Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eye_lip

Magazyn Chronos - polska edycja

Rekomendowane odpowiedzi

dodam jeszcze niezbyt dobre tłumaczenie oraz zabawne, a czasem denerwujące literówki:

chronograf z jednym przycieskiem | Zbyt długie pasek dla osób o wąskim przegubie. Poza tym bardzo wysoki.
- w ostatnich zdaniach nawet nie wiadomo za bardzo o co chodzi... A to tylko malutka próbka na chybił - trafił. Zwraca uwagę fakt, że artykuły nie są sygnowane - poza 2 - nazwiskiem ani inicjałami: chyba same tłumaczenia... W sumie dużo zdjęć, często całostronicowych, a mało tekstu. Reportaż o najpiękniejszych złotych zegarkach również dziwny - i nie wiem, czemu, poza prezentacją upodobań autora, ma służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie się nawet podoba - może dlatego, iż nie mam tak wysokich wymagań jak koledzy - a od czegoś trzeba zacząć ;)

 

INFO dla tych którzy jeszcze nie mają ani kwartalnika ani pierwszego wydania katalogu CHRONOS, a chcieliby mieć - Warszawski Traffic przy ul.Kruczej oferuje sprzedaż wiązaną - obydwie pozycje razem w cenie około 31 PLN (około - nie pamiętam dokładnie) - sam katalog kosztował 28 czy 29 PLN (nie chce mi się szukać bo mogę narobić hałasu... :wink: )


WaldeK

 

WATCH - THE TIMEMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
INFO dla tych którzy jeszcze nie mają ani kwartalnika ani pierwszego wydania katalogu CHRONOS, a chcieliby mieć - Warszawski Traffic przy ul.Kruczej oferuje sprzedaż wiązaną - obydwie pozycje razem w cenie około 31 PLN (około - nie pamiętam dokładnie) - sam katalog kosztował 28 czy 29 PLN (nie chce mi się szukać bo mogę narobić hałasu... :wink: )

 

Taki sam mega pack sprzedaje InMedio. Przynajmniej w 2 sklepach we Wroclawiu tak to wygladalo.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo różnych uwag krytycznych uważam ogólnie że super ,iż się wreszcie ukazał naprawdę pierwszy polskojęzyczny magazyn poświęcony tylko dobrym zegarkom , więc oczywiście wyszukujmy błedy merytoryczne i dawajmy uwagi , myślę że to pomoże wydawcy w polepszeniu następnych egzemplarzy ,ale ogólnie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie wyszło, że jestem malkontent: również cieszę się, że wreszcie jest coś dla nas! Jednak, jak czytam, że

tylko Omega stosuje Co-Axial
, to... :evil: :wink:

No i objętość mogłaby być większa, jak również częstość ukazywania się (3 nry / rok + 1 katalog to stanowczo zbyt mało!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jednak, jak czytam, że
tylko Omega stosuje Co-Axial
, to... :evil: :wink:

 

:shock: :shock: :shock: To kto to czasopismo redaguje :?:. Naprawdę taką bzdurę napisali :?:. Pytam, bo jeszcze nie nabyłem Chronosa, a to o czym wspomniał Maciek, to kardynalny błąd. O ile przestawione w wyrazie literki jestem w stanie wybaczyć o tyle błędy merytoryczne już nie :evil:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...tylko Omega stosuje Co-Axial..

Kto jeszcze?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kto jeszcze?

 

Na przykład R.W.Smith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, G.Daniels sprzedał Omedze ten patent.. więc jak to jest od strony prawnej - sądziłem, że tylko Omega może stosować CXL?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.W. Smith jest najwybitniejszym uczniem G. Danielsa, sądzę więc, że wykorzystuje współosiówkę w zgodzie z przepisami prawa... inaczej Omega pewnie by go dawno już temu zaskarżyła. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze:

Six months after winning favor on the Isle of Man, Roger received a telephone call from Dr. Daniels. He was told that after 25 years the Daniels' co-axial escapement had been taken on board by Omega. As part of the contract, Omega would provide the Daniels' workshop with 50 co-axial movements from which he intended to fashion a series of watches to be sold under his name, Daniels London. Dr. Daniels asked Roger if he'd be willing to move to the Isle of Man and assist in the making of the series, to which he agreed.

oraz:

Roger Smith is making a co-axial tourbillon wristwatch for George Daniels. The watch is of Dr. Daniels' design and will be signed Daniels-London.

z2.jpg

Więcej:

http://www.tp178.com/ct/RogerSmith/index.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszycho ;) .

Dzięki Otho 8) .


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz Smitha ktoś jeszcze co-axa wykorzystuje?


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek, Rolex i Zenith ;) .


