Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mkl1 napisał(-a):

Masakra jakaś....

Dokładnie


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kacperek_77u napisał(-a):

Dokładnie

 No ale sam tą masakrę zrobiłeś


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOD

Zobaczyłem tą Mołnie jak jeszcze kosztowała 30 zł ale zobaczyłem też, że @mkoch napisał  "dziękuję  Krzyśku" więc nawet nie próbowałem napisać do sprzedającego.

Chciałbym żeby każdy z tego forum zastanowił się czy warto próbować przechytrzyć kolegę z forum i zarobić 10 zł .

Zawsze panowały w tym dziale  żelazne zasady  i tak będzie nadal. 

Jeśli będziemy sami siebie oszukiwać to dajemy tylko pożywkę dla nieuczciwych sprzedających którzy po wystawieniu podbijają cene. 

 

Krzysiek @kchrapek - może czas podyskutować o zasadności wstawiania tutaj linków do OLX?

Zadzwonie do Ciebie jutro i ustalimy co i jak.

Edycja

Moze być tak, że nieświadomie i niezależnie kilka osób wysłało pm do sprzedającego ale można ustalić kto co i kiedy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rk7000 napisał(-a):

MOD

Zobaczyłem tą Mołnie jak jeszcze kosztowała 30 zł ale zobaczyłem też, że @mkoch napisał  "dziękuję  Krzyśku" więc nawet nie próbowałem napisać do sprzedającego.

Chciałbym żeby każdy z tego forum zastanowił się czy warto próbować przechytrzyć kolegę z forum i zarobić 10 zł .

Zawsze panowały w tym dziale  żelazne zasady  i tak będzie nadal. 

Jeśli będziemy sami siebie oszukiwać to dajemy tylko pożywkę dla nieuczciwych sprzedających którzy po wystawieniu podbijają cene. 

 

Krzysiek @kchrapek - może czas podyskutować o zasadności wstawiania tutaj linków do OLX?

Zadzwonie do Ciebie jutro i ustalimy co i jak.

 

Romanie. A niektórzy nawet nie przejawiają refleksji co robią. I dodatkowo mają z tego ubaw ... I to jest właśnie masakra


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkoch napisał(-a):

 

Romanie. A niektórzy nawet nie przejawiają refleksji co robią. I dodatkowo mają z tego ubaw ... I to jest właśnie masakra

Poczekajmy z ocenianiem - spróbujemy wyjaśnić wszystko.

Poprosze zainteresowanych o info tutaj - resztę dokończymy na wspólnym pw. 

Narazie wiem o   @Kacperek_77u i @mkoch

Jeśli jest ktoś jeszcze to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji, (gdy jest więcej osób a jednocześnie mniej przyjaciół) wrzucanie okazji cenowych mija się z celem.  Może lepiej ograniczyć się do okazji kolekcjonerskich, jak przystało na forum klubu MIŁOŚNIKÓW zegarków. A więc rzadkie z różnych powodów okazy bez względu na cenę i sposób sprzedaży. Nawet licytację warto zareklamować jeśli obiektem będzie rakieta 3031.

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum (tam gdzie jestem moderatorem od kilkunastu lat) też wielokrotnie próbowano takie tematy zakładać.

Zawsze wywalałem to w kosmos i zawsze będę przeciwnikiem takiego tematu z linkami do cudzych aukcji, okazji itp.

Jest to reklamowanie czyjejś sprzedaży, powoduje niezdrowe sytuacje jak właśnie ta teraz, ogranicza kupno przedmiotu osobom zastanawiającym się, lub szukającym info o przedmiocie (nie każdy jest wygą i od razu wie co jest "dobrym strzałem" a co miną).

Pewnie bym jeszcze kilka mocnych powodów podał, ale nie chcę się nakręcać przy niedzieli.

 

PS

Więcej dobrego przyniosło by wrzucanie zdjęć z aukcji (bez linku), to osoby początkujące mogły by się zorientować  co jest warte kupna, a co powiedzmy mniej warte.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku była sytuacja jasna. W linku olx była sprzedaż 'kup teraz' i kolega mkoch kupił w ten sposób.

 

Uważam, że powinien zostać ten dział, przecież to tylko Mołnia na części. Sam kiedyś w tym dziale zobaczyłem Sputnika i ostatecznie nie udało mi się go  kupić, bo ktoś sprzedajacej zaproponował 50 zł więcej.

Nie narzekałem, tylko mnie to bardziej  zmobilizowalo i myślę, że  przez to kupiłem 3 ładne  Sputniki.

 

Może trochę więcej luzu w podejściu do tego tematu?

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo bronić, ani nikogo oskarżać, wiem jednak że takiego typu temat zawsze robi problemy na forach, i to niezależnie od tematyki forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ma sens  jeśli chodzi o portale sprzedażowe  z zasadami. 

OLX  nie jest takim portalem dlatego nie widzę sensu żeby tu wrzucać okazję z tego portalu ale  ustalimy to z Krzyśkiem. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wylewałbym dziecka z kąpielą i zostawił możliwość wstawiania olx. Takie sytuacje zdarzały się i będą zdarzały, ale może mimo wszystko czasem koledzy coś normalnie kupią. Nieraz wskazuję potencjalne okazje gdy sam nie kupuje z różnych przyczyn. Od siebie radzę prosić sprzedających o usuwanie aukcji, czasem pomoże zabezpieczyć transakcję choć pewnie nie zawsze. A jak ktoś podkupi to trudno.

Edit. Tu jeszcze dochodzi pazerność i niesłowność sprzedającego bo skoro ten zegar stoi teraz za 100 zł to raczej już dawno nie jest okazja i nikt go nie kupi, a sprzedający przecwanił i tyle. Niech sobie z tej Mołni teraz zupę ugotuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać pod uwagę też inny aspekt.

