Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
damiance

Nasze doświadczenia z garniturami na miarę

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

zapewne do dobrych zegarków nosicie dobre garnitury. Może niektórzy z Was mają doświadczenia z garniturami szytymi na miarę? Kogo polecacie, kogo odradzacie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc

 

Ermenegildo Zegna szyje na miarę , ale odradzam ( w przeciwieńswie do kupowania z tzw półki , bo w Zegna warto ) , ponieważ materiałów Zegny uzywają również inni szyjący na miarę a robią to znacznie taniej. Przeszkadza mi u nich rownież to ,że wymiary zbierają tylko podstawowe . Od szycia na miarę należy wymagać więcej . Podsumowując - jakość materiałów i samej pracy świetna , ale za drogo i zbyt pobieżnie zbierane wymiary.

 

Emmanuel Berg w Klifie - używają materiałów Zegna , Loro Piana ( czyli jedne z najlepszych na świecie) , cena garnituru szytego na miarę około 5000 pln , do wymiarów mogliby się przyłożyć bardziej , ale generalnie ok

 

Canali - materiały i cena jak wyżej , szycie niezłe .

 

Janusz Bielenia - materiały Zegna , Loro Piana itd - jakość przymiarek jak najbardziej , uszycie - testuję . Ceny około 5500 za marynarkę . Samo szycie bazowe we Włoszech. Testuję to napiszę jak wyszło.

 

Jest jeszcze Pan Ossoliński w Wwie i słynny Turbasa w Krakowie - niestety nie mam doświadczeń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do garniturów nie mam doświadczenia natomiast mam co do koszul i ogólnie jestem rozczarowany firmą Emmanuel Berg w Klifie w Gdyni. Problem nie dotyczy szycia czy materiałów, ale właśnie przymiarki, która miała sprowadzać się do przymierzenia koszul ze sklepu i ewentualnie wtedy wzięcia miary uzupełniającej. Oczekiwałem czegoś innego, sądziłem że koszula na miarę oznacza naprawdę dokładne zdjęcie miary, a okazuje się, że to nie do końca tak. Co do innych firm to słyszałem również o firmie Scabal z Poznania, ale nic o niej bliżej nie mogę powiedzieć. Ogólnie wydaje się, że lepiej korzystać z uznanych, starych polskich krawców niz korzystać z nowych firm, które wiele obiecują, a niekoniecznie są w stanie to wszystko zaoferować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........

........

 

Emmanuel Berg w Klifie - używają materiałów Zegna , Loro Piana ( czyli jedne z najlepszych na świecie) , cena garnituru szytego na miarę około 5000 pln , do wymiarów mogliby się przyłożyć bardziej , ale generalnie ok

 

Canali - materiały i cena jak wyżej , szycie niezłe .

 

........

 

Panie Dariuszu,

 

mam pytanie ,

czy Canali jest w Polsce dostępny? Na ich włoskiej stronie nie widzę... w googlach też jakoś nic..

Rozumiem, że cena Canali (jak w Bergu za MTM) to cena garnituru z wieszaka?

 

pozdrawiam

Damian(ce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że dobry jest Mazurczak i Trzaska z Gest Mody - Warszawa oczywiście.


 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do garniturów nie mam doświadczenia natomiast mam co do koszul i ogólnie jestem rozczarowany firmą Emmanuel Berg w Klifie w Gdyni. Problem nie dotyczy szycia czy materiałów, ale właśnie przymiarki, która miała sprowadzać się do przymierzenia koszul ze sklepu i ewentualnie wtedy wzięcia miary uzupełniającej. Oczekiwałem czegoś innego, sądziłem że koszula na miarę oznacza naprawdę dokładne zdjęcie miary, a okazuje się, że to nie do końca tak. Co do innych firm to słyszałem również o firmie Scabal z Poznania, ale nic o niej bliżej nie mogę powiedzieć. Ogólnie wydaje się, że lepiej korzystać z uznanych, starych polskich krawców niz korzystać z nowych firm, które wiele obiecują, a niekoniecznie są w stanie to wszystko zaoferować.

 

Czym jest szycie na miarę?

 

Emanuel Berg nie robi w ścisłym sensie koszul/ garniturów na miarę. Jak wiele firm robią made-to-measure (MTM), po polsku zwane krawiectwem pasowanym.

