Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

mam taką sama w złocie.. czy to jest przekładka werku z tarczą do innej koperty, czy oryginał?

http://allegro.pl/zegarek-moskwa-duza-ciekawa-tarcza-i3398366563.html

Jestem na 99% pewny, że to był kiedyś zegarek w złotej kopercie, ale cóż hieny nie śpią. :( A Tobie gratuluję takiego skarbu ale nie w wymiarze materialnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

No a skarb jeszcze nowy, NOS:

https://plus.google.com/photos/112635467817842058386/albums/5494501995972522689/5855673958414132818?banner=pwa&pid=5855673958414132818&oid=112635467817842058386

 

Ale tą w chromowanej kopercie chyba sobie sprawię jako bank części a po za tym bardzo mi się tarcza podoba i na codzień w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech1500, waski123 - A nie uważacie, że w tej Moskwie coś lekko pachnie tarczą warszawską? Mam takie odczucie, że lekko ale jednak..  ale tutaj mogę się mylić. Nie mam po prostu pewności co do oryginalności ale nie brałem jej na warsztat porównawczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank części to moim zdaniem trochę szkoda, ktoś się postarał i nawet ładną kopertę dał, na magazyn lepiej poszukać czegoś ze zniszczoną kopertą i tarczą, ale do noszenia na co dzień super, jeżeli nie przeszkadza Ci wielkość, bo Moskwy są małe (chyba, że ten konkretny model jest większy). Kupiłem kiedyś jedną Moskwę i z bólem serca dałem żonie do noszenia. A Twoją kolekcję już przeglądałem, gratuluję :)

 

@Gregorian, nigdy nie miałem w ręku takiej Moskwy, porównując zdjęcia wydaje mi się OK, ale ekspertem nie jestem.

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Raketa to rzeczywiście dno den. I na dodatek kupił to ktoś kto ma kilkaset transakcji na Alle.!

Osobiście myślę że ktoś ją wziął na części (choć cena jest spora). Koperta jest w miarę ładna - a często zdarzają się sztuki 'zżarte' od spodu - z ładną tarczą.

Edytowane przez janekwnook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się mogę zgodzić bo cena niby wysoka ale WT w dobrym stanie na A. to jednak min. 150-180zł a z reguły pow.200zł - czyli ring/bezel z kopertą się liczy. Jedną granatową, szufladową nie byłem w stanie kupić w zeszłym miesiącu dając 230zł! Ale za to wyrwałem śliczną zielonkawo-złotą i to znacznie taniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wojciech1500, waski123 - A nie uważacie, że w tej Moskwie coś lekko pachnie tarczą warszawską? Mam takie odczucie, że lekko ale jednak..  ale tutaj mogę się mylić. Nie mam po prostu pewności co do oryginalności ale nie brałem jej na warsztat porównawczy..

Na 100% to oryginalna tarcza, w mojej złotej ejst identyczna, a od 1958 roku może była tylko 2 razy wyjmowana z pudełka nie mówiąc o zmianie traczy. A po za tym napis "Moskwa" i "Zdjełano w SSSR" jest czarny, a w warszawskich wszystko było tego samego złotawo-miedziowego koloru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech, widziałem, że masz dwie Moskwy, jedną czarną i drugą złotą, czy one są takiej samej wielkości, czy ta złota jest większa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ta złota jest duża jak na lata 50-te. Ma 3,9 mm z koronką a ta czarna jest bardzo mnała jak na męski, ma tylko 3,1mm z koronką. Jest z tzw serii junoszewskije, czyli zegarek przeznaczony dla młodzieży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank części to moim zdaniem trochę szkoda, ktoś się postarał i nawet ładną kopertę dał, na magazyn lepiej poszukać czegoś ze zniszczoną kopertą i tarczą, ale do noszenia na co dzień super, jeżeli nie przeszkadza Ci wielkość, bo Moskwy są małe (chyba, że ten konkretny model jest większy). Kupiłem kiedyś jedną Moskwę i z bólem serca dałem żonie do noszenia. A Twoją kolekcję już przeglądałem, gratuluję :)

 

@Gregorian, nigdy nie miałem w ręku takiej Moskwy, porównując zdjęcia wydaje mi się OK, ale ekspertem nie jestem.

a ja wygrzebałem coś takiego: https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5196596129496621553/5214389955736549538?banner=pwa&pid=5214389955736549538&oid=113098239036073221216

koperta i nawet koronka - identyczna, różnią się trochę indeksy godzinowe i wskazówka sekundowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Miałem przez pewnien czas drugą taka złotą moskwę, co kupiłem na bazarku za 800zł (złoto wtedy nisko stało) to nosiłem na codzień i dobrze się prezentowała. A zresztą podobno złoto pozytywnie wpływa na zdrowie, więc czemu nie nosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balth tutaj masz opisana nie krzaczkami w lepszej cenie ale gorszym stanie.

ostrzegam ze nie sprawdzalem dokladnie opisu aukcji ani zdjecia bo pisze z komorki

 

allegro.pl/zegarek-rakieta-i3408675657.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Balth

To raczej odpowiedź, do kolegi Krzysiek127, ja tam wolę te z cyrylicą, chociaż, osobiście niebieską mam po angielsku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega oólnie robi fajną wyprzedaż...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się na tym świecie dzieje, że ta moskwa składak poszła za 93zł...

Ceny większości 'okazji' które się tutaj pojawiają są przynajmniej o 30% większe niż normalnie, tylko dlatego że ktoś napisze o nich w tym temacie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goral35, myślisz, że warto przygarnąć tą czajeczkę do noszenia tak może nie na co dzień, ale jednak okazjonalnie? Pisałeś w jednym ze swoich postów, że 3050 to bardzo, ale to bardzo awaryjne mechanizmy.... Zegarek chyba oryginalny, myślisz że warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 180 - 200 gdybym takiej nie miał to bym licytował. 260 to już trochę dużo. Tak tak werki są koszmarne w serwisowaniu ale ta

Jest sprawna więc nie ma

Problemu

Goral35, myślisz, że warto przygarnąć tą czajeczkę do noszenia tak może nie na co dzień, ale jednak okazjonalnie? Pisałeś w jednym ze swoich postów, że 3050 to bardzo, ale to bardzo awaryjne mechanizmy.... Zegarek chyba oryginalny, myślisz że warto?


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzesadzajmy cena na Czajkę 3050 jest zaporowa . Sam mam takie 4 sztuki. Jej realna wartość to ok. 100 zł. Cześci trudne do zakupu ( ale nie niemożliwe ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak duże jest prawdopodobieństwo, że w trakcie normalnej eksploatacji tego zegarka (nie w szufladzie, a na nadgarstku ;) werk padnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.