Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ig2205

Nigdy więcej automatu!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kuszony opiniami zdecydowałem się na automatyczny zegarek Seiko 5, który używałem do codziennego noszenia.Wszystko było w porządku do czwartku, kiedy to spóźniłem się do pracy na DRUGĄ zmianę (ponad 2 godziny).Pominę komentarze jakie padały pod moim adresem po przyjściu (zapamiętałem tych złośliwców), ale wyleczyłem się z automatów.

Dwa poprzednie dni miałem wolne więc nie nosiłem zegarka i oczywiście stanął(zegarek),a ja przyzwyczajony do jego punktualności i niezawodności uwierzyłem mu.Po wzięciu do ręki sekundnik chodził, więc myślałem,że wszystko w porządku.

Nawet nie spojrzałem na inny (budzik miałem w sypialni, inne zegarki w szufladzie)i mam za swoje.Zaniepokoiłem się dopiero jak sąsiad wrócił z pracy.

Nigdy więcej automatu, tylko i wyłącznie nakręcane ręcznie (wszystkie pozostałe mam takie właśnie)i tak zostanie na zawsze.Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita historia!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
przyzwyczajony do jego punktualności i niezawodności uwierzyłem mu.

Tanie automaty dokładnością w stosunku do kwarców nie grzeszą, ale jakby chodził to tak kilku-kilkunastosekundowa odchyłka nie zrobiłaby różnicy.

Awtomat ze swojej natury działa gdy jest noszony, po zdjęciu po jakimś czasie zatrzymuje się. Nie jest to perpetuum mobile :)

Zawsze warto zobaczyć jaką rezerwę chodu ma zegarek (7s26 mają bodajże 36 godzin).

Jak zdejmujesz go z ręki na ponad dobę, to kup sobie rotomat.

Jaki z tego wniosek?

Że sam w sumie jestes sobie winien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wami to nie można poważnie ;).

Oczywiście,że to tylko i wyłącznie moja wina, jednak tani czy drogi automat działa tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, dawniej, jeszcze w latach 70-80-tych, to się często zdarzało. I nie dotyczyło to tylko automatów, ale człowiek czasami zapomniał zwykłego zegarka nakręcić..

W dzisiejszych czasach, zagubić się o 2 godz to jest wręcz zadziwiające. Mamy dookoła siebie tyle elektronicznych urządzeń pokazujących czas. Tak sobie teraz z ciekawości policzyłem ile jest tego w moim pokoju, w którym właśnie siedzę i wyszło mi że 10: komputer, komórka, palmtop, urządzenie GPS, mały radiobudzik na baterię, telewizor, nagrywarka DVD, dwa aparaty cyfrowe, i jeszcze taki duperelowaty odtwarzacz mp3... zegarków sensu stricte nie liczę ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
jednak tani czy drogi automat działa tak samo.

Wiem, sam to przeżyłem :) Mój rekord to obudzenie się faktycznie o 12 gdy zegarek wskazywał 8:00. Akurat był to stary dobry Rado, który położyłem na szafce a potem założyłem jakiś inny zegarek, no a ten sobie leżał i w związku z tym że dzien wcześniej po pobudce weryfikowałem czas właśnie z nim (bo leżał vis-a-vis mojej głowy ;) ) To samo zrobiłem dnia następnego. Jakie było moje zdziwienie gdy wyłączyłem tryb cichy i okazało się że mam 50 nieodebranych od całej armii ludzi (był to dzień roboczy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście,że to tylko i wyłącznie moja wina, jednak tani czy drogi automat działa tak samo.

Fakt,dziala tak samo.Ale niektore automaty maja rezerwe chodu nawet do 8 dni,czyli lajtem bedziesz mogl polozyc sobie zegarek nawet na tydzien na stoliku nocnym i nie przestanie chodzic (-;

Zalezy jaki automat kupujesz.Moj styrany seiko 5 na 7009 (81 rok bodajze) trzyma moze z 24 godziny,potem pada.Rotary z kolei,potrafi dociagnac nawet 72 godziny.Zenith tez trzyma ze trzy doby.Wszystko zalezy od zegarka (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 5 nie da się nakręcić manualnie?

