Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dascola

Kienzle

Rekomendowane odpowiedzi

Według Schmida ten znak został zarejestrowany przez firmę Kienzle 6.10.1898 r. Początki firmy, jeszcze jako Schlenker & Kienzle to rok 1883. Zaś od rzeczonego 1822 roku działała firma Johannesa Schlenkera ( 1787 - +1864) - nie wiem czy całkiem słusznie Kienzle podaje ten rok za początek swojej działalności. Z Thomasem Ernstem Hallerem* Kienzle zaczęło fuzję w roku 1928, spółka akcyjna (Kienzle - Haller AG) powstała w roku 1930.

*Uwaga - to nie firma Thomas Haller AG - też ze Schwenningen - ta z kolei miała związki z Junghansem, a była w tym mieście jeszcze Haller & Benzing (Johanna i Christiana Hallera) i Haller , Jauch & Papst (też Christiana Hallera), bardziej znana jako URGOS... wszystkie tamtejsze zegarmistrzowsko - rodzinne koneksje to temat do opracowywania przez lata i serialu przy którym Dynastia to mały pikuś.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Schmida ten znak został zarejestrowany przez firmę Kienzle 6.10.1898 r. Początki firmy, jeszcze jako Schlenker & Kienzle to rok 1883. Zaś od rzeczonego 1822 roku działała firma Johannesa Schlenkera ( 1787 - +1864) - nie wiem czy całkiem słusznie Kienzle podaje ten rok za początek swojej działalności. Z Thomasem Ernstem Hallerem* Kienzle zaczęło fuzję w roku 1928, spółka akcyjna (Kienzle - Haller AG) powstała w roku 1930.

*Uwaga - to nie firma Thomas Haller AG - też ze Schwenningen - ta z kolei miała związki z Junghansem, a była w tym mieście jeszcze Haller & Benzing (Johanna i Christiana Hallera) i Haller , Jauch & Papst (też Christiana Hallera), bardziej znana jako URGOS... wszystkie tamtejsze zegarmistrzowsko - rodzinne koneksje to temat do opracowywania przez lata i serialu przy którym Dynastia to mały pikuś.

Czyli jaką datę dla tego mechanizmu powinnam przyjąć , w odniesieniu do znaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaką datę dla tego mechanizmu powinnam przyjąć , w odniesieniu do znaku?

 

Niewiele przed 1898 (sygnatury raczej starano się szybko rejestrować), ale z pewnością też niewiele po tej dacie - to zdecydowanie werk jeszcze "w starym stylu", bez żadnych patentów z przełomu wieków tyczących się zawieszania wahadła, zabezpieczenia wychwytu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele przed 1898 (sygnatury raczej starano się szybko rejestrować), ale z pewnością też niewiele po tej dacie - to zdecydowanie werk jeszcze "w starym stylu", bez żadnych patentów z przełomu wieków tyczących się zawieszania wahadła, zabezpieczenia wychwytu.

No to fakt jest troszkę inny. Czy to jest adekwatna historia do firmy KIENZLE

Mój odnośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt jest troszkę inny. Czy to jest adekwatna historia do firmy KIENZLE

Mój odnośnik

 

Jaki fakt jest troszkę inny? W czym odbiegają dane z linku w ścisłych datach (wyłączywszymoje zdanie na temat rzeczywistego początku firmy Kienzle - a nie Schlenker oraz brak jakiejkolwiek wzmianki o Hallerze) od tego, co pisałem ? Myślę, że firma Kienzle wie o swojej historii najwięcej :rolleyes:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fakt jest troszkę inny? W czym odbiegają dane z linku w ścisłych datach (wyłączywszymoje zdanie na temat rzeczywistego początku firmy Kienzle - a nie Schlenker oraz brak jakiejkolwiek wzmianki o Hallerze) od tego, co pisałem ? Myślę, że firma Kienzle wie o swojej historii najwięcej :rolleyes:

Tak oczywiście , ja się z tym zgadzam. Nie podważam Pana zdania. Stwierdzenie "Fakt jest troszkę inny" dotyczyło budowy mechanizmu. Właśnie tak jest jak się pisze a nie rozmawia. Jest Pan w kwestii zegarów dla mnie autorytetem. Jestem na tym forum bardzo często i już się troszkę naczytałam i dowiedziałam. To jest super. Dziękuję. Od Pana zdania często zależy np. to , czy u mnie coś w domu zostaje czy idzie dalej na sprzedaż. Ja kocham zegary , ale nie mogę trzymać wszystkich w domu , a co dzień docierają nowe , jak nie części to zegary i zegarki.

Jeszcze raz dziękuję za założenie forum i odpowiedzi.

Pozdrawiam Anetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście , ja się z tym zgadzam. Nie podważam Pana zdania. Stwierdzenie "Fakt jest troszkę inny" dotyczyło budowy mechanizmu. Właśnie tak jest jak się pisze a nie rozmawia. Jest Pan w kwestii zegarów dla mnie autorytetem. Jestem na tym forum bardzo często i już się troszkę naczytałam i dowiedziałam. To jest super. Dziękuję. Od Pana zdania często zależy np. to , czy u mnie coś w domu zostaje czy idzie dalej na sprzedaż. Ja kocham zegary , ale nie mogę trzymać wszystkich w domu , a co dzień docierają nowe , jak nie części to zegary i zegarki.

Jeszcze raz dziękuję za założenie forum i odpowiedzi.

Pozdrawiam Anetta

 

Taa, gdyby był przecinek, chwyciłbym szybciej sens zdania (albo i nie, zwłaszcza o tej porze :rolleyes: ). Bardzo mi miło i cała przyjemnośc po mojej stronie. Znosisz (darujmy sobie te oficjalne zwroty) na to forum rózne fajne zegary (coraz lepsze !!) i zawsze z przyjemnością im się przyglądam.

