Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wkuter

Stare zegarki Atlantic - Nowe opracowanie (ponad 250 stron)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pewnie kilku z Was, zna już stronę www.atlantic.helwecja.com, poświęconą starym zegarkom Atlantic, na której znajduje się opracowanie mojego autorstwa, zatytułowane "Atlantic - Historia & Logo'2008", liczące zaledwie 35 stron.

 

Dziś, mam okazję ogłosić wszystkim Forumowiczom, a zwłaszcza tym, którym bliskie są stare zegarki Atlantic, że można już ściągnąć najnowsze opracowanie, dotyczące zegarków Atlantic, które nosi tytuł "?Zegarki ATLANTIC, czyli pretekst do własnego wywodu na temat zegarmistrzostwa".

 

Nad opracowaniem tym pracowałem ponad 3 miesiące, ale myślę, że było warto, ponieważ opracowanie liczy łącznie ponad 250 stron (były głosy, że dotychczasowe jest zbyt skromne), i składa się z 12 rozdziałów, oraz kliku dodatków. Oto ich wykaz:

 

1. Wstęp, czyli kim na pewno nie jestem i o czym będę Wam tu ściemniał

 

2. Krótka historia zegarmistrzostwa, czyli minimum, jakie wiedzieć należy

 

3. Krótka historia marki ATLANTIC, czyli jak to się wszystko zaczęło?

 

4. "Zegarek, a co to takiego?", czyli poznawanie i oswajanie się z tym, co nieuniknione

 

5. Stare gazety i reklamy, czyli najcenniejsze źródło wiedzy dla takich jak ja

 

6. Trochę o tym, co widać od razu, czyli ?Jakie masz logo kolego??

 

7. Trochę o samych mechanizmach, czyli co w trawie piszczy lub wewnątrz tyka

 

8. Dekle, denka, wieczka, czyli o tym, co zasłania serce zegarka i co się ?na tym? kryje?

 

9. "Odnawiać czy nie odnawiać?", czyli ?Kolego, ładny i co z tego??

 

10. Analiza kompletności, czyli interesujące śledztwo w mikroświecie

 

11. ?Jakie to lata??, czyli wróżenie z fusów, które czasem udaje się

 

12. Zakończenie, czyli to już chyba wszystko, co chciałem napisać, ale czy na pewno?

 

BIBLIOGRAFIA

 

DODATEK A - Zasady opisywania zdjęć

 

DODATEK B ? Statystyki

 

DODATEK C ? Galeria i ciekawostki

 

DODATEK D ? Słownik pojęć zegarmistrzowskich

 

DODATEK E ? FAQ

 

P.S. Mam nadzieję, że znajdziecie tu wreszcie to, czego szukaliście, i nie mogliście znaleźć w poprzednim opracowaniu. Zachęcam do zapoznania się z tym opracowaniem i podzielenia swoją opinią na jego temat.

 

Wojtek


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, choć na razie przejrzałem jedynie pobieżnie- mam na razie dostęp do bardzo słabego łącza :/ Może po lekturze w końcu kupię swojego pierwszego Atlantica, bo wstyd nie mieć jakiegoś w kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla wielkiej wiedzy i włożonej pracy! Faktycznie można spojrzeć na markę z innej strony. jeszcze raz gratulacje i jednocześnie podziękowania, że możemy z tego materiału skorzystać.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkuter - jestem fanem tego materiału - świetne opracowanie.

Ponieważ jednak cieszy się dużym zainteresowaniem - mam prośbę o jedno usprawnienie.

Może warto oznaczyć zdjęcia? Zdarza się porównywanie kupionych/otrzymanych/znalezionych na strychu egzemplarzy A z tymi z Twojej książki.

Wtedy łatwo odnieść to do konkretnego przykładu z opracowania.

Co myślisz?

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BArdzo fajne opracowanie na pewno się przyda dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można powiedzieć: "ile tu tego".

Piękne opracowanie.

I ukłon za taką fascynację marką Atlantic i zegarkami w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem ogromu pracy i wiedzy. Szacunek.

 

Pozwoliłem sobie podlinkować stronę i opracowanie - będzie wygodniej.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i przeczytałem.

Jestem pod wrażeniem wykonanej przez Ciebie pracy! Obszerne, solidne i bardzo przydatne opracowanie. Bogactwo zdjęć, dzięki któremu publikacja jest jeszcze bardziej użyteczna.

Na plus można też zapisać przebijający z całego opracowania Twój osobisty, emocjonalny stosunek do Atlantików. Nie jest to suche kompendium, ale żywe i naprawdę interesujące dzieło.

Chylę czoła i pozdrawiam


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początku chciałbym wszystkim Wam BARDZO podziękować, za zwrócenie uwagi na opracowanie, i przychylne (jak na razie) opinie.

