Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

merrill

Made in France

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ostatni weekend do mojej kolekcji przybył nowy zegarek, napisy na tarczy niewiele mi mówią a niesygnowany mechanizm jest dla mnie jeszcze większą zagadką.

Prawdopodobnie zegarek nie ma większej wartości rynkowej, ale należał do dziadka mojej żony, więc jako rodzinna pamiątka zostanie w mojej kolekcji.

Na początku wydał mi się produkcją radziecką (miał mocno popękane szkiełko - teraz wstawione nowe), ale na dole jest widoczny napis Made in France.

Pomimo długiego leżenia w szufladzie zegarek jest na chodzie i to prawie idealnym.

Poproszę o wszelkie informacje które mogą pomóc w identyfikacji tego zegarka.

 

 

00000001.jpg

 

00000002.jpg

 

00000003.jpg


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zgadza sie, jest to francuski action z konca lat 40-tych.W tym stanie wartosc zadna zwlaszcza ze ma nieoryginalne wskazowki.To byly calkiem dobre zegarki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, jest to francuski action z konca lat 40-tych.W tym stanie wartosc zadna zwlaszcza ze ma nieoryginalne wskazowki.To byly calkiem dobre zegarki....

 

A czy możesz dać namiar na jakieś fotki jak powinien wyglądać w orginale?

Czy mechanizm powinien mieć jakieś oznaczenia?


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Chociazby ten 17-to kamieniowiec:

http://cgi.ebay.pl/Action-Wristwatch-France-c-1960sFOR-XMAS_W0QQitemZ300375955101QQcmdZViewItemQQptZUK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL?hash=item45efcd569d

Jezeli chodzi o mechanizm to trudno mi powiedziec co tam siedzi.Wszystkie actiony ktore mialem w reku byly bez oznaczen,oraz mialy takie same wskazowki jak ta 17j.Moze to byc jakas rodzima produkcja(lip),badz tez jakis swiss(as,fhf).Moze ktos go rozpozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.