Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Recommended Posts

Długo się zastanawiałem czy pokazac bo generalnie jestem zainteresowany kupnem ale pewnie Finansowo nie dam rady.

Jakby ktoś chciał licytować to dajcie PW

Ja jestem skazany na porażkę bo budżet jaki mógłbym wyskrobać to około 1500$ a zegarek pójdzie między 3-5 k$

Ale jest o co walczyć i stan piękny :)

https://auction.violity.com/102729090-generalskij-hronograf-1-gzch-im-kirova

Edycja

Cynk dostałem od kolegi - dzięki Łukasz :)

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

Można odpalić piwko i wyjąć popkorn. :) Najrzadsza, znana Rodina z unikalnym mechanizmem na 20 kamieniach.

https://meshok.net/item/151819054_Часы_Родина_20_камней_1МЧЗ_СССР_Редкость_На_ходу_С_рубля_В_коллекцию

idzie do góry. Można otwierać piwo i chipsy!

idzie do góry. Można otwierać piwo i chipsy!

Owowo.

Chyba jednak wciąż za dużo bo wisi już z rok. Ja też się jakoś nie mogę skusić :)

Jeśli w styczniu wejdzie kaska, to się skuszę. Dobrze mieć jakiś unikat na wymianę za jakiegoś Kirowskiego. :) 

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

No Romek, piekny. Ale jak wiesz z tym zegarkiem problemem jest nie tylko cena, ale i rok produkcji :(

Kupujący z zagranicy może mieć problem. Żaden świadomy sprzedawca nie wyśle go za granicę.

Kilka lat ma za dużo.

Też go ogladałem...

Długo się zastanawiałem czy pokazac bo generalnie jestem zainteresowany kupnem ale pewnie Finansowo nie dam rady.
Jakby ktoś chciał licytować to dajcie PW
Ja jestem skazany na porażkę bo budżet jaki mógłbym wyskrobać to około 1500$ a zegarek pójdzie między 3-5 k$
Ale jest o co walczyć i stan piękny :)
https://auction.violity.com/102729090-generalskij-hronograf-1-gzch-im-kirova

Edycja
Cynk dostałem od kolegi - dzięki Łukasz :)

No Romek, piekny. Ale jak wiesz z tym zegarkiem problemem jest nie tylko cena, ale i rok produkcji :(

Kupujący z zagranicy może mieć problem. Żaden świadomy sprzedawca nie wyśle go za granicę.

Kilka lat ma za dużo.

Też go ogladałem...

Może się uda, pośrednik założy na rękę i przejedzie. Nie będzie szedł pocztą.

Kilka lat ma za dużo.

Też go ogladałem...

A jaki to rok produkcji mniej więcej i czemu nie wyślą za granicę? Może się zepsuć w drodze takie to delikatne, czy jakieś problemy natury prawnej?

Ile to wychodzi na polskie zł?

Edit: sorry pomyłka, myślałem że post dotyczy Rakiety. Jak wychodzi cena na złotówki tej Rakiety i czy jest konieczność zapłaty VAT w urzędzie celnym?

Edited by johndeacon

Kilka lat ma za dużo.

Też go ogladałem...

To jest jedyna rzecz która może zadziałać na korzyść ceny, wbrew pozorom. I raczej jedyna dla mnie szansa :)

Pozdrawiam

Roman

ładny wostoczek "tapeta" , cena też ładna ale w komplecie z pudełkiem i oryginalnym papierem zakupu, spokojnie do łyknięcia 

Licytacji nie wstawiamy

Ps. Ale tarcza przybrudzona w tym Wostoku :)

Edited by kchrapek

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Po mojemu to wymarzony zegarek dla fanów rugby, o ile dobrze pamiętamy jest kilku na tym forum. :)

tarczę zerżnęli zachwycająco !! zmienili tylko treść dwóch napisów: 1. (zgodnie z werkiem) ilość kamieni

i 2. почет СССР  - tu pytanie do kolegów bieglej znających rosyjski:  czy to jakiś żart twórców tej repliki? :)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Szczerze mówiąc, ta Strieła z ST19 ma więcej wspólnego z oryginalną Striełą niż noworosyjskie repliki na 3313 :).

Edit: Pomijając oczywiście bezprawne użycie marki "Poljot", o ile zegarek został stworzony bez licencji.

Edited by papax

Szczerze mówiąc, ta Strieła z ST19 ma więcej wspólnego z oryginalną Striełą niż noworosyjskie repliki na 3313 :).

Edit: Pomijając oczywiście bezprawne użycie marki "Poljot", o ile zegarek został stworzony bez licencji.

Więcej wspólnego? Ze współczesnej Strieły na 3133 ma zerżnietą tarczę, a z pierwowzorem na 3017 to już w ogóle nie wiem co ma wspólnego...

Więcej wspólnego? Ze współczesnej Strieły na 3133 ma zerżnietą tarczę, a z pierwowzorem na 3017 to już w ogóle nie wiem co ma wspólnego...

Już wyjaśniam :).

Otóż chiński werk ST19 jest licencyjną, chińską wersją 3017, który jak pewnie wiecie jest licencyjną wersją Venus 175.

Więc mechanizm mimo pochodzenia chińskiego jest poniekąd tym samym (technicznie) werkiem, który znajdował się w oryginalnej Striele. Koło kolumnowe etc. Valjoux (P 3133) to zupelnie inna konstrukcja.

Oczywiście swojej ceny zdecydowanie nie jest wart, podobnie zresztą jak noworuskie Strieły.

tarczę zerżnęli zachwycająco !! zmienili tylko treść dwóch napisów: 1. (zgodnie z werkiem) ilość kamieni

i 2. почет СССР  - tu pytanie do kolegów bieglej znających rosyjski:  czy to jakiś żart twórców tej repliki? :)

Słówka  " почет " nie ma w słowniku...

Pozdrawiam,
Zbyszek.