Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

aaaaa nie wiem, o którym myślisz ;) ale pewnie to ten sam. Nie ma ich zbyt wiele w ogłoszeniach. Moim zdaniem, jest tam pewien potencjał, bo tarcza przetarta/przemyta w okolicach sekundnika odsłania pierwotny kolor. Ale ta sama tarcza jest z drugiej strony uszkodzona, więc tak średnio. Tyle, że jak na gajowego, to chyba cena rozsądna, ale ze względu na przeciętny stan nadal się waham. W sumie, nie mam takiego ciśnienia żeby go mieć.

Niedawno na Alle za ok. 120 zł poszedł komplet 2 x Wołna + mechanizm z tarczą, i tego to mi żal, spóźniłem się na aukcję...

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaa nie wiem, o którym myślisz ;) ale pewnie to ten sam. Nie ma ich zbyt wiele w ogłoszeniach. Moim zdaniem, jest tam pewien potencjał, bo tarcza przetarta/przemyta w okolicach sekundnika odsłania pierwotny kolor. Ale ta sama tarcza jest z drugiej strony uszkodzona, więc tak średnio. Tyle, że jak na gajowego, to chyba cena rozsądna, ale ze względu na przeciętny stan nadal się waham. W sumie, nie mam takiego ciśnienia żeby go mieć.

Niedawno na Alle za ok. 120 zł poszedł komplet 2 x Wołna + mechanizm z tarczą, i tego to mi żal, spóźniłem się na aukcję...

 

W tych wołnach akurat było sporo braków (wskazówki, dekle, pierścienie, nie wiadomo jak z mechanizmami) i jedynie biała tarcza była względna (chociaż też raczej w średnim stanie). Reszta szrot ... Właściwie to był zestaw na jedną kompletną wołnę ale wymagałoby to jeszcze roboty majstra i dokupienie dekla z pierścieniem (dodatkowe koszty). Interes taki sobie

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja była moja.

Fakt, można było złożyć z tego jeden w miarę ładny zegarek. Resztą rzeczy na części. Ta biała tarcza miała spory potencjał, ale trzeba było zainwestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się czemu ta Rakieta poszła tak tanio, czyżby była nieciekawym modelem??

 

https://allegro.pl/oferta/rakieta-zsrr-zlocona-au20-rzadki-model-20mm-8500653355

 

Edycja

Gdyby co to rakieta jest już w drodze :D

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedający mi nie podszedł... W sensie nicka.

:D :D >>> drobnypijaczek <<< kto jak kto, ale ty nie powinieneś się sugerować takimi rzeczami.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się, to było w formie przyjacielskiego żartu.

 

A tu okazja, daję linka bo sam już mam :)

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-raketa-dla-niewidomych-vintage-ussr-mecha-8419308051?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D >>> drobnypijaczek <<< kto jak kto, ale ty nie powinieneś się sugerować takimi rzeczami.. :)

Nie obrażam się nie ma o co. Ot drobne 107 kg wagi...

Czasami się zastanawiam po co w zegarku dla niewidomych były dwa kolory tarcz...

One były też i z pomarańczową tarczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zastanawiam po co w zegarku dla niewidomych były dwa kolory tarcz...

 

Bo zegarek to nie tylko przedmiot użytkowy widoczny dla właściciela ale również element ubioru widoczny dla otoczenia. Jeśli ktoś jest niewidomy lub niedowidzący, to nie oznacza że nie chce lub nie może dobrze się ubierać. 

 

Nie gniewaj się, to nic osobistego, ale takie wpisy dowodzą, że czasem my "pełnosprawni" jesteśmy bardziej niepełnosprawni w postrzeganiu otoczenia niż osoby nazywane niepełnosprawnymi. Jak piszę, nie jest to osobista wycieczka, po prostu sam się często łapię na tym, jak ograniczone mam postrzeganie otoczenia przez własną "pełnosprawność" i jak wielu rzeczy nie widzę i nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, słuszna uwaga przedmówcy. Jak najbardziej zgadzam się z tezą dot. elementu ubioru. Ja zegarki które zbieram przede wszystkim noszę. Traktuję jak męską biżuterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba nadinterpretował moje słowa, ja się tylko zastanawiam a nie neguję takie rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, niczego nie nadinterpretuję. Jak pisałem, to nic osobistego. Po prostu my się możemy zastanawiać nad czymś, co dla innych jest oczywiste. Tylko w tym kontekście to napisałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak... Gospodarka centralnie planowana to taki twór gdzie niekoniecznie bierze się pod uwagę preferencje konsumenta, może w przeciwnym powstały by tarcze w kolorze niebieskim, różowym czy czerwonym (wtedy można by mówić o dopasowaniu do stylizacji). Dlatego mnie zastanawia czy faktycznie wzięli to pod uwagę czy zespół odpowiedzialny za projekt zrobił czarną tarczę w formie ciekawostki... Jest przecież dużo mniej popularna od białej a w zasadzie oba kolory są tak uniwersalne, że pasują do większości strojów. Innych kolorów nie widziałem (co nie znaczy że ich nie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zegarki to ciekawy przypadek. W czasach, gdy radzieccy żołnierze przywieźli tony zegarków (słynne dwa trzy i więcej na ręku) w różnych odmianach i kolorach, akurat te produkowane w ZSRR miały dać namiastkę Zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak... Gospodarka centralnie planowana to taki twór gdzie niekoniecznie bierze się pod uwagę preferencje konsumenta, może w przeciwnym powstały by tarcze w kolorze niebieskim, różowym czy czerwonym (wtedy można by mówić o dopasowaniu do stylizacji). Dlatego mnie zastanawia czy faktycznie wzięli to pod uwagę czy zespół odpowiedzialny za projekt zrobił czarną tarczę w formie ciekawostki... Jest przecież dużo mniej popularna od białej a w zasadzie oba kolory są tak uniwersalne, że pasują do większości strojów. Innych kolorów nie widziałem (co nie znaczy że ich nie było).

Biała i pomarańczowa

post-92622-0-88974700-1569950775_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że pomarańczowa to poprostu "przejrzała" biała ;)

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.