Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kolekcjonerr

PIRAMIDA JAKOŚCIOWO-PRESTIŻOWA WYBRANYCH MAREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie wiem czy to właściwy dział ku temu tematowi ale mam nadzieje ze tak.

Otoz nigdzie nie znalazlem piramidy jakosciowej czy prestizowej zegarkow ale tych z nizszej polki a niestety nie kazdy moze sobie pozwolic wydac duza sume na sikora dlatego pomyslalem ze fajnie byloby gdyby taki temat powstal.

 

Zatem sprobujcie pomoc i z poniszych marek (prosze sie ograniczyc tylko do tych) ulozyc chronologicznie piramide jesli nie jakosciowa to chociaz prestizu. Miejsca1,2,3.....itd... Oczywiscie moga byc na danym miejscu po dwie trzy marki jesli sa podobnej jakosci prestizu.

 

Nie dziele na kwarce i mechanizczne celowo.

 

 

 

 

Przyjrzyjmy się takim markom jak:

Casio

Timex

Citizen

Seiko

Orient

Lorus

Pulsar

Pierre Ricaud

Adriatica

Atlantic

Grovana

Q&Q

Vostok (amfibia)

Swiss Military

Wenger

JVD

Festina

Certina

Armani

D&G

Tissot

Fossil

 

Wiem ze jest tego troche ale jesli komus tutaj bedzie sie chcialo przejrzec i pomoc ulozyc to sensownie mysle ze bedzie taki temat pomocny nie tylko dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zupelnie subektywny ranking zegarkow w kolejnosci od tego ktory najbardziej bym kupil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Tissot

2.Swiss Military

3.Atlantic,Certina

4.Grovana,Festina

5.Orient

6.Seiko,Citizen

7.Adriatica

8.Armani,D&G

9.Pulsar

10.Vostok amfibia

11. Lorus

12. Fossil, Casio

 

Timex, Pierre Ricaud i Q&Q zupełnie bym odpuscil


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Rozumiem że chodzi o zegarki za mniej niż 2000 zł?

 

W tym obszarze nie można w ogóle mówić o czymś takim jak prestiż (chyba że chce się porównywać tanie kwarcowe Casio z Certiną DS1).

 

Ma być lista ulubionych marek, czy taka pod względem jakości?

 

Jeśli to drugie, to:

 

1. Stowa

2. Precista

3. Seiko na 6R15

4. Tissot, Certina, Glycine, Steinhart, pozostałe Seiko, Orient (...)

 

Reszty nie miałem w rękach, albo bym nigdy nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każda "piramida" i ta będzie subiektywna, dodatkowo jak napisał mathu:

W tym obszarze nie można w ogóle mówić o czymś takim jak prestiż (chyba że chce się porównywać tanie kwarcowe Casio z Certiną DS1).

Jeśli nie dzielisz na kwarce i mechaniki, to przynajmniej podziel na "tradycyjnych" i "feszyn" bo te dwie kategorie naprawdo trudno porównywać...

Ja widziałbym to tak:

1 Seiko

2 Citek, Tissot, Certina

3 Atlantic

4 Orient, Adriatica, Vostok

5 Festina

6 Lorus

7 Casio (choć "G" to inna bajka)

8 JVD

9 Timex

10 QQ

feszyn

1 Armani

2 D&G

3 Fossil

ale w tej kategorii kupuje się ze względu na logo, a nie jestem mocny w pozycjonowaniu marek modowych.

Reszty nie miałem w rękach, albo bym nigdy nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cały pomysł nie trafiony. Nie można mówić o prestizu w przypadku tanich zegarków tak jak i nie można do rankingu, gdzie maja być tanie zegarki jak Pierre Ricaud czy Lorus wstawiać tissota czy certiny.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boldek.....ja rozumiem ze Seiko cieszy sie na tym forum dobra renoma ze sa to dobre jakosciowo zegarki w porownaniu do ich ceny ale zeby je stawiac ponad atlanticiem, certina nie mowiac juz o Tissocie to sa male przegiecia:) W zyciu bym nie kupil Seiko zamiast Tissota chocby wlasnie ze wzgledu na mniejszy prestiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boldek.....ja rozumiem ze Seiko cieszy sie na tym forum dobra renoma ze sa to dobre jakosciowo zegarki w porownaniu do ich ceny ale zeby je stawiac ponad atlanticiem, certina nie mowiac juz o Tissocie to sa male przegiecia:) W zyciu bym nie kupil Seiko zamiast Tissota chocby wlasnie ze wzgledu na mniejszy prestiz

boldy to rraz :)

dwa - posiedź poczytaj... Atlantic to (przy całym szacunku) firma znana jedynie w Polsce i w Szwajcarii, a w Polsce chyba nawet bardziej :)

trzy - pisałem - takie piramidy i piramidki zawsze są subiektywne - tego sie nie da "zmierzyć",

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam pomylilem sie- boldy:) Moze z Atlanticiem sie zgodze ale napewno nie z Tissotem. Ale faktycznie jest to troche subiektywne choc i tak uwazam ze Seiko jest tu na forum troche przeceniane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

1. Tissot, Certina

2. Seiko - prestiżowo poniżej Tissota i Certiny, jakościowo - może i nawet powyżej

3. Atlantic

4. Adriatica, Orient

 

Tak widziałbym to. Reszta poza klasyfikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta poza klasyfikacją.

