Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kajot04

i wybrałem !! .... ( z wora MIKOŁAJA - 12 zegarków za 1-2tys.)

co wybierasz z wora Mikołaja ?  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

decyzja zapadła - dziekuję. Efekty - post na końcu - zapraszam

Drodzy forumowicze - proponuje zabawę - ale możliwe iż zakończy się ona wskazanym zakupem.

 

Idzie Mikołaj - może Gwiazdka, niestety jest kryzys i Mikołaj jest dosć przyziemny - ma 1 do 2tys zł i takie zegarki kupuje B). Jak wiadomo w tym przedziale właściwie nie ma mechaników - tanie automaty od Seiko i Orienty znudziły sie nam już - ile mozna mieć SKXów. Pozostają więc wstretne ale dokładne i precyzyjne kwarce. Czyli - wybór generalnie wyłącznie ?oczami? - bo w tej kategorii cenowej inne parametry nie mają większego znaczenia wszystkie prawie takie same - choć kilka istotnych różnic jest.

Tak więc wyobraźcie sobie, że przyszedł Mikołaj - pokazał te DWANAŚCIE zegarków i powiedział - wybierz sobie jeden, no może dwa? :). Ten który ci się podoba najbardziej.

Jak to jest cenowo - i jakie różnice ?

mechanizmy: J-Lemans automat Miyota 8215, reszta kwarc. Nie przeszkadza mi to, przynajmniej dokładne :blink:

 

budowa: wszystko stal, wodoszczelność J-Lmenans 200m , reszta 100, szkła mineralne a od Candino za 1200 w góre szkła szafirowe

 

cena: najtaniej automat J-Lemans - 950 zł, potem 1050zł za Candido 4408 z mineralnym szkłem, następnie Candido 4429 szafir, i kolejne Tissot Veloci za 1550zł, i około 1700zł Certina i Atlantic (wszystko kwarc Ronda, Isa czy ETA).

 

Nie proponujcie że w tej cenie to Seiko, Orienta czy nawet tańszego Eposa, Fortisa lub Glycine - w tej cenie to smutne tarcze pilotów. Chce coś innego - dookoła same Mako, SKX'y itp Piloty i Nurki. Fakt takie Glycine ładne - ale ascetyczne, małe, cienkie. Ja mam już i aviatora i "nurka" - sześć ostatnich moich zegarków to minimum 43-44mm i pasek 22. Mniejsze wydają mi się teraz ?śmiesznie małe? ;) - choć rękę mam szczupłą 17cm - no ale takie lubię i koniec. Dlatego nawet Certina Big i jej 42mm wydaje mi się mała, największe i fajne na ręce to Atlantic - 46mm- ale 1700 zł za Ronde 5040 i tarcza taka mało ciekawa.

No to jak - co byście złapali z Mikołajowego wora ?

 

Piszcie dlaczego, albo piszcie co chcecie - ale zasugerujcie coś, no i punktujcie w ankiecie. Możecie ewentualnie podac swoj inny typ - ale nowy za 1-2 tys i dostępny w Polsce - duży 42-44mm, elegancki ze sportowym charakterem.

 

 

zegarki1.jpg

 

 

zegarki2.jpg

 

 

zegarki3.jpg

 

 

zegarki4.jpg

 

 

Wiec raz jeszcze - co wybierasz z tych 12 zegarków - bierz szybko z wora co Ci sie podoba.. :( .

i napisz dlaczego, albo zasugerujcie coś Mikołajowi - ale nowy za 1-2 tys, dostępny w Polsce - duży 42-44mm, elegancki ze sportowym charakterem.


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mikołaju... :blink:

z przedstawionych propozycji mój wybór padł by na cytrynke badź candino 4429 czarne. Jednak ze wskazaniem dla DS BIG'a za "goniącą" wskazówke sekundy :)


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nr.3

Pięknie się prezentuje na nadgarstku.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 4 bo mi się podoba najbardziej wizualnie.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-ka, dyskretna elegancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 4 bo mi się podoba najbardziej wizualnie.

