Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
VanHagen

Schauer - zegarki niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Puryzm Klaudiusza zmusza mnie do napisania nowego wątku. :)

 

Ciekaw jestem państwa opinii, ocen, zegarków niemieckich z niezależnej manufaktury Schauer, prowadzonej przez Jörga Schauera, który wcześniej pracował w STOWA. Czekam na głosy w temacie !

 

post-236-1259870000.jpg

 

s0004b.jpg

 

Mój odnośnik

 

Czy ktoś posiada taki zegarek i podzieli się opinią na forum ? Chyba nie było jeszcze osobnego wątku o zegarkach Schauer te nazwisko pojawia się przy tematach na temat STOWy.

Edytowane przez VanHagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schauer nie pracował w Stowie. Schauer MA Stowę. I dalej w tym własnym ogródku pracuje. Pod własnym nazwiskiem robi zupełnie inne zegarki, bardziej niszowe niż produkcja Stowy. Jakby Toyota i Lexus czy Seiko i Credor, o ile można takie porównania zastosować, bo jednak trochę koślawe.

 

A zegarki, cóż wizualnie w moim odczuciu 50 na 50 (połowa sie podoba, połowa nie). Jeśli zaś chodzi o kunszt zegarmistrzowski - poza krytyką :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Pod własnym nazwiskiem robi zupełnie inne zegarki

Stowa zamówiła za dużo śrubek, trzeba było gdzieś je upchać, tak powstała nowa marka Schauer.

Nawet Einzeiger ma te śrubki w bezelu :)

W zestawie z zegarkiem powinni dawać śrubokręt i jakieś zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma Stowę to pewno i tam pracował, a może i pracuje? :)

 

A poważnie to co znaczy poza krytyką, zechciałby pan jakoś sprecyzować tak poważne zarzuty ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza krytyką, znaczy bardzo dobre zegarki. Modyfikuje mechanizmy, wytwarza małe ilości egzemplarzy, itd. Po prostu wytwarza piękne i świetne zegarki. Piękne w sensie technicznym, bo gusta bywają różne. 

 

MA Stowę, to i tam trochę grzebie...

Edytowane przez RadG

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrozumiałem, że poza krytyką znaczy takie złe. :)

 

A jakby pan określił stosunek jakości do ceny ?

Edytowane przez VanHagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby pan określił stosunek jakości do ceny ?

Ze względu na niszowość, czyli: krótkie serie poszczególnych modeli, czas oczekiwania na zegarek, precyzję wykonania i, choć to rzecz gustu, czasami zaskakujący design stosunek ten jest stosunkowo (sic!) wysoki. Osobiście polecić nie mogę, bo jeszcze zegarka JS nie mam, ale mocno się nad takim zakupem zastanawiam. W każdym razie widzę więcej "+" niż "-".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są ceny tych zegarków? Bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć.

 

Już znalazłem.

Tutaj kilka przykładowych cen: Link

Ceny nienajgorsze, ale jak na razie nie na moją kieszeń.

Edytowane przez gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Stowa Seatime była zapakowana w pudełko Schauera...

 

mogę z czystym sumieniem polecić...jakość wykonania ...pudełka..fantastyczna ;):D

 

post-23173-0-58838700-1331813338.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Einzeiger akurat bardzo fajny. Nie wygląda jak aparat do pomiaru ciśnienia jak Meistersinger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubiencem byl zawsze Schauer Sportstop , ostatnio byl jeden na sprzedaz na TZ po przystepnej cenie....


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu jestem zauroczony tymi zegarkami. W moim odczuciu bardzo estetyczne, nowoczesne i na miarę naszych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obudowę bym określił jako "solidny Teutoński produkt"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo emocjonalny stosunek do "wyrobów" tego Pana :)

 

może byś to jakoś uściślił..bo ciężko coś z powyższego zdania wywnioskować.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o co chodzi. Po prostu dowiedziałem się z forum o człowieku, zobaczyłem zegarki i coś "przeskoczyło". Kojarzy mi się z namiastką małej rodzinnej manufakturki, która gdzieś w Niemczech po cichutku wykuwa swoje wynalazki. Fajne to przy dzisiejszych korporacjach. Bardziej jasno? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma zbyt wiele schauer'ów na forum, jak dojdzie mój to coś skrobnę i dam parę fotek

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po długich, hmmm bardzo długich, oczekiwaniach dotarł do mnie kleine schauer w wersji z kremową tarczą. Pozwolę sobie napisać parę słów, gdyż nie jest to popularna marka, co widać po wielkości wątku, może mi się uda rzucić trochę światła na ten zegarek .

