Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie brak odpowiedzi ale ostatnie zlecenia w tym roku więc czasu jak na lekarstwo dopiero wieczorem trochę ale wtedy to by człowiek poleżał i kręgosłup zregenerował - no ale trzeba się zebrać i skrobnąć coś jeszcze na forum :)

 

Nie chcę się już rozpisywać o tych cenach bo i tak jestem traktowany na forum jak ktoś kto tylko chce coś komuś wcisnąć - handlarzyna marny jeden ;) a to nie prawda, bo zegarki, giełdy staroci a nawet drobna sprzedaż to moja pasja, hobby i coś co uwielbiam 

 

 

Dlaczego mają nie być - jak wyznaczyć wartość przedmiotu zabytkowego jak nie m. in. na podstawie dostępnych cen transakcyjnych takich samych przedmiotów w podobnym stanie?

 

Do tej pory  jako wyznacznik cen braliśmy kilka ostatnich transakcji  na allegro lub innych portalach sprzedażowych  i nie wiem kiedy to się miałoby się zmienić i dlaczego?

Piszę o tych realnych transakcjach a nie tych holowanych.

Cenami z licytacji oczywiście można się sugerować - zawężają one cenę od-do ale czy są miarodajne??

Dwa lata temu wystawiłem do licytacji pięknego Zenitha i choć zawsze wystawiam z ceną Kup-Teraz to dałem licytację z zastrzeżoną minimalną ceną 1100zł - licytacja zakończyła się na 730 choć miałem dwie propozycje zakończenia aukcji za 900zł - chciałem więcej więc od nowa puściłem licytację i stanęło na chyba 680  JESZCZE MNIEJ !!! :(

Mówię dobra wystarczy, dałem Kup-Teraz 1100 i poszedł za jakieś dwa dni.Więc ile był wart? Tyle ile kończyły się licytacje czy za ile się sprzedał?

Drugie dno licytacji to opis i zdjęcia - ten sam zegarek wystawiony przez allegrowych bajko pisarzy z pięknymi zdjęciami pójdzie dwa razy drożej niż wystawiony przez takiego "profesjonalistę" jak ja - ten sam zegarek dwie różne ceny.  Osobiście nie mam nic do Nich - starają się, tracą mnóstwo czasu na zdjęcia, picowanie zegarków i opisy niech więc mają - oby tylko uczciwie.

Bardzo często jest tak że w czasie trwania licytacji nie pojawi się klient szukający akurat tego zegarka - pojawi się dzień później ale wtedy już po ptakach i lepszej cenie.

Na każdy zegarek i w dosłownie każdej cenie w końcu pojawi się kupiec to tylko kwestia czasu - nawet te które niedawno wskazałem jako odjechane znajdą swoich kupców.

Zegarki w licytacjach nie podbijanych, licytowane uczciwie kończą się niższą ceną niż by poszły w zawyżonej Kup-Teraz

 

To tak w skrócie moje spostrzeżenia z ostatnich kilku lat - idę się natrzeć Voltarenem -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrze chłop prawi... polać mu! :D

Paweł zamiast Voltarenu lepszy spirytus- stara szkoła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie brak odpowiedzi ale ostatnie zlecenia w tym roku więc czasu jak na lekarstwo dopiero wieczorem trochę ale wtedy to by człowiek poleżał i kręgosłup zregenerował - no ale trzeba się zebrać i skrobnąć coś jeszcze na forum :)

 

Nie chcę się już rozpisywać o tych cenach bo i tak jestem traktowany na forum jak ktoś kto tylko chce coś komuś wcisnąć - handlarzyna marny jeden ;) a to nie prawda, bo zegarki, giełdy staroci a nawet drobna sprzedaż to moja pasja, hobby i coś co uwielbiam 

 

Cenami z licytacji oczywiście można się sugerować - zawężają one cenę od-do ale czy są miarodajne??

Dwa lata temu wystawiłem do licytacji pięknego Zenitha i choć zawsze wystawiam z ceną Kup-Teraz to dałem licytację z zastrzeżoną minimalną ceną 1100zł - licytacja zakończyła się na 730 choć miałem dwie propozycje zakończenia aukcji za 900zł - chciałem więcej więc od nowa puściłem licytację i stanęło na chyba 680  JESZCZE MNIEJ !!! :(

Mówię dobra wystarczy, dałem Kup-Teraz 1100 i poszedł za jakieś dwa dni.Więc ile był wart? Tyle ile kończyły się licytacje czy za ile się sprzedał?

