Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darq

LORUS RL413AX9

Rekomendowane odpowiedzi

Porównania czego z czym ? I na jakiej podstawie sadzisz, że osoby piszące "nie maja porównania" ??

I wyluzuj troszkę z tym wyimaginowanym autorytaryzmem. Żartobliwy ton odpowiedzi nie jest przecież zabroniony na tym forum ? :)

 

Pozdrawiam wielbicieli pasków i bransolet

Jarek

 

Jakim porównaniu? A o czym są ostatnie posty tego tematu? :) Kłania się czytanie ze zrozumieniem. :blink: Doszedłem do tak daleko posuniętych wniosków "o braku porównania" na podstawie dogłębnej analizy wypowiedzi moich adwersarzy. Przepraszam za brak wyluzowania. To więcej się nie powtórzy. Za karę założę do wszystkich moich zegarków dzisiaj bransoletę.

 

Pozdrawiam wielbicieli pasków, bransolet już nie... :lol::D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach...

Przepraszam za brak wyluzowania. To więcej się nie powtórzy.

ciach...

 

I to rozumiem. Tak trzymaj :blink:

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kto posiada ten zegarek mógłby coś napisać na temat oryginalnej bransolety. Używam tego zegarka niewiele ponad tydzień, a bransoleta w okolicach zapięcia jest cała mocno porysowana. Czy u was również jest podobnie? Jest ona aż taka tandetna? Dodam tylko, że nie używałem zegarka w jakiś ekstremalnych warunkach. Właściwie to większość czasu z nim spędzam przed komputerem. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ps. Mam nadzieję, że tym zapytaniem nie rozpocznę kolejnej wojny, czy zegarkowi ładniej w bransolecie czy pasku :( Peace and love.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kto posiada ten zegarek mógłby coś napisać na temat oryginalnej bransolety. Używam tego zegarka niewiele ponad tydzień, a bransoleta w okolicach zapięcia jest cała mocno porysowana. Czy u was również jest podobnie? Jest ona aż taka tandetna? Dodam tylko, że nie używałem zegarka w jakiś ekstremalnych warunkach. Właściwie to większość czasu z nim spędzam przed komputerem. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ps. Mam nadzieję, że tym zapytaniem nie rozpocznę kolejnej wojny, czy zegarkowi ładniej w bransolecie czy pasku :D Peace and love.

 

U mnie też bransoleta się porysowała i nie tylko zapięcie ale też ogniwa, za to koperta i szkiełko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kto posiada ten zegarek mógłby coś napisać na temat oryginalnej bransolety. Używam tego zegarka niewiele ponad tydzień, a bransoleta w okolicach zapięcia jest cała mocno porysowana. Czy u was również jest podobnie? Jest ona aż taka tandetna? Dodam tylko, że nie używałem zegarka w jakiś ekstremalnych warunkach. Właściwie to większość czasu z nim spędzam przed komputerem. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ps. Mam nadzieję, że tym zapytaniem nie rozpocznę kolejnej wojny, czy zegarkowi ładniej w bransolecie czy pasku :D Peace and love.

 

U mnie, po roku użytkowania - a tak 5 miesięcy intensywnie (dzień w dzień), później okazjonalnie noszenie na zmianę z innymi, widać delikatne ryski na ogniwkach bransolety (tych polerowanych tylko), natomiast zapięcie jest porysowane mocniej. Praca biurowa, ale zegarek zaliczał wycieczki różne w tym test basenowy :D

 

Pozdrawiam Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po roku użytkowania - a tak 5 miesięcy intensywnie (dzień w dzień), później okazjonalnie noszenie na zmianę z innymi, widać delikatne ryski na ogniwkach bransolety (tych polerowanych tylko), natomiast zapięcie jest porysowane mocniej. Praca biurowa, ale zegarek zaliczał wycieczki różne w tym test basenowy ;)

 

Pozdrawiam Jarek

 

Mój zaliczył nawet niechcący "test sauny" przypadkiem (zapomniałem zdjąć i zorientowałem się jak mnie zaczął parzyć strasznie), ale test zaliczony - przeżył i ma się dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, solidny łocz za nieduże pieniądze, na sprawdzonym automacie Seiko. Można polecać ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, solidny łocz za nieduże pieniądze, na sprawdzonym automacie Seiko. Można polecać B)

Witam Szanownych klubowiczów.

