Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglądają na OK i rzeczywiście wizualnie w fajnym stanie. Oczywiście to są popularne modele a stwierdzenie "na dość dobrym chodzie" oznacza, że nie obejdzie się bez serwisu i konserwacji u zegarmistrza (co i tak byłoby zalecane przy tak starych zegarkach), i co będzie na pewno kosztować więcej niż ceny za jakie wystawiono zegarki. W sumie jednak warte zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz: na moje oko (początkującego) warto. Sam bym kupił, bo mam sentyment do cienkich Łuczy. Myślę, że do 50PLN warto, a potem to już kwestia gustu. Ale podkreślam, że jestem początkujący i może bardziej doświadczeni koledzy coś tam odkryją, lub nie podzielą mojego zdania co do wartości.

O Zimach nie mam zielonego pojęcia, choć jedno mnie zastanawia, werk ma szlify genewskie (czyli takie jakby "załamania"). W opisie jest, że to lata 70-te, a wtedy o ile wiem (mogę się mylić) w latach 70-tych już ich nie robiono.

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na FORUM czytałem, żeby zbierać to co cieszy, co się podoba i zgadzam się z tym. Cena też oczywiście jest składową radości. Takie pozycje są przecież do pokazywania, rzadziej noszenia. Moim zdaniem, za te pieniądze warto, nawet jeśli wymagają serwisu. Zresztą który zegarek nie wymaga serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum (nie pamiętam dokładnie w którym wątku) czytałem, że Pobiedy z lat 80-tych i późniejsze..... szkoda gadać w przeciwieństwie do Pobied z lat 50-tych. Czy składak, nie wypowiem się. Ale fakt design ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy warto? w cenie do 40-50 zł? czy to składak? jestem początkujący w temacie zegarków radzieckich. Design mi się podoba ale czy werk godny zaufania?

 

http://allegro.pl/po...2968478919.html

 

nie idź tą drogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zegarek-radzieckki-rakieta-meski-i2991442729.html

Pytanie moje:

Jaki mechanizm powinien być w środku? (Jaki jest wiem od sprzedającego ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta 2609N - taki zwykły "wół roboczy"...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w takiej, tylko pozłacanej siedzi 2609.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy.

Tu jest 2609HA.

Zdziwiłem się bo te werki występują w normalnych 12 godzinnych Rakietach.

Powiedzcie proszę jaka jest różnica?

Może na pw żeby OT nie robić.

I jescze jedno pytanie o inny zegarek:

Widzicie tu coś dziwnego? Chodzi mi o dni tygodnia ale te nad godziną 11,12, 01

http://allegro.pl/rakieta-multikalendarz-wyprzedaz-bcm-i2978413083.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ring z angielskimi napisami...może składany? zresztą u ruskich wszystkiego można się spodziewać...bo 2 języków na pewno nie ma...mam jedną taką i mam tylko w cyrylicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy.

Tu jest 2609HA.

Zdziwiłem się bo te werki występują w normalnych 12 godzinnych Rakietach.

Powiedzcie proszę jaka jest różnica?

Może na pw żeby OT nie robić.

I jescze jedno pytanie o inny zegarek:

Widzicie tu coś dziwnego? Chodzi mi o dni tygodnia ale te nad godziną 11,12, 01

http://allegro.pl/ra...2978413083.html

 

Ale... to jest zwykła 12h rakieta, tylko ponumerowana od 13 do 24 :)

 

Tu jest cudeńko, ale za drogo...

 

http://www.ebay.com/itm/USSR-russian-rare-scuba-diver-watch-Slava-wristwatch-amphibian-poljot-/271140439501?pt=Wristwatches&hash=item3f213ac5cd

 

Serio tyle to kosztuje? :o

 

Zauważ, ze działa, co w przypadku tych zegarków jest ewenementem, bo znany jest chyba tylko 1 działający egzemplarz. To były dramatycznie okropne zegarki i wszystkie są zepsute :). Także owszem, to jest cenny zegarek. Czy aż tak, to nie wiem, ten sprzedawca ma skłonności do przesady, ale na pewno droga rzecz...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, ze działa, co w przypadku tych zegarków jest ewenementem, bo znany jest chyba tylko 1 działający egzemplarz. To były dramatycznie okropne zegarki i wszystkie są zepsute :). Także owszem, to jest cenny zegarek. Czy aż tak, to nie wiem, ten sprzedawca ma skłonności do przesady, ale na pewno droga rzecz...

 

Dzięki. Pytałem z ciekawości, bo cena raczej wysoka, a ja o radzieckich "so wsiem niemnożko" ;)

 

Choć zamierzam się podszkolić i zakupiłem książkę:

 

http://allegro.pl/28449-fascination-of-russian-watches-from-the-mil-i2956483213.html


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pytałem z ciekawości, bo cena raczej wysoka, a ja o radzieckich "so wsiem niemnożko" ;)

 

Choć zamierzam się podszkolić i zakupiłem książkę:

 

http://allegro.pl/28...2956483213.html

 

Ciekawa pozycja, jak już dojdzie do Ciebie i zapoznasz się z tematem to dać znać czy warto kupować.

Wychodzi na to, że na google jak na lekarstwo, są niezłe wzmianki na forach zegarkowych.

W sumie wyczytałem, ze to dobra pozycja dla osób zaczynających kolekcjonowanie ruskich sikorów.

Tak czy inaczej chętnie posłucham opinii Kolegi po przejrzeniu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że drugi egzemplarz z A... też już ktoś wykupił ;)


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa pozycja, jak już dojdzie do Ciebie i zapoznasz się z tematem to dać znać czy warto kupować.

Wychodzi na to, że na google jak na lekarstwo, są niezłe wzmianki na forach zegarkowych.

W sumie wyczytałem, ze to dobra pozycja dla osób zaczynających kolekcjonowanie ruskich sikorów.

Tak czy inaczej chętnie posłucham opinii Kolegi po przejrzeniu.

 

Książkę mam od paru dni i zdążyłem się zapoznać, choć nie mogę powiedziec, że przestudiowałem.

Myślę, że dla początkującego enztuzjasty rosyjskich zegarków to bardzo dobra pozycja, choćby ze względu na ponad 250 bardzo dobrej jakosci fotek. Ponadto mnóstwo informacji o firmach i modelach, trochę technikalii, dane o cenach i wiele innych przydatnych informacji. Na uwagę zasługuje też bardzo dobra jakość samej książki - kredowy papier, dobry druk, wspomniane dobre zdjęcia.

Może dla znawców tematu to zbyt pobieżne opracowanie, ale dla początkujących czy nawet średnio zaawansowanych to świetna książka.

Jako laik w dziedzinie "rusków" nie potrafię ocenić, czy wszystko, co w książce napisano to rzetelne informacje. Mam nadzieję, że tak.

Ja zakupu nie załuję i polecam tę książke


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś mi smaku tymi 250 zdjęciami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil dziękuje za podzielenie się informacjami. Po Twoim opisie myślę,że warto kupić.Papier kredowy i 250 zdjęć to robi wrażenie. Gratuluje dobrego zakupu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wydaje się Szanownym Kolegom, że w tym zegarku:

 

http://allegro.pl/unikat-slava-automat-28jewels-slawa-nieuzywana-i2992521324.html

 

jest nieoryginalny sekundnik?

 

Jak sądzicie jaki pasek by do tego zegarka pasował? Może ten:

http://www.pasekdozegarka.com.pl/pasek-362010520-czarny-niebieskie-przeszycia-p-1674.html?osCsid=5gfkmp17hd8on92rkn3ro8t3a5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ciekawa jeszcze takiej nie widziałem


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.