Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darq

LORUS RL413AX9

Rekomendowane odpowiedzi

Widział już ktoś na żywo te nowe modele Lorusa, a mianowicie modele mechaniczne RL413AX9 i RL415AX9.

Lorus należy do grupy Seiko, wykonane zazwyczaj są przyzwoicie, w opisach tego zegarkach jest wzmianka że posiadają mechanizmy Seiko, czyżby 7S26 , czy też coś innego tam siedzi? Cena niewiele ponad 300 zł za nowy stalowy mechaniczny automatyczny zegarek z WR100 i gwarancją uznawaną w wielu punktach w kraju, wygląda na ciekawą propozycję przy niższych budżetach.

 

2970005950.jpg


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział już ktoś na żywo te nowe modele Lorusa, a mianowicie modele mechaniczne RL413AX9 i RL415AX9.

Lorus należy do grupy Seiko, wykonane zazwyczaj są przyzwoicie, w opisach tego zegarkach jest wzmianka że posiadają mechanizmy Seiko, czyżby 7S26 , czy też coś innego tam siedzi? Cena niewiele ponad 300 zł za nowy stalowy mechaniczny automatyczny zegarek z WR100 i gwarancją uznawaną w wielu punktach w kraju, wygląda na ciekawą propozycję przy niższych budżetach.

 

2970005950.jpg

 

 

Ciekawa sprawa.Własnie wysłałem meila do Zibiego .Cikawe czy odpowiedzą jaki mechanizm tam siedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podoba mi się. Jeżeli mechanizm będzie nizły, to będzie to ciekawa konkurencja dla orienta.

Jak będę u znajomego zegarmistrza to zapytam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem do pani z LORUSA.Odpisała że jest to mechanizm stworzony dla LORUSA przez SEIKO na 21 kamieniach.Czy moze ktoś juz ma jakieś wieści o awaryjnosci lub bezawaryjności tych mechanizmów.Musze powiedziec ze cena kusi jak za zegarek w automacie z wodoszczelnością 100m.Za podobne seioko to przynajmniej dwa razy tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stworzony dla Lorusa" to brzmi trochę niepokojąco. Oznacza prawdopodobnie, że tak powiem "wersję oszczędnościową" w stosunku do oryginalnego Seiko. Ale tak naprawdę, to trudno jest ocenić bezawaryjność, niezawodność czy długowieczność dla produktu, który właśnie został stworzony. Okaże się za 10-20 lat :rolleyes:

Ale biorąc pod uwagę cenę, można chyba zaryzykować..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią bym zaryzykował ,ale musze sikora zobaczyc na własne oczy a najlepiej na nadgarstku.Wiesz Taktic myśle podobnie do Ciebie i zadałem nawet pytanie do pani z LORUSA o to czy zegarek nie jest buksiakeim .Odpowiedz jednak brzmi 21 kamieni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma zdjęcie tego zegarka na ręce to niech wrzuci ;)

Jak jest u lorusa z jakością wykonania?

Kosztuje trochę ponad 300zł a wygląda fajnie, z paskiem może jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kwarce Lorusa i do jakości wykonania w tym przedziale cenowym nie można się przyczepić. Zdjęcia zegarka na nadgarstku można znaleźć na stronie dosyć popularnego sklepu wysyłkowego (5 czy 6 wynik w google ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma zdjęcie tego zegarka na ręce to niech wrzuci :)

W sklepie demus.pl wrzucili kilka real fotek. Nawet nieźle się prezentuje. Mechanizm z grubsza wygląda identycznie jak 7s26

Są też zdjęcia nadgarstkowe, ale chyba na damskiej ręce (albo młodzieńca;) więc trochę sikor wygląda na przerośnięty.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Wam powiedzieć że sikor na żywo robi dośc duże wrazenie (przy najmniej na mnie).Widziałem go ostatnio w Time Trendzie , mierzyłem na łapkę i naprawdę jest rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa propozycja, szkoda, że zabrakło szafirowego szkła..

Tym bardziej dziwi, że Lorus umieszcza takowe szkiełka w zegarkach klasycznych a tu w sportowym mineral.

Czy z czegoś to wynika (człowiek nowy na forum wie niewiele ;) ) czy po prostu oszczędność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już nie wymagajcie szafiru w zegarku automatycznym za 300zl. Szkło pewnie takie jak w Seiko które też szafirami nie szasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się .Żona kupiła pod choinkę całkowicie mnie zaskakując.Cieszę sie jak dziecko.Zawsze szkoda było kaski na SEIKO i mam nadzieje że alternatywa którą zakupiłem okaze sie trafna

 

0f9f53c46f4dd226med.jpg

 

85af75f03a6a5cc8med.jpg

 

c2d411a32a178080med.jpg

 

aafa8e3a3928795fmed.jpg

 

i z rosyjskim bratem

 

1efb43a575252795med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Gratuluje,ja bym się cieszył z takiego prezentu.

