Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rojo17

Gshock stalowy czy plastikowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem Gshocka, coś takiego http://www.zegarki.com.pl/gw002e1ver-casio-p-10134.html i zastanawiam się czy to dobry wybór? Tzn.. wygląd bardzo mi się podoba tylko nie wiem czy tworzywo sztuczne z którego jest wykonany jest dość mocne, do tej pory miałem zegarki stalowe, i z plastikiem nie miałem do czynienia. Proszę o kilka podpowiedzi co do trwałości tych kopert z tworzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz być spokojny o wytrzymałość i jakość wykonania G-Shock'a z "tworzywa".Generalnie każdy zegarek z tej serii jest wykonany ze stali i dodatkowo zabezpieczony z zewnątrz tworzywem.Osobiście miałem kilka takich zegarków i każdy sprawdził się doskonale.Przy normalnym użytkowaniu tworzywo zewnętrzne jest praktycznie trudne do zniszczenia.Aktualnie posiadam podobny model do tego który wskazałeś i używam go na wypady w teren,ponieważ mogę na nim polegać :) .Więc jeżeli tylko Ci się podoba,to kupuj śmiało :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sie martwic o wytrzymalosc G-Shock'a z plastiku, zreszta tak do konca to nie jest plastik tylko tworzywo, przewaznie uraten.

G-Shock obojetnie czy wykonany z tworzywa czy ze stali jest tak samo wytrzymaly, a kazdy G-Shock z tworzywa bedzie wytrzymalszy od innego zegarka ze stali. Poza tym przy silnym uderzeniu w G-Shocka tworzywo potrafi odksztalcic sie nawet o 3mm, a pozniej wraca do poprzedniego stanu, co do stali to nie ma ona tej wlasciwosci i po prostu bedziesz mial wgnieciona koperte, i pewnie zegarek do wymiany (oprocz G-Shock'a). G-Shocki sa jeszcze zabezpieczone wewnatrz bezela przez druga koperte tak wiec nie masz sie o co martwic - kupuj smialo.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy uderzam przypadkiem gdzies zegarkiem i na kopercie zegarka nie ma prawie sladu. Konstrukcja jest genialna. Przed kupnem G zastanawialem sie czy nie jest to przereklamowane, czy szkielko nie bedzie sie szybko rysowac, czy koperta i pasek beda dobrze skonstruowane, material i wszystko jest genialne, a szkielko takie ze nie mam ani ryski. Zapewniam, bez obaw, produkt pierwsza klasa.


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
produkt pierwsza klasa.

Tylko niech mu nie przyjdzie do głowy kupować tzw. okazji na ibeju lub allegro, fake G nie brakuje :)

A tak poza tym to co tu dużo mówić, G-Shock wytrzymuje wiele, bardzo wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech mu nie przyjdzie do głowy kupować tzw. okazji na ibeju lub allegro, fake G nie brakuje :rolleyes:

A tak poza tym to co tu dużo mówić, G-Shock wytrzymuje wiele, bardzo wiele.

 

 

Reklama jedynie słusznego polskiego dystrybutora czasomierzy Casio?

 

Ja mojego G trzy lata wstecz kupiłem właśnie na Allegro i była to okazja. U jedynie słusznego dystrybutora musiałbym za ten model dorzucić kilkanaście dziesiątek złotówek. Zegarek przyszedł w oryginalnym pudle z kompletem dokumentów.

 

A co do wielokrotnie poruszanej tu kwestii gwarancji i jej nie honorowania przez oficjalnego dystrybutora w przypadku zakupu poza jego siecią - sytuacja wygląda tak, że ostatecznie to producent odpowiada za wady towaru a kwestią kłopotliwą jest dostarczenie producentowi wadliwego egzemplarza. Takie dostarczenie zawsze powinno się odbywać poprzez łańcuch dystrybucji. Skoro jednak sprzedawca z Allegro wystawia gwarancję, daje fakturkę co w konsekwencji oznacza, że jest podmiotem legalnie działającym (REGON, NIP itp.), to w czym rzecz, się pytam?

 

Chyba, że pojęcie okazja inaczej rozumiemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama jedynie słusznego polskiego dystrybutora czasomierzy Casio?

 

Ja mojego G trzy lata wstecz kupiłem właśnie na Allegro i była to okazja. U jedynie słusznego dystrybutora musiałbym za ten model dorzucić kilkanaście dziesiątek złotówek. Zegarek przyszedł w oryginalnym pudle z kompletem dokumentów.

