie za taką kwotę nie można się spodziewać cudów, ktoś ma taki zegarek bądź podobny, jak się sprawuje, faktycznie jest to produkcja Radziecka?

Pzdr

 

 

Nie ten temat a jeśli chodzi o sam zegarek to istotnie mega okazja na utopienie paru groszy :)

Chiński wynalazek nie wart 1/10 swojej ceny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał quest - to nie sława tylko CJIABA a że podobne do pisanego cyrylicą ????? to "zupełny przypadek" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OESU! Jak on mógł Ci wpaść w oczy? :) Toż to jest absolutny potworek, ja bym się osobiście wstydził wyjść z domu z takim chińskim paskudztwem na nadgarstku ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sputniczek ładny, ale nie do konca orygialny - pólmostek balansu z Zima bez incabloc'a. No i ta cena...

 

O co chodzi z łuczem - nie mam pojęcia, ale sądzac po aktualnym prowadzącym cena może być adekwatna - kilka razy z nim wygrałem, wiec chyba nie rąbie "na pałę". Popatrz na szkiełko - może to jakaś rzadko spotykana wersja "dla wybranych"? Brak mi wiedzy w tym temacie po prostu - ostatnio dyskutowana Antarktyda, dla laika niewarta 10zł, osiągnęła prawie 2000...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten temat a jeśli chodzi o sam zegarek to istotnie mega okazja na utopienie paru groszy :blink:

Chiński wynalazek nie wart 1/10 swojej ceny ....

 

Wielkie dzięki za opinie, można znaleźć coś oryginalnego z Rosyjskich zegarków do 500pln?

Co ewentualnie polecacie, bądź jakich znacie sprzedawców na allegro albo sklepy internetowe gdzie można kupić nie podrabiane zegarki?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...O co chodzi z tym łuczem, że osiągnął taką cenę:

http://allegro.pl/au...1287705364.html

Bardzo trudna do trafienia odmiana - nietypowa dzielona tarcza (dwuczęściowa), nietypowa koperta z zakręcanym deklem (była tylko w tych modelach z kanapkową tarczą). Jest czarny - najłatwiej o czerwonego potem niebieski a czany :blink: No i szczególik a wazny - ma fabryczne fasonowe szkło z krawedzią a'la kryształ - nie do zdobycia :) Wiekszośc z tych zegarków ma współczesne zamienniki (zwykłe, niskie sferyczne szkiełko pasuje).

Stan zachowania robi wrazenie przyzwoitego lub lepiej :)

To, ze "do naprawy lub na części" nie ma znaczenia - napędza go standardowy 2209 z mińskiej fabryki - zdobycie dawcy werku to kwestia kliknięcia myszką i wydania równowartości 0,7l.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudna do trafienia odmiana - nietypowa dzielona tarcza (dwuczęściowa), nietypowa koperta z zakręcanym deklem (była tylko w tych modelach z kanapkową tarczą). Jest czarny - najłatwiej o czerwonego potem niebieski a czany :blink: No i szczególik a wazny - ma fabryczne fasonowe szkło z krawedzią a'la kryształ - nie do zdobycia :) Wiekszośc z tych zegarków ma współczesne zamienniki (zwykłe, niskie sferyczne szkiełko pasuje).

Stan zachowania robi wrazenie przyzwoitego lub lepiej :)

To, ze "do naprawy lub na części" nie ma znaczenia - napędza go standardowy 2209 z mińskiej fabryki - zdobycie dawcy werku to kwestia kliknięcia myszką i wydania równowartości 0,7l.

 

Dzięki za oswiecenie, Voli :)

Na szkiełko zwróciłem uwagę, ale o reszcie nie miałem pojęcia


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem tutaj nowy i nie będę ukrywał, że nie znam się na temacie dlatego proszę o pomoc. Znalazłem na Allegro kilka według mnie interesujących pozycji i chciałem się poradzić co do jakości i opłacalności tych ofert. Podobają mi się rosyjskie zegarki i chciałbym sobie w najbliższym czasie coś w przystępnej cenie kupić ale chciałbym też, żeby jeszcze trochę mi posłużył i to w miarę niezawodnie. Oto dwie wybrane przeze mnie oferty:

http://allegro.pl/poljot-zlocony-17-jewels-i1293139655.html

http://allegro.pl/rzadki-cienki-wostok-grubo-zlocony-20au-i1293081539.html ten wostok mi się podoba ale gdzieś przeczytałem, że to trochę zawodny mechanizm i lepiej zainwestować w Poljota ale tak jak już pisałem jestem w tym temacie laikiem.

Proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przedstawionych przez Ciebie aukcjach występują dobre sprawdzone radzieckie zegarki. Co do Wostoka - akurat ten mechanizm (kaliber 2209) moim zdaniem zasługuje na miano niezawodnego i dokładnego. Jest jednak jedno duże "ale": ceny w oby tych aukcjach są przesadzone. Musisz uzbroić się w cierpliwość i szukać podobnych zegarków w rozsądniejszych cenach. Niekiedy można ustrzelić "perełkę" w rewelacyjnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki są dobre, ten mechanizm Vostoka to wspaniała maszyna. Z Vostoków zawodne w zasadzie są tylko nowe automaty, stare sowieckie Vostoki są prawie niezniszczalne ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybki odzew,

czyli uważacie, że 150 zł za tego wostoka to jednak zbyt dużo ? Znalazłem aukcję rosyjską gdzie zegarek z takim mechanizmem kosztuje 90 dolarów (z przesyłką) a stan nie jest taki jak na naszych aukcjach. Może więc 150 zł to nie jest zbyt wysoka cena ?

http://samara.molotok.ru/item1280577077_chasy_vostok_18k_ultratonkie_2209_sssr_1967.html#gallery

Edytowane przez ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomieszały mi się "bukwy" ;) ale już wszystko poprawiłem

Edytowane przez ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Vostoka jest przesadzona. Ten akurat sprzedawca lubi cenowy kosmos - 150zł można by dać za NOS'a, ale to NOS nie jest. Co do Poljota - stówka to dużo za ten model, ale stan w zasadzie uzasadnia tą cenę. Trzeba tu wziać pod uwage, ze sama konserwacja mechanizmu to ok 50zł, a w tym zegarku jest to podobno zrobione. Moim zdaniem, cena Poljota jest adekwatna...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym guście, choć to późniejszy zegarek i raczej nie ta klasa co ten Wostok. Wiec tu akurat cena też ciut za wysoka. Ja w każdym razie nie dałbym za niego 150zł. Po prostu zbyt nieciekawy ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej Koledzy zauważyli, że ceny radzieckich zegarków i polskich z Błonia, co raz częściej idą ostro w górę (oczywiście pamiętając o ich poziomie sprzed kilku lat). Okazje zdarzają się natomiast co raz rzadziej. Na tej fali pojawia się też co raz więcej kombinatorstwa. W sumie to logiczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Ja bym więcej, niż 4 dych nie dał, bo to w sumie zwykły Poljot, średniej urody. Ale jak Ci się podoba, to myślę, że 100, to będzie sensowna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byście w takim razie polecili zważywszy że mam na wydanie powiedzmy ok. 150 zł w porywach do 200 ale to już max. Za tego Poljota już ktoś daje ponad 50 zł. więc chyba cena będzie znacznie wyższa niż 100 zł

Edytowane przez ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jeśli lubisz złocone, garniturowe zegarki, to pomyśl o jakimś Poljocie De Luxe ( w automacie, bądź nie), lub złoconym Łuczu. Niektóre Rakiety też są w tym stylu i na prawdę robią wrażenie. W kwocie 150 zł spokojnie się wyrobisz, kupując coś w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz złocone, garniturowe zegarki, to pomyśl o jakimś Poljocie De Luxe ( w automacie, bądź nie), lub złoconym Łuczu. Niektóre Rakiety też są w tym stylu i na prawdę robią wrażenie. W kwocie 150 zł spokojnie się wyrobisz, kupując coś w bardzo dobrym stanie.

 

Z poljotem de luxe w bdb stanie za 150 PLN może być krucho na polskim Alle. Ceny takich w idealnym stanie są ostatnio niewytłumaczalnie wysokie i to zarówno tych na 2209 jak i automatów. Natomiast fajnego Łucza można kupić i zaiste jest godny polecenia tylko kupuj tego na werku 2209.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad poljotem de luxe 2209 w stalowej kopercie imo jest ładniejszy niż złocony i dużo tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.