Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomsky

Zegarmistrz w Częstochowie

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam na forum ale o Częstochowie mało postów.

Więc zakładam swój.

Czy ktoś mógłby polecić zegarmistrza z Częstochowy, który naprawi taki sprzęt:

841d27f9f4ba95a6.jpg

 

5c7bf81cb70a7fd6med.jpg

 

Może nawet nie tylko naprawi co przeprowadzi renowację.

Byłem u jednego zegarmistrza w centrum to jak się zapytałem o wymianę szkiełka dla tego zegarka:

 

bf08c3ecac3645bc.jpg

 

To tak na mnie spojrzał, że o chromowanie i renowację tarczy już nie pytałem.

 

Mam jeszcze do naprawy orienta automatycznego ale z nim nie będzie myślę problemów.

 

Może ktoś wie gdzie w Częstochowie mogę kupić jakieś stare ( używane nie koniecznie bardzo stare) zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Częstochowy ,ale jak do tej pory takiego miejsca u nas nie widziałem ( tzn. sprzedaż używanych zegarków ) . Szczerze mówiąc nie wiem nawet gdzie jest w Czewie jakiś dobry zegarmistrz. Może faktycznie ktoś się orientuje i coś poleci . Była by to miła i pewnie tańsza alternatywa dla Wrocławia ( przynajmniej jak dla mnie :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys pisalem o moich doswiadczeniach (mozliwe ze pisalem Czestochowa). Ja korzystam z uslug dwoch zegarmistrzow. Pana Conera na Ogrodowej (Armii Ludowej :) ), ma szyld Tissota, bo kiedys byl autoryzowanym serwisantem. Ma najlepsze wyposazenie (m.in. wibrograf), duzo czesci i chyba najwieksza wiedze i umiejetnosci co do mechanizmow. Naprawil mi m.in. uszkodzony mikrorotor w Universalu 215, serwisowal Universala 66, naprawil nieprawny automatyczny naciag w Longinesie 342 (tez nietypowa konstrukcja) - jesli chodzi o mechanike to bardzo polecam. Niemniej ma 75 lat i zdarza mu sie porysowac koperte czy uszkodzic tarcze (ostatnio obaj sie zestresowalismy, on chyba bardziej, bo zniszczyl mi tarcze w Gilt Shadow :) - taka karma).

 

Drugi to pan Glanda, w drugiej Alei (miedzy Wolnosci a placem Bieganskiego, po lewej idac w strone Jasnej Gory), w bramie (chyba druga brama). Ten dla odmiany robi bardzo czysto i nic nie uszkadza - zostawiam u niego standardowe mechanizmy. Ma chyba troche slabszy sprzet (wibrografu np. nie widzialem).

 

Korzystalem tez z uslug pana Knopa(?) (przy pl. Bieganskiego, w bramie w strone ul. Szymanowskiego, niedaleko bylego Pewexu), z jakosci bylem zadowolony, ale mam wrazenie, ze troche ze mnie zdarl.

 

Forumowicz: Karol Klosek polecal tez zegarmistrza na Alei Pokoju. Bylem u niego, mily, wzglednie mlody czlowiek, ale nie nadawalismy na tych samych falach. W sumie to mi go troche szkoda, siedzi na uboczu, klientele ma slabo placaca na ogol i mysli tylko o tym, zeby klient zaplacil jak najmniej. W sumie chwalebne, jest uczciwy, ale zdaje sie nie jest w stanie zrozumiec, ze ja chce oddac nowo zakupiony zegarek "vintage" (o ktorego wczesniejszym serwisowaniu nic nie wiem) do czyszczenia, smarowania i regulacji, mimo, ze wzglednie dobrze chodzi i ze jeszcze chce za to uczciwie zaplacic. Chyba takich klientow ma rzadko. Z tego co pisal Karol, musi byc dobry w "ruskach".

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego zbyszke jeszcze dziś za około 2 godziny udam się z moją mołnią z 56 roku do Pana z Alei Pokoju. O ile się nie mylę chodzi Ci o Zegarmistrza blisko przejścia dla pieszych zaraz pierwszy budynek za estakadą idąc od Jagielończyków. Co prawda z ulicy nie widziałem żadnego szyldu ale widziałem w internecie adres Aleja Pokoju 2. Czy o tym uczciwym do bólu Zegarmistrzu pisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego zbyszke jeszcze dziś za około 2 godziny udam się z moją mołnią z 56 roku do Pana z Alei Pokoju. O ile się nie mylę chodzi Ci o Zegarmistrza blisko przejścia dla pieszych zaraz pierwszy budynek za estakadą idąc od Jagielończyków. Co prawda z ulicy nie widziałem żadnego szyldu ale widziałem w internecie adres Aleja Pokoju 2. Czy o tym uczciwym do bólu Zegarmistrzu pisałeś?

Tak, to musi byc ten.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to musi byc ten.