 

 

nie


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza sobie kupić citizena na automacie miyota albo seiko z lepszym mechanizmem z możliwością dokręcania i po kłopocie, a jeszcze lepiej ze wskaznikiem rezerwy chodu :D.

 

Albo kupić automata IWC który trzyma zdaje się 6-9 dni :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza sobie kupić citizena na automacie miyota albo seiko z lepszym mechanizmem z możliwością dokręcania i po kłopocie,(...)

 

Od jakich cen zaczynają się takie zegarki (nowe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Od jakich cen zaczynają się takie zegarki (nowe)?

 

Taki Citizen nowy jest albo był na Bazarku Klubowym za 330zł. Cena z alledrogo i jebaja niewiele odbiega. A z Seiko polecam coś na 6R15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Citizen nowy jest albo był na Bazarku Klubowym za 330zł. Cena z alledrogo i jebaja niewiele odbiega. A z Seiko polecam coś na 6R15

 

A jakieś konkretna orientacyjna cena lub seria od której zaczynają się takie zegarki Seiko (nowe)?

 

Ciężko wyszukiwać mając podany sam mechanizm. Jak na razie najtańszy, który znalazłem na tym mechanizmie to koszt ok. 1500zł. czyli niezły skok cenowy w górę względem Seiko 5 z 7S26...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Najtańsze są za 1000 zł.

 

Nakręcając taki zegarek codziennie zniszczysz mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretna orientacyjna cena lub seria od której zaczynają się takie zegarki Seiko (nowe)?

Najtańszy to chyba będzie Spirit, seria SCVS. Ładny garniturowiec np SCVS013

Trudno dostępne w Polsce. Cena ok 350 USD. Niestety to są dość drogie mechanizmy.

 

 

 

Nakręcając taki zegarek codziennie zniszczysz mechanizm.

Podobno Citizeny/Miyoty są twarde pod tym względem.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Seiko na 7sXX może kosztować albo 200, albo 800zł. Szukaj czegoś na 6r15 czyli jakieś SARB-y np. Sumo. Ewentualnie Citizeny na miyocie, albo też Vostok Europe, ich mechanizmy też można dokręcać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze są za 1000 zł.

 

Nakręcając taki zegarek codziennie zniszczysz mechanizm.

A zegarki samonakręcające się (np. Seiko 5) są jakoś zabezpieczone przed zbyt mocnym nakręceniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Albo kupić automata IWC który trzyma zdaje się 6-9 dni :rolleyes:

Jeśli główny problem polega na zaspaniu do pracy, to można ustawić budzik w komorce lub ostatecznie zainwestować jakieś 50 złociszy w wypasiony budzik :D na 1 bateryjkę paluszek.


-------------

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli główny problem polega na zaspaniu do pracy, to można ustawić budzik w komorce lub ostatecznie zainwestować jakieś 50 złociszy w wypasiony budzik :rolleyes: na 1 bateryjkę paluszek.

 

Kup

 

Latajacy-budzik-o238.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Budzik bombowiec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zegarki samonakręcające się (np. Seiko 5) są jakoś zabezpieczone przed zbyt mocnym nakręceniem?

Tak. Wszystkie automaty mają. W pewnym momencie wahnik zacznie się kręcić "na biegu jałowym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik bombowiec??

 

Musisz to śmigło wsadzić z powrotem, bo odlatuje jak zaczyna dzwonić.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to śmigło wsadzić z powrotem, bo odlatuje jak zaczyna dzwonić.

 

I trzeba to zrobić szybko bo inaczej odetnie głowę nieszczęśnika :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystkie automaty mają. W pewnym momencie wahnik zacznie się kręcić "na biegu jałowym".

 

 

No nie do końca. Owszem, Vostokom czasami się to zdarza, ale to raczej efekt uboczny, nie do końca zamierzony :) . Zabezpieczenie sprężyny polega na tym, ze na da się jej nakręcic do oprou, bo koniec przy brzegu bębna nie jest zamocowany na stałe, tylko przeskakuje. Więc wahnik nakręca normalnie, a spreżyna co jakiś czas sobie przeskakuje.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.