Drugie dno licytacji to opis i zdjęcia - ten sam zegarek wystawiony przez allegrowych bajko pisarzy z pięknymi zdjęciami pójdzie dwa razy drożej niż wystawiony przez takiego "profesjonalistę" jak ja - ten sam zegarek dwie różne ceny.  Osobiście nie mam nic do Nich - starają się, tracą mnóstwo czasu na zdjęcia, picowanie zegarków i opisy niech więc mają - oby tylko uczciwie.

Bardzo często jest tak że w czasie trwania licytacji nie pojawi się klient szukający akurat tego zegarka - pojawi się dzień później ale wtedy już po ptakach i lepszej cenie.

Na każdy zegarek i w dosłownie każdej cenie w końcu pojawi się kupiec to tylko kwestia czasu - nawet te które niedawno wskazałem jako odjechane znajdą swoich kupców.

Zegarki w licytacjach nie podbijanych, licytowane uczciwie kończą się niższą ceną niż by poszły w zawyżonej Kup-Teraz

 

To tak w skrócie moje spostrzeżenia z ostatnich kilku lat - idę się natrzeć Voltarenem -_-

 

Nie odbieraj tego źle, nikt nie odbiera Cię jako handlarzynę a na pewno nie ja. Ze sprzedażą czegokolwiek jest tak, że musi trafić się odpowiedni klient w odpowiednim czasie. To co napisałeś o Allegro to prawda, ale i na placu trafiają się macherzy, którzy jak widzą nieświadomego klienta to wciskają kit lub podbijają przez podstawionych kolegów, a z drugiej strony niekiedy trafiają się lepsze okazje niż na Allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transakcje z ukrytą cena minimalna zawsze są traktowane po macoszemu - ja ostatnio nie mam kompletnie czasu na śledzenie portali sprzedażowych i tylko dzięki uprzejmości kolegów którzy czasami podrzucą linę coś jeszcze kupuję ale pamiętam że transakcje z ceną minimalna to jak gra w ciemno - przeważnie szkoda czasu bo oprócz innych licytujących masz jeszcze sprzedawcę który po licytacji napiszę Ci "a guano - twoja cena jest za niska" - szkoda czasu.

Kończąc temat zapytam ile warta jest taka Rakieta, nie nos ale w fajnym stanie. Oczywiście pytam tych którzy nie wiedzą ile zapłaciłem - porównamy rozbieżności :D

Zegarek kupiłem po serwisie.

Zdjęcia za chwilę :)

 

Edycja

 

post-47356-0-27681300-1576913886_thumb.jpg

 

post-47356-0-16763000-1576913913_thumb.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za tą Rakietę 1200 zł i było to jakieś dwa tygodnie temu.

Kupiłem z tzw. pewnego źródła bo przyszła do mnie od mojego bardzo dobrego kolegi poznanego na forum

Pozdrawiam Marcin :)

 

Teraz ciekaw jestem opinii odnośnie ceny :)

Przy okazji jestem ciekaw ile za Wostoka zapłacił Krzysiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za złoty zegarek? To była by raczej kradzież.

Aaa faktycznie złoty :D

Poranne zaślepienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 złotych to bardzo dobra cena w zasadzie po cenie złomu.

Bardzo ładna sztuka na koronę bym tylko zapolował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Dałbym Ci lajka ale nie mogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za tą Rakietę 1200 zł i było to jakieś dwa tygodnie temu.

Kupiłem z tzw. pewnego źródła bo przyszła do mnie od mojego bardzo dobrego kolegi poznanego na forum

Pozdrawiam Marcin :)

 

Teraz ciekaw jestem opinii odnośnie ceny :)

Przy okazji jestem ciekaw ile za Wostoka zapłacił Krzysiek?

1800 zł. Cena nie okazyjna ale tez nie specjalnie wygórowana. Szczerze mówiąc szukałem takiego Wostoka od momentu kiedy kilka lat temu był taki na allegro w cenie "kup teraz" za 900 zł czyli poniżej ceny złomu, kasy wtedy nie miałem i nawet wrzuciłem go wtedy do "okazji". Waga złota w tych zegarkach to ok 14-14,5 grama jakby ktoś próbował wyliczać wartość.

