Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Monicka

Omega z 1943 roku..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłam w domu złoty zegarek (18 karatowy) firmy OMEGA Costellation z 1943 roku. Zegarek jest oryginalny i w 100% sprawny (sprawdzałam). Proszę o pomoc, czy ten zegarek jest coś wart, czy warto go zatrzymać..?

 

Linki do zdjęć:

www.astral.lodz.pl/monisia/1.JPG

www.astral.lodz.pl/monisia/2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wkleić fotkę Omegi, przydałby się jeszcze widok mechanizmu. Ocenę pozostawiam bardziej obeznanym.

 

omega.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ciekaw jestem skad ta wiadomosc ,ze to 43r.Dla mnie to design z lat 60-tych.Zrob foto werku i podaj jego numery i wszystko bedzie juz wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modelu "Costellation" omega nigdy nie robiła :D

Albo to jakaś podróba (bo tarcza na pewno nie oryginalna), albo radosne odnawianie, czy raczej tworzenie nowej tarczy.

Ostatnio widziałem coś podobnego z jakims ruskim (chyba) werkiem z grawerką omega.

Wrzuć koniecznie zdjęcia mechanizmu. Sprawdź też, czy koperta jest rzeczywiście złota.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest z 1943 roku, bo tak jest z tyłu na pisane. Wrzucam zdjęcie tyłu zegarka. Nie mam zdjęć mechanizmu bo boję się go otwierać. A co do oryginalności to pochodzi on najprawdopodobniej z czasów kiedy mój dziadek koncertował w Szwajcarii w filharmonii i dostał go tam w prezencie..

 

3.jpg

 

Gdyby coś ze zdjęciem nie działało daje link:

www.astral.lodz.pl/monisia/3.jpg

post-29717-1265198415,2_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, plik się nie otwiera. Bez zdjecia werku i tak niewiele mozna będzie powiedzieć, bo na kopercie mozna wygrawerować, co się chce. Ponadto omega sygnowała koperty od środka - na wewnętrznej stronie dekielka powinna być próba złota, znaczek omegi i numer. W miarę dokładną datę produkcji mozna określić na podstawie numeru mechanizmu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłam link zdjęcia: www.astral.lodz.pl/monisia/3.jpg

 

Niestety nie wiem jak go otworzyć, gdzie ew mogę szukać pomocy by mi ktoś określił czy zegarek jest prawdziwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłam link zdjęcia: www.astral.lodz.pl/monisia/3.jpg

 

Niestety nie wiem jak go otworzyć, gdzie ew mogę szukać pomocy by mi ktoś określił czy zegarek jest prawdziwy?

 

Pod tym linkiem wyskakuje bład.

Jesli się poprawi na www.astral.lodz.pl/monisia/3.JPG (czyli duze JPG) to pojawia się poprzednia fotka, więc coś poplatałaś

 

Skoro sama nie potrafisz otworzyć zegarka, to konieczna wizyta u zegarmistrza. On Ci wszystko wyjaśni. Będąc juz u fachmana zrób zdjecia werku i dekielka od wewnątrz.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link: na www.astral.lodz.pl/monisia/3.JPG

 

Już poprawiłam zdjęcie, on od tyłu ma wygrawerowane to wszystko o czym napisane było wyżej. Nie od środka a od zewnątrz.

 

Udam się w takim razie do zegarmistrza, ale miałam nadzieję że najpierw tu się czegoś dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link: na www.astral.lodz.pl/monisia/3.JPG

 

Już poprawiłam zdjęcie, on od tyłu ma wygrawerowane to wszystko o czym napisane było wyżej. Nie od środka a od zewnątrz.

 

Udam się w takim razie do zegarmistrza, ale miałam nadzieję że najpierw tu się czegoś dowiem.

 

Nie wyglada to dobrze. Omega tak nie sygnowała zegarków. Poza tym napisy wygladają tandetnie i jakoś tak amatorsko. Ciekawe, czy to w ogóle złoto.

Są dwie opcje - albo to całkowita podróba, albo coś poskładane. Mechanizmy omegi pakowane były w złote koperty np w Argentynie.

Koniecznie trzeba obejrzeć mechanizm.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam jak Pan radził, zajrzałam do zegarmistrza.

 

Zegarmistrz po obejrzeniu mechanizmu, ocenił że to niestety bardzo stara podróba. Czy całkowicie czy jakoś połowicznie tego już nie powiedział.

Ale udało mi się rozwiązać zagadkę zegarka.

 

 

Dziękuję za pomoc i wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam jak Pan radził, zajrzałam do zegarmistrza.

 

Zegarmistrz po obejrzeniu mechanizmu, ocenił że to niestety bardzo stara podróba. Czy całkowicie czy jakoś połowicznie tego już nie powiedział.

Ale udało mi się rozwiązać zagadkę zegarka.

 

 

Dziękuję za pomoc i wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Przyjęło się, że na forum jesteśmy "na ty", więc proszę bez "panowania" :D

Tak też podejrzewałem, ze jest to podróba, bo tarcza i sposób sygnowania koperty jednoznacznie na to wskazują. Niemniej jednak w starych zegarkach można się natknąć na przerózne rzeczy, bo inwencja twórcza ludzi nie zna granic..

Ileż to zegarków zostało rozebranych, zeby sprzedać złotą kopertę.. Ileż staruszków ma założoną jakąkolwiek tarczę, jakiekolwiek wskazówki... Ileż jest róznych przekładek, pasówek i innych kombinacji...

Żeby mozna było coś konkretnego powiedziec, trzeba obejrzeć zegarek na zywo, albo przynajmniej mieć dobre fotki poszczególnych elementów, z których najważniejszy jest mechanizm..

Mam nadzieję, ze nie znikniesz z forum, a przygoda z tą "omegą" stanie się początkiem dłuzszej i ciekawej przygody zegarkowej

pozdrawiam

Artur


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za Twoimi radami, oddałam od razu do obejrzenia jeszcze jeden zegarek. A w domu po dziadku mam jeszcze ze 3 jakieś zegarki z czasów gdy koncertował jak i wiele innych antyków i przedmiotów, które będę powoli poznawać i odgadywać ich historię i wartość. Zagadka tego zegarka została rozwiązana, teraz próbuję rozwikłać zagadkę obrazu, a potem.. potem znów otworzę kolejną szafkę i wyjmę kolejny skarb rodzinny.

 

Myślę że jeszcze nie raz zawitam z jakimś dziwactwem z dawnych lat :D

 

Pozdrawiam Monika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc zlym prorokiem ale prosze zwrocic uwage na napis na tarczy - costellation:) znaczek omegi, no i napewno nie 43 - conajmniej 54 :D

bez werku ciezko nawet stwierdzic czy to omega.

 

edity

nie czytalem calosci ale dokladnie podrobka i tyle :lol: - ten napis bez n mowil sam za siebie:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dopiero teraz zwróciłam uwagę że brak jednej literki w nazwie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dopiero teraz zwróciłam uwagę że brak jednej literki w nazwie :D

 

Przecież pisałem Ci o tym w poście o 12.57 - omega nie robiła modelu "Consellation". Bo konselacja od konstelacji rózni się zdecydowanie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.