 

A co do wielokrotnie poruszanej tu kwestii gwarancji i jej nie honorowania przez oficjalnego dystrybutora w przypadku zakupu poza jego siecią - sytuacja wygląda tak, że ostatecznie to producent odpowiada za wady towaru a kwestią kłopotliwą jest dostarczenie producentowi wadliwego egzemplarza. Takie dostarczenie zawsze powinno się odbywać poprzez łańcuch dystrybucji. Skoro jednak sprzedawca z Allegro wystawia gwarancję, daje fakturkę co w konsekwencji oznacza, że jest podmiotem legalnie działającym (REGON, NIP itp.), to w czym rzecz, się pytam?

 

Chyba, że pojęcie okazja inaczej rozumiemy?

 

Jak bedziesz kupowal na aukcji od sprawdzonego sprzedawcy to nie ma problemu. Gorzej jak to bedzie "okazja" gdzie zegarek wart 800pln zostanie wystawiony za 200pln.

 

Co do gwarancji to problem polega na tym, ze nie ma w PL firmy Casio. Jest Zibi, tylko Zibi jako oficjalny dystrybutor i zero konkurencji. Dlatego tez Zibi ma tak wysokie ceny. Oczywiscie, ze dostarczenie wadliwego egzemplarza odbywa sie poprzez siec dystrybutora lub serwis tyle, ze oprocz Zibi nikt nie ma podpisanej umowy z Casio.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz kupowal na aukcji od sprawdzonego sprzedawcy to nie ma problemu. Gorzej jak to bedzie "okazja" gdzie zegarek wart 800pln zostanie wystawiony za 200pln.

Na to nikt rozsądny się nie złapie.

 

Co do gwarancji to problem polega na tym, ze nie ma w PL firmy Casio. Jest Zibi, tylko Zibi jako oficjalny dystrybutor i zero konkurencji. Dlatego tez Zibi ma tak wysokie ceny. Oczywiscie, ze dostarczenie wadliwego egzemplarza odbywa sie poprzez siec dystrybutora lub serwis tyle, ze oprocz Zibi nikt nie ma podpisanej umowy z Casio.

 

Jeżeli legalnie działający podmiot gospodarczy sprzeda zegarek marki Casio, który okaże się wadliwy i wystawi na to gwarancję, to musi przyjąć reklamację. W takim przypadku odsyła produkt zgodnie z łańcuchem dystrybucji. Nie jest istotne, gdzie go nabył i przez ilu pośredników, nie są też ważne żadne umowy a tym bardziej z Zibi i nie jest istotne, gdzie ma swoją siedzibę producent..

 

Stawianie sprawy w ten sposób: kupisz Casio poza Zibi - nie będziesz miał gwarancji, to jest mocne niedopowiedzenie, marketing poniżej pasa oraz żerowanie na niewiedzy ludzi.

 

Kiedy jednak powie się tak: kupisz Casio poza Zibi - nie będziesz miał uznania gwarancji w Zibi, to wszystko jest tip-top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jednak powie się tak: kupisz Casio poza Zibi - nie będziesz miał uznania gwarancji w Zibi, to wszystko jest tip-top

 

Dokladnie tak jest. Inna firma, od ktorej kupiles Casio oczywiscie przyjmie Twoja reklamacje. Wyslesz zegarek, bedziesz czekal, oni odesla do jakiegos swojego serwisu, tam beda probowac naprawiac. Jesli sie nie uda to beda probowac zdobyc gdzies czesc, a Ty nadal bedziesz czekal. W koncu jak stwierdza, ze nie sa w stanie naprawic albo przekrocza termin naprawy to dostaniesz nowy zegarek lub zwrot kasy tylko ile bedziesz bez zegarka - miesiac, a moze i dluzej.