Edit. Do zakupu skłoniło mnie również to że te Wostoki jednak dużo rzadziej się trafiają niż Poljoty, Łucze czy Rakiety

 

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda cena poniżej 2000 jest dobra  :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odpalić piwko i wyjąć popkorn. :) Najrzadsza, znana Rodina z unikalnym mechanizmem na 20 kamieniach.

 

https://meshok.net/item/151819054_Часы_Родина_20_камней_1МЧЗ_СССР_Редкость_На_ходу_С_рубля_В_коллекцию

Jeszcze nie trzeba nerki sprzedawać. Ale kable można spokojnie skubać. Zawsze to parę dodatkowych dudków jest. A zegarek ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie trzeba nerki sprzedawać. Ale kable można spokojnie skubać. Zawsze to parę dodatkowych dudków jest. A zegarek ładny.

Obserwując zawziętość niektórych młodych rosyjskich kolekcjonerów - pójdzie bardzo wysoko. Choć z drugiej strony ceny zegarków są ostatnio niestabilne. Mój znajomy z Omska ma na sprzedaż unikatową i po prostu przepiękną Antarktydę za relatywnie dobrą cenę. Gdybym miał tylko 2k na takie przyjemności jak kolejny zegarek - brałbym bez negocjacji. :)

 

https://www.ebay.com/itm/Early-1Mchz-Rare-Collectible-USSR-WATCH-POLJOT-ANTARCTIDA-SAE-POLAR-SERVICED/402007012506?hash=item5d997c349a:g:iuoAAOSw74xd~mEv

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, tak bez złośliwości: te duże kropki na tarczy, to ich stacje badawcze? Zegarek super, 2K nie mam i kable też mi wyszły. A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, tak bez złośliwości: te duże kropki na tarczy, to ich stacje badawcze? Zegarek super, 2K nie mam i kable też mi wyszły. A szkoda.

Wiadomo, że przynajmniej u mnie to sfera marzeń - ale dział prawidłowy, taki zegarek to jest okazja pierwsza klasa. :) 

 

Tak, kropki oznaczają miejsca sowieckich stacji arktycznych. Wydaje mi się, że są to syntetyczne rubiny, takie jak w mechanizmach.

Wysyp rzadkich zegarków z resztą u jednego typeczka:

 

np. Stalowa Rakieta

https://www.ebay.com/itm/Early-Rare-COLLECTIBLE-USSR-Watch-RAKETA-STAINLESS-STEEL-CASE-LINE-DIAL-SERVICED/401980334205?hash=item5d97e5207d:g:-mAAAOSwLIZd5BZ-

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że przynajmniej u mnie to sfera marzeń - ale dział prawidłowy, taki zegarek to jest okazja pierwsza klasa. :) 

 

Tak, kropki oznaczają miejsca sowieckich stacji arktycznych. Wydaje mi się, że są to syntetyczne rubiny, takie jak w mechanizmach.

Wysyp rzadkich zegarków z resztą u jednego typeczka:

 

np. Stalowa Rakieta

https://www.ebay.com/itm/Early-Rare-COLLECTIBLE-USSR-Watch-RAKETA-STAINLESS-STEEL-CASE-LINE-DIAL-SERVICED/401980334205?hash=item5d97e5207d:g:-mAAAOSwLIZd5BZ-

Za 450 zł wisi od roku taka na Newauction.ua i chętnych nie ma

Edit. Parę ciekawych zegarków ma ale ceny są delikatnie mówiąc .... światowe

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 450 zł wisi od roku taka na Newauction.ua i chętnych nie ma

Edit. Parę ciekawych zegarków ma ale ceny są delikatnie mówiąc .... światowe

 

Potwierdzam, i to chyba ładniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 450 zł wisi od roku taka na Newauction.ua i chętnych nie ma

Edit. Parę ciekawych zegarków ma ale ceny są delikatnie mówiąc .... światowe

 

Potwierdzam, i to chyba ładniejsza :)

No co Wy. Podrzucicie link?

Zaraz Rakiety zacznę zbierać. :D


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.