Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w lutym na Teneryfie, trochę sobie pooglądałem te zegarki i naprawdę robią świetne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To polityka Swatch Group promowac Tissot-Certina w Europie Srodkowej a Mido na Niemcy, Wlochy, Hiszpanie, Ameryke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli marka MIDO wg. SG jest pozycjonowana wyżej niż Tissot i Certina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w ofercie Mido jest wiecej zegarkow z lepszym wykonczeniem, mechanizmy stosuje sie wylacznie w wersjach top i chronometer, bardzo dobrze wyregulowane i wykonczone. In plus ze marka mniej zatarta i mniej reklamy zawarto w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wogóle jest w Polsce jakiś dystrybutor tej marki zeby zobaczyć je na żywo?


Teraz zbieram na coś -)) nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma Mido w Polsce.na Slowacji chyba jest a napewno w Niemczech.Mido to polka wyzsza od Certiny i Tissota.cos jak Oris ale mniej teraz znana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma Mido w Polsce.na Slowacji chyba jest a napewno w Niemczech.Mido to polka wyzsza od Certiny i Tissota.cos jak Oris ale mniej teraz znana.

 

I to właśnie jest mały problem, co innego zdjęcie w internecie a co innego założyć i zobaczyć na ręce. Ale to nie tylko problem z Mido.


Teraz zbieram na coś -)) nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jakies Mido w klubie-poszukac w galerii :blink: zreszta sa wykonane perfekcyjnie a ceny bardzo przystepne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swatch Group pozycjonuje swoje zegarki w taki sposób:

 

Swatch Group watch and jewelry brands

Prestige and Luxury Range: Breguet, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega, Tiffany & Co.;

High Range: Longines, Rado, Union Glashütte;

Middle Range: Tissot, ck watch & jewelry, Balmain, Certina, Mido, Hamilton;

Basic Range: Swatch, Flik Flak;

Private label: Endura.

 

Inne postrzeganie wynika po prostu z optyki konsumentów.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich marek SG od wielu lat tylko Omega robi więcej chronometrów niż Mido. Design zegarków Mido, jakość i charakterystyki techniczne w niczym nie ustępują bardziej rozreklamowanym i droższym. Historia i zasługi Mido dla zegarmistrzowstwa na zazdrość innym. Wszystkie ratingi i hierarchii bardzo względne. Dla mnie w zegarku na codzień mniejsza rozpoznawalność - zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jakbyście spozycjonowali te dwie firmy (Oris i Mido)

Które zegarki wg Was są bardziej prestiżowe? Pytanie czysto zabawowe :blink:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rado wyżej od Mido i Certiny. Nie wiem jak Wy ale mnie się Rado wcale nie podoba i nawet nie oglądam ich zegarków.

 

Tak jak pisał Iko , w dużej mierze zależy od postrzegania indywidualnego. No chyba że różniece są na poziomie np Omega-Tissot.

 

Oris- jak dla mnie troche za drogi, zegarki fajne ale czegos mi w nich brak, może troche żywsze kolory, coś tak jakoś.

 

Mido- ciekawe, chociaż też nie tanie.

 

Z tej dwójki chyba jednak Mido ze względu za mniejszą popularność na rynku.


Teraz zbieram na coś -)) nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rado wyżej od Mido i Certiny. Nie wiem jak Wy ale mnie się Rado wcale nie podoba i nawet nie oglądam ich zegarków.

 

Podobanie nie ma nic do rzeczy. Certina to na pewno nie liga RADO. Nie ta jakośc wykonania, materiały. Mido jak dla mnie pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selity i tańsze ETAszki w starszych orisach wyróżniają wyłącznie czerwone rotory. Prestiżu w tej grupie cenowej żadnego. Wybór - kwestja gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobanie nie ma nic do rzeczy. Certina to na pewno nie liga RADO. Nie ta jakośc wykonania, materiały. Mido jak dla mnie pośrodku.

 

 

Rado poprostu mi nie leży. Certina jak dla mnie ok, mam 2 w tym Valgrages i jak dla mnie wykonanie w porządku. Mido, to co pisałem wyżej, zdjęcia w necie to jedno a jak mawiają "test nadgarstkowy" to co innego a z tym jest problem.


Teraz zbieram na coś -)) nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syriusz, mnie też nie podobają się zegarki Rado. Ale czy widziałeś nowe wcielenie tych zegarków? :blink:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że nie, ale zawsze mam przed oczami kwadratowe czarne zegarki, totalnie nie mój gust. Mam nadzieję że nikt nie ma mi za złe :-))


Teraz zbieram na coś -)) nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaglądnij do tego wątku na ta strone :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/53092-sihhbaselworld-2011/page__st__400

 

(zjedz kursorem w dół)

 

Jak dla mnie jest to pierwszy zegarek RADO który zrobił na mnie wrażenie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaję , ten jest ok. A jaki jest jego rozmiar? wiem że tez lubisz wieksze zegareczki 45-47. ten się mieści w tych kryteriach?

 

ale wszedłem teraz na stronę Rado i powitały mnie kanciaste zegarki, nigdy się nie przekonam.


Teraz zbieram na coś -)) nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jakie ma wymiary.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo (koniecznie) te "kanciaste" zegarki ze zdjęć dużo zyskują. Może nie wywołują miłości od pierwszego wejrzenia ale po "pomacaniu" naprawdę dostają plusów. Ja kiedyś nie wyobrażałbym sobie takiego towarzysza, aż pewnego razu w w przypływie większej ilości wolnego czasu, poświęciłem właśnie marce Rado (w sklepie) i wielce się zaskoczyłem. Nie jest to ideał mojego wyobrażenia zegarka ale uważam, że zegarki są ciekawe i jakbym posiadał to by się nie kurzył :blink:

Edytowane przez Rebciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pozycjonowania Mido, to stojąca na wystawie sklepowej obok Mido kolekcja Hamiltona wyglądała o klasę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz dla mnie Hamilton wyzej stoii od Certiny, natomiast Mido to cos jak Oris ale inny styl.prawie ze Longines :blink: naprawde swietne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonaniem mido nie ustępuje droższym markom z SG. jakoś w niedługim czasie bede miał chrono ( pierwsze!) mido wię się pochwalę. dla mnie plusem jest też rozmairówka stosowana przezv mido - nie wszyscy dziś priopnują np. 39mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie piękna kanapka z paskami genwskimi?

 

gallery_31659_347_29250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.