Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość TheWu

Pytanie o pewien model zegarka Orient

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheWu

Witam wszystkich.

Parę lat temu kupiłem w sklepie sieci Diament Plus zegarek firmy Orient. Oto on:

 

6e172f.jpg

2n1f47b.jpg

 

Jest to najlepszy i najbardziej niezawodny zegarek jaki kiedykolwiek miałem. Chciałbym kupić jeszcze jeden identyczny egzemplarz jednak problem jest taki, że nigdzie nie mogę go znaleźć. Przeszukiwałem internet i nie mogłem znaleźć nawet zdjęcia tego modelu. Stąd pytanie do użytkowników forum. Być może ktoś mógłby dać mi namiar na ten zegarek. Nabyłem go w Białymstoku jednak po ten konkretny model jestem gotów jechać na drugi koniec Polski :blink:

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobacz czy na dekielku nie ma numeru referencji i spróbuj (jeśli jeszcze tego nie robiłeś )szukać po tym numerze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TheWu

Szukałem i niestety nie znalazłem. Numer z dekielka 469KP2-40. Po wstukaniu w google zero wyników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TheWu

Jak widzę nikt nie mógł odpowiedzieć na moje pytanie. Nie chcę zaśmiecać forum zakładaniem nowych tematów więc może tutaj moglibyście polecić jakiś konkretny model zegarka w przedziale cenowym do 500 zł. Bardzo ważny jest dla mnie kształt koperty i kolor. Poszukuję zegarka zbliżonego wyglądem do mojego Orienta a jestem laikiem w tym temacie więc chętnie zdam się na opinie osób bardziej doświadczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek
post-0-0-92243200-1331258787.jpg

post-0-0-33786100-1331258787.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer z dekielka 469KP2-40.

Po tym numerze to tylko wiadomo, że machanizm to Orient cal.469, a na tym mechanizmie to oni mnóstwo różnych zegarków zrobili..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TheWu

Dzięki za pomoc. Jeszcze swojego zegarka na liście nie znalazłem ale mam nadzieję znaleźć ewentualnie skuszę się na inny model. Jeszcze pytanie do użytkownika Taktic. Jeżeli wyższy numer z dekielka nie jest numerem seryjnym to w takim razie gdzie ten numer mogę znaleźć na zegarku a być może w ogóle go nie ma? Numer z dekielka został przepisany przez ekspedientkę w sklepie jako numer seryjny na gwarancji.

 

 

Chwilkę po napisaniu tego posta metodą chybił trafił znalazłem na liście model mojego zegarka BEMAP002U

Niestety na żadnej innej stronie nie znalazłem żadnej informacji na jego temat więc szanse na zakup takiego samego są praktycznie zerowe.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do użytkownika Taktic. Jeżeli wyższy numer z dekielka nie jest numerem seryjnym to w takim razie gdzie ten numer mogę znaleźć na zegarku a być może w ogóle go nie ma?

Z tego co wiem, to w Orientach właśnie w ogóle nie było czegoś takiego jak numer seryjny. Dopiero stosunkowo niedawno, jak kontrolę nad Orientem przejęło Seiko, to zaczęli nabijać numery seryjne (bo Seiko zawsze nabijało).

Ale nie jestem jakimś ekspertem w tych sprawach, więc na 100% Ci nie powiem..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Parę lat temu kupiłem w sklepie sieci Diament Plus zegarek firmy Orient. Oto on:

 

 

2n1f47b.jpg

 

Jest to najlepszy i najbardziej niezawodny zegarek jaki kiedykolwiek miałem. Chciałbym kupić jeszcze jeden identyczny egzemplarz jednak problem jest taki, że nigdzie nie mogę go znaleźć. Przeszukiwałem internet i nie mogłem znaleźć nawet zdjęcia tego modelu. Stąd pytanie do użytkowników forum. Być może ktoś mógłby dać mi namiar na ten zegarek. Nabyłem go w Białymstoku jednak po ten konkretny model jestem gotów jechać na drugi koniec Polski :rolleyes:

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam

 

Kilka lat temu poszukiwał Pan ttego zegarka. Nie wiem czy uda mi się z panem skontaktować ale posidam nowy taki zegarek ngdy nie noszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.