W MTM podstawa to zdjęcie miary z klienta (sposób zdjęcia miary o którym pisze Andrzej jest faktycznie nie OK), ponieważ koszula jest szyta na Twoje wymiary z gotowych wzorów (szablonów) w zakładzie oddalonym często o setki kilometrów. Właściwie przy MTM nie ma miejsca na poprawki, jeżeli klient został dobrze zmierzony to robi przymiarkę przy odbiorze i idzie do domu z gotowym towarem. Czasami jest potrzeba skrócenia rękawów itp, co się robi.

Przy szyciu na miarę w ścisłym tego słowa znaczeniu (z angielskiego bespoke), krawiec zbiera więcej miar i cały proces produkcji przebiega w warsztacie krawca. Jest wówczas kilka przymiarek, a właściwie praktyką jest robienie pierwowzoru ubrania z tkaniny zastępczej.

 

Jeżeli klient ma sylwetkę symetryczną, standardową itd. wówczas wybór MTM jest rozsądnym wyborem, ponieważ bespoke będzie kosztował niewspółmiernie więcej do efektu końcowego. Niekiedy zdarza się, że firmy różnicują materiały z których szyją MTM i "na miarę", co powoduje, że rozpiętość cen jest większa.

 

 

pozdrawiam

Damian(ce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że dobry jest Mazurczak i Trzaska z Gest Mody - Warszawa oczywiście.

 

Racja, też o nich słyszałem ale nie wiem nic nt. cen (może ktoś ma takie info?)

na marginesie: krawiectwo miarowe (w szczególności męskie) trochę wymiera - Ci panowie są już w wieku około emerytalnym - pytanie jak długo będą w tym biznesie?

 

pozdrawiam,

Damian(ce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emanuel Berg nie robi w ścisłym sensie koszul/ garniturów na miarę.

 

Robi...

 

Jest dostępna linia Handmade, gdzie cały proces odbywa się pod klienta. Jednym z elementów zamawiania koszuli Handmade w Emanuel Berg jest wtedy oczywiście koszula testowa. Niestety czas oczekiwania wynosi około 2-3 miesięcy (w tym czasie dwukrotne nanoszenie miar i ew. poprawek).

Edytowane przez Pan Igor

I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi...

 

Jest dostępna linia Handmade, gdzie cały proces odbywa się pod klienta. Jednym z elementów zamawiania koszuli Handmade w Emanuel Berg jest wtedy oczywiście koszula testowa. Niestety czas oczekiwania wynosi wtedy około 2-3 miesięcy (w tym czasie dwukrotne nanoszenie miar i ew. poprawek).

 

Masz rację, wprowadzili to "na dniach" :)

 

Jeden szkopuł w tym, że nie obsługuje klienta od początku do końca krawiec, tylko ta sama osoba co mierzy (patrz post Andrzeja) i przy MTM. Rozmawiałem z osobą z Berga w Warszawie - koszule z linii Handmade są robione z innego "próbnika materiałów": mają dziurki obszywane ręcznie, rękawy wszywane ręcznie i kosztują 1500 pln za sztukę niezależnie od tego czy zamówię 1, 2 czy 3 sztuki. Dla porównania MTM w Bergu kosztuje 400 PLN. A na czas oczekiwania ma między innymi to, że koszule krążą pomiędzy szwalnią a sklepem. Wówczas jeżeli coś z ubraniem jest nie tak, czas oczekiwania wzrasta - może to być prawdziwm problemem, jeżeli ktoś zamawia ubranie na ślub itp.

Jeden z warszawskich krawców szyje garnitury w Indiach i u niego czas realizacji jest katastrofalnie rozciągnięty ... no ale nie wszystkim zależy by mieć ubranie "na wczoraj" :)

 

Generalnie Handmade Berga różni się od MTM tylko wspomnianymi obszyciami i droższym materiałem - reszta jak w MTM... cena trochę nieadekwatna do takiego semi-bespoke.

 

pozdrawiam,

Damian(ce)

Edytowane przez damiance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do garniturów szytych na miarę w Warszawie to proponuję zapoznać się jeszcze z ofertą:

 

"Gest Moda" (Panowie Mazurczak i Trzaska na Ordynackiej) - materiały m.in. Loro Piana, Scabal, Dormeuil i Cerutti

 

Krawiec Wiśniewski (Filia na Krochmalnej) - materiały Dormeuil

http://www.krawiecwisniewski.pl/

 

I.

Edytowane przez Pan Igor

I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jako, że siedziałem w tym przemyśle.