Odpisuję dopiero teraz, ponieważ łącząc się z domu, miałem problem z dostaniem się do tej strony za pomocą IE. Post udało się utworzyć, ale nie mogłem już zobaczyć tego, co piszecie Wy :)

 

Chciałbym odnieść się do tego, co napisał i zaproponował IKO.

 

Rozumiem, że chodzi po prostu o ponumerowanie zdjęć zawartych w dokumencie, czy tak? Szczerze mówiąc, uznałem to za zbędne (dodatkowy czas, którego zaczęło już brakować). Teoretycznie zawsze można powiedzieć, że chodzi o zdjęcie zegarka z rozdziału X, ze strony Y, które widać na dole po prawej. Oczywiście, lepiej byłoby, gdyby każde zdjęcie w rozdziale miało unikatowy numer, ale problem jest też taki, że aby dodać dodatkową linijkę z tekstem, musiałbym w wielu przypadkach zmniejszać zdjęcia, ponieważ na niektórych stronach, nie byłoby już miejsca na taki podpis, a tego nie chciałbym. Zabawa z marginesami też nie wchodzi już w grę, ponieważ wszystkie dokumenty mają tak samo ustawione marginesy (porządek musi być). Jak to powiedział Macuga w "Rozmowach przy wycinaniu lasu", "Nie ma nic za nic". :)

 

Poświęciłem na to opracowanie bardzo dużo czasu, i w chwili obecnej muszę skupić się na kolejnym "projekcie", również dla mnie ważnym. Dlatego też wszelkie modyfikacje dokumentów muszą na razie poczekać, ale jak najbardziej jestem otwarty na Wasze uwagi i sugestie. W weekend dokonałem drobnej zmiany w Rozdziale 1 (podmiana zdjątka z okładką książeczki) oraz dopisałem dodatkową zasadę w Dodatku A (oznaczenia numeryczne dekli), ale dokumenty nie zostały jeszcze podmienione na stronie. Być może i Wy zauważycie gdzieś coś, co jest poważnym błędem, który należy szybko poprawić, zanim opracowanie zostanie ściągnięte przez kolejne osoby.

 

Jeżeli jednak IKO, chodziło Ci o bardziej szczegółowe opisy, to od razu mam pytanie o Dodatek C, czyli Galerię. Jest tam ponad 40 stron zdjęć, które podpisałem. Czy te opisy są niewystarczające? Jak miałbym je uzupełnić? Myślę, że tu mógłbym coś jeszcze zrobić, bo to tylko jeden dokument, z dużą ilością miejsca pod zdjęciami, ale nie obiecuję kiedy to będzie.

 

Pisząc o 3 miesiącach pracy, nie uwzględniłem tego, że prawie miesiąc siedziałem (wieczorami a w weekendy nocami) opisując zdjęcia, bo bez tego moja dalsza praca nie miałaby sensu (problemy z odszukiwaniem zdjęć konkretnych modeli, z konkretnymi mechanizmami itd.). Najpierw musiałem jeszcze wymyślić zasady opisywania tych zdjęć, które sprawdziły się bardzo dobrze. Zasady te bardzo dokładnie opisują, w jaki sposób nazywać każde zdjęcie. Nawet kolejność jest ważna, ponieważ te nazwy są później analizowane w bazie danych. Wczoraj siedziałem nad zdjęciami dekli i uzupełniałem nazwy plików o oznaczenia numeryczne. Na razie niewiele mi to dało, ale już wiem, że jak jest "90" w kółku, to powinien być numer "685" a jak "38" w kółku, to powinien być numer "526". Stare zegarki miały na przykład "1" w kółku. Nowsze zegarki z linii Worldmaster, model ORIGINAL, to numery "330xxxx" a jeszcze nowsze to "61xxx".

 

Czekam na przesyłkę ze Szwajcarii, z kopią katalogu zegarków Atlantic z... 1950 roku (!), która powinna do mnie dotrzeć w styczniu. To może być kolejny przełom (reklamy, które nabyłem na portalu ebay, były dla mnie takim przełomem - pokazane są w rozdziale o starych reklamach i są naprawdę piękne). Może w Waszych rękach są jakieś ciekawe materiały dotyczące starych zegarków Atlantic, które można by pokazać innym?

 

To opracowanie było takim małym "projektem", który trzeba było rozłożyć na etapy. Nawet podział na rozdziały nie był prosty i oczywisty, ale chyba udało się podzielić to logicznie, i umieścić we właściwej kolejności. Jak myślicie?

