Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KURNAJANEK

PUDZIAN VS ....

PUDZIAN VS NAJMAN   

75 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zmieniam fizyki,ja mówię o boksie bo o nim rozmawiamy :rolleyes: Nie trenowałeś nigdy tego sportu prawda?Stąd swoje wywody opierasz na fizyce (skądinąd pięknej nauce),ale niestety w tym przypadku to nie jest taka prosta sprawa i nie ma prostego przelożenia.

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie-czy Pudzianowski ważąc 180kg miałby szybszy cios niż ma teraz ważąc 125kg (siłę miałby większą)?Dobrze się zastanów nad odpowiedzią :)

 

@pawel1380-Polsat Sport i Polsat.

 

tu musze sie zgodzić z maxwell'em :) kazdy cios to nie tylko siła i masa. Technika ma duze znaczenie, wyprowadzony całym ciałem może być skuteczny.


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsat?No to d*pa zbita znowu muszę do knajpy iść i znowu Jack mnie poturbuje... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Els: a zdajesz sobie sprawe jak slabym bokserem jest Najman? :rolleyes:

 

 

Hej

 

Zdaje sobie sprawę.Weź jednak pod uwagę że Najman to zawodowy boxer,który pięściarstwem zarabia na życie,nie możesz mierzyć zawodowego boxera nawet takiego naleśnika jak Najman miarą zwykłego człowieka.M.Pudzianowski ze sztukami walki ma tyle samo wspólnego co Najman z dźwiganiem ciężarów.W boksie siła idzie z techniki i szybkości nie z potężnych mięśni a przewaga techniki i doświadczenia jest po stronie Najmana.Nawet największy kozak na siłowni nie ma żadnych szans z gościem,który porządnie ćwiczy sztuki walki i jest w tym dobry,a jest o połowę mniejszy.Poza tym jaka to konfrontacja,Pudzianowski dostał Najmana żeby nie został zmieciony z ringu w kilka sekund,dostał miernego zawodowego boksera z dolnej pułki.

Powtórzę to co wcześniej,Mariusz o ile nie dostanie KO to się zasapie i sam się położy

mimo potężnej muskulatury ma płucka jak kurczątko i słabą wydolność bo taka jest specyfika dyscypliny jaką sobie upodobał{plus zero techniki},o parter bym się nie martwił jak Najman nie spęka to szanse są wyrównane i te kilogramy Mariusza aż takiej roli nie odegrają.

Zobaczymy jak to będzie stawiam na Najmana a jego życie prywatne te big bradery i szmatławce mnie nie obchodzą,nie oglądam,nie czytam tego.

 

Pozdrawiam


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem filmik z tego linka http://www.youtube.c...h?v=BOya6_LO-7Y

,ale to będzie kabaret,jeżeli ta walka nie jest ustawiona to Mariusz P,nie ma najmniejszych szans w stójce,Najman przy jego obecnej formie to bóg,jedyny ratunek dla Mariusza to sprowadzić Najmana do parteru,ale co to da jak po 30 sekundach intensywnego szarpania,Mariusz spuchnie?Wtedy nie będzie miał siły ruszyć palcem u nogi hehe.Kondycja i technika Mariusza to katastrofa,przy obecnej wadze ten wielki chłop nie ma czego szukać w tym sporcie.Ale jak bym dostał tyle kasy co Mariusz za walkę,z zawodowym bokserem nawet topowym to czemu nie,na lekarza by starczyło ,na dom,samochód,i kto wie na co jezscze.

 

pozdro


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie w wasze spory-- maxwell ma bezapelacyjnie racje. trenowalem kilka lat boks i po jego wypowiedziach od razu widze, ze zna sie na rzeczy. i prosze - nie piszcie , ze pudzian ma potezny cios. ta reka leci do przodu jedynie wagą rozbujana, bez dynamiki i sily. poszukajcie na yt filmow z treningami bokserow, ktorzy waza po 90 kg i sila ich uderzenia jest nieporownywalnie wieksza. mariusz jest piekielnie silnym facetem, ale to kompletnie nie przeklada sie na sporty walki. statyczna moc, ktora bardziej przeszkadza niz pomaga. poza tym mariusz nie jest sprawny fizycznie. o czym tu sie pisze w ogole?? on jest wysportowana jak na wazacego 100kilkadziesiat kg stronga. ale jego potezne miesnie i przykurcze nie pozwola mu nawet na prawidlowe trzymanie gardy. ma strasznie ograniczone ruchy. nie jest nawet w stanie podrapac sie po plecach. niestety jest to cena jego sukcesow w sm. cos kosztem czegos. dlatego dziwie sie, ze postanowil mierzyc swoje sily w sporcie z przeciwstawnego bieguna.. a jego wieloletnie treningi karate to tak jak ktos juz tu napisal-zwykly PR.

