Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lewmar77

Nowy Lorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na gwiazdkę dostałem nowego Lorusa w automacie

 

fcee0cc6d147beebmed.jpg

 

3ad23ef40615785fmed.jpg

 

i moje pytanko dotyczące kalendarza.Przestwia się on jak przystało o pólnocy.Najpierw dzień miesiąca a pózniej dzień tygodnia z tym że dzień tygodnia jest najpierw po angielsku a ok 1:30 przeskakuje na niemiecki i to niemiecki język widze przez cały dzień.Czy można ustawić kalendarz aby było odwrotnie tzn.abym widział przez cały dzień nazwe angielską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka powinna mieć dwie pozycje. I w pierwszej kręcąc w jedną stronę ustawiasz dzień miesiąca kręcąc w drugą dzień tygodnia. przestaw dzień miesiąca na angielski i juz tak powinno się zmieniać co możesz stwierdzić robiąc pełny obrót wskazówkami.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręć koronką za dnia, tak żeby był właściwy dzień po angielsku, wtedy będzie odwrotnie, czyli niemiecki będzie się pokazywał tylko na chwilę w nocy. Każde Seiko tak ma..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisane w instrukcji.

 

W Seiko5 ustawia się dzień i datę dnia poprzedniego a potem kręci dotąd wskazówkami aż zmieni się na właściwy dzień.

 

Potem już tylko wskazówki ustawić na właściwą godzinę.

 

Jeśli jest to godzina przedpołudniowa to bez problemu a jak po południu to trzeba jeszcze przejść przez 12 (dzień się nie zmieni).

 

Działa?


"Specialization is for insects" - Robert A. Heinlein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisane w instrukcji.

 

W Seiko5 ustawia się dzień i datę dnia poprzedniego a potem kręci dotąd wskazówkami aż zmieni się na właściwy dzień.

W instrukcji jest napisane tak jakbyś w sklepie kupił zegarek nie nakręcony. Wtedy masz np godz szóstą, ale nie wiesz czy rano czy wieczorem. Żeby się o tym przekonać wtedy faktycznie musisz kręcić wskazówkami.

W sytuacji gdy wszystko masz dobrze ustawione, a do przestawienia jest tylko język, to nie kombinujesz jak koń pod górę, tylko po prostu przestawiasz język. Podobnie jest w sytuacji gdy musisz przestawić datę z 31 na 1 (bo jest krótszy miesiąc).

Mechanizm szybkiego przestawiania daty właśnie po to został wymyślony, żeby nie trzeba było kręcić wskazówkami i ustawiać od nowa godziny za każdym razem kiedy masz do przestawienia tylko dzień lub datę.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się jasna a jednak nie jest.Ustawiam zegarek np.o 8:00 rano ,więc muszę przejśc przez 12 w nocy i wtedy dzień tygodnia zmienia się na angielski , ale o 2:00 w nocy przezkakuje na niemiecki , więc zanim dojde do 8:00 rano to już mam niemiecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o 8 rano ustawiłeś angielski.. no to jak Ci sie 12 w nocy zmienia na angielski.

Z angielskiego na angielski?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie prezentuje się ten sikorek. Gratuluję otrzymanego prezentu :)


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czekaj a koronka ile ma pozycji? jedną? Max odciągniętą?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAKTIC nie mogę o 8:00 ustawić angielskiego bo o 2:00 na ranem, przełacza mi się na niemiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NICk 555 koronka ma dwie pozycje.

w pierwszej ?kręcąc do przodu przestawiaja się dni miesiąca

w drugiej - przestawiaja się dni tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAKTIC nie mogę o 8:00 ustawić angielskiego bo o 2:00 na ranem, przełacza mi się na niemiecki

Musisz ustawić w ciągu dnia na angielski, jeśli chcesz mieć angielski!

 

Powiedzmy że o godz 8:00 ustawiasz angielski.

O północy powinien Ci się przestawić jeden raz na niemiecki.

O 2:00 znowu się przestawia jeden raz, czyli z powrotem z niemieckiego na angielski.

 

Czyli prawie przez całą dobę masz ten język który chcesz. Tylko przez dwie godziny w nocy jest język którego nie chcesz. I to jest normalna sytuacja we wszystkich mechanizmach Seiko. Tak ma być.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bedzie już jasne?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna,fajny ten lorus.Gdzie mozna takie wyrwac?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna takie wyrwac?

Wpisz w google "RL413AX9", to parę sklepów znajdziesz. Na allegro też można znaleźć.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lewmar77

 

Czy indeksy wystają istotnie poza poziom tarczy czy raczej jest ona płaskawa?

 

A jak ze świeceniem w nocy? Na tarczy wygląda, że warstwa luminescencyjna jest na sporej powierzchni? Jest gruba? Jaki ma odcień? Długo trzyma?

 

Jak będziesz zdjęcia robił to proszę nie zapomnij o świeceniu.

 

Pozdrawiam


"Specialization is for insects" - Robert A. Heinlein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna,fajny ten lorus.Gdzie mozna takie wyrwac?

 

Wg mnie najlepiej zobaczyć jak leży na ręku a to zrobisz w każdym TIME TRENDZIE i w ZIBIM.Cena też nie jest o wiele wieksza niż przez Allegro.Jak doliczysz kuriera wyjdzie na to samo.

Time Trend 349 zł

Allegro 319 zł

Jeśli jesteś zainteresowany to przed chwilką własnie znalazłem http://www.gooster.pl/bp/6090201/lorus.htm

 

tmk767 zdjęcia zrobie może jutro .Jakoś dziś po sylwestrze nie mam siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny zegareczek, fajnie lezy na rece nie za duzy nie za maly, dosc gruby.... szkoda tylko ze jak dla mnie indeksy troche malo fantazyjne- troche "przynudnawy" w porownaniu np do diverów Orienta.

Poza tym choc to mechanizm Seiko to jednak nie jest tak prezstizowy jak marki chocby Orient, Seiko. Tzn zwykli smiertelnicy:) nie kojarza tak tej marki jak dwie pierwsze.

Chociaz nie przecze jak na automat cena niezla i dosc dobrze sie prezentuje- ciekawa propozycja


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tmk767

zdjęcie świecenia LORUSA - w rzeczywistości wygląda lepiej ale zabrakło umiejętności robienia zdjęć

 

151c56e4d0195288med.jpg

 

1 indeksy nie wystają duzo nad tarcze, ale są dośc duzej powierzchi

2 ile trzyma nie wiem ,ale po 10 minutach zegarek nadal świeci choć słabiej niż w pierwszych minutach

A to już tak od siebie.Odchyłka na dobe to ok 5 sek do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety slabiutko w porownaniu z luminova w diverach Orient, Seiko czy Citizen


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W orientach też jest słabo. Najlepiej świecą Citizeny ( często na piękny błękitny kolor) i niektóre modele seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.