 

Wojtek


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjne opracowanie i szacunek dla ogromu wlozonej pracy

 

pozd

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mało śpię ostatnio, a do pracy wstawać muszę o 5:00, zwłaszcza, że jest rano co odśnieżać ;)

Właśnie zakończyłem robić kolejną fajną rzecz, a mianowicie bazę w MS Access (tę samą, którą wykorzystywałem do kontroli poprawności nazw i sporządzenia statystyk), w której udało się zrobić przeglądarkę zdjęć zapisanych na dysku. A wszystko z możliwością filtrowania zdjęć po czym tylko dusza zapragnie! Zdjęcia dekli z liczbą "38" w kółeczku, ale tylko tych zegarków, w których jest ETA1100, a na tarczy "zawijasek" czyli "ARTIFLEX"? Nie ma problemu! Sam jestem w szoku, jakiego "potwora" stworzyłem B) A dziś (bo już piątek), wystawię na Allegro płytki CD z opracowanie w wersji DOC i darmowym dodatkiem w postaci zbioru ponad 2.000 zdjęć i tą właśnie bazką :D Dodatki darmowe, ale opracowanie DOC będzie kosztować 50zł + 5zł za przesyłkę :D Nie rzucajcie się tylko za szybko, bo w weekend muszę opisać dokładniej ponad 1.000 zdjęć tarcz, i dopiero zacznę te płytki palić :) Jakby co, szukajcie na Allegro po frazie "Zegarki ATLANTIC" albo "Opracowanie", bo tytuł powinien być mniej więcej taki "Zegarki ATLANTIC - Nowe opracowanie (ponad 250 stron!)". Jeszcze nad tym nie myślałem, a na Allegro sprzedałem dopiero jedną rzecz i to nie swoją :)

 

Wojtek


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

 

Faktycznie, te strony w dodatku C wystarczą, myślę, choć na pewno łatwiej byłoby operować nrami zegarków.

Co do płytki i katalogu - na pewno też spełni swoje zadanie.

 

Jakaś promocja dla klubowiczów? ;)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Obiecałem sobie wczoraj, że pójdę wcześniej spać, ale znów miałem tyle pomysłów, że poszedłem spać... dziś ;)

Skończyłem jednak już opisywanie zdjęć tarcz, i opisy zdjęć wyglądają mniej więcej tak (ze zrzutu nazw):

 

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-1 17 JEWELS ARTIFLEX dWATERPROOF INCABLOC {flat logo} dial.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-2 17 JEWELS ARTIFLEX dWATERPROOF INCABLOC {flat logo} dial.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-3 WATERPROOF INCABLOC {Atlantic} (38) back.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-4 17 JEWELS INCABLOC {-} ETA1100 movt.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-1 17 JEWELS ARTIFLEX dWATERPROOF INCABLOC {flat logo, original indexes} dial.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-2 WATERPROOF INCABLOC {Atlantic} (90) [685] back.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-3 17 JEWELS INCABLOC {ATLANTIC SUPER} ETA1100 movt.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-4 17 JEWELS ARTIFLEX INCABLOC {flat logo, original indexes} dial.jpg

 

Jak widać, dla zdjęcia tarczy opisuję dodatkowo, czy logo jest płaskie, czy aplikowane. Dla dekli podaję oznaczenia numeryczne, oraz podaję czy jest na nim widoczne logo, lub logo i linia. Dla mechanizmów podaję kaliber, a jeżeli jest to mechanizm z opisem "ATLANTIC SUPER", to również ląduje to w nazwie. W nawiasach klamrowych uwagi dodatkowe, w okrądłych oznaczenia numeryczne w kółku, kwadracie lub w trójkącie, a w kwadratowych pozostałe oznaczenia numeryczne. Przyjąłem takie wzorce:

 

Tarcza:

?ATLANTIC? / ?Atlantic? / ?atlantic? [Line] [Model] ?#?ID-SubID ##/?XX? ?JEWELS? [?ARTIFLEX?] [?dWATERPROOF? / ?gWATERPROOF?] [?INCABLOC? / ?SHOCKPROTECTED? / ?ANTICHOC?] ?{? ?applied logo? / ?flat logo? / [?original indexes?] / [?date? / ?full date?] / ... ?}? ?dial.jpg"

 

Mechanizm:

?ATLANTIC? / ?Atlantic? / ?atlantic? [Line] [Model] ?#?ID-SubID ##/?XX? ?JEWELS? ?INCABLOC? / ?SHOCKPROTECTED? / ?ANTICHOC? ?{?[?ATLANTIC SUPER? / ?atlantic SUPER? / ?automatic? ] / ... ?}? CAL / ?XXX? ?movt.jpg"

 

Dekiel:

