Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Casio - funkcjonalność

Rekomendowane odpowiedzi

w innym watku pisałem i zamiescilem zdjęcia (kiepskie) o G100, to maly zegareczek wielkoscia przypomina G7700 i G7710, AW100 i..kwadraty z serii GW-M5610 ale nie DW5600, bo te sa jednak troche większe, funkcjonalność jest swietna w swojej prostocie obsługi, ustawienie wskazówek i dolnego wyświetlacza odbywa się bez uzycia instrukcji intuicyjnie, mój jest wersja w kolorze granatowym (chociaż wszyscy sprzedający podaja ja jako niebieska, nic podobnego zdjęcia reklamowe przeklamuja, same przyciski sa dosyć twarde, co wymaga troche sily i rozlozone sa troche inaczej,bo przycisk adjust jest nie na  lewej gornej stronie a z prawej strony, w jego miejscu jest przycisk ustawiający tylko wskazówki.

funkcje - data z dniem tygodnia, alarm, stoper i DT czyli dual time, i ustawieniu alarmu, stoper czy DT informują oddzielne kreskowe indeksy, pasek wygodny. To stary model z początku wieku, ale kalendarz obejmuje lata 2000-2099, moim zdaniem swietny dla szczupłych

nadgarstkow i młodzieży,co go jeszcze wroznia? podświetlenie inne niż w pozostałych G-shockach nie podswietla się tlo ekranu, a swieca na jaskrawo zielono  same cyfry i to bardzo jasno.Cena b. przystepna ja za swój dalem w przeliczeniu na pln, około 230zl. 

 

a to już teraz wiem, jak działa edytor, tu mogę dopisać, tak?

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego starzec jest coś takiego, jak edycja postów, nie zamieszczamy swoich jednego pod drugim wg forumowych regulaminów :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,..nie bardzo rozumiem,jakie to ma znaczenie? czyli co, jeśli cos chce dopisać o czym zapomniałem wcześniej to musze czekac ,az ktoś po mnie cos zamieści i dopiero potem? 

 

w porządku,teraz już wiem ibede się stosowal, dzięki za zwrócenie uwagi

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie synchronizacji czasu. Czy dobrze rozumiem, że G-Shocka ustawiamy na Berlin i on podczas synchronizacji pobiera sobie "tamten" (czyli berliński) czas?

 

Pytam dlatego, że zastanawiam się, co by było, gdyby w Polsce faktycznie wprowadzono brak zmiany czasu na zimowy / letni.

 

Ale gdyby ta zmiana nastąpiła wyłącznie w Polsce i inne kraje pozostałyby bez takiej zmiany.

 

Czy zegarki kupione przed wspominaną zmianą synchronizowałyby potem codziennie niewłaściwy czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawiamy na Berlin. Nie, nie wskazywałyby niewłaściwego czasu. Aktualnie aby czas był wskazywany zawsze prawidłowo, w zegarkach z Wave Ceptorem DST (czas letni/zimowy) ustawiamy na AUTO. Jeśli nasz piękny kraj przejdzie na czas zimowy na stałe, to wówczas jedynie przestawisz DST na stałe na OFF i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawiamy na Berlin. Nie, nie wskazywałyby niewłaściwego czasu. Aktualnie aby czas był wskazywany zawsze prawidłowo, w zegarkach z Wave Ceptorem DST (czas letni/zimowy) ustawiamy na AUTO. Jeśli nasz piękny kraj przejdzie na czas zimowy na stałe, to wówczas jedynie przestawisz DST na stałe na OFF i po temacie.

Tomasz przejdziemy na letni, tak dla jasności.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz przejdziemy na letni, tak dla jasności.

O, a ja gdzieś czytałem, że przechodzimy na zimowy na stałe. Ale dzięki za info. :) Czyli DST ustawimy w ostatnią niedzielę marca 2018 na stałe na ON i zapominamy o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcjonalnosc,czyli wygoda, porecznosc albo wogole przydatność jako taka, wiec idąc tym tropem odnalazłem (dla Was pewnie to żadna nowość) dla siebie cos nowego i przydatnego, otoz jakoze z wiekiem pamięć ludzka jest coraz bardziej zawodna wiec kupiłem 'pamięć bezpieczeństwa" tzw, data bank na piny, puki i inne upierdliwe,acz ważne na codzien ciagi cyfr i liter to ustrojstwo to G2900 nic szczególnego w nim nie ma,poza wlasnie tym jednym,mozliwoscia zapisu kilku(nastu?) pozycji.a w sumie to skusila mnie promocja.dostawa miedzy 21 -23 bm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) mozliwoscia zapisu kilku(nastu?) pozycji. (...)

Z tego, co pamiętam, to 30-tu pozycji. W razie czego u mnie jest omówienie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Tomasz wlasnie to już zrobiłem,zreszta podobnie jak wcześniej z gd350, g7710 i paroma innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem zamiescic zdjecie, wiec niniejszym to robie,jakosc marna, ale lepszej nie uzyskam (tymczasem)  kilka uwag, najlepiej lezacy na reku ze wszystkich, i chyba nie zbyt maly?na minus ,chociaz ma wszystko co potrzebuje ale uzywanie taimera, jest utrudnione, zbyt cichy sygnal na koncu, dotyczy to tez alarmow, dlugi rekaw skutecznie prawie zupelnia wycisza go w normalnych warunkach, na plus bardzo kontrastowy 'wyswietlacz cyfry grube i mocno nasycone czernia, chyba nawet lepiej niz w m5610,  Swietny dla mlodziezy i starszych z przegubem ok 17cm.Robienie notatek b. latwe i to jest najwieksza zaleta tego modelu10371283_DSCF1353.JPG

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiałem o zegarkach pozbawionych technologii WaveCeptor, które zamiast tego ustawiają czas poprzez Bluetooth. I, choć nie jestem pewien, powątpiewam w dokładność tych modeli, a to dlatego, że nasze telefony pobierają ustawienia czasu od operatora i wielokrotnie zauważyłem niewielką rozbieżność (ok. 1 minuty, ile dokładnie, to nie wiem, bo w tel. nie mam sekundnika) w stosunku do zegarka, który co noc synchronizacje się radiowo. Nasuwa się pytanie, skąd operatorzy telefoniczni biorą wzorzec czasu i czy każdy