 

i jak podobne to Candino do Certiny z nr.3 a :blink: i też szafirowa szkło, trochę większe bo 44mm a nie 42 i nieco grubsze, a tylko 1200 zł "z metki" - całkiem interesująca oferta. tego własnie nie widziałem live - wielkie obrazki w necie generowane komputerowo | CANDINO | nie pozwalają stwierdzić gdzie na indeksach farba a gdzie chrom - w Certinie indeksy pięknie wypolerowane i "błyska" to jak cekiny w świetle - nawet nie wiem, czy nie za bardzo ... Tez rozważam pomiedzy 3-4 choć Atlantik z 10 robi wrażenie ... bo duży i elegancki - ale z metki to chora cena 2400zł na aukcjach 1900zł - też sporo bo na mechanizmie Ronda 5040 - z takim Adriatica kosztuje 700 zł.- chore.... :)

 

PS. a przepraszam 10 jest tansza, to 1 taka droga...


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raf_fkn

Jak dla mnie - 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

mnie najbardziej podoba sie 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - 3

 

hmm... "masakryczna" wręcz przewaga tej Certiny.... a rozważałem Candino lub Atlantic'a - taki marny ?


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... "masakryczna" wręcz przewaga tej Certiny.... a rozważałem Candino lub Atlantic'a - taki marny ?

 

To po co podawałeś inne skoro ich nie rozważałeś?

Mogłeś podać tylko Atlantic i Candino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 do 2tys zł i takie zegarki kupuje :). Jak wiadomo w tym przedziale właściwie nie ma mechaników - tanie automaty od Seiko i Orienty znudziły sie nam już - ile mozna mieć SKXów. Pozostają więc wstretne ale dokładne i precyzyjne kwarce.

 

zacytowane założenie nieprawdziwe, zatem żaden z pozostawionych do wyboru. Zwłaszcza do 2 tys. pln może co nieco wybrać. Żeby gołosłownym nie być, tylko przykładowo: Davosa , Glycine (piszesz, że be!, a combat albo incrusore widziałeś?), Certina (First!!), Zeno, a z takich, które trzeba sobie indywidualnie sprowadzać - Hamilton, Seiko na "mniej tanich" mechanizmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzialbym "Big Date", czyli nr 10 - zawszeto jakas komplikacja :) .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Jak wiadomo w tym przedziale właściwie nie ma mechaników - tanie automaty od Seiko i Orienty znudziły sie nam już - ile mozna mieć SKXów.

Co za bzdury.

 

Rozejrzyj się trochę po rynku zanim zaczniesz ośmieszać się podobnymi stwierdzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, również cytrynka.


 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mathu daj spokój z takimi dosadnymi komentarzami :)

Zaproponuj dobry nowy chronograf w automacie do 2k. Taki żeby jego wykonanie nie odbiegało od wykonania ww. Certiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

A gdzie niby była mowa o chronografach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cóż 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury.

 

Rozejrzyj się trochę po rynku zanim zaczniesz ośmieszać się podobnymi stwierdzeniami.

 

tak - no to proszę pokaż mi kilka ładnych, w miarę eleganckich mechanicznych zegarków "z lekkim sportowym designem" z zakresy 1-2zł. Nie militarnych klocków stali, tylko zegarków... no i dostępnych w Polsce, bo że "na świecie są" to ja wiem. Wspomniałem tez za typowego Aviatora mam, divera też... Interesuje mnie tu i teraz.. proszę - chętnie kupię, kasa leży i czeka...

PS. ale w innym watku lub na PW aby tu nie wprowadzać innych klimatów, niż "dłubanie w Mikołajowym worze" :)

 

PS2. no pewnie można było jeszcze coś dołożyć do wyboru - ale nie miałem już siły, więc jest to co jest - :) zawsze można zasugerować Mikołajowi inny jedynie słuszny... :)


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby była mowa o chronografach?

 

mowa była "elegancki o sportowym charakterze" - czy coś w tym stylu - prosty klasyk nudzi mnie, nie pasuje do mojego trochę artystyczno-sportowo-wolnego i nie korporacyjnym trybu życia. Jacques Lemans nie jest np. chronografem, jest automatem, nawet "diverem" 20ATM - a nikomu się nie podoba :) choć całkiem efektownie na ręku wygląda..

Tak czy owak, wiele do 2tys nie ma, ale jak mi wskażesz drogę...


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.