moj wywod nie swiadczy jednak, ze przekreslam go w walce z najmanem, ktorego umiejetnosci bokserskie sa na zenujacym poziomie. ktorego ostatnia walka z mlodziutkim andrzejem wawrzykiem zakonczyla sie po pierwszej kombinacji ciosow tego drugiego. dokladnie po drugiej, bo po pierwszej byl tylko knockdown :) Inna sprawa, że ze sportow walki zrobil sie show i biznes, a werdykty czesto zapadaja przy zielonych stolikach.. niemniej czekam niecierpliwie do wieczora. i nie wiem naprawde kto wygra. ale jedno jest pewne-bedzie smiesznie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się wypowiem zwłaszcza, że mam praktykę w temacie ponieważ dobrych 10 lat trenuję ciężarami a od dwóch miesięcy wziąłem się za MMA. Niestety prawda jest taka, że pomimo większej masy i siły(obecnie 100kg a było prawie 120kg) nie jestem w stanie dać rady facetowi 85kg, ktgóry trenuje parę lat sporty walki. Na siłę ciosu ogromny wpływ ma technika - cios zaczyna się z nóg poprzez plecy i na koniec leci dopiero ręka (najsilniejszy jest cios przy zachowaniu kąta 90st miedzy bicepsem a przedramieniem). Oprócz techniki siła ciosu to siła wyprowadznia + prędkość, której pudzianowski nie ma. Do tego dochodzą techniki w parterze, które nie wymagają ogromnej siły oraz obrona(wszystko razem daje bardzo złożony sytem). Dodatkowo można być bardzo silnym przy żelastwie a przy zwarciu z przeciwnikiem okazać sie słabym, poniewąż to jednak inna siła.Reasumując stawiam na pudziana, który szybko wywróci Najmana(również kiepskiego wojownika MMA) a wtedy wystarczą młotki. Jednak gdyby pudzian walczył ze średniej klasy wojownikiem MMA, który waży około 100kg miałby marne szanse. Duże mięśnie nie są stworzone do długiego wysiłku, ponieważ mają ogromne zapotrzebowanie na tlen, którego bardzo szybko zaczyna brakować a co do ciosu pudziana to z filmu, który widziałem wynika, że nie jest za dobrze:). Jedyną szansą dla najmana jest czyste trafienie na poczatku w szczekę pudziana, który wtedy poleci z hukiem na deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam Pudziana (który notabene ma zielony a nie czarny pas w kyokushin). Pudzian silniejszy, o raczej dobrej kondycji, i będzie ground and pound w pierwszej rundzie. Najman to kelner, który wszsystkie swoje 16 zwycięstw zaliczył z ludźmi których rekordy wyglądają tak 2-31, 4-35 itp :rolleyes: Najman musiałby się utrzymać w stójce przez całą rundę co nie będzie proste, bo wystarczy że pudzian skróci dystans i go złapie, a potem jak mówię G&P.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wygra Pudzian ale kasę postawię na Najmana bo można sporo wygrać :rolleyes:


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że koledzy jednak fizykę pragną zmienić :-)

Siła to masa razy przyśpieszenie. A to, że cios się wyprowadza zaczynając od nóg? To tylko zwiększa masę, jaka ma być wyhamowana na szczęce przeciwnika.

Czy gdyby Pudzian był cięższy, to byłby szybszy? Mając taka samą siłę - nie. Ale mając odpowiednio większą - mógłby być :-)

Wydaje mi się, że cała dyskusja bierze się z niezrozumienia. Ja mówiłem o prostej zasadzie fizycznej, a koledzy weszli w szczegóły techniczne, mieszając całkowicie niektóre pojęcia.

Ale ok - nie ciągnę wątku. Znawców boksu jest tylu mniej więcej, co znawców skoków narciarskich i medycyny i każdy ma swoje ugruntowane zdanie w temacie "jak to działa"

A najbardziej genialne są wypowiedzi W.Czc. Andrzeja Kostyry :rolleyes:

A za parę godzin wszystko się wyjaśni!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne niektórzy z Was uznają to porównanie za bluźnierczą profanację, ale warto przypomnieć perypetie Pudziana w "Tańcu z gwiazdami". Tam tez były głosy, ze zupełnie się nie nadaje i odpadnie w przedbiegach, a doszedł do finału. I to nie tylko dlatego, że ludzie go lubili, ale facet znalazł jakiś sposób na siebie, miał niezłe wyczucie rytmu i pomimo gabarytów całkiem żwawo się po parkiecie poruszał. Może i tu nas trochę zaskoczy...