Nie jestem za kupowaniem od Zibi i nigdy od nich nie kupie zegarka (kupuje za granica), chce tylko uswiadomic jakie moga byc problemy z naprawa gwarancyjna z innego zrodla. Kupujac zegarek poza Zibi trzeba liczyc na to zeby sie nie zepsul. Chyba, ze masz gwarancje miedzynarodowa lub dowod zakupu ze sklepu z innego kraju.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff.... Więc zegarek kupiłem co ważne w dużym sklepie internetowym http://www.zegarek.net/zegarki/casio/g-shock.html właśnie w tym więc myślę że nie ma mowy o podróbce. Zegarek wygląda na dość mocny na jego "piętę achillesową" wygląda mi przycisk do podświetlania(jakiś taki cieniutki :rolleyes: ) w moim wcześniejszym Casio(nie g-shock) wyglądał solidniej. Ale pożyjemy zobaczymy :) .

Edit:

I jeszcze małe pytanie. Zapłaciłem 440 zł, to chyba dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greggor wyluzuj. Zaczne od tego ze podajesz nieprawdziwe informacje i wprowadzasz ludzi w blad. Troche tez nieladnie sie wypowiadasz o polskim dystrybutorze nie majac pojecia jak to dziala. I pisze to poniewaz wiem na pewno jak jest naprawde i jest inaczej niz piszesz.

Owszem kazdy legalnie wprowadzajacy towar do obiegu handlowego ma obowiazek wystawienia gwarancji tyle ze swojej i jej honorowania. I tak jest na papierze. Ale w praktyce wyglada to inaczej i nikt poza Zibi na gwarancji nie zreperuje Ci zegarka, a najwyzej wymienia na nowy jak beda mieli lub zwroca pieniadze. I to sa bardzo pozytywne wyjatki zalatwienia spraw gwarancyjnych u takich sprzedawcow.

 

Co do tematu przewodniego zostalo juz napisane.

 

p.s. Tak, jestem pracownikiem Zibi, a nawet wiecej, to ja prowadze marke Casio w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie co to za funkcja widoczna na tych zdjęciach "DST" do czego to służy ?

Edit:

Nie było pytania. Sorki. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do ZIBI, ani ich cen. Czasem kupuję zegarki z ich naklejką, czasem nie. Uważam że rynek powinien sam się regulować. Kupujący decydują u kogo kupią.

Ale wynika z tego co napisał NETRUNNER iż Zibi naprawi w ramach gwarancji zegarek a inni sprzedawcy(bez gwarancji Zibi) wymienią na nowy albo oddadzą pieniądze(tego nie wiedziałem, sądziłem że w praktyce nie ma na to szans).

Jako, że uszkodzeń mechanicznych Zibi i tak nie naprawi bezpłatnie w ramach gwarancji(tak mam w karcie gwarancyjnej wystawionej przez Zibi) to wygląda, że nie kupując od oficjalnego dystrybutora wychodzi się na tym lepiej - zegarek sporo tańszy(zazwyczaj 30%), a w razie wady zegarka dostaje się nowy produkt albo zwrot pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greggor wyluzuj. Zaczne od tego ze podajesz nieprawdziwe informacje i wprowadzasz ludzi w blad. (...) Owszem kazdy legalnie wprowadzajacy towar do obiegu handlowego ma obowiazek wystawienia gwarancji tyle ze swojej i jej honorowania.

Wskaż mi proszę, gdzie ja napisałem inaczej? Wskaż mi proszę, gdzie podaję nieprawdziwe informacje?

 

 

Troche tez nieladnie sie wypowiadasz o polskim dystrybutorze nie majac pojecia jak to dziala.

Wskaż mi proszę, w którym miejscu.

 

 

I pisze to poniewaz wiem na pewno jak jest naprawde i jest inaczej niz piszesz. (...)

p.s. Tak, jestem pracownikiem Zibi, a nawet wiecej, to ja prowadze marke Casio w Polsce.

 

 

Możesz sobie prowadzić co tam chcesz, ale nie oznacza to, że jesteś również guru w zakresie zasad obrotu towarami. Jeszcze raz - za produkt odpowiada producent a wadliwy towar dostarczamy do producenta poprzez łańcuch dystrybucji.

 

Jeżeli kupimy zegarek marki Casio poza Zibi i zegarek się zepsuje, to z reklamacją idziemy do sprzedawcy i on dalej nadaje bieg sprawie. Inna rzecz jest taka, że zegarek Casio, jako produkt stosunkowo małej wartości w większości przypadków bardziej opłaca się od ręki wymienić na nowy niż uszkodzony odsyłać do naprawy. A to chyba z punktu widzenia klienta lepiej, czyż nie?

