Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Boogie

Breitling - przegięcie pały !!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem znawcą zegarkowym, jednak podpowiem dla czytających niektórych, że nie trzeba być żadnym znawcą, żeby stwierdzić że to ochydna podróba.

 

Zerknijcie tylko na bałagan na tarczy, brak symetrii i proporcji.

Syf i malaria.

 

 

Inna sprawa to cena jaką chce za to sprzedający.......

 

link:

http://allegro.pl/item893728497_bentley_motors_special_edition.html

 

Fotka z linku, dla potomnych :)

 

post-23203-0-13157600-1331335591.jpg

 

 

i oryginał dla zagubionych :blink: (do porównania)

 

567px-Breitling_for_Bentley_Motors.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem na wklejone przez Ciebie zdjecie i pomyslalem: bardzo dobrze wykonana ta podroba, o co Ci chodzi :blink: .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij do linka :blink:

 

 

tam są inne fotki, i cena 10 000 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij do linka :blink:

 

 

tam są inne fotki, i cena 10 000 pln

 

ale zdaje się, że antyrefleks ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem również jak na te, które widziałem (ogólnie podróbki, nie tylko Breitling) to całkiem nieźle wykonana, zwłaszcza przy tej ilości detali na tarczy. Jakość całości trudno ocenić po takich fotkach bo widziałem takie zdjęcia, że oryginały dobrych zegarków wyglądały jak plastikowe zabawki z kiosku :blink:

 

Z tego co widzę to okienko datownika jest inaczej umieszczone niż w oryginale oraz dolna mała tarcza jest za wysoko przez co musieli dosztukować libczy, których w oryginale nie ma (14, 15, 16).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość całości trudno ocenić po takich fotkach

 

No przestań hehehehe

 

Pomijam dziesiątki niedoróbek typu: krzywo namalowane cyferki, indeksy inne niż oryginalnie, niesymetrycznie namalowane napisy.

Zwróć uwagę, że każda taka podróba ma identycznie rozmieszczone tarcze chronografu. Do tego na siłę domalowują reszte, co strasznie zakłóca proporcje.

Jak tego nie widzisz, to sorrryyyy.....

 

Naprawdę nie trzeba znać oryginału, żeby stwierdzić że to syf.

Dopiero na końcu znalazłem fotke oryginału, którego ma zamiar udawać to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

choć nie jestem znawcą Breitlingów ale na moje oko to PAŹDZIERZ aż oczy szczypią :lol:

oceńcie sami szerokość białej zewnętrznej obwódki na tarczy w oryginale jest prawie o połowę węższa przez co cała czarna tarcza jest w podróbie mniejsza a co za tym idzie małe tarcze chrono są znacznie bliżej środka niż w oryginale :D

widoczne chyba nawet dla niedowidzących

post-28643-0-73841300-1331335617.jpg

post-28643-0-25576300-1331335619.jpg

post-28643-0-61614100-1331335620.jpg

 

pod walec z gniotem razem z cwaniaczkiem co zawołał za niego 10k

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko dobrze zrobiona podróbka. (choć oczywiście 10 tys. to trochę za dużo ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko dobrze zrobiona podróbka

 

no chyba kpisz ;))))

Wróćmy do tematu jak nabędziesz troche doświadczenia i znajomości ogólnej tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróba wróciła. Za niższą kwote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego uważasz, że nie mam znajomości tematu??? sam mam oryginalnego Breitlinga,a wybranie go zajęło mi wiele godzin obserwacji i rozmów z fachowcami.wizualnie jest to wg.mnie dobra podróbka . poza tym fotki tej podróbki są słabej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Śmieć za śmieciowe pieniądze.

A co do jakości wykonania to widać sporo różnic w układzie i zawartości tarczy, abstrahując już od dość miernej jakości wykonania.

Zawsze mnie bawi że ludzie kupujący podróby nie potrafią skumać że skoro zegarek niby kosztuje -dziesiąt tysięcy to coś takiego jak krzywa data, niezgrane z indeksami wskazówki, koślawe napisy i nierówne, niedokładnie tłoczone/odlewane/obrabiane koperty/bezele/koronki i Bóg wie co jeszcze to raczej NIE norma...ślepota czy celowe niedowidzenie?

A na Allegro zawsze się znajdą łosie którzy kupią takiego "Brajtlingia" choćby po to aby potem wysiadając ze swojej calibry pod mrówkowcem podnieś swój status nosząc zegarek na którego oryginalna wersję musieliby pracować kilka lat. Co do jakości podrób - ta wcale nie jest wysokich lotów, przy czym zgodzę się że wobec tych turbobulionów na Allegro to ten Breitling po pijanemu mógłby przejść jako elita ;)

Jak mawiał mój ojciec - luksusowy towar kupiony okazyjnie przestaje być luksusowy. Albo Cię stać na coś, albo nie. Period. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego uważasz, że nie mam znajomości tematu???

 

dlatego właśnie :

wizualnie jest to wg.mnie dobra podróbka

 

Fajnie że masz prawdziwy zegarek, ale to nie znaczy że znasz się na tym.

Szkoda że nie widzisz, jak straszny jest to obrzyn....

Szmelc z materiałów najgorszej prowieniencji i obróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można napisać że to "dobrze zrobiona podróbka" :angry: ... przecież tam jest wszystko inne niż w oryginale od czcionek przez wskazówki i na małych tarczach kończąc.. a detale to chyba dłutem i młotkiem były robione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Ale o czym ta dyskusja???? "Dobrze zrobiona podróbka". Podróba to podróba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.