Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Misiekskrzypek

Podrobki Seiko 5, moze jednak sa???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majowy Diabeł

swego czasu na tym szanownym forum kupiłem od jednopostowca podróbę seiko 5

niestety administracja nie zareagowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdawałem sobie sprawy z (realnej i na duża skalę)

możliwości istnienia podróbek Seiko,

pozwoliłem sobie link podpiąć na GMTForum..jak wiadomo "Seiko friendly" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, czyli takie przypadki nawet u nas sie zdarzaly. Zdecydowalem sie wkleic ten link gdyz po przewaleniu wszystkich tematow zwiazanych z Seiko na forum, musze stwierdzic, ze wszedzie trabiono, iz Seiko "5" sie nie podrabia i mozna kupowac w ciemno z kazdego zrodla za kazda cene. W rzeczywistosci jednak nie jest tak rozowo o czym mowi przytoczony przeze mnie artykul-polecam zapoznac sie z jego trescia. Mozna m.in. przeczytac tam, ze pojawiaja sie nawet podrobki rozniace sie tylko niewlasciwie umieszczonym napisem "automatic xx jewels"-zbyt blisko centrum tarczy. Autor artykulu podaje takze zaufanych sprzedawcow Seiko w sieci a takze przytacza przypadki tych nieuczciwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 5 jest podrabiane w takim sensie, że są wynalazki z chińskim 17 kamieniowym manualem w srodku i napisem seiko5 na tarczy - są jednak na tyle tandetne i wizualnie różne od oryginału, ze nie ma problemu z ich rozpoznaniem. Gdzieś "wala mi się" taki wynalazek kupiony wraz ze złomem na części. Dawałem swego czasu jego fotki na forum przy okazji pewnej dyskusji.

Podlinkuję je tutaj dla wygody:post-26957-0-24813400-1331284467.jpgpost-26957-0-46954500-1331284527.jpgdsc08107.jpg

 

Jak wiec widać mozna trafić na "prawie 5" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł, ale zastanawiam się, czy znajomość zasad, jak rozpoznawać podróbki może sie przydać przy zakupach internetowych. Prawie wszyscy sprzedawcy do opisow dołączają zdjęcia katalogowe, itp. znalezione w google.W oparciu o nie nie ma możliwości stwierdzenia, czy kupowany zegarek to oryginal, nczy nie.

 

Z polskich sklepów / sprzedawców chyba tylko e-zegarek.com i i-zegarki.pl mają własne zdjęcia, które mówią nam przynajmniej, że mieli oryginały do zdjęć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,ze mozna podrobic automat.Wszystko mozna podrobic (-;

Co do oryginalnosci zegarka chyba warto byloby dac zdjecia werku,zeby wydac ostateczny werdykt.(-:


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirekswiss

Ten jest na pewno orginalny,takiego wykonania to ci nie podrobią.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest na pewno orginalny,takiego wykonania to ci nie podrobią.pzdr

tyle dobrze chociaz po tym jak mi spierniczyli bransoletke;)...oddam go na przeglad niech wyreguluja i przesmaruja co trzeba wtedy okaze sie jaki mechanizm ma w srodku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesciej dokladne podroby sa wlasnie z deklami nieprzezroczystymi. Laduja tam jakis trefny mechanizm, reszta bywa nie do odroznienia. Te przeszklone Seiko ciezej podrobic bo elementy werku sa sygnowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy werk seiko jest sygnowany,nie przeszklony tez (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co w tym podejrzanego :)

 

sprawa jasna zegarek firmy "AUTO" ;)


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu pisać - to zapewne identyczna zegarynka jak pokazywanie przeze mnie "prawie seiko 5" tylko z nazwą na inny rynek gdzie nie opłacało się udawać japończyków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo i jeszcze jacyś desperaci to licytowali. Stal użytą do produkcji tego gówna pewnie nawet ruscy by odrzucili przy produkcji T34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo i jeszcze jacyś desperaci to licytowali. Stal użytą do produkcji tego gówna pewnie nawet ruscy by odrzucili przy produkcji T34.

Fajnie,logo piatki,gwiazdki i napis crystal z orienta.Jako wisienka na torcie powinna byc jeszcze korona rolexa nad tym napisem ^^


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voli, przeczytaj artykuł, który został podany w pierwszym poście :angry:

Niestety nie jest tak pięknie jak piszesz a z artykułu wynika, że są różne podróbki - nie tylko tak banalne jak podana przez Ciebie ale również i takie, które (niestety) naprawdę ciężko jest odróżnić od oryginału... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są różne podróby - często także bardzo trudne do wyłapania - tu jednak:

a ) w poście 5 podałem przykład prawie "5" którą mam :angry:

b ) W poście 16 odniosłem sie do konkretnego przykładu który pokazał kolego okocz w poście 14 - to taki sam "super seiko" jak mój (no, bez napisu seiko)

c) są oczywiście super podróby, tu jednak rozmawiamy o zegarkach za kilkaset złotych, weź na to poprawkę, że tu też liczy się rachunek ekonomiczny (nawet u wrednergo podrabiacza) :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

Z góry przepraszam za aż tak daleko posunięte prace archeologiczne ale musiałem to wrzucić bo bym nie wytrzymał chyba :)

 

Seiko 5 "swiss movt" - taki smaczek dla kolekcjonerów chyba ;)

 

post-75895-0-18224800-1419774888_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się jak równo przyklejony jest napis SEIKO w stosunku do logo "5" no i ten "swiss movt", że ma 25 kamieni już nie wspomnę :)

Dodam tylko, że powyższy "zegarek" jest aktualnie do nabycia na popularnym serwisie aukcyjnym za kwotę bodajże 120zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.