Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kajot04

i wybrałem !! .... ( z wora MIKOŁAJA - 12 zegarków za 1-2tys.)

co wybierasz z wora Mikołaja ?  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mathu

tak - no to proszę pokaż mi kilka ładnych, w miarę eleganckich mechanicznych zegarków "z lekkim sportowym designem" z zakresy 1-2zł. Nie militarnych klocków stali, tylko zegarków... no i dostępnych w Polsce, bo że "na świecie są" to ja wiem.

Przepraszam bardzo, napisałeś dokładnie tak:

 

1 do 2tys zł i takie zegarki kupuje . Jak wiadomo w tym przedziale właściwie nie ma mechaników - tanie automaty od Seiko i Orienty znudziły sie nam już - ile mozna mieć SKXów. Pozostają więc wstretne ale dokładne i precyzyjne kwarce.

 

Więc teraz nie uzupełniaj tego stwierdzenia o lekko sportowy w miarę elegancki design i dostępność w Polsce.

 

Poza tym:

 

Nie militarnych klocków stali, tylko zegarków...

 

A wcześniej piszesz:

 

Fakt takie Glycine ładne - ale ascetyczne, małe, cienkie. Ja mam już i aviatora i "nurka" - sześć ostatnich moich zegarków to minimum 43-44mm i pasek 22. Mniejsze wydają mi się teraz ?śmiesznie małe? - choć rękę mam szczupłą 17cm - no ale takie lubię i koniec.

 

Zdecyduj się wreszcie czego szukasz.

 

prs50b3.jpg

 

s_sarb059a.jpg

 

orientcfdoe003w_dial.jpg

 

1494124885Marineuhr_front_back.jpg

 

8974-A11-15.jpg

 

7919-A23-dia.jpg

 

Faktycznie, w tej cenie to tylko Mako i SKX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,

 

w podanym zestawieniu Certina jest chyba bezkonkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez kajot04 zdecydowana większość to chronografy stąd moje stwierdzenie.

Z wymienionych przez Ciebie mathu tylko jeden Archimede (diver) ma coś wspólnego z zegarkami proponowanymi przez kajot04 (i to ze zdecydowaną mniejszością, bo jak wcześniej napisałem większość to chronografy) i szczerze mówiąc wybrałbym kwarcową Certinę niż zaproponowane Archimede (ale to już kwestia gustu) :)

Ps. mathu nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę, ale moje zdanie jest takie, że w tej cenie i w tym stylu ciężko o coś lepszego niż zaproponowana przez kajot04 Certina (oczywiście mówimy o nowych zegarkach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8974-A11-15.jpg

 

 

 

 

To Archimede mi się podoba - i tym chciałbym zakończyć polemikę pomiędzy nami w tym wątku - jeśli można Cię o to prosić. Dziękuję bardzo za sugestie. Napisałem - linia nad zdjęciami:

Możecie ewentualnie podać swój inny typ - ale nowy za 1-2 tys i dostępny w Polsce - duży 43-44mm, elegancki ze sportowym charakterem.

 

Co do kilku propozycji miałbym wątpliwości co do rozmiaru - 40mm wygląda śmiesznie przy dzisiejszych trędach. Notabene jest jeszcze Laco, Zeppelin i parę innych - ale pozostańmy przy tym co na początku - akurat to się załapało do wora - cóż, taki ograniczony wór :).


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden mi się nie podoba :)

 

...ale gdybym musiał wybrać to byłby numer 3.

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi sie podoba nr 1 - ma swoj charakter i stylem troche żaglowy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden mi się nie podoba :)

 

Wojtek

 

....jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma....

 

zdaje sobie sprawe z ograniczonej palety wyboru, gdyby wspomniany Mikołaj miał dziś zbędne 6tys kupiłbym natychmiast cos z tych Eposow - dla mnie przepiękne... no ale cóż, nastepnym razem :)

 

epos.jpg


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem na ręce wszystko co w podanym worku było. I co z wyborem ? Miał to być zegarek kupowany oczami ? taki który coś zmieni na mojej rece ale tez będzie w moim stylu ? a mam określone priorytety wyglądu. Kwarc czy mechanik ? nie miało tu znaczenia ? miał być ładny i dokładnie wskazywać czas ? sentymentalne ukłony w stronę trybików zazwyczaj wyciągają więcej z kieszeni a z najważniejszym co powinien mieć zegarek, czyli dokładność - bywa różnie w niższych przedziałach cenowych.<br><br>Certina ? tak naprawdę mała, matowe boki koperty, marny cienki i wąski pasek 20-18mm za to indeksy na tarczy błyskają jak cekiny. Niby efektowne ale coś nie tak. Poza tym - jest jej wszędzie pełno. W każdym nawet najmniejszym sklepie. Do bólu. Jeden sklep sprowadził nawet to Candino ? duże 44mm koperta pięknie zrobiona, jedna z najładniejszych ale totalizatory i wskazówki ? niestety kiszka straszna ? jak przyklejone blaszki z konserwy.