?ATLANTIC? / ?Atlantic? / ?atlantic? [Line] [Model] ?#?ID-SubID [?ARTIFLEX?] [?WATERPROOF?] [?INCABLOC? / ?SHOCKPROTECTED? / ?ANTICHOC?] ?{? [?Atlantic? / ?atlantic? / ?Atlantic Worldmaster? / ?atlantic Worldmaster? / ?ORIGINAL atlantic? / ?ORIGINAL SWISS? / ?AUTOMATIC? / ?SINCE 1888? ] / ... / ?-? ?}? [?(?##?)?] [ ?[? #####?]? ?[?#######?]? ] ?back.jpg"

 

Pół godziny temu wypaliłem pierwsze 3 płytki i... czekają na szczęśliwych nabywców :) Co do promocji dla członków KMZiZ to... CZEMU NIE?! Proponuję 40zł łącznie z wysyłką, ale tylko dla użytkowników zarejestrowanych do końca ubiegłego roku :) Dodatkowym warunkiem niech będzie napisanie w tym poście recenzji, na temat dodatków zawartych na płycie (chodzi mi głównie o bazę i jej możliwości). Uczciwy układ? Numer mojej aukcji to 879474332 (przynajmniej do następnego poniedziałku). Tytuł aukcji, który nie będzie się zmieniał to "Zegarki ATLANTIC - Nowe opracowanie (250str)". Wcześniej proszę o mail'a na priv, żeby dogadać szczegóły (żebym wiedział dlaczego na konto wpłynie 40zł a nie 55zł). W nazwie przelewu przyda się wpis "KMZiZ-nick" :) Od pisania tych wszystkich zasad miesza mi się już w głowie (albo od wina, które popijam, oglądając jeden z moich ulubionych filmów tj. "American Beauty").

 

Wojtek


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Obiecałem sobie wczoraj, że pójdę wcześniej spać, ale znów miałem tyle pomysłów, że poszedłem spać... dziś :lol:

Skończyłem jednak już opisywanie zdjęć tarcz, i opisy zdjęć wyglądają mniej więcej tak (ze zrzutu nazw):

 

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-1 17 JEWELS ARTIFLEX dWATERPROOF INCABLOC {flat logo} dial.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-2 17 JEWELS ARTIFLEX dWATERPROOF INCABLOC {flat logo} dial.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-3 WATERPROOF INCABLOC {Atlantic} (38) back.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0003-4 17 JEWELS INCABLOC {-} ETA1100 movt.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-1 17 JEWELS ARTIFLEX dWATERPROOF INCABLOC {flat logo, original indexes} dial.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-2 WATERPROOF INCABLOC {Atlantic} (90) [685] back.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-3 17 JEWELS INCABLOC {ATLANTIC SUPER} ETA1100 movt.jpg

Atlantic Worldmaster EXTRA #0015-4 17 JEWELS ARTIFLEX INCABLOC {flat logo, original indexes} dial.jpg

 

Jak widać, dla zdjęcia tarczy opisuję dodatkowo, czy logo jest płaskie, czy aplikowane. Dla dekli podaję oznaczenia numeryczne, oraz podaję czy jest na nim widoczne logo, lub logo i linia. Dla mechanizmów podaję kaliber, a jeżeli jest to mechanizm z opisem "ATLANTIC SUPER", to również ląduje to w nazwie. W nawiasach klamrowych uwagi dodatkowe, w okrądłych oznaczenia numeryczne w kółku, kwadracie lub w trójkącie, a w kwadratowych pozostałe oznaczenia numeryczne. Przyjąłem takie wzorce:

 

Tarcza:

?ATLANTIC? / ?Atlantic? / ?atlantic? [Line] [Model] ?#?ID-SubID ##/?XX? ?JEWELS? [?ARTIFLEX?] [?dWATERPROOF? / ?gWATERPROOF?] [?INCABLOC? / ?SHOCKPROTECTED? / ?ANTICHOC?] ?{? ?applied logo? / ?flat logo? / [?original indexes?] / [?date? / ?full date?] / ... ?}? ?dial.jpg"

 

Mechanizm:

?ATLANTIC? / ?Atlantic? / ?atlantic? [Line] [Model] ?#?ID-SubID ##/?XX? ?JEWELS? ?INCABLOC? / ?SHOCKPROTECTED? / ?ANTICHOC? ?{?[?ATLANTIC SUPER? / ?atlantic SUPER? / ?automatic? ] / ... ?}? CAL / ?XXX? ?movt.jpg"

 

Dekiel:

?ATLANTIC? / ?Atlantic? / ?atlantic? [Line] [Model] ?#?ID-SubID [?ARTIFLEX?] [?WATERPROOF?] [?INCABLOC? / ?SHOCKPROTECTED? / ?ANTICHOC?] ?{? [?Atlantic? / ?atlantic? / ?Atlantic Worldmaster? / ?atlantic Worldmaster? / ?ORIGINAL atlantic? / ?ORIGINAL SWISS? / ?AUTOMATIC? / ?SINCE 1888? ] / ... / ?-? ?}? [?(?##?)?] [ ?[? #####?]? ?[?#######?]? ] ?back.jpg"