Pozdrawiam Piotr


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, gdyby był przecinek, chwyciłbym szybciej sens zdania (albo i nie, zwłaszcza o tej porze :rolleyes: ). Bardzo mi miło i cała przyjemnośc po mojej stronie. Znosisz (darujmy sobie te oficjalne zwroty) na to forum rózne fajne zegary (coraz lepsze !!) i zawsze z przyjemnością im się przyglądam.

Pozdrawiam Piotr

No to Piotrze..... (Bardzo mi miło poznać), muszę przyznać , ale to już prywatnie, że jesteś troszkę czasem poirytowany. Jak sobie przypomnę prawie rok temu, pierwszy mój post i Twoje "miłe" powitanie to.... Zamierzałam już zrezygnować z forum i nawet to chyba napisałam, ale po cichu i tak tu jestem. W końcu nie wyrzuca się Encyklopedii, prawda. Staram się teraz stosować więcej przecinków i znaków interpunkcyjnych , aby wyrazić się jasno :). Jednak zbyt dużo kobiet , kopniętych tak jak ja, na tym forum chyba nie ma. Proszę więc uszanować tą nieliczną. :) Słabej płci chyba można wybaczyć potknięcia????

a to coś dla oka...

post-26878-0-85580300-1331258733.jpg

 

post-26878-0-16812700-1331258735.jpg

 

post-26878-0-50773800-1331258736.jpg

 

post-26878-0-86505400-1331258737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly jest!

Zegar????

Masz takie same hobby jak ja , Antyki i Konie. Miło poznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

BTW - na niektore Twoje aukcje zwrocilem uwage wczesniej. Duzo tego.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

BTW - na niektore Twoje aukcje zwrocilem uwage wczesniej. Duzo tego.

 

Pozdrowienia

W moim wypadku jest tak , że jak widzę zegar do kupienia to go kupuję.To jest choroba , ale nieuleczalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam podobny problem. Zastanawiam się nad kupnem zegara. Ze zdjęć mechanizmu wynika, że jest to Kienzle Uhren, gdyż w logo ze skrzydłami (okrąg) jest napis Kinzle Uhren, ale wolę się upewnić wśród fachowców. Na tarczy nie ma ani logo ani nazwy producenta, to normalne? Dodałbym zdjęcia, ale nie wiem jak to zrobić, dlatego mogę podesłać na prywatną wiadomość (chyba, że ktoś mi wytłumaczy ;)

Jeśli jest to możliwe, to proszę o podanie czy całość to Kienzle Uhren i ewentualnie jakie lata produkcji. Z tego co widzę u autora wątku, logo trochę się różni.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam podobny problem. Zastanawiam się nad kupnem zegara. Ze zdjęć mechanizmu wynika, że jest to Kienzle Uhren, gdyż w logo ze skrzydłami (okrąg) jest napis Kinzle Uhren, ale wolę się upewnić wśród fachowców. Na tarczy nie ma ani logo ani nazwy producenta, to normalne? Dodałbym zdjęcia, ale nie wiem jak to zrobić, dlatego mogę podesłać na prywatną wiadomość (chyba, że ktoś mi wytłumaczy ;)

Jeśli jest to możliwe, to proszę o podanie czy całość to Kienzle Uhren i ewentualnie jakie lata produkcji. Z tego co widzę u autora wątku, logo trochę się różni.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

Kurs:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7467-tutorial-jak-zamieszczac-obrazy/

Kienzle miał kilka różnych sygnatur.

Brak takowej na tarczy o niczym nie przesądza.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar powstał po roku 1901, najpewniej przed 1914. Patent zarejestrowano (dotyczący mechanizmu bicia) w listopadzie 1901 roku, wygasł w roku 1914. Numery patentów wybijano na płycie zwykle do czasu ich wygaśnięcia. Poniżej reklama z roku 1907:

71aff155e32c5a34.jpg

 

5a339947504f20fb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to, że logotyp jest inny niż na dokumencie patentowym, to nie ma znaczenia? Czy skrzynia jest również od Kinzle? Ze zdjęć zegar wygląda bardzo ładnie, zadbany, wydaje się nie być "składakiem", ale oko laika może przecież mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo jest nie na dokumencie patentowym, tylko na reklamie, to po pierwsze. Po drugie - pisałem już, że Kienzle używał kilka sygnatur jednocześnie. Taką jak na Twoim zegarze (tj z napisem Kienzle Uhren wewnątrz koła) widzę chyba drugi raz w życiu. A co do skrzyni...100 %pewności nigdy nie można mieć, ta nie wydaje się być zła...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźc informację odnośnie datowania zegarów Kienzle? Czy z tego da się coś wyczytac?

1388553065_3-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźc informację odnośnie datowania zegarów Kienzle? Czy z tego da się coś wyczytac?

1388553065_3.jpg

 

Hmm. Domyślam się, ze na tym zdjęciu, które na moim monitorze ma 3 x 3 cm jest mechanizm zegara....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę nabite Kienzle taką czcionką. Sama sygnatura, z takim akurat kształtem zegara jest, jak sądzę, z początku lat 20-tych (w dostępnych źródłach nie znalazłem daty rejestracji) . Nie znalazłem też daty zarejestrowania zastrzeżenia dla gongu Wotan (to by znacznie ułatwiło sprawę). Pozostaje Ci jeszcze zamieścić zdjęcie skrzyni zegara, pozwala to ustalić okres powstania na +/- 10 lat.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zostają lata 20-te, może nieco później...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.