 

-Polecam firmę Twins, w Warszawie (przy hotelu Bristol) - współpracują z firmą z Seville Row w Londynie (gieves&hawkes)- jedyna firma która szyje w PL z wikunii

-Polecam całe Seville Row w Londynie mekka mody męskiej, są firmy specjalizujące się, w koszulach, krawatch, kapeluszach, oczywiście w garniturach, oraz kilku znakomitych szewców, co do cen nie są, aż tak astronomiczne jak można się domyślać.

- Brioni - Włochy

- Kiton - Włochy

- Oczywiście KRK P.Turbasa

- Warszawam Zaremba - nie wiem jak w tej chwili

 

Co do wełen, żadna z firm nie produkuje własnych, zleca tego typu rzeczy firmom które się tym specjalizują i robią pod specjalne zamówienie wzory itp. Najlepsze wełny to oczywiście włochy i uk.

 

Znane markowe firmy typu Armani, Versace, Hugo Boss no cóż ?! Metka metka i tylko metka, której i tak nie widać:) Jakość podobna do Vistuli, Próchnika, z tym że ceny razy 3.

 

Temat rzeka tak naprawdę.

Edytowane przez Mr.X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep Canali jest w Warszawie na ulicy Wiejskiej ( naprzeciw sklepu Officina del Tempo - to warto się wybrać :rolleyes: ) - garnitury na miarę to koszt około 5000 pln .

 

Na razie jedyny , który naprawdę mierzy to Pan Bielenia ( nawet zamawiałem lewy mankiet w koszulach szerszy pod zegarek) . Cena koszuli to 500-600 pln. Nie wiem jeszcze jak garnitury , ale miara jest ok

 

Brioni i Kiton nie funkcjonuje w Polsce . Ceny to około 15000 - 20 000 pln

 

 

Versace i Hugo Boss to lepiej zapomnieć, szkoda wydanych pieniędzy , jeśli można się pokusić to tylko z linii Boss Selection.

MOzna kupować Giorgio Armani ( ale tylko tę linię , wszelkie inne czyli GA np to szkoda pieniędzy ) , dobrą jakość ma Dolce&Gabbana , ale Boże broń przed liniami D&G np , tak jak np Rauph Lauren linie Black i Purple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jako, że siedziałem w tym przemyśle.

 

-Polecam firmę Twins, w Warszawie (przy hotelu Bristol) - współpracują z firmą z Seville Row w Londynie (gieves&hawkes)- jedyna firma która szyje w PL z wikunii

.......

 

BTW - Słyszałem, że Cafardini też współpracuje z 2 czy 3 firmami z Saville Row - jak należy przypuszczać klienci tych firm nie są tego świadomi, że płacą za towar który jest robiony w PL (i kosztuje odpowiednio mniej) :rolleyes:

 

pozdrawiam,

Edytowane przez damiance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - Słyszałem, że Cafardini też współpracuje z 2 czy 3 firmami z Saville Row - jak należy przypuszczać klienci tych firm nie są tego świadomi, że płacą za towar który jest robiony w PL (i kosztuje odpowiednio mniej) :rolleyes:

 

pozdrawiam,

 

 

Nie do końca tak jest przynajmniej w kwestii Twinsa, nie wiem jak Cafardini, ale Twins, sprzedaję pod swoim szyldem, szyli dla R.Moora, Backhama, R.Williamsa. Oczywiście nie mówię, że na 100% wiadomo, różnie ludzie kombinują i układy się zmieniają, aczkolwiek nie sądzę, żeby tak robili, Twins wcale nie ma tańszych garniturów, od tych z Seville Row.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w przedziale cenowym 800- 1500 zł garnitur na miarę można uszyć na podane wymiary na MOD MODE - nie wstawiamy linków komercyjnych !

Osobista obsługa to juz jak wyżej, większa kasa, a więc niestety nie dla każdego.

 

pzdr, Kuba

Edytowane przez dariusz chlastawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie można online zakupić przyzwoity materiał na garnitur????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie można online zakupić przyzwoity materiał na garnitur????

 

Nie wiem czy on-line to najlepszy sposób, bo zawsze jednak mając możliwość, wolę pomacać materiał przed zakupem - zorientuj się, czy w pobliżu Twego miejsca zamieszkania są sklepy z tkaninami.

