Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

protagonista

La Vigilante

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przepraszam za dubla, ale tutaj chyba właściwsze miejsce na ten post, niż w "zapytaniach o wszystko".

Spytam tutaj zatem:

 

 

Proszę o pomoc w identyfikacji poniższej cebuli.

Na tarczy widnieje napis La Vigilante, a pod przeszklonym deklem, na mechanizmie czytamy RSFA La Vigilante.

Help?

1.jpg

 

2.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Nawet ladna przerobka railway regulatora .Koperta dwudeklowa z railwaya(mosiadz kiepsko niklowany),tarcza przerobka z roska,badz tez innego cylindra o tym samym kalibrze z barwionym zapewne pozniej ringiem cyferblatu oraz naniesionym la vigilante.Mechanizm to 6-cio kamieniowy cylinder z railwaya(kolejowego)z reczna grawerka i dorobionym ciekawym regulatorem.Jak widac zegarek kiedys zgubil wskazowke minutowa,godzinowa jest od railwaya.Mimo krytycznych uwag zegarek zostal calkiem ladnie przerobiony w epoce.Railwaye tego typu byly dosc krotko stosowane(pocz.XXw.)ze wzgledu na slaby i malopunktualny mechanizm cylindrowy.Dodam ze koperta z tego railwaya miala ostatni dekiel argentanowy sygnowany railway regulator ktory dosc latwo mozna wymienic i wstawic tak jak w tym przypadku z tematem florystycznym.Strzelam zegarek jest maly ok. 37-39mm bez kominka z koronka.Niestety nie wiem jaka firma produkowala te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam zegarek jest maly ok. 37-39mm bez kominka z koronka.

 

Zegarek ma równo 50mm, mierzone w osi III-IX.

Ale dziękuję za wiele informacji, zegarek odziedziczyłem po dziadku, a on po swoim ojcu.

 

Dzięki tropowi z railwayem, znalazłem zegarek, którego hmmm "koperta" jest identyczna:

 

lauto.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zegarek ma równo 50mm, mierzone w osi III-IX.

 

Jak widac jest to wiekszy kaliber niz ten co ja mam.W kazdym badz razie sa identyczne oprocz roznicy kalibru i oddzielonego mostka kola wychwytowego i sekundowego.Takie same dwudeklowe koperty 50mm maja kolkowe roski railwaye(kolejowe)i byc moze w Twoim przed przerobka siedzial taki rosek?-ciezko powiedziec mozliwosci jest wiele.Ten ze zdjecia to francuski regulateur i jest to roskopfowy kolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.