Myślę , że zaczniemy od suchych danych :

Rozmiar: 37mm

Grubość: 9mm

Szkiełko: szafirowe

Dekiel: przeszklony też szafir

Pasek: skóra 18mm + motylek

Wodoszczelność na 5 :)

Zegarek przyszedł w czarnym skórzanym pudle na zamek błyskawiczny, sygnowany logiem, nic specjalnego, w kieszonce dokumenty podpisane przez imć Jorg’a.

post-50959-0-57136600-1361133076_thumb.jpg

 

Faza druga – zegar :)

Zegarki robione własnoręcznie przez Schauer’a lub pod jego bezpośrednim nadzorem ( że niby handmade) w ilości około 500 sztuk na rok (tyczy wszystkich modeli łącznie) więc jest dość unikalnie :) . Części przygotowuje/produkuje niby sam, a w składaniu pomaga młodzież z okolicznych domów dziecka. Numer zegarka grawerowany na kopercie, a werku na rotorze.

post-50959-0-90846600-1361133104_thumb.jpg

 

Koperta:

Koperta ze stali nierdzewnej, mała jak na dzisiejsze czasy, ale mi się podoba. Wygląd tradycyjny lecz Jorg dodał od siebie śrubki w dużej ilości :). Plotka głosi , że Stowa nakupiła tego za dużo i trzeba było upłynnić zamrożone pieniądze. Co ciekawe łebki śrubek na bezelu nie są ustawione tak samo, a tak jak się dokręciły, czy to wada – niech każdy sam oceni. Uchwyty paska takie bardziej kwadraciki na ostro, teleskopy też na śrubkę :). Dekielek przeszklony zakręcany oczywiście na śrubki z grawerką informacyjną jak zawsze + numer zegarka. Wykończenie koperty takie matowe, bardzo staranne , świetnie wygląda. Koronka nieco przesunięta w dół.

post-50959-0-52496400-1361133132.jpgpost-50959-0-09428000-1361133148_thumb.jpg

 

Tarcza:

Prosta hmm ponoć Bauhausowa . Co tu więcej pisać jedno zdjęcie= 1000 słów. Moja wersja bez daty w kolorze beżowym. Patrząc w internecie pewnie nie zainteresowałbym się zegarkiem z tym kolorem tarczy, ale do mojej kolekcji trafiła Sowa z taką tarczą i na żywo wygląda naprawdę fajnie. Jak widać moja Exima to siostra( bardziej intensywna kremowa barwa - ładniejsza), myślę ze w rodzinie można jeszcze śmiało umieścić Antee 365.

Rączki:

Ot czarne prostokąty, bardzo ładne

post-50959-0-28373500-1361138147_thumb.jpg post-50959-0-98130400-1361133223_thumb.jpg

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-50959-0-29222000-1361136935_thumb.jpg post-50959-0-99980400-1361137696_thumb.jpg

 

Pasek:

Czarny skórzany, sygnowany 18mm zwężający się do14mm. Klamerka motylkowa sygnowana, typ jak w stowie. Nie ma się nad czym rozwodzić. Jeden babol klamerka przewidziana na pasek szerokości 16mm i tyle ma przy górnych dziurkach, przy mojej jest około 15 mm szerokości i jest lekki luz na klamerce.

post-50959-0-70269200-1361136947_thumb.jpg

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm:

Kleine szchauer’y z pierwszej serii miały różne ciekawe mechanizmy np. Durowe. Niestety mój eine kleine ma 2824 ze zmienionym rotorem z niemieckiego srebra, który jak głosi katalog szlifuje sam szef. Mechanizm nie jest zbyt pięknie zdobiony, ale niebieskie śrubki robią swoje :). Werk jako taki znany więc czas na podsumowanie

post-50959-0-29497600-1361137540_thumb.jpg

Wnioski końcowe

Zegarek zgrabny, mały taki garniturowy , ale z pazurem, więc nadaje się i na co dzień. Prosty a zarazem industrialny i wysmakowany :) design zasłużył w 2000 roku na nagrodę Goldenen Unruh, jak się domyślacie w kategorii tanio :) (ale wtedy wszystko było tanio NOMOS Tangente do 2K marek, a dwa lata wcześniej w kategorii do 1K marek). http://de.wikipedia....Die_Sieger_2000

Ładny zegarek produkowany w niedużej ilości przez samego Jorga z odręcznie wypisaną i podpisaną kartą – LUBIĘ TO :). Zegarek kosztuje 1250E ( spora ta inflacja) , z drugiej ręki ciężko upolować. Zegarek cieszy i zamieszka w swojej przegródce razem z resztą wesołej gromadki, czasem zaglądając pod mankiet.

 

post-50959-0-65478200-1361137012_thumb.jpg post-50959-0-94991900-1361137038_thumb.jpgpost-50959-0-33985300-1376131568_thumb.jpg

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonanie pewnie rewelacyjne, ale sam design - mnie on nie kręci. Wolę STOWĘ...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonanie pewnie rewelacyjne, ale sam design - mnie on nie kręci. Wolę STOWĘ...

 

Do Mnie równiez nie przemawia, każda Stowa o niebo ładniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model do mnie nie trafia, ale znalazo by się parę innych np edition 10 lub 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, wysublimowany stylistycznie zegar.

Nie będzie się podobał większości bo zbyt wymagający ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.