Jestem po wizycie u wspomnianego wyżej Zegarmistrza i nie tyle jestem zadowolony co zdziwiony bardzo pozytywnie. Jechałem prosto z pracy i miałem akurat przy sobie orienta automatycznego. Pan do niego zajrzał powiedział, że brakuje jakiejś części (zgodne z prawdą bo pamiętam jak Coś z niego wyleciało) że należy przeczyścić mechanizm i za naprawę weźmie 60zł. Mówię OK i jeszcze chcę wymienić szkiełko OK niby 25zł ale przy naprawie 10zł, ok ale jeszcze brakuje mi na tarczy takiej złotej obwoluty przy datowniku mówi ok w cenie dobrze to jeszcze dwa bolce (teleskopy) chcę wymienić OK w cenie i jeszcze regulację bransolety OK w cenie czyli za 70zł wszystko będzie zrobione.

Szok po prostu :) .

Wiem już gdzie z mołnią pójdę tylko z częściami może być problem ale powiedział że zobaczy co da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z p. Markiem Janasem z Alei Pokoju znam się już kilka lat. Można powiedzieć, że zostawiam mu do naprawy hurtowe ilości zegarków (przede wszystkim radzieckie, ale trafiały się też szwajcary, orienty, zegary ścienne, budziki)

Jestem jak najbardziej zadowolony z jego usług.

 

Zbyszke, co do sytuacji, którą opisałeś to mogło tak być. P. Marek, ma raczej klientów marudzących, że nie zapłacą tyle, bo za drogo (a jest jednym z tańszych częstochowskich zegarmistrzów). W każdym razie duża część z tych klientów po wizycie u p. Marka jedzie do centrum - po usłyszeniu tamtejszych o wiele wyższych cen, wracają na Aleję Pokoju. Większość ludzi myśli, że zegarek można naprawić za 10 zł, klienci którzy znają realną wartość pracy zegarmistrza trafiają się rzadko. Co do Twojego zegarka Zbyszke, to pewnie powiedział, że jak dobrze chodzi, to na razie nie ma co go ruszać - to z powodu tego, żeby klient mu potem nie powiedział, że naciągnął go na naprawę działającego zegarka - normalny klient ma inny sposób myślenia o czasomierzu niż kolekcjoner. W każdym razie ja z p. Markiem znam się już dość długo i wiem jak z nim rozmawiać, 99% zegarków jakie do niego zanoszę jest na chodzie, ale on już wie, że ja zegarka niewyczyszczonego do kolekcji nie dołożę.

Edytowane przez Karol Kłósek

CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie mogę polecić Pracownię Zegarmistrzowską OMEGA na Szymanowskiego 1. Pan Krzysztof Kalus jest bardzo dobrym fachowcem, przy tym niezwykle miły i rzeczowy.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chronofil: to ja wlasnie chyba o nim pisalem, w bramie od placu Bieganskiego? Pomylilem w takim razie nazwisko, ale na K. w kazdym razie. Mowie, co do jego kompetencji nie mam zastrzezen, ale drogo sie ceni (chociaz to moze dlatego, ze u dwoch moich zegarmistrzow mam juz karte stalego klienta ;) ).

 

@Karol: pozdrow go ode mnie, pewnie mnie nie pamieta zreszta (to byly dwie Omegi).

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chronofil: to ja wlasnie chyba o nim pisalem, w bramie od placu Bieganskiego? Pomylilem w takim razie nazwisko, ale na K. w kazdym razie. Mowie, co do jego kompetencji nie mam zastrzezen, ale drogo sie ceni (chociaz to moze dlatego, ze u dwoch moich zegarmistrzow mam juz karte stalego klienta ;) ).

 

Tak, zapewne mówimy o tym samym zakładzie :-)

Drogo, tanio.. - rzecz względna. Z pewnością mozna znaleźć taniej, ale czy to znaczy lepiej? Mój miejscowy zegarmistrz właściwie ze wszystkim ma problemy. Nie ma szkiełka, nie ma koronki, nie ma tego i owego... To mnie zniechęca, bo tracę czas. Pan Krzysztof dysponuje częściami, a jeśli się zdarzy, ze nie ma, to potrafi załatwić. Płacąc parę złotych więcej mam święty spokój i wysoką jakość usług.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę gorąco polecić Pana Krzysztofa Kalusa.Dwa lata temu miałem u niego

w przeglądzie Atlantica.Usługa fachowa,sprawna i niedroga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość usług nie zawsze ma odbicie w cenie. Tani zegarmistrz może być o wiele lepszy od droższego. Nie piję tu do nikogo, w tym przypadku chodzi mi o lokalizację - ten z obrzeża miasta musi być tańszy od tego ze ścisłego centrum, bo inaczej mało kto by do niego przyszedł. Jeśli chodzi o części, to w takim mieście jak Częstochowa nie ma problemu z dostępem od nich w hurcie, tak więc każdy zegarmistrz "będący w obiegu" czy to p. Janas, czy p. Kalus mają na składzie duży zapas wszelakich części, a jak czegoś braknie to na dniach mogą załatwić od hurtownika.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii czyszczenia mechanizmu i wymiany szkiełka polecam p. Marka Janasa z Alei Pokoju 2. Usługa będzie zrobiona dobrze i niedrogo.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,podbijam temat,do którego zegarmistrza w Częstochowie mogę zanieść zegar roczniak do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Pan Krzysztof Kalus albo Pan Marek Janas poradzi soboe z porblemem rezerwy chodu w zegarku Hamilton? (mechanizm h-30) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.