Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ulisses_czwa

Frederique Constant - proszę o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Jestem tu nowy, ale już zdążyłem zapoznać się trochę z forum. Do napisania pierwszego postu i założenia tematu skłonił mnie planowany zakup zegarka Frederique Constant, model FC-303S6B6 ( http://www.frederique-constant.com/pl/watch_FC-303S6B6.htm ). Chciałbym poznać Wasze opinie nt. tej firmy oraz konkretnie tego własnie modelu. Czytałem już temat o FC i problemie z reklamacją jednego użytkownika (był to zupełnie inny model), ale specjalnie mnie to nie odstraszyło, choć wzbudziło czujność. Może macie jednak jeszcze coś do powiedzenia o tych zegarkach - mile widziane pozytywy i negatywy. Mam na koniec jeszcze jedno pytanie - gdyż zegarek swoją srednicą jest dość spory (43 mm), jednakże jest bdb wyprofilowany i wydaje mi się że wygląda to na mojej, średniej budowy ręce o.k. Czy są jakieś konkretne średnice zegarków dopasowywane np. do masy ciała, obwodu nadgarstka etc.? Jakieś przyjęte kanony w tej kwestii? Tabele ?? ;) Zawsze mnie to zastanawiało. Teraz mam Tissot PRC200 o średnicy 39 i wygląda to wielkościowo dobrze. Zastanawiam się, czy aby nie przesadzam z tą średnicą w FC, a mniejszy 38mm jakoś mi się mniej podoba (choćby ze względu na szkiełko powiekszające w datowniku) :/ Zegarek w końcu razem z uszami nie wychodzi poza szerokość nadgarstka. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot garniturowiec, w środku chyba najprostsza eta 2824.

Nic co wzbudza szybsze bicie serca, źrednice mi się nie rozszrzyły.

Jeśli boisz się czy będzie paswoał po prostu przymierz go czy Ci leży i tyle.

FC - młoda firma która ma ambicje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że garniturowiec, bo własnie taki zegarek potrzebuję ze względu na charakter pracy. Choć na upartego można go założyć do mniej zobowiązującego stroju, aczkolwiek eleganckiego. Mam inne dwa zegarki na luźniejsze okazje, więc skupiam się na tym modelu. Akurat mnie się rozszerzają źrenice, bo potrzebuję coś klasycznego, automatica, bez indexów rzymskich/arabskich na pasku skórzanym. Co do werku to nie wiem jaki jest w środku, czy jest to faktycznie ETA 2824, bo nigdzie tych informacji nie mogę znaleźć - nawet na oficjalnej stronie FC. Poza tym, że ma rezerwę 42h i 25 kamieni niewiele wiem. Jeśli masz lub ktokolwiek inny jakieś pewniejsze info to poproszę. Napisałeś, że to młoda firma... Tradycje sięgają 1904 roku, kiedy zajmowali się produkcją tarcz, a od 1988 rozpoczęli własną produkcję zegarków. Pewne doświadczenie mają, a ten prosty model mnie przekonuje. Czekam zatem na kolejne opinie i ciekawostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

posiadam bardzo podobnego FC do tego, którego Ty zamierzasz kupic - FC Classics Automatic ref. FC-303MC3P6. Mam go jakieś 5 lat i nic mu sie absolutnie nie dzieje. Mechanizm prosty, bez szaleństw, ale wykonuje swoją robotę;) Pasuje zarowno do garnituru jak i do jeansów.

 

Jeśli chodzi o samą firmę to tak jak mowili przedmówcy jest to firma nowa - fakt, że robili tarcze od 19któregoś tam nie ma znaczenia. Zegarki robią stosunkowo od niedawna. NIemniej jednak udało im się zrobić w tak krótkim czasie parę własnych mechanizmów, co nalezy cenić.Ostatnio pojawił się zegarek z ich wlasnym mechanizmem za cenę ponizej 10.000 i to mozna uznać za krok w dobrym kierunku - pisał ktoś o tym ostatnio na forum.

 

Pozostaje pytanie ceny - czy warto kupić FC z najprostszym mechanizmem (za cene 3379 - tyle kosztuje u Strojnego w Kraku) czy też warto się zastanowić nad czymś innym - ja bym wybral np. Stowe Marine Automatic. Na forum znajdziesz wiele interesujacych pozycji w dobrej cenie.

 

Pozdrawiam

 

pd


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Odnośnie tego Stowe Marine Automatic to jednak nie jest już "to" - jakoś mi nie leży ta tarcza - w dodatku za dużo napaćkanych cyfr... Co do ceny FC, którego chce kupić, to mam już odłożony u mojego zaprzyjaźnionego zegarmistrza za 2670 zł ;) Myślę, że za tak wynegocjowaną cenę z 3300 zł (po tyle był wystawiony) warto ;) Pozostaje już tylko pytanie - jaki mechanizm wpakował do niego FC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci napisałem. Z tego co wyguglałem jesto to najprostsza ETA 2824 w najprostszej wersji wykończeniowej, czyli bez jakiś ozdób na mechaniźmie, z najtańszych materiałow. Czy warto za tą kase? Twoja decyzja. Z dokładnie tym samym mechanizmem jest Tissot Le Locle. Z grubsza za połowe tej ceny. Nie ma czegoś takiego jak tabelka rozmiar nadgarstka / rozmiar zegarka i na przecięciu ptaszki symbolizujące pasuje/za duży/za mały. To kwestia indywidualna. Jeśli przymierzyłeś i Ci leży to znaczy że jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po liczbie kamyków sądząc to pewnie 2824-2, ale ponieważ na stronie FC piszą, że to jakiś caliber FC cośtam, to pewnie ta etka jest jakoś lekko modyfikowana przez FC. Za tą cenę nie spodziewałbym się nic nadto. A co do wyboru czegoś innego - ja rozumiem, że Marine co do stylu nie pasuje - ale jest jeszcze sporo innych, a nie tak wielkich (43mm do garnituru to jednak sporo, chyba, że nadgarstek duży), np. Oris Artelier Date (40mm). Ale jak się FC podoba, to za taką cenę może być, jest sporo zegarków bazujących na 2824 kosztujących ponad 2k pln, i jakoś nie zawsze jest larum na forum, że można kupić na tym lelocle albo coś w innego w jego cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda na prostą 2824