 

 

P.S. A jak chodzi o to, kto powinien wyluzować, to powiem tak - to nie mi pomyliła się służbowa gadka z miejscem, gdzie takowej nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, panie NETRUNNER.

 

Ja, jako potencjalny klient marki Casio (a ostatecznie rzeczywisty), kupując produkt tej firmy nie trząsłem się o gwarancję, ponieważ byłem i jestem przekonany, że te zegarki po prostu nie psują się, przynajmniej w okresie gwarancyjnym wynoszącym 36 miesięcy od daty zakupu. Mówię o linii G.

 

I w ten ton, według mnie, powinieneś uderzać: Casio z serii G jest niezawodne a gwarancja to taki dodatek dla klientów przewrażliwionych. .

 

W żadnym wypadku w ten deseń: kupicie u kogo innego, nie będzie gwarancji.

 

Czyżby zaległości z marketingu?

 

Fajnie, że na forum jest człowiek reprezentujący producenta, ale kiedy taki człowiek robi "semi marketing" to już dobrze nie jest.

 

I jeszcze jedno - oficjalna dystrybucja rządzi się swoimi prawami, na tej mniej więcej zasadzie, jak cena kupionego piwa w sklepie a cena kupionego piwa w pubie. W Twojej firmie ceny tych produktów nie mają absolutnie żadnego ekonomicznego uzasadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) wygląda, że nie kupując od oficjalnego dystrybutora wychodzi się na tym lepiej - zegarek sporo tańszy(zazwyczaj 30%), a w razie wady zegarka dostaje się nowy produkt albo zwrot pieniędzy.

 

Esencja tego, co chciałem przekazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o linię G to zgadzam się z Gregorem, że przez 36 miesięcy(a nawet dłużej) zęgarek nie może się "sam" popsuć bo to jest G, a jeśli nawet to są to skrajne przypadki, trafić na takiego trudniej niż szóstkę w totka :rolleyes:


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o linię G to zgadzam się z Gregorem, że przez 36 miesięcy(a nawet dłużej) zęgarek nie może się "sam" popsuć bo to jest G, a jeśli nawet to są to skrajne przypadki, trafić na takiego trudniej niż szóstkę w totka :rolleyes:

 

Dokladnie! Dlatego wiec juz dawno dalem sobie spokoj z gwarancja Zibi i wole kupowac taniej.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja się rozwinęła :rolleyes:

A ja mam prośbę do jej uczestników(jako że zegarki interesują mnie od nie dawna), podajcie mi proszę jakieś adresy sklepów z zegarkami Casio(G-shock) takich bez gwarancji Zibi, po co mam przepłacać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greggor bardzo prosze powstrzymaj sie od dalszych komentarzy, bo jak wspomnialem piszesz nieprawde nie znajac realiow wspolpracy polskiego dystrybutora z producentem. Nie moge ich zdradzic z oczywistej przyczyny.

I po ostatnim komentarzu rojo17 widac, ze Twoje posty dzialaja przeciwko oficjalnemu dystrybutorowi, ktorego jako jedynego Casio wyznaczylo do reprezentowania siebie w Polsce, a to juz zupelnie nie etyczne dzialanie. I na tym koncze moj udzial w tym watku zgodnie z zasada "nie karmic trolla".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olek

Greggor bardzo prosze powstrzymaj sie od dalszych komentarzy, bo jak wspomnialem piszesz nieprawde nie znajac realiow wspolpracy polskiego dystrybutora z producentem. Nie moge ich zdradzic z oczywistej przyczyny.

I po ostatnim komentarzu rojo17 widac, ze Twoje posty dzialaja przeciwko oficjalnemu dystrybutorowi, ktorego jako jedynego Casio wyznaczylo do reprezentowania siebie w Polsce, a to juz zupelnie nie etyczne dzialanie. I na tym koncze moj udzial w tym watku zgodnie z zasada "nie karmic trolla".

zgadzam się w 100%. Nie karmić trollla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja się rozwinęła :rolleyes:

A ja mam prośbę do jej uczestników(jako że zegarki interesują mnie od nie dawna), podajcie mi proszę jakieś adresy sklepów z zegarkami Casio(G-shock) takich bez gwarancji Zibi, po co mam przepłacać. :)

 

Linków tu chyba podawać nie można. Ale można dać porady.

Jak je rozpoznać?