Na forum zaglądają nie tylko osoby które się udzielają, coś piszą, wnoszą jakieś "dobro" dla ogółu, ale są również  osoby które polują na okazje, nie piszą nic, są jakby anonimowe.

Kto zagwarantuje że taki ktoś nie skorzysta z podanej na tacy gotowej i pewnej oferty ???

Jestem wręcz pewien że spora częsć wykupionych przedmiotów podawanych w takich tematach idzie do ludzi będących na uboczu forum.

Mam to sprawdzone, z własnego doświadczenia, po kilkunastu latach na kilku forach tematycznych.

 

PS

Dotyczy to również tematów typu "czy warto kupić", lub "czy to oryginał", dlatego uważam że nie powinno się podawać gotowych linków, prowadzących prosto do ogłoszenia/aukcji.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Trzeba brać pod uwagę też inny aspekt.

Na forum zaglądają nie tylko osoby które się udzielają, coś piszą, wnoszą jakieś "dobro" dla ogółu, ale są również  osoby które polują na okazje, nie piszą nic, są jakby anonimowe.

Kto zagwarantuje że taki ktoś nie skorzysta z podanej na tacy gotowej i pewnej oferty ???

Jestem wręcz pewien że spora częsć wykupionych przedmiotów podawanych w takich tematach idzie do ludzi będących na uboczu forum.

Mam to sprawdzone, z własnego doświadczenia, po kilkunastu latach na kilku forach tematycznych.

 

PS

Dotyczy to również tematów typu "czy warto kupić", lub "czy to oryginał", dlatego uważam że nie powinno się podawać gotowych linków, prowadzących prosto do ogłoszenia/aukcji.

 

Dokładnie to samo myślę ale z drugiej strony, tak jak pisałem wcześniej, temat jest bardzo atrakcyjny i potrzebny i jest tylko wstępem do tego aby samodzielnie szukać okazji, a później jeśli ma się dany zegarek wstawić tu dla innych jako okazję. 

- - - 

Nie śledziłem dalej losów tej oferty na olx ale komiczne jest nie sprzedanie tej Mołni na części pierwszemu kupującemu i rządanie za nią 100 zł. Budzi to tylko mój uśmiech jak ktoś odkrywa w sobie żyłkę handlowca i znawcy tego co najprawdopodobniej znalazł w mieszkaniu po kimś ze swojej rodziny.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, art_69 napisał(-a):

i rządanie za nią 100 zł. Budzi to tylko mój uśmiech jak ktoś odkrywa w sobie żyłkę handlowca i

Po pierwszy haśle, sprawdziłem... 30 pln. myślę tak... przepłaciłem...

za drugim razem 50...  myślę...przepłaciłem za swoją .. ale  100+ ??? od 30??? i to nie kompletną??

 ale tak BTW.. zamiast podawać linki, może lepiej pokazywać "obrazek"... kto chce to znajdzie ( tak jak ja) ionne licytacje, a kto nie , to nie...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga.... :(

Zegar budzik motyw myśliwski

 
Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Uwaga.... :(

Zegar budzik motyw myśliwski

 

co to?

mołnia "misiu na beczce miodu"? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - kończymy dyskusje. 

Nieuczciwi sprzedawcy byli, są i będą i tego nie zmienimy. 

Po prostu sami nie podbijamy ofert - to jedno możemy zrobić. 

Temat zostaje tak jak jest - przpadki nieuczciwych handlarzy są incydentalne (chociaż wiem, że nie wszystko tu opisujemy) 

Zobaczymy jak to będzie dalej. 

Owocnego poszukiwania okazji wszystkim życzę :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta niekompletna molnia to okazja, to sprzedam trzy niekompletne za 100 zł. Nie działają. 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co chodzi. I jest mi z tym niesamowicie przyjemnie.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta, koronka chyba nie w oryginale, 299 zł ale można się zastanowić.

Screenshot_20221028-135417_OLXpl.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....przeczytałem powyższe, i teraz mam zagwozdkę podwójną. Budzik Rakieta bez budy - mechanizm, przystawka budzika i tarcza ze wskazówkami, na względnym chodzie, są na Alle lokalnie. Niby g....no, ale na popularnych serwisach aukcyjnych rzadko widziałem. Mam budę od Zarii, mógłbym pewnie poskładać ulepa i mieć, ot, tak, dla siebie, bo mikrobudziki są fajne, ale chyba mi się nie chce.  I teraz: czy to jest okazja za 37 zł - moim zdaniem jest. Czy podawać link do oferty - no ja nie kupię, a ktoś może chciałby na części. A że dwie czy trzy osoby o to powalczą - no tak już jest na aukcjach. 

Kto chce, niech szuka, sprzedający ma nick akjew.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Rakieta to z tych starych rakiet ( jeszcze przed-dzwonkowa). Zamiast robić ulepa , lepiej poszukać obudowy :)

Vintage Raketa Mini Alarm Clock RARE 1960's | eBay

 A cena spadłą z 60 :)

 

 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu na starociach były budziki Rakiety NOS, z opakowaniem, za jakieś śmieszne pieniądze. Nie kupowałem, bo po co mi to. Ot, błądziłem.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja kupiłem za 10 pln. Co prawda z dzwonkami, czyli dużo młodszą, ale za 10 :)

to też potem ją doposażyłem w sekundnik.. :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pamiętam, za 20 - 30 zł były te z dzwonkami, właśnie takie jak pokazujesz, w tekturowym opakowaniu fabrycznym. I nie kupiłem, teraz żałuję.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.