Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

okocz

Klasyczny kwarcowy Szwajcar do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam prezentu dla ojca. Po kolei:

 

- Szwajcara bo zależy mi na jakimś tam prestiżu (ojciec nie zna się na zegarkach, nazwa Seiko w ogóle mu nic nie mówi :/)

- Kwarcowy ze względu na cenę (300 zł to moje max)

- 300 zł jak już wspomniałem to max, ale z racji że to będzie kwarc to fajnie by było jeszcze zejść z ceny

- Klasyczny bo ubiór mojego ojca to koszule i garnitury. Odpada klasyczny garniturowiec ze względu na małą uniwersalność (coś w stylu ciut większego Seiko 5)

- Koniecznie bransoleta bo... tak. Tatuś zawsze kupował z bransoletą więc zapewne teraz też chciałby taki mieć :D

- Mile widziane szafirowe szkło jako dodatek.

 

Wiek, że muszę ograniczyć się chyba tylko do Adriatiki. Przeglądałem ich ofertę, ale w tej cenie to główne zegarki złote wyglądające na nieco "odpustowe". Prosił bym więc o pomoc w przeszukaniu zakamarków internetu w poszukiwaniu jakiegoś solidnego klasyka.

 

Jeśli nie dało by rady znaleźć szwajcara to rozważę również japońce, ale tylko Seiko i Orient (Casio jest zbyt pospolity) i już koniecznie szafir.

 

Nie wzbraniam się przed używanymi zegarkami, jeśli macie na taki namiar :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak w tej cenie naprawdę pozostaje Ci Adriatica. Nigdy nie widziałem w tej cenie Seiko czy Orienta z szafirowym szkłem.

 

Przeglądałem ich ofertę, ale w tej cenie to główne zegarki złote wyglądające na nieco "odpustowe".

Bo ja wiem? A co powiesz na model 1048?

Stal, szafir, bransoleta... biały lub ciemny. Czy jest wystarczająco "nieodpustowy"?

 

10081_3.jpg10080_3.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli chcesz koniecznie szwajcara, z tymi założeniami będziesz musiał dołożyć:

 

1. ADRIATICA 8205 NEW STYLE - dodatkowo 49 zł plus przesyłka,

2. ADRIATICA Swiss stal slim classic - dodatkowo 34 zł plus przesyłka. <- wbrew wrażeniom ze zdjęć, na ręce prezentuje się świetnie.

 

Bynajmniej podług allegro. Jesteś aby pewien, że Twój tata nie słyszał nazwy Seiko, a słyszał Adriatica? :D

 

Prawda jest taka, że jeśli chodzi o ładne kwarce (takie, które swoim stylem nie przypominają na pierwszy rzut oka

Perfecta, a nie sa produkowane przez Casio czy Timexa) w tej cenie warto kupić Adriatice, lub coś z Orienta np.

 

1. Orient CEM6300

 

Możesz również rozważyć Citizena BE9140-57A

http://www.oragaleria.hu/thumb/phpThumb.php?src=../upload/orak/200809301546100.BE9140-57A-5.JPG&w=170&h=170

 

jednak Twojemu tacie firma ta może kojarzyć się prędzej z kalkulatorami niż z zegarkami ;o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiesz na model 1048?

 

Ładny, ale niestety te 36 mm to trochę za mało w dzisiejszych czasach :/

 

Jesteś aby pewien, że Twój tata nie słyszał nazwy Seiko, a słyszał Adriatica? :D

 

Oczywiście, że nie słyszał (przynajmniej tak mi się wydaje), ale słyszał o "swiss made", a zapewniam, że to działa tak samo jak nazwa firmy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...można taki pogląd, szczególnie w pokoleniu obecnych 40-60 latków zrozumieć. W końcu jeszcze nie tak dawno żyli w epoce, w której nie tak wiele osób posiadało "słisy" ;]

W każdym razie: Jeśli chcesz kupić szwajcara ze swoimi założeniami będziesz musiał nieco zwiększyć budżet. Sam z resztą widzisz. Może zróbcie rodzinną zrzutę na ten zegarek,

wtedy może i na Omegę starczy :D

 

Jeśli chodzi o używane...chodzi Ci o "współczesne" używane, czy może ta z lat 60-80 po renowacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to nawet nie tyle budżet (bo znalazło by się bez problemu o wiele więcej pieniędzy), ale bardziej o mentalność mojego taty... no i mamy też z resztą... (wspominaliście już o ludziach z "tamtych" czasów). Mój ojciec (było, nie było prezes całkiem nieźle prosperującej firmy) kupiłby sobie najchętniej zegarek do 50 zł(no bo przecież tak samo pokazuje czas). I nie chodzi tu o żadne skąpstwo. Wtedy umiałbym to jeszcze zrozumieć. On odczuwa poczucie winy, że wydaje pieniądze na zbyteczne drobiazgi dla siebie.

 

Gdybym wydał więcej niż te 300 zł nie dość, że nie uzyskał bym jego przychylności, to byłby na mnie zły, że wydaję na niego pieniądze.

 

Po prostu zrezygnuję z szafiru... wtedy budżet zapnie się bez problemu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skądś to znam ;] Ale nie ważne.

 

Tutaj nie szafir jest problemem...z nim czy bez jeśli chodzi o "szwajcary" pozostaje Ci tylko Adriatica. Jeśli jednak sprawa wygląda tak, to dołożenie 30-50zł na ŁADNY zegarek nie powinno być chyba problemem? No, chyba że tata lubi sprawdzać ceny prezentów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że przede wszystkim ja muszę być przekonany do prezentu. A żaden kwarc nie zapewni mi tego przekonania.

 

Wbrew zamysłowi i logice tego postu CEM6300 black jest moim zdaniem dobrym pomysłem. Sam mam CEM64001 White (niemal identyczny) z którego jestem bardzo zadowolony :). A poczucie że coś żyje nam na nadgarstku po prostu bezcenne :blink:

 

Wizualnie nie może się z nim równać żadne Seiko 5. Mam nadzieje, że się na moim (a właściwie waszym) pomyśle nie zawiodę :( (wstępnie zaakceptowany i pochwalony przez mamę) i tacie się spodoba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w końcu macie wspólne geny :-) Czekamy na finalne zdjęcia rezultatu przemyśleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.