 

On-line na pewno można kupić wyśmienite tkaniny Johna Fostera:

 

http://www.johnfosterdirect.com/en

 

Warto też poguglować za materiałami:

 

http://www.harrisonsofedinburgh.com/

 

http://www.hollandandsherry.com/

 

tweedy:

 

http://www.smithfabrics.com

 

http://www.dashingtweeds.co.uk/

 

flanele:

 

http://www.foxflannel.com/

 

 

Nie wiem jaki pułap cenowy Cię interesuje. Foster od ok. 250zł/m, ale to już są ekstra tkaniny. Możesz też w sklepie zapytać o tkaniny z Bielska, które są bardzo dobre jakościowo i mają niezłe ceny np. 56zł, 70zł/m - jutro odbieram spodnie z bielskiej właśnie wełny i czuję, że efekt będzie znakomity.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też w sklepie zapytać o tkaniny z Bielska, które są bardzo dobre jakościowo

 

jaką firmę masz na myśli pisząc tkaniny z Bielska? dla mnie Bielsko to rzut beretem i chętnie bym coś tam kupił skoro piszesz że spodziewasz się rewelacyjnego efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to można jeszcze uszyć porządne buty ( Kielman, Januszkiewicz), po dobry garnitur lepiej ( i niekiedy taniej) wybrać się chociażby do Londynu czy Włoch gdzie wbrew popularnej plotce wcale nie jest aż tak drogo. Kiedyś szyłem trochę u Turbasy, teraz to już nie to samo.

 

Nie korzystałem jeszcze z usług warszawskiego Zaremby, raz przechodząc zajrzałem do środka ale nie przekonał mnie do złożenia zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję stary temat - w sierpniu zdecydowałem się na garnitur bespoke u Zaremby, dziś 2 przymiarka. Po odbiorze (pewnie już w grudniu) zamierzam zdać relację z całego procesu - opisać plusy i minusy, moje wrażenia, stay tuned ;)

 

Edit: garnitur odebrany! To był mój pierwszy prawdziwy bespoke (wcześniej miałem tylko doświadczenie z szyciem na miarę w Bytomiu, ale z efektów nie byłem nawet trochę zadowolony), więc wiele elementów potraktowałem zachowawczo. Dałem się tylko ponieść „chłopięcej” fantazji fundując sobie podszewkę z obrazkami przedstawiającymi piłkarzy :)

 

Sam proces oceniam na 4+, z jednej strony od zamówienia do odbioru trochę czasu minęło (4 miesiące), ale wszystko (czyli 3 przymiarki) odbywało się w przyjemnej atmosferze i w sposób niezwykle profesjonalny.

To co najważniejsze, czyli sam garnitur jest idealny więc ocena wg skali uniwersyteckiej, 5 z wykrzyknikiem!:) Świetnie dopasowany, wykończony z niesamowitymi detalami, dający poczucie ubierania się w „drugą skórę”!

 

Nie jest to tania impreza, ale z perspektywy czasu uważam, że było warto! Pan Maciej Zaremba kontynuuje najlepsze tradycje rodzinne i cieszę się, że razem z prestiżem i historią jego pracowni, idzie w parze także najlepsza jakość.

 

post-63031-0-10204100-1513365808_thumb.jpeg

 

post-63031-0-58357400-1513365842_thumb.jpeg

 

post-63031-0-12929200-1513365855_thumb.jpeg

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wyedytować poprzedni post i pochwalić odebranym garniturem.

 

Do moderatora: jako że temat nie był ostatnio odświeżany to pozwoliłem sobie zamieścić nowy wpis pod tym postem żeby zainteresowani mieli okazję go zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane mi było przeżyć młodość w czasach, gdzie szycie czegokolwiek na miarę było codziennością.

Pierwsze spodnie ze sklepu miałem na zadku w wieku kilkunastu lat. Każdy szewc w mieście miał na wystawie buty własnej produkcji. Podobnie rymarz, kaletnik czy inny rzemieślnik.

A ceny na usługi były w zasięgu nawet niezbyt głębokiej kieszeni. Dzisiaj to wręcz luksus, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orlis a mógłbyś mi na priv podać cenę tej przyjemności.Pomału dorastam do takiej procedury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane mi było przeżyć młodość w czasach, gdzie szycie czegokolwiek na miarę było codziennością.

Pierwsze spodnie ze sklepu miałem na zadku w wieku kilkunastu lat. Każdy szewc w mieście miał na wystawie buty własnej produkcji. Podobnie rymarz, kaletnik czy inny rzemieślnik.

A ceny na usługi były w zasięgu nawet niezbyt głębokiej kieszeni. Dzisiaj to wręcz luksus, a szkoda.

I komu to przeszkadzało :(. Cóż, se ne vrati, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.