Zajmę Wam kilka chwil na temat w/w zegarka firmy Lorus.

Co do zarysowań na bransolecie jest to w obecnych czasach(i nie dotyczy tylko tej firmy) sprawa normalna, gdyż zmienił się nieco skład stali ,z ktorej są wykonane koperty i bransoletki.Jest ona bardziej miekka i to własnie jest powodem bardziej szybkiego zarysowywania się naszych "ulubieńców" B) .

Proponuję uważać na szczelnośc tego modelu gdyż posiada on niedociągnięcia z dziedziny wodoszczelności-mam na myśli uszczelnienie koronki B) .Co zaś tyczy mechanizmu niby to 7s26 z SEIKO ale trochę słabiej wykonany choc trafiają się egzemplarze o zaskakującej dokładności chodu i stabilnej pracy.Jeżeli macie jakies pytania to bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uważać na szczelnośc tego modelu gdyż posiada on niedociągnięcia z dziedziny wodoszczelności-mam na myśli uszczelnienie koronki :lol: .

Prosiłbym o rozwinięcie "niedociągnięć"? Również jestem posiadaczem tegoż modelu i pływanie i przeróżne kąpiele bez zarzutu zalicza. Czego mamy się obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o rozwinięcie...

Hmm.. myślisz że istnieje jakakolwiek szansa, by odezwał się Forumowicz, który popełnił jeden post na forum, blisko pół roku temu? :lol: Hmm... sam jestem ciekawy ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. myślisz że istnieje jakakolwiek szansa, by odezwał się Forumowicz, który popełnił jeden post na forum, blisko pół roku temu? :rolleyes: Hmm... sam jestem ciekawy :)

Hej, mam taką cichą nadzieję :) Choć mój "L" ma już za sobą kąpania, nurkowania, skoki, prysznice itp. Wolałbym nie martwić się o zegarek na którym widnieje 10b że mi przemoknie, bowiem ma niedociągnięcia... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, gdzie można znaleźć tego lorusa w tej wersji pomarańczowej z gumowym paskiem. Strasznie mi się spodobał ten zegarek i teraz nie wiem czy wole ta wersję z czarną tarczą, czy z pomarańczową. Ogólnie mam juz jednego lorusa, ale kwarca i muszę powiedzieć że jakość wykonania mnie zadowala, jeżeli automat jest na podobnym poziomie, to bardzo chętnie przygarne ten zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na pewno nie dostaniesz wersji z pomarańczową tarczą - RL421AX9. Widziałem ten model jedynie na amazonie i na węgierskich, włoskich stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii szczelności. Mojego Lorusa kupiłem w sierpniu 2010. Przy okazji wizyty u zegarmistrza urzekł mnie niebieską tarczą i ceną.

We wrześniu podczas urlopu zegarek zaczął parować. Brał udział podczas zwykłych kąpieli w morzu, żadne nurkowanie itp.. Po powrocie oddałem go do serwisu. Po trzech tygodniach otrzymałem "funkiel nówkę".

Od tamtej pory nie mam problemu ze szczelnością. W kwestii rysowania faktycznie potwierdzam, sporo drobnych rys na bransolecie się pojawiło - używam go średnio raz w tygodniu. Z moich doświadczeń Seiko OM czy Certina ODC ONE zachowują się znacznie lepiej w tym względzie.

Ostatnio na basenie, nawet nie wiem kiedy, przerysowałem dość paskudnie bezel i szkiełko. Zastanawiam się czy warto wymienić zarówno bezel jak i szkło. Nie wiem jakie są koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zdecydowałem że kupie ten zegarek. Czytałem w innym temacie jego test i wygląda na to że to mój typ ;) Lorusy są strasznie niedoceniane u nas w kraju, a kto sie zna, ten chwali ta marke. Szkoda że nie mozna w Polsce znaleść tego pomarańczowego. Jakbym przymierzył na rękę to bym od razu wiedział jaki kolor wybrać, a tak w ciemno to wezmę czarną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś może ten zegarek na pasku? Jeśli tak to prosił bym o kilka zdjęć na ręce tego zegareczka :rolleyes: zamierzam kupić pasek lecz nie wiem czy będzie pasował tylko taki co jest stronę wcześniej czy będzie fajnie wyglądał na takim mniejszym pasku na przyklad skórzanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.