 

Pół godziny temu wypaliłem pierwsze 3 płytki i... czekają na szczęśliwych nabywców ;) Co do promocji dla członków KMZiZ to... CZEMU NIE?! Proponuję 40zł łącznie z wysyłką, ale tylko dla użytkowników zarejestrowanych do końca ubiegłego roku :( Dodatkowym warunkiem niech będzie napisanie w tym poście recenzji, na temat dodatków zawartych na płycie (chodzi mi głównie o bazę i jej możliwości). Uczciwy układ? Numer mojej aukcji to 879474332 (przynajmniej do następnego poniedziałku). Tytuł aukcji, który nie będzie się zmieniał to "Zegarki ATLANTIC - Nowe opracowanie (250str)". Wcześniej proszę o mail'a na priv, żeby dogadać szczegóły (żebym wiedział dlaczego na konto wpłynie 40zł a nie 55zł). W nazwie przelewu przyda się wpis "KMZiZ-nick" B) Od pisania tych wszystkich zasad miesza mi się już w głowie (albo od wina, które popijam, oglądając jeden z moich ulubionych filmów tj. "American Beauty").

 

Wojtek

Wielki ukłon w Twoją stronę za zgromadzenie tak dużej ilości materiałów i poświęcenie Swojego cennego czasu na zbicie tych informacji w całe opracowanie. Jak do tej pory postanowiłem gromadzić tylko i wyłącznie same Atlantiki, może nie mam ich zbyt wiele ale to co sporządziłeś pozwoli mi bardziej zwracać uwagę na szczegóły przy zakupie kolejnych egzemplarzy. Do tego momentu opierałem się na Twoim opracowaniu kilkudziesięciu stronicowym i jaki szok przeżyłem gdy ujrzałem Twoje poprzednie opracowanie w szufladzie mojego starego zegarmistrza od którego kupuje zegarki, które leżakują u niego w sejfie od kilku a nawet kilkunastu lat, wydrukowane jak podręcznik czy kompendium wiedzy! Nawet dla takiego fachowca jak ON. Raz jeszcze dzięki ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj "stary",

 

Dzięki za słowa uznania, ponieważ to dowód na to, że moja praca nie poszła na marne. Nie zapomnij poinformować swojego zegarmistrza o nowym opracowaniu ;) Gorzej jednak będzie, kiedy spróbuje wydrukować je. Ja spróbowałem i powiem szczerze, że trochę tego wyszło, ale wygląda nieźle w porównaniu z poprzednią wersją :lol:

 

P.S. Zachęcam Was do skorzystania z mojej oferty na Allegro (CD-ROM z opracowaniem w formacie DOC + zbiór około 2.200 zdjęć opisanych według podanych zasad + baza MS Access do analiz i statystyk oraz... przeglądania zdjęć ze zbioru!). Dziś kończy się aukcja z moim drugim podejściem, ale pewnie wystawię kolejny raz. Wystarczy wpisać "atlantic opracowanie". Może jednak uda mi się zebrać kasę na kolejny zegarek ;)

 

Wojtek


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj "stary",

 

Dzięki za słowa uznania, ponieważ to dowód na to, że moja praca nie poszła na marne. Nie zapomnij poinformować swojego zegarmistrza o nowym opracowaniu :) Gorzej jednak będzie, kiedy spróbuje wydrukować je. Ja spróbowałem i powiem szczerze, że trochę tego wyszło, ale wygląda nieźle w porównaniu z poprzednią wersją :)

 

P.S. Zachęcam Was do skorzystania z mojej oferty na Allegro (CD-ROM z opracowaniem w formacie DOC + zbiór około 2.200 zdjęć opisanych według podanych zasad + baza MS Access do analiz i statystyk oraz... przeglądania zdjęć ze zbioru!). Dziś kończy się aukcja z moim drugim podejściem, ale pewnie wystawię kolejny raz. Wystarczy wpisać "atlantic opracowanie". Może jednak uda mi się zebrać kasę na kolejny zegarek :)

 

Wojtek

 

Wojtku taka drobna rada postaraj się wystawiać w różnych działach, takich jak:

antyki-zegarki-męskie-naręczne lub

biżuteria,zegarki-męskie-naręczne

większe prawdopodobieństwo trafienia nabywcy,tym bardziej że jest to naprawdę dobre opracowanie raz jeszcze dzięki w swoim imieniu i nie poddawaj się na pewno uzbierasz na kolejnego Atlantica :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

"Stary" dzięki za poradę. Na razie "badam rynek" :blink: Na pewno ważne jest to, żeby opracowanie było cały czas dostępne na Allegro. Sam tak mam, że czasem chodzę koło czegoś miesiącami, zanim w końcu kupię. Ostatnio kupiłem tak "Okno na podwórze" Hitchcocka, a chodziłem koło tego dobre kilka miesięcy, ponieważ ciągle jakoś szkoda było wydać 50zł na ten film.