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni wykorzystywali i jeszcze: Urban Jy2nźrgensen ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi :oops:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cuda Sir G.D., w tym z Co-Ax'em oraz tourbillonem:

Np. takie:

6.jpg

8.jpg

10.jpg

:shock:

Więcej info:

http://www.watchmaking.com/daniels/

(a miało być o magazynie "Chronos" - mam nadzieję, że Moderatorzy wybaczą, gdyż pośrednio to "Chronosa" jednak dotyczy: zob. poprzednia strona tematu ;))...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze krótkie, ale ciekawe biografie GD i RWS, wraz z wyjaśnieniem relacji pomiędzy Nimi /przepraszam, że nie przetłumaczyłem - to z lenistwa :oops: /

To, co - z mojego punktu widzenia - interesujące, podkreśliłem.

 

 

Dr George Daniels, MBE was born in England in August 1926 to a poor and large family. His interest in watches began at the age of five when he found an old watch which he proceeded to take apart and examine. He next dismantled the household alarm clock but after this his early explorations into horology ended. As he grew older he began buying clocks from jumble sales, funded by money made selling firewood. By the age of 12 he was good enough to start charging people for repairs.

 

Daniels left school at the age of 14, but was unable to go and work at the local watchmaker's because the salary was insufficient. Instead he took a job at a mattress factory which he left shortly afterwards, vowing never again to work at something that did not interest him. Before his call up in 1944 Daniels held various jobs, including fixing cars and cinema projectors and working in an electrical factory.

 

Daniels completed basic training in Scotland and Wales and served for two years in the Middle East. During his last two years in the army he had a workbench set up in his quarters and would repair watches, typewriters and cameras. In this way he managed to save enough money to start up as a watch repairer when he was demobbed.

 

Through his passion for vintage cars, especially Bentleys, Daniels met Cecil (Sam) Clutton, who introduced him to the world of antiquarian watches - which soon comprised the majority of his work. He became the agent for Breguet in London after meeting George Brown, the head of Breguet while travelling in France. His fascination with the work of Breguet led not only to a book on the subject but to the resolve to make his own watch.

 

The first watch was begun in 1967, took two years to complete, and was sold to Sam Clutton for $3,100. Daniels continued to make entirely hand made watches, determined, like Breguet, never to make two watches the same. As he refined his art, he became obsessed with the problem of lubrication in standard watch escapements which caused errors in precise timekeeping as temperatures changed. This led to the invention of the coaxial escapement, the first major mechanical improvement to the design of the watch for 500 years. With the coaxial escapement a mechanical watch could be said to be as accurate as a quartz watch.

 

It took Dr Daniels twenty years to persuade the Swiss watch industry of the importance of his invention, but finally Omega put the coaxial escapement into production and it is now recognised as the best and most efficient watch escapement. Daniels then made fifty of the Omega coaxial movements into the limited edition 'Millennium Watch'.

 

George Daniels has written many books on watches and horology. He is a past Master of the Worshipful Company of Clockmakers and President of the Horological Institute. He has been awarded various medals, including the Tompion Gold Medal, The British Horological Institute Gold Medal, The City and Guilds of London Gold Medal, The Arts Science and Learning award of the City of London and the Victor Kullberg Medal of the Stockholm Watchmaker's Guild. Dr. Daniels is recognised as the greatest living horologist, and one of the greatest watchmakers of all time. He lives and works in the Isle of Man.

 

------------------------------

 

Roger W. Smith was born in 1970 in Bolton, Lancashire. He began training as a watchmaker at the age of 16 at the Manchester School of Horology and in 1989 won the British Horological Institute Bronze Medal. His first hand made watch, made between 1991 and 1998, was inspired by George Daniels' book "Watchmaking" and was created while Smith was working as a self-employed watch repairer and maker. His second was made after he had shown Dr Daniels the first, and in 1998 Daniels invited him to work with him on the creation of the 'Millennium Watches', a series of hand made wrist watches using the Daniels co-axial escapement produced by Omega. Roger Smith now lives and works on the Isle of Man, and is considered the finest watchmaker of his generation.

 

 

 

EDIT - odnośnik zapodałem tam: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?p=7577#7577 - bo przekleić ostatnich postów nie mogę (tu nie za bardzo pasują): może jakiś MOD to zrobi? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne "Daniels'y":

tourbillon z wychwytem Earnshaw'a:

post-330-0-54396800-1330498587.jpg

z 1-minutowym tourbillonem:

post-330-0-48567600-1330498588.jpg

oraz z wskazaniem równania czasu (ekwacji):

post-330-0-27368300-1330498589.jpg

post-330-0-07469300-1330498590.jpg

post-330-0-18367200-1330498591.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

pozwolę sobie na chwilę wrócic jednak do chronosa :oops: :twisted:

przeglądając go znalazłem informację, że ma byc w czerwcu jakaś wystawa Omegi w Warszawie... możecie to odnaleźc? bo gazetę już wysłałem na śląsk i jestem bez argumentów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawa Ω ma odbyć się w obiektach niedawno oddanego do użytku warszawskiego Centrum Olimpijskiego (z udziałem m.in. M. Kusznierewicza).

Pytać można (mam nadzieję :lol: ) tam --->> http://www.olimpijski.pl/48.html (u dołu strony są telefony i maile)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.