To za miesiąc poprosimy o rzetelna recenzje :angry: najbardziej ciekawi mnie jakie będzie on miał odchyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z grubsza wygląda identycznie jak 7s26

Co do mechanizmu to jest to klon Seiko oznaczony jako Y676

Stosowany jest również w zegarkach Alba, J.Springs...

 

J.Springs to też jest taki diverowaty typ, w cenie podobnej do tego Lorusa, i jest w różnych wersjach kolorystycznych tu link

 

Niepokojące jest to, że oryginalny Seiko 7s26 w oficjalnej specyfikacji ma dokładność: -20 +40 sek/dobe

Natomiast dla Y676 dokładność podawana jest mniejsza: -/+60 sek/dobe

Czyli jest to chyba jednak wersja "oszczędnościowa" tego mechanizmu...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje,ja bym się cieszył z takiego prezentu.

To za miesiąc poprosimy o rzetelna recenzje :rolleyes: najbardziej ciekawi mnie jakie będzie on miał odchyłki.

 

Zastanawialem sie nad kupnem tego zegarka.

Zrezygnowalem (a bylo juz blisko) poniewaz koronka nie jest zakrecana na gwint koperty, co (byc moze mylnie) uznalem za ryzyko utraty wodoszczelnosci po kilku latach uzytkowania. Zakladam, ze w automacie czesciej niz w zegarku kwarcowym bedzie sie korzystalo z regulowania czasu, co oslabi uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem tego LORUSA w Time Trendzie w Zabrzu.

Za tą cenę- SUPER wybór.

Zegarek nowy, z gwarancją, na tańszy nie ma szans.

Jak wyjdzie w pomarańczce- będzie MÓJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmu to jest to klon Seiko oznaczony jako Y676

Stosowany jest również w zegarkach Alba, J.Springs...

 

J.Springs to też jest taki diverowaty typ, w cenie podobnej do tego Lorusa, i jest w różnych wersjach kolorystycznych tu link

 

Niepokojące jest to, że oryginalny Seiko 7s26 w oficjalnej specyfikacji ma dokładność: -20 +40 sek/dobe

Natomiast dla Y676 dokładność podawana jest mniejsza: -/+60 sek/dobe

Czyli jest to chyba jednak wersja "oszczędnościowa" tego mechanizmu...

 

Mój na razie w dwa dni zrobił +17 oby tak trzymał dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie wersja oszczędnościowa. To, jak dokładnie chodzi nowy zależy nie tylko od tego jak dobrze jest zmontowany, ale też jak dokładnie jest regulowany w fabryce. Wątpię, czy da się zrobić wersję oszczędnościową 7S26 - on sam w sobie jest bardzo oszczędnościowy. Tylko że oszczedności poczyniono mądrze - tak, gdzie można. Wątpię też, zeby na potrzeby lorusa modyfikowano produkcje tego taniego w wytwarzaniu mechanizmu. Ja obstawiam, że to całkiem zwykły 7S26B z Singapuru B)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, czy da się zrobić wersję oszczędnościową 7S26 - on sam w sobie jest bardzo oszczędnościowy.

Można np użyć niższej/tańszej klasy stali. Nie mówię, że tak jest w tym przypadku, ale teoretycznie może być... I to nie jest kwestia, którą rozpoznasz po dwóch czy trzech miesiącach eksploatacji. To może np wyjść dopiero po 10-20 latach eksploatacji. Popatrzysz przez lupkę i jeden mechanizm będzie zjechany, a drugi wyczyścisz i nasmarujesz i nie będzie nosił najmniejszych śladów zużycia.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy w Seiko 7S26 z Singapuru jest znowu tak szlachetna stal? Mój brat ma taki i po jakichś 2 latach eksploatacji wyraźnie (wg zegarmistrza) widać luz wskzaujący na zużycie łożyska wahnika. 7S26 to tani, oszczędnościowy mechanizm, co nie znaczy, że zły. Bo cóż można mieć za taką kasę. Ja jednak obstawiam, że to to samo. A po 20 latach, to już raczej niewiele wyjdzie, bo nawet jeśli ten zegarek po 20 latach wciąż będzie istniał, to nie będzie noszony zbyt często. To są tanie rzeczy, które się wymienia jak się już porysują i poobijają - niby mechaniczne, ale nie jest to nic, co kupuje się z myślą o przyszłych pokoleniach ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaki rozmiar paska będzie pasował do tego Lorusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A jakieś `dzień dobry`, czy coś...?

 

22mm


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Witam wszystkich.

Dzięki za odpowiedź.

Szukam paska ze skóry pasującego do wersji z niebieską tarczą. Oczywiście w ludzkiej cenie. Może ktoś już takowy pasek do tego Lorusa posiada?

Nie znam się kompletnie na paskach, więc proszę o sugestie. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział na forum dot. pasków jest TUTAJ. Poczytaj, pewnie dowiesz się sporo.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.