 

Najgorsze jest to, że zbiór zdjęć ciągle rozrasta się (jak mam nie zapisywać kolejnych zdjęć skoro naprawdę jest co!). Już mam ponad 2.200 zdjęć, a co jakiś czas modyfikuję bazę danych (plik mdb czyli bazę MS Access) - to w zasadzie kosmetyczne zmiany, ale ja pedant jestem i jak coś zauważę to spać potem nie mogę :). Jak ktoś kupi płytkę, na pewno może liczyć na bezpłatną aktualizację samej bazy danych (plik ma około 5MB, więc można go spokojnie przesłać mailem). Ja nie chcę trzymać tych dobrodziejstw tylko dla siebie! Myślicie, że skończyłem już z opracowaniem? Niestety (dla siebie i żony) nie :) Ostatnio siedzę nad deklami i tymi numerkami na nich i... za chol... nie mogę dojść co i jak. Może ktoś z Was mógłby coś podpowiedzieć? Poniżej próbka moich analiz:

 

- numer 448, wystąpił z dodatkowym oznaczeniem numerycznym o wartości 974031 (MILANO SUPER). To ciekawe, ponieważ wyższe numery 4xx np. 486 i 488, występują z dodatkowym oznaczeniem numerycznym o niższej wartości 3xxxxx.

 

- numer 479, występują zwykle z dodatkowym oznaczeniem numerycznym o zbliżonej wartości: 321118 (MILANO), 322113 (VARLDSMASTARUR),

 

- numer 486, występują zwykle z dodatkowym oznaczeniem numerycznym o zbliżonej wartości: 350198 (SPEEDWAY), 350528 (SPEEDWAY), 350530 (BEACHBOY),

 

- numer 488, występuje zwykle z dodatkowym oznaczeniem numerycznym o zbliżonej wartości: 344264 (Varldsmastarur), 358550 (SPEEDWAY), 358707 (SPEEDWAY ROYAL), 359658 (Varldsmastarur), 370732 (MILANO),

 

- numer 526 - patrz numer (38),

 

- numer 685 - patrz numer (90),

 

- numer 9107, występuje samodzielnie w modelu: Atlantic Worldmaster SUPER, Atlantic WORLDMASTER SUPER EXTRA,

 

- numer 9286, występuje samodzielnie w modelu: Atlantic Worldmaster SUPER DE LUXE,

 

- numer 9287, występuje samodzielnie w modelach: Atlantic Weltmeister, Atlantic Weltmeister EXTRA, Atlantic Worldmaster, Atlantic Worldmaster SUPER, Atlantic Worldmaster SUPER DE LUXE,

 

- numer 61xxx (ponad 61 tys.), występuje zwykle na deklach od nowszych modeli atlantic ORIGINAL/BEACHBOY/SCANDINAVIAN/... - w 90% z mechanizmem z systemem ANTICHOC (FHF),

 

- numer 33xxxx (ponad 3,3mln a nie ponad 300 tys. jak dla numeru 486 lub 488), występuje zwykle na deklach od starszych modeli atlantic ORIGINAL/PRIMA/SUPER/SUPER DE LUXE - w 90% z mechanizmem z systemem INCABLOC (ETA / UNITAS).

 

Wojtek


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

Witam,

 

Pewnie kilku z Was, zna już stronę www.atlantic.helwecja.com, poświęconą starym zegarkom Atlantic, na której znajduje się opracowanie mojego autorstwa, zatytułowane "Atlantic - Historia & Logo'2008", liczące zaledwie 35 stron.

 

Dziś, mam okazję ogłosić wszystkim Forumowiczom, a zwłaszcza tym, którym bliskie są stare zegarki Atlantic, że można już ściągnąć najnowsze opracowanie, dotyczące zegarków Atlantic, które nosi tytuł "?Zegarki ATLANTIC, czyli pretekst do własnego wywodu na temat zegarmistrzostwa".