Tissot nie podobał mi się, próbowałem nowego PRC200 ? ale to jakaś pomyłka - ładna koperta o ciekawym wyglądzie z boku - jednak 42mm przy 16mm wysokości wygląda fatalnie. Zupełny brak proporcji ? jakby ktoś sobie dwa zegarki założył. A szkoda ? mechanik i miał duże szanse. Jacques Lemans ? w sumie ładny solidny zegarek, mechanik, ciekawie wygląda na ręce, duża i solidna koperta, przyzwoita cena 900zł - możliwe, że go kupie ale przy innej okazji. Atlantic ? Najładniejszy ? to limitacja z przepiękną białą tarcza i czarnymi totalizatorami, do tego za***ista duża koperta, a wewnątrz cudny automat i tylko 120szt. Powalający. Znalazłem jeden na wystawie do wzięcia ? niestety nie dogadaliśmy się z ceną - 5tys a to jednak tylko Atlantic, marka znana obecnie jedynie w Polsce. Dawałem 4tys i nie dało rady, a szkoda - przepiękny !!!. Może i warto było dołożyć te parę setek, ale się uparłem jak osioł na 4tys i koniec ;)

 

Pozostałe Atlantiki, zwłaszcza te jasne ? ładne ale bez wyrazu. Bardzo dobra koperta robiąca na nadgarstku niezłe wrażenie i okazuje się ze nie z tych jasnych ale najlepiej wygląda czarna tarcza ta z indeksami i cyframi 3,6,9 czyli nr. 2 w ankiecie. Koperta gruba ładnie szczotkowana na bokach i polerownej lunecie, gruby solidny pasek, szafir -no efektowny zegarek. Właściwie już płaciłem, jednak zupełnie przypadkiem dziewczyna która podawała mi zegarek do przymiarki miała na ręce coś co zwróciło moją uwagę. Znane i nie brałem tego pod uwagę bo taka uroda cegły. A jednak. Założyłem i zakochałem się.. w zegarku nie w sprzedawczyni :). Coś w sobie ma, no i jednak robi wrażenie na nadgarstku - a po to też się tą kasę wydaje ;)

 

Jednym słowem, po męczących ale przyjemnych poszukiwaniach Mikołaj przynosi mi wreszcie, wraz z pierwszym śniegiem

 

- Edox Class-1.

 

edox004.jpg

 

 

 

edox003.jpg

 

 

Dzięki za wszelkie rady, sugestie i propozycje....


- - -

Krzysztof - by kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych zegarków które podałeś to wybierałbym pomiędzy certiną a tissotem, będą najlepiej wykonane a jak Ci się kiedyś znudzą to zawsze ktoś odkupi. Lemansa sobie podaruj, Atlantic chrono są mało ciekawe, Candino jeszcze ujdą ale to dla mnie kopia Certiny.

 

Sorry, nie doczytałem 2giej strony tematu. Kupując Edoxa dokonałeś dobrego wyboru, ten akurat zegarek jest warty ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O...widzę ze już "ochrzczony" ;)

Dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaintersowany tym modelem Edoxa, jest dobra cena, promocyjna w Aparcie ale niestety nie ma go na miejscu, zamówiłem - możliwy do sprowadzenia. Na zdjęciach wygląda super, oglądałem podobny model tylko miał dodatkowo cyfry na tarczy 12,3,6,9 - trochę za dużo tego i czekam na model klsyczny. Panowie, użytkownicy napiszcie prosze parę słów na temat tego zegarka - czy nie znudził się? Czy nie jest za duży? Ogólnie na codzień noszę garnitur - czy to nie będzie przegięcie założyć taki zegar? Świetne zdjęcia i opis znalazłem tutaj: http://logolife.wordpress.com/2009/12/29/edox-class-one/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SEBASTIAN 1976

Nr.3:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.