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, ze ciężki zawodnik nie może być szybki. To właśnie zależy od siły - dysponując odpowiednia siłą można być szybkim, mimo dużej masy. Samochód który waży 2 tony jest szybszy i bardziej dynamiczny jeśli ma ma silnik 400KM i 600Nm od samochodu, który wazy tonę, ale pod maska ma 75Km i 170Nm :rolleyes:

Siła ciosu jest wypadkową masy i przyśpieszenia, a nie techniki. W tym przypadku konkretnie opóźnienia :-)

Siła uderzenia zależy od tego, na jakiej drodze zostanie wyhamowana rozpędzona pięść o danej masie. Jeśli droga hamowania jest krótka, to opóźnienie ( a więc i siła) bardzo duże. To przypadek trafienia w nieruchomy cel. Jeśli droga długa, to opóźnienie i siła małe (cel ucieka przed ciosem, czyli przypadek amortyzowania ciosu)

Masę Pudzian ma. Jesli dobrze trafi.......... nie chciałbym być celem :-)

 

:) fajne porównanie tylko zupełnie nie trafione :)

Samochód rozpędza się jadąc prosto, a taki Pudzian jak będzie miał zadać prosty cios to będzie to trwało dłużej niż fiat 126p do 100km/h by się rozpędzał :)

Niestety tutaj masa mięśniowa Pudziana będzie jego przeciwnikiem bo im większe mięśnie tym większe ograniczenie ruchowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że koledzy jednak fizykę pragną zmienić :-)

Siła to masa razy przyśpieszenie. A to, że cios się wyprowadza zaczynając od nóg? To tylko zwiększa masę, jaka ma być wyhamowana na szczęce przeciwnika.

Czy gdyby Pudzian był cięższy, to byłby szybszy? Mając taka samą siłę - nie. Ale mając odpowiednio większą - mógłby być :-)

Wydaje mi się, że cała dyskusja bierze się z niezrozumienia. Ja mówiłem o prostej zasadzie fizycznej, a koledzy weszli w szczegóły techniczne, mieszając całkowicie niektóre pojęcia.

Ale ok - nie ciągnę wątku. Znawców boksu jest tylu mniej więcej, co znawców skoków narciarskich i medycyny i każdy ma swoje ugruntowane zdanie w temacie "jak to działa"

 

Pudzian ważąc więcej nie mógłby być szybszy pomimo że byłby silniejszy-to raz.

Mówimy o szczegółach technicznych bo rozmawiamy o boksie-to dwa.

Ja się na medycynie nie znam,natomiast na boksie trochę tak bo trenowałem przez parę lat ten sport,tak samo jak koledzy którzy się wypowiadają w tym temacie więc porównywanie do znawców skoków jest nietrafione,raczej Twoje wywody dotyczące fizyki w odniesieniu do boksu są jak wywody znawców skoków którzy znają zasady fizyki ale nigdy w życiu nie skakali na nartach a wiedzą najlepiej gdzie Małysz robi błędy.

Dlatego też bez obrazy ale opowiadasz bzdury jeśli chodzi o boks,pomimo tego że być może znasz się na fizyce (nie mnie oceniać,ja się nie znam),tu nie ma prostego przełożenia.Z mojej strony tez EOT bo nie wiem że nie ma sensu rozmawiać z teoretykami.

I na koniec żeby było jasne mówimy o umiejętnościach Mariusza jeśli chodzi o boks,natomiast to jest MMA więc boks jest tylko jednym z elementów,który w dodatku być może w ogóle nie będzie miał miejsca w tej walce,bo wszystko rozegra się w parterze.Tam siła Pudziana powinna załatwić szybko sprawę biorać pod uwagę mierne umiejętności w tym temacie obu zawodników.

Stawiam na Pudziana,ale nie zdziwię się jak Najman wygra,nie raz nie dwa w historii sportów walki wygrywał teoretycznie słabszy przeciwnik bo jeden błąd i jest po zawodach.

I życzę wszystkim żeby walka była jak najciekawsza bo o to w tym chodzi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostecki powiedział że Najman na swoją masę nie ma konczącego ciosu, i patrząc na jego walki jestem pewien, że coś takiego jak "złoty strzał" w jego przypadku nie wchodzi w rachubę. Moim zdaniem wszystko wskazuje na wygraną Pudziana.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje, ze wygra albo Pudzian albo Najman :rolleyes::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,0,138433,21,0,0,1,fotoreportaz.html

