Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tothemax

Wysyłka zegarka poza UE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Sprzedałem zegarek człowiekowi ze Szwajcarii, pieniążki już mi wpłynęły i pozostała mi tylko kwestia wysyłki. Zegarek chciałem ubezpieczyć na kwotę jego sprzedaży tj. 6000 PLN, w firmie kurierskiej usłyszałem, że jeśli ubezpieczę na taką kwotę to zegarek automatycznie trafi do odprawy celnej i będzie na niego naliczone cło (nie byli w stanie podać nawet przybliżonej kwoty) ponieważ wszystko powyżej 1000 euro podlega podobno cleniu. Gdy zapytałem czy mogę w takim razie ubezpieczyć na mniejszą wartość np 3000 PLN to oczywiście nie ma problemu, ale oni nie gwarantują, że paczka nie będzie oclona. Czy może ktoś z Was ma już doświadczenie w tego typu wysyłkach i mógłby mi poradzić optymalne rozwiązanie, dodam jeszcze, że oczywiście byłoby mi na rękę ominięcie dodatkowych opłat celnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczysz na 3000 PLN, nabywca zapłaci cło ok 3 PLN, ubezpieczysz na 6 k, cło będzie takie same. Nabywca natomiast zapewne bedzie obciążony dodatkowo szwajcarskim VATem od wartości, który jest dość niski 7%.

Możesz się też liczyć, że szwajcarcy celnicy poproszą nabywce o dokumenty zakupu.

Ps. wysyłałem nieraz paczkę pocztexem do Szwajcarii, nieubzpieczoną, bo się nie da i zawsze dotarła. Firmy kurierskie dodatkowo chciały 122 PLN za papiery celne.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.