 

10992_FC-303S6B6_2.gif

 

Tak wygląda ta sama eta ale w wydaniu Rolexa.

 

149.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jakoś tak się stało ;) że mam zegarek tej firmy od 5 lat. Jest to model z tą samą "modyfikacją" werku 2824 jak w czasomierzu, który chciałbyś kupić. Werk jest trochę ładniej wykończony niż fabryczne i ma dołożoną śróbkę do bardziej precyzyjnej regulacji , mój technicznie sprawuje bez zarzutu. Nie mam również zastrzeżeń do wykonania samego zegarka.

Jeżeli, ten który pokazałeś Tobie się podoba (po zapozananiu się z innymi modelami) to zakup w tej cenie jest OK ;)

 

pozdrawiam,

Kamel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Wam podziękować za dyskusję i wszelkie informację nt. tego zegarka. Od 18 grudnia jestem jego szczęśliwym posiadaczem :) Dodam to tych wszystkich info, że zegarek ma zakęcaną koronkę, a jego punktualność to 0,5 sek. na dobę do przodu (1 sek. za dwa dni). Mam bdb punkt odniesienia, gdyż porównywałem z sekundnikiem mojego casio wave ceptor. Nie ma żadnego problemu z okienkiem daty - wszystko równo się mieści (były kiedyś takie zastrzeżenia co do jedno FC na forum). Wodoszczelność to 10 atm, a nie 6 atm jak podaje producent na swojej www. (czyżby jakieś modyfikacje wprowadzali?) Mechanizm wygląda ładnie (są to chyba pasy genewskie na rotorze). Szkiełko z antyrefleksem. Pozdrawiam :)

 

post-29148-0-26749600-1331285029.jpg

 

post-29148-0-99144800-1331285030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie wczoraj go oglądalem i zaskoczyl mnie bo ma zakręcaną koronkę, dekiel na śruby i luminovę.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to posiada rurki z trytem na wskazówkach tzw Clear Vision...

fc-303-in-dark2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Zapraszamy do galerii z nim :)


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WWW wygląda dla mnie średnio. Nie zwróciłbym nawet uwagi, ale na ręku wygląda świetnie. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dobrego wyboru :)


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! jest świetny! Osobiście używałem jednego FC przez wiele lat i złego słowa nie mogę powiedzieć.

 

Zaskoczony byłem jego dokładnością, mimo wspomnienej wcześniej ETA 2824.

 

Niech się dobrze nosi!

 

pozdrawiam

 

PS.

A czegoś takiego jak wykorzystanie trytu w zegarku "garniturowym" to jeszcze nie widziałem. Dodając fakt, że firma zaczyna z werkami "in-house" nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za FC!


PAM 312 | FC 345X5 | Longines Admiral ***** 1951r | Atlantic Worldmaster | G-Shock Riseman | Emporio Armani AR-0513 | kilka innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak widać dowiedzieliśmy się kilka nowych info m.in. o tych rurkach z trytem. A zastanawiałem się czym są pokryte wskazówki i dlaczego tak wyraźnie i długo świecą :lol: Co ciekawe kolor u mnie jest niebieskawy... Kilka zdjęć powędrowało do galerii ;) Szkoda tylko, że mam słabą opcję makro w aparacie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagle się okazało, że jednak jest warty swojej ceny bo tryt kosztuje a w zegarku garniturowym to niezła niespodzianka. Dokonałeś dobrego zakupu jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak widać dowiedzieliśmy się kilka nowych info m.in. o tych rurkach z trytem. A zastanawiałem się czym są pokryte wskazówki i dlaczego tak wyraźnie i długo świecą :lol: Co ciekawe kolor u mnie jest niebieskawy... Kilka zdjęć powędrowało do galerii :lol: Szkoda tylko, że mam słabą opcję makro w aparacie :/

 

no mój ferdek healey tez na niebiesko świeci: na wskazówkach i malutka rurka nad godz 12. plus indeksy maźnięte delikatnie lumi, bo jak jest naprawde ciemno szatańsko, to podswiecaja na zielono.

 

mozemy sobie razem poswiecic w stosownym temacie, hehehe. jak bede mial chwile to nacisne fotkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zibi_

Podepnę się pod temat. Z bólem serca chyba będę musiał sprzedać swojego FC, potrzebuję pieniędzy. Możecie pomóc mi w ew. wycenie. Zegarek był noszony, ale jest w b.dobrym stanie, ew. mozna pasek wymienić, ale zniszczony absolutnie nie jest. Model: http://www.swisstime.ch/en-watches-FREDERIQUE-CONSTANT-Vintage-Rally,-La-Carrera-Panamericana-p2488.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.