 

Nad opracowaniem tym pracowałem ponad 3 miesiące, ale myślę, że było warto, ponieważ opracowanie liczy łącznie ponad 250 stron (były głosy, że dotychczasowe jest zbyt skromne), i składa się z 12 rozdziałów, oraz kliku dodatków. Oto ich wykaz:

 

1. Wstęp, czyli kim na pewno nie jestem i o czym będę Wam tu ściemniał

 

2. Krótka historia zegarmistrzostwa, czyli minimum, jakie wiedzieć należy

 

3. Krótka historia marki ATLANTIC, czyli jak to się wszystko zaczęło?

 

4. "Zegarek, a co to takiego?", czyli poznawanie i oswajanie się z tym, co nieuniknione

 

5. Stare gazety i reklamy, czyli najcenniejsze źródło wiedzy dla takich jak ja

 

6. Trochę o tym, co widać od razu, czyli ?Jakie masz logo kolego??

 

7. Trochę o samych mechanizmach, czyli co w trawie piszczy lub wewnątrz tyka

 

8. Dekle, denka, wieczka, czyli o tym, co zasłania serce zegarka i co się ?na tym? kryje?

 

9. "Odnawiać czy nie odnawiać?", czyli ?Kolego, ładny i co z tego??

 

10. Analiza kompletności, czyli interesujące śledztwo w mikroświecie

 

11. ?Jakie to lata??, czyli wróżenie z fusów, które czasem udaje się

 

12. Zakończenie, czyli to już chyba wszystko, co chciałem napisać, ale czy na pewno?

 

BIBLIOGRAFIA

 

DODATEK A - Zasady opisywania zdjęć

 

DODATEK B ? Statystyki

 

DODATEK C ? Galeria i ciekawostki

 

DODATEK D ? Słownik pojęć zegarmistrzowskich

 

DODATEK E ? FAQ

 

P.S. Mam nadzieję, że znajdziecie tu wreszcie to, czego szukaliście, i nie mogliście znaleźć w poprzednim opracowaniu. Zachęcam do zapoznania się z tym opracowaniem i podzielenia swoją opinią na jego temat.

 

Wojtek

 

 

Opracowanie świetne, a przede wszystkim rozszerzone i uzupełnione- bo wcześniejsze też mam.

 

Ja w swojej kolekcji żadnego Atlantica nie mam , ale zato mogę się pochwalić zegarkiem z fabryki Kummera (EKB) jest to najprawdopodobnie zegarek INTEGRA - pewności nie mam ale za to na pewno z Bettlach :blink:

 

Na tarczy RAILWAY TIMEKEEPER INTEGRA LEVER SPECIALLY EXAMINED oraz BREVET + 47001

Naszukałem się żeby coś znaleźć po numerze patentu ale nie mogę dotrzeć do szwajcarskiego biura patentowego

 

ekb.jpg

 

1abd494f15552cf7med.jpg

 

41be00201f35cf18med.jpg

 

e3dff4f4e1974b48med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy istnienie tej strony oraz znajdujące się tam materiały. Jestem pełen podziwu dla Autora i liczę na kolejne artykuły i ciekawe informacje. Atlantic to jedyna marka, do której czuję ogromny sentyment i sam noszę klasyczny model Worldmaster, który jest dla mnie ideałem wzornictwa, doskonałego stylu i piękna. Obserwując obecny rozwój marki widzę przed nią wspaniałą przyszłość, gdyż we wspaniałym stylu wraca do przeszłości i czerpie z niej to, co najlepsze. Mało która z innych marek szwajcarskich potrafi wykorzystać swoją wspaniałą historię do tworzenia nowych modeli, jak to czyni Atlantic.

Wyrazy wdzięczności i szacunku dla Pana Wojtka za wspaniałe opracowanie tematu. Serdecznie pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem źe jet pan autorytetem i znawcą w dziedzinie zegarkóww

marki Atlantik.Zwracam siÄ z proĹşbÄ do pana o rzucenie okiem na

ten zegarek i powiedzenie mi czy mozna go uznac za ogyginaĹ.SzukaĹem

w róşnych publikacjach ale stwierdziĹem Ĺźe nikt nie bÄdzie

mĂłgĹ mi pomĂłc, tylko pan. Jest to sprawa bardzo pilna , wiec

proszÄ w miarÄ mozliwoĹci o szybkÄ odpowiedĹş . z gĂłry

bardzo dziÄkujÄ i pozdrawiam.O to link.

http://www.allegro.p...?item=970641880

 

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji i podziwiam samozaparcie i pracowitość. :lol:

Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego, ale na "już" proponuje wrzucić rozdział 9,10 i 11 jako oddzielny wątek do działu "Zapytania o autentyczność przed zakupem", bo wiele osób szukających tutaj odpowiedzi czy "ten upatrzony zegarek najczęściej na alledrogo jest wart zachodu", mogłoby z tego szybko skorzystać. Tym bardziej, że takie informację odnoszą się do wszystkich odnawianych marek.

 

pozdrawiam

janek

Edytowane przez john2bbob

do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesio

 

Etykieta forum to coś obcego dla Ciebie, co?

1. to nie ten wątek - czy przeczytałeś tytuł wątku?

2. telefon na pogotowie - 998

3. polskie znaki ...