Citek też? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

oj przepraszam pomylilem sie- boldy:) Moze z Atlanticiem sie zgodze ale napewno nie z Tissotem. Ale faktycznie jest to troche subiektywne choc i tak uwazam ze Seiko jest tu na forum troche przeceniane:)

Aile masz Tissotów w cenie poniżej 2000 zł? Przecież nie mówimy o zegarkach za 5000. Dla mnie noszenie najtańszego Szwajcara "z logo" to ujemny prestiż który pokazuje, że właściciel nie ma pojęcia o zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Citek też? :)

 

Można go doczepić do Adriatici i Orienta. Ale prestiżu to tam trzeba szukać pod mikroskopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze z Atlanticiem sie zgodze ale napewno nie z Tissotem. Ale faktycznie jest to troche subiektywne choc i tak uwazam ze Seiko jest tu na forum troche przeceniane:)

Obie firmy Tissot i Seiko są producentami masowymi o dosyć szerokim asortymencie. O ile prestiżowo możesz postawić Tissota wyżej, bo jest to kwestia czysto emocjonalna. Jednak pod względem jakościowym trudno porównywać firmy jako całość. Musiałbyś porównywać dwa konkretne modele zegarków.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go doczepić do Adriatici i Orienta. Ale prestiżu to tam trzeba szukać pod mikroskopem.

Hmmm... Producent zegarków od 80 lat... Własne mechanizmy (w odróżnieniu od Tissota Certiny i Atlantica) zgoda że głównie kwarce, ale jednak... Dość innowacyjny - Eco-Drive, inne systemy które jak na razie pozostały na etapie koncepcyjnym niestety(Thermo). Ciężko mi się zgodzić z tym "mikroskopem" :) ale oczywiście - jak napisałem wcześniej to ocena subiektywna, więc nie będę kruszył kopii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Zegarek za 500 zł dostępny w każdym sklepie nie może być "prestiżowy", litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek za 500 zł dostępny w każdym sklepie nie może być "prestiżowy", litości.

Pełna zgoda.

Zapętliłem się :) ("A może Maria Skłodowska też była kobietą?!?!""A.. bo mnie zmyliły..")

Chodziło o część tytułu "jakościowo-" :)

Choć i Tissoty po pięć stów też są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEIKO

CERTINA

CITIZEN

TISSOT

ORIENT

VOSTOK, ADRIATICA, ATLANTIC

 

i cała reszta smile.gif


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Seiko,Citizen

2.Tissot,Certina

3.Orient

4.Casio,Timex,Lorus,Pulsar,Festina

5.Adriatica,Atlantic,Swiss Military,Wenger

6.JVD,Fossil,Armani

7.Vostok (amfibia),Q&Q

8.Pierre Ricaud,Grovana

 

D&G - nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko

Certina

Tissot

Orient

i cała reszta

Uważam że Seiko na 6R15 przewyższa Etę którą oferuje choćby Tissot, a jakość wykonania koperty w Sumo nie ma konkurencji w tym zestawieniu.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czy Seiko z mechanizmami spring drive to niższa półka? :)

Z wyminionych w tym wątku tematów Seiko jest firmą moim zdaniem jakościowo i prestiżowo najwyższą.

I chyba jedyna z towarzystwa ma status manufaktury.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione marki Szwajcarskie mają za sobą na dziś jedynie historię.

Prestiżowo/jakościowo stoją mocno poniżej Seiko. Dla laika - seiko to modele 5 z Allegro. Jednak Seiko to najszersza chyba paleta modeli na rnku. Od 50 do ~ $. Certina, czy Tissot - to marki odpowidające za tani masowy produkt dla każdego w ramach Swatch Group. Atlantic - marka znana niemal jedynie w Polsce. Grovana ma marna pozycje chyba wszędzie. Niezbyt udane wzorniczo modele w 99% kwarcowe. Lepsze zegarki w ramach Grovana Group to Revue Thommen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Greg-AS może przestaniesz wstawiać linki do tego samego sklepu :rolleyes:

 

No chyba ze mod nie ma nic przeciwko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greg_AS, rzeczywiście wygląda tak jakbyś działał na zlecenie. 10 postów na grupie, i kilkadziesiąt linków pod różnymi nazwami, zawsze do tego samego sklepu.

Ewidentny SEO spam :rolleyes:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione marki Szwajcarskie mają za sobą na dziś jedynie historię.

[...]

...Tissot - to marki odpowidające za tani masowy produkt dla każdego w ramach...

Akurat w przypadku firmy Tissot nie ma nic sprzecznego pomiędzy ich historią a dniem teraźniejszym.

Od samego początku kiedy Charles Tissot powrócił z Ameryki i założył firmę, celem firmy była masowa produkcja po niskich cenach i podbicie jak największej ilości rynków na całym świecie. Już pod koniec XIX wieku ich produkcja roczna sięgała setek tysięcy (co wówczas było ogromną produkcją). Hasło rekalamowe "sprzedajemy złoto w cenie srebra" również pochodzi z XIX wieku.

Nie ma w tym nic złego, bo tego typu firma jak Tissot, rozpowszechniła szwajcarskie zegarmistrzostwo na całym świecie, w tym szczególnie na rynkach azjatyckich, oraz na rynkach ówczesnego imperium rosyjskiego (w tym na terenie naszego kraju). Tak więc stwierdzenie, że mają za sobą dziś "jedynie historię" jest trochę dziwne, bo oni po prostu robią to co zawsze robili, czyli masową produkcję, bądź co bądź w całkiem przyzwoitym wykonaniu.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.