- po cenie, zwykle ok. 30%* niższa taniej niż produktów sprowadzanych przez Zibi (zwróć uwagę, że niezależnie kto sprzedaje zegarki sprowadzane przez nich to zawsze oferowane są po takiej samej cenie**, czy to salon czy sklep internetowy)

- po tym że sprzedawca nie podkreśla że zegarek ma gwarancję Zibi

- po czasie gwarancji (Zibi standardowo daje 3 lata + za drobną opłatą dodatkowe 3 lata, inni rok lub dwa)

- użyj Google a także obejrzyj oferty na serwisach aukcyjnych(sprzedawcy/sklepy mają co najmniej kilka tysięcy pozytywów)

 

 

*) Czasem można kupić znacznie taniej(np. za 1/3 ceny) prawdopodobnie gdy sprzedawcom uda się zakupić za bezcen towary zalegające w magazynach(tak prawdopodobnie trafia na nasz rynek większa część Timexów ze stanów) albo od firm które mają kłopoty finansowe(np. z zlicytowanego majątku). Oczywiście leżakujące zegarki będą miały wyczerpane w znacznym stopniu bateryjki.

 

**) Taka sama cena u sprzedawców wskazuje, iż Zibi nalega by jej nie obniżać(wiadomo chronią swoje salony). Zabija to konkurencję i IMHO jest "podcinaniem gałęzi na której się siedzi". Stąd niezależni dystrybutorzy. Nie mieli by racji bytu gdyby ceny od oficjalnego dystrybutora spadły i różniły się nieznacznie od ich cen. Dziwi mnie że ci niezależni dystrybutorzy nie biorą zegarków od Zibi. Widocznie ktoś oferuje im te zegarki taniej - jakiś inny(z innego kraju) oficjalny dystrybutor(bo przecież nie kupują wprost u Casio). A to źle świadczy o samej firmie. Że nie potrafi wynegocjować u Casio lepszych cen, inni najwidoczniej to potrafią. Dziś żaden problem produkować. Problemem jest sprzedać. I to sprzedawca dyktuje warunki a nie producent.

Inną sprawą jest, że nasze krajowe firmy przyzwyczaiły się do corocznych lepszych wyników finansowych. Kiepscy menadżerowie nie rozumieją, że są okresy lepszej i gorszej koniunktury. Jak robi się źle, sprzedaż spada to zamiast obniżać ceny i ciąć koszty zazwyczaj podnoszą marżę bo zysk musi być przynajmniej taki jak zeszłoroczny. Stąd prawie wszystko w Polsce jest takie drogie. Ceny u Zibi na tle wielu innych firm z innych branż wcale nie są wygórowane. Znam przypadki gdy w kraju to samo kosztuje 3-4 razy tyle co np. w Niemczech, Hiszpanii czy Szwecji. A oficjalny dystrybutor przez miesiąc-dwa nie potrafi sprowadzić towaru z głównego magazynu w Europie. A taki z Berlina po telefonie na drugi dzień wysyła z tym kuriera. Spora grupa przedstawicieli przeróżnych firm w Polsce kompletnie nie zna produktów które oferuje, podpisują umowy na zasadzie: "może się klient kiedyś trafi". Na pytania odpowiadają: "pan sobie sprawdzi w katalogu albo w internecie". Na tym tle Zibi naprawdę się wyróżnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po ostatnim komentarzu rojo17 widac, ze Twoje posty dzialaja przeciwko oficjalnemu dystrybutorowi, ktorego jako jedynego Casio wyznaczylo do reprezentowania siebie w Polsce, a to juz zupelnie nie etyczne dzialanie.

 

Nie wydaje mi sie aby Zibi mialo reprezentowac firme Casio w PL, sprzedaje tylko jej zegarki i ma podpisana umowe na dostawe oryginalnych czesci i moze Casio placi Zibi za uslugi serwisowe na gwarancji. Zibi nawet nie honoruje gwarancji Casio tylko drukuje wlasne. Nie zgadzam sie tez, ze to nie etyczne. Zadna firma nie moze nam narzucic tego, ze mamy kupowac u autoryzowanego dystrybutory - kupujemy gdzie chcemy i od kogo chcemy (to sie nazywa wolny rynek) kierujac sie przy tym tylko nam znanymi pobudkami.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi reprezentuje Casio w Polsce. Jest dystrybutorem zegarków, aparatów fotograficznych, instrumentów etc. To tylko tak dla wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.