4. na forum nie jesteśmy na Pan - a tak w ogóle , to wiesz do jakiego Pana się odwołujesz?

 

W kwestii merytorycznej, zegarek jak najbardziej oryginalny, choć tarcza wydaje mi się być "rezerwową" (nalana farba przy indeksach).

W tym stanie pójdzie za około 500-600 pln.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dzięki za pozytywne opinie, ponieważ to dla mnie bardzo ważne. Moja przygoda z zegarkami Atlantic trwa nadal i mam nadzieję, że nigdy nie skończy się.

Jak widzę, sami zauważacie, że dużo dobrego dzieje się ostatnio z tą marką. Nie omieszkam wspomnieć o tym brand managerowi marki :) Przyznaję, że to prawda, choć pamiętam, że jeszcze kilka lat temu był zastój, i jedynym sensownym zegarkiem, na który zerkałem z tęsknotą i pożądaniem, był Worldmaster Art Deco. W 2008 roku pojawiła się replika Worldmaster 1888 i piękny Worldmaster Chronograph z mechanizmem Valjoux 7750. W ubiegłym roku pojawiły się kolejne fajne zegarki z mechanizmami ETA. Nie wiem czy widzieliście w salonach kolejny limit z małą sekundą (piękny perlage na mostkach!) oraz Worldmaster z certyfikatem C.O.S.C. Nie wspomnę o nowym Worldmasterze Chronograph z Valjoux 7750. Tylko ta cena ;)

 

Właśnie dobiegły końca targi w Bazylei i pochwalę się Wam (któż inny to bardziej zrozumie), że na targach miała premierę moja kolejna książeczka o zegarkach Atlantic :) Powstała na podstawie materiałów z najnowszego opracowania, ale nie martwcie się, ponieważ opracowanie jest 10 razy lepsze i pełniejsze (książeczka ma tylko 60 stron). Kogo interesuje analiza kompletności i takie tam? No kogo? Mnie i Was, i to wszystko macie gratis na stronie! :) Pamiętajcie również o zbiorze zdjęć. Mam już 2.800 opisanych zdjęć i kolejne 200 do opisania. Obiecałem sobie, że jak dojdę do 3.000 to koniec z tym opisywaniem. Raczej cienko widzę dotrzymanie tej obietnicy :) Teraz siedzę nad oznaczeniami numerycznymi na deklach. Na razie idzie to tak sobie, ale coś już z tego wychodzi. JEŻELI MACIE JAKIEŚ ZEGARKI ATLANTIC Z NUMERKAMI NA DEKLACH TYPU 33XXXXX LUB 6XXXX, I MACIE INFORMACJĘ KIEDY BYŁ ZAKUPIONY TO PROSZĘ O ZDJĘCIA LUB SAM NUMEREK Z PODANIEM MODELU I DO MNIE NA MAIL: [email protected]!!! PROSZĘ!!! Niestety bardzo dużo zegarków ma na deklach numerek "38" w kółeczku i "526" luzem lub "90" w kółeczku i "685" luzem, ale to tak różnorodne modele, że raczej nic z tego nie wyjdzie. Próbować jednak trzeba bo... to naprawdę wciąga :) Poza tym chcę dopisać uzupełnienie do rozdziału o deklach. Kiedy? Może za 2-3 miesiące. Wybaczcie, ale moje "badania" idą bardzo mozolnie i dlatego PROSZĘ WAS O WSZELKIE INFORMACJE!!! Może za 2-3 miesiące będziemy wiedzieć już więcej? Tak, tak, my wszyscy a nie tylko ja. Przecież sami widzicie, że dzielę się tą wiedzą z Wami, czyż nie? :)

 

Co do linku podanego przez Grzesia, to... dekielek wygląda OK. Numer 61660 to niemal najpopularniejszy numer na deklach modelu ORIGINAL z mechanizmem FHF, czyli z systemem ANTICHOC. Tarcza faktycznie wygląda jakby była odnawiana, ale w zasadzie widac to tylko przy indeksach.

 

Poniżej próbka moich wyników "badań" oznaczeń numerycznych (nawet moja żona jeszcze nie widziała, ponieważ... interesuje ją to jak zeszłoroczny śnieg):

 

atlantic BEACHBOY ? model z lat 70. (?) w kopercie bez ?wkrętów?

350530/486

350530/488

 

atlantic BEACHBOY ? model z lat 70./80. (?) w kopercie z ?wkrętami?

62108

62202

62404

 

atlantic SQUARE DATE ? model z lat 70./80/ (?) ? jasna tarcza

62001

 

atlantic SQUARE DATE ? model z lat 70./80/ (?) ? kolorowe tarcze

62631

 

Jak widać, nie jest to takie proste :) POMOCY!!! :)

 

Wojtek


"Pierwszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.