Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzysztof17

stary patente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum,jak widać zegarek jest uszkodzony,brak szybki pokrętło i uszko zostało wyrwane przez poprzedniego właściciela ile wtym prawdy nie wiem,chciałbym sie coś dowiedzieć na temat tego zegarka i czy przectawia jakąś wartość z góry dziękuje i pozdrawiam.

post-29747-1265447153,66_thumb.jpg

post-29747-1265447173,56_thumb.jpg

post-29747-1265447204,83_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum,jak widać zegarek jest uszkodzony,brak szybki pokrętło i uszko zostało wyrwane przez poprzedniego właściciela ile wtym prawdy nie wiem,chciałbym sie coś dowiedzieć na temat tego zegarka i czy przectawia jakąś wartość z góry dziękuje i pozdrawiam.

post-29747-1265447153,66_thumb.jpg

post-29747-1265447173,56_thumb.jpg

post-29747-1265447204,83_thumb.jpg

 

Wklej zdjecia przy pomocy tego: http://imageshack.us/ bo te się nie otwierają...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie coś dowiedzieć na temat tego zegarka i czy przectawia jakąś wartość

 

Zegarek wygląda jakby Kienzle podrobił Roskopfa, czyli podróba z epoki. :blink:

 

Ogólnie mechanizm niskiej jakości z wychwytem kołkowym, stan całości bardzo mizerny, a zegarek nawet dobrym stanie ma niewielką wartość...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłem kilka słów przy pierwszym poście,że pokrętło było ze złota bo sprzedał je u złotnika ale nikt tak myśle nie robi podróbek z elementami złotymi,robi mnie w balona ten gościu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłem kilka słów przy pierwszym poście,że pokrętło było ze złota bo sprzedał je u złotnika ale nikt tak myśle nie robi podróbek z elementami złotymi,robi mnie w balona ten gościu.

 

Pewnie tak, bo najczęściej nawet przy złotych zegarkach pokrętła nie były całe ze złota.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Falszywka roskopfa i to jeszcze na dodatek skladak.Tarcza systeme roskopf,mechanizm h.rosskopf.Podroba z okresu 1918r.Werki systeme roskopf patent byly takie same lecz nie sygnowane,zas h. rosskopf mial na tarczy h.rosskopf.Skladak z podzespolow szwajacarskich.Te zegarki(podroby) nigdy nie mialy elementow ze zlota czy srebra,byla to najtansza z najtanszej produkcji,Koperty co najwyzej byly argentanowe jednak najczesciej byly mosiezne marnie niklowane.Jedynie oryginalne roski 19-to wieczne wychodzily w srebrze(koronka posrebrzana).Nawet jezeli wstawilbys walek z koronka to i tak fachowiec nieunikniony(widac uszkodzony balans).Zlom wart gora dyche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tym sie nie zajmuje kupiłem trzy zegarki oczywiście uszkodzone za tek zwane piwo,facet był bardzo potrzebujący,prosiłbym jeszcze o jedną wypowiedz na ten temat i wycene.

http://img213.images....php?g=zeg4.jpg

 

Popytaj w dziale

 

ZEGARKI ROSYJSKIE I RADZIECKIE


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tym sie nie zajmuje kupiłem trzy zegarki oczywiście uszkodzone za tek zwane piwo,facet był bardzo potrzebujący,prosiłbym jeszcze o jedną wypowiedz na ten temat i wycene.

http://img213.images....php?g=zeg4.jpg

 

 

Obie to Mołnie na werku 3602 obstawiam, że obie pochodzą z '90, ta z czerwoną tarczą ma szansę pochodzić z końcówki '80. Jeśli są faktycznie uszkodzone (np. rozwalone balanse) a nie tylko zasyfiałe do granic to warte są po 5 - 10zł od sztuki. "Na chodzie" wartość po 20-40zł, w super stanach do hmm.. 80. Ruską nówkę z gwarancją można jeszcze trafić u zegarmistrzów "na zad...u" za jakieś 200zł. Produkcję tego werku wstrzymano rok może dwa lata temu wiec o części nie będzie trudno. Ceny Mołni potrafią osiągać i kilkaset złotych, ale dotyczy to tylko pewnych (jak łatwo zgadnać rzadkich) modeli z lat '50 w wyśmienitym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.