 

różnica wizualna jest widoczna, ale jednak mniejsza niż w przypadkach Wałujew vs. karzełki (relatywnie rzecz jasna). Tak na oko ze zdjęcia Najman wygląda na demona szybkości w porównaniu z Pudzianem, ale chyba złudzenie, na zawodach stronmenów sprawiał wrażenie dość żwawego jak na taką górę mięści. A Najman - kurcze, nawet ja mam lepiej wypracowany brzuch, a właściwie tylko zwykłe brzuszki robię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronofil... pewnie jestes dobry z fizyki. ale o ringu to ty pojecia za bardzo nie masz.. nie przeklada sie to kompletnie. a nawet gdybys chcial sie upierac to przyspieszenie pudziana, czyli w tym przepadku jego dynamika ruchu ma bardzo mala wartosc. wiec zostaje tylko masa :rolleyes: a gdybys dalej chcial dywagowac to przypomne tobie, iz jest to walka w formule mma i sila ciosu bardzo czesto nie ma znaczenia bo walki rozstrzygaja techniki. nie wyklocam sie o wynik wieczornego zadarzenia, a jedynie o 'prawa ringu'. bo mimo, iz sportami walki zajmuje sie dlugo to nie mam pojecia jakie bedzie rostrzygniecie. w tej walce na ringu bedzie panowal chaos. to jedyne jest pewne. a w tym przypadku wszystko sie moze zdarzyc

 

ps. idealnie to opisal bbrabuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się jeszcze zastanawia komu kibicować, niech sięgnie do dzisiejszego papierowego Super-Expressu:

 

(...) Ale akurat Marcin Najman też potrafi cenić czas. I to dosłownie. Jego największą pasją poza boksem są luksusowe zegarki, ma kilka sztuk w kolekcji. Na jego ręku lśni złoty Rolex Submariner wart ponad 50 tysięcy złotych. (...)

 

Jest i zdjęcie - Submariner bicolor, więc SE jak zwykle przesadza :rolleyes:

 

A ja i tak kibicuję Pudzianowi.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudzian :rolleyes:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się jeszcze zastanawia komu kibicować, niech sięgnie do dzisiejszego papierowego Super-Expressu:

 

(...) Ale akurat Marcin Najman też potrafi cenić czas. I to dosłownie. Jego największą pasją poza boksem są luksusowe zegarki, ma kilka sztuk w kolekcji. Na jego ręku lśni złoty Rolex Submariner wart ponad 50 tysięcy złotych. (...)

 

Jest i zdjęcie - Submariner bicolor, więc SE jak zwykle przesadza :rolleyes:

 

A ja i tak kibicuję Pudzianowi.

 

Ale ja tego nie rozumiem... Piszecie - "Najman zawodowy bokser". Wg mnie określenie "zawodowy" oznacza kogoś, kto utrzymuje się z profesji wymienianej po tym przymiotniku, zarabia w ten sposób na życie. Czy Wy sugerujecie, że Najman, będąc takim leszczem, jeśli idzie o boks (kimś, kto nie dokonał praktycznie niczego) i tak na dostawaniu w ryja zarabia tyle, żeby stać go było na założenie rolka (bo zakładam, że aż takim wariatem jak niektórzy z nas, co mają zegarki droższe od własnych samochodów, to on nie jest i reszta jego akcesoriów jest równie "bogata")?

 

Chyba zacznę trenować boks :)


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boksie jest zapotrzebowanie zarowno na tych, ktorzy daja po ryju jak i na tych, ktorzy dostaja. Jednym i drugim nalezy sie jakas zaplata :rolleyes:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie rozumiem... Piszecie - "Najman zawodowy bokser". Wg mnie określenie "zawodowy" oznacza kogoś, kto utrzymuje się z profesji wymienianej po tym przymiotniku, zarabia w ten sposób na życie. Czy Wy sugerujecie, że Najman, będąc takim leszczem, jeśli idzie o boks (kimś, kto nie dokonał praktycznie niczego) i tak na dostawaniu w ryja zarabia tyle, żeby stać go było na założenie rolka (bo zakładam, że aż takim wariatem jak niektórzy z nas, co mają zegarki droższe od własnych samochodów, to on nie jest i reszta jego akcesoriów jest równie "bogata")?

 

Chyba zacznę trenować boks :rolleyes:

 

Przeczytaj dokładnie co było pisane we wcześniejszych postach. Najman wygrał zdecydowaną większość swoich walk, ale były to walki z chłopcami do bicia, którzy więcej mieli na swoim koncie przegranych niż wygranych :)

Ostatnio chciał się spróbować z kimś lepszym i źle się to dla niego skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc? Bo chyba nie na tych walkach się dorobił. Jakoś żadnej nie widziałem w tv, a jak wiadomo - to ona wykłada największą kasę. Czyli co? Płacą dziesiątki tysięcy za walkę na dyskotece, albo na jakimś turnieju w remizie?


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc? Bo chyba nie na tych walkach się dorobił. Jakoś żadnej nie widziałem w tv, a jak wiadomo - to ona wykłada największą kasę. Czyli co? Płacą dziesiątki tysięcy za walkę na dyskotece, albo na jakimś turnieju w remizie?

 

Skąd ma kasę nie wiem. Może ma bogatych krewnych, może sam się dorobił - nie mam pojęcia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociazby na samym wystepie w Big Brotherze zarobil :rolleyes:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.