Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wyczesany

Atlantic, Vostok i Pallas

Rekomendowane odpowiedzi

Dziadkowie dowiedzieli się o moim hobby i w prezencie dostałem 3 stare zegarki: Atlantic Worldmaster, jakiś Pallas i Vostok. Co do tych dwóch to nie mam pojęcia co to za modele, Vostok podoba mi się najbardziej (ładny kolor tarczy, tylko troszkę przyrdzewiał, da się coś z tym zrobić?) W Pallasie pękło to coś czym się naciąga(?) W Vostoku nie wiem co nie działa, ale nie można nawet ruszyć koronką ;) Jeśli to coś pomoże to mogę zarzucić zdjęcia mechanizmów. Chciałbym wiedzieć jaki może być przybliżony koszt (za atlantica ~60zł)

5364060855104b45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Chciałbym wiedzieć jaki może być przybliżony koszt (za atlantica ~60zł)

 

 

Przyblizony koszt czego? Naprawy, cana za jaka mozna je sprzedać?

 

Wostoka mozna doprowadzić doporządku za 40-100zł zaleznie od rejonu kraju i zakładu zegarmistrzowskiego. Tarcza będzie do wymiany (renowacja nieopłacalna). Zegarek z lat '70 lub '80 wart w dobrym stanie kilkadziesiąt złotych, w tym kilka złotych. Jeżeli na tarczy pisze 18j to w środku jest mechanizm 2209 jesli 17j to werk 2409A. Ja obstawiam 2209, jesli jest inny to zegarek jest prawdopodobnie kombinowany.

 

Co atlantica i pallasa to oba warte są po kilkadziesiąt złotych (atlantic więcej), koszty 50-150zł od sztuki, co do szczegółow to proszę poczekać na kolegów wyspecjalizowanych w "szwajcarii".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, chodziło mi o renowację ;) Po rozkręceniu Vostoka (17j) widzę napis "2409A" i pod tym "SU") w Pallasie tylko informacje "seventeen 17jaweles", "unadjusted" i "swiss" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj te zdjęcia weków i bardziej jednoznaczne opisy co w którym działa a co nie i jakie są objawy :rolleyes:

P.S

Cieszę się, że coś pomogłem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koronka obraca się na lusie to byc moze tylko cos z walkiem lub zerwana spreżyna zapadki - naprawa banalna obstawiam, że za uruchomienie pallasa nie zapłacisz więcej niż 30-40zł (choć po prawdzie to i za 20 powinni zrobic jeśli tylko to jest problemem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na tarczy pisze 18j to w środku jest mechanizm 2209

 

Gwoli scislosci, 2209 nie ma 23j?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy poljot czy wostok jak wostok to 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.