Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Tom88 napisał(-a):

Raczej za drogie, za 360 zł kupiłem Doxę Space Gem w ładnym stanie, czyli cena podobna jak za 55g. Mam kilka automatów szwajcarskich zakupionych w przedziale 300 -600 zł. Uważam, że te zegarki są lepiej wykonany niż Poljoty z lat 80/90. O wyższości jednego lub drugiego mechanizmu nie będę się wypowiadał, bo się nie znam, ale zwykłe wrażenia "dotykowe" (spasowanie) i optyczne sprawiają, że uważam, iż 55g nie jest wart takiej ceny. Argumenty - w Poljotach mocowanie mechanizmu tandetnym plastikiem, nie występuje w zegarkach szwajcarskich.  O użytych farbach/lakierach na tarczy - nie ma co mówić - w radzieckich płowieją/matowieją etc. nawet nieużywane. Nie chcę jechać na radzieckie zegarki na radzieckim forum tym bardziej, że wchodziłem tu dlatego, że część z nich mi się bardzo podoba... uważam, że najlepsze lata i świetne zegarki biorąc pod uwagę cenę/ jakość, to te z lat 50/60/70 - typu Kirowskie, Poljoty de luxe, Wołny, Wympieły, etc. Sam mam Wympieła kupionego za jakieś 300 zł i uważam, że takiego za takiego garniturowca szwajcarskiego musiałbym zapłacić dużo więcej... Podsumowując - uważam, że konkretnie Poljot 55 g jest przereklamowany

 

Może i 55g jest przereklamowany, a ceny (a raczej sprzedający) oszalały. Ale... Nie wiedziałem tego, dopóki nie stałem się właścicielem tego Poljota (w pełnym oryginale, za ok. 250 zł) - to świetny zegarek - jeśli jest w dobrym stanie to wygląda wprost genialnie! Dużo lepiej na żywo, niż na zdjęciach. Nie mogę się przyczepić do żadnego z elementów (mam czarną wersję, więc nie płowieje w przeciwieństwie do tej z granatowym ringiem). Moim zdaniem 55g nie wygląda na radziecki zegarek z lat 80.
Zgodzę się również, że najciekawsze i najlepsze radzieckie zegarki datowane są na lata 50-60. (może zahaczając lekko o 70.).
Co do reszty spostrzeżeń to raczej ich nie podzielam - plastik był używany w wielu szwajcarskich zegarkach (Atlantic, Certina), tak więc nie ma co się bulwersować plastikowym pierścieniem pod dekielkiem w radzieckim zegarku, choć wiadomo, że lepszy byłby metalowy ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo merytoryczne podejście do moich spostrzeżeń, przepraszam za dodanie linku z aukcją do okazji, będę uważniejszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na zakup Sputnika ale w pełnym  oryginale, szkoda, że ten ma sekundnik modyfikowany...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest nie tak z tym sekundnikiem? ja się tylko dopatrzyłem skazy na tarczy  - jakoś tak nad Indiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest, że nie jest do końca oryginalny.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba wostokowy sekundnik - imituje "sputnika" okrążającego glob.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Już poszedł


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej oryginał.

 (z zewnątrz)

Ciekawe który mechanizm jest w środku, czy nie był przełożony  i nie jest czasami na "plastiku" ??

Ale sama obudowa tyle może kosztować ( w częściach)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Kometa? 

Stan ogólnie bardzo ładny tylko zastanawiam się skąd się wzięła ta "kometa"?

Polet = Komet, jak się nie zna rosyjskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Nie Komandirski, a Wostok, 2214, a nie 2234 ale może warto?

https://www.olx.pl/d/oferta/wostok-18j-duzy-ladny-CID87-IDOS7j5.html

Paaanie to już wczoraj było nieaktualne. :)  Już wysłane i niedługo będzie pokazane :)

 

Edit. Ładna Lodówka https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-slava-lodowka-CID87-IDOTktw.html#6736362b0b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, art_69 napisał(-a):

 

Już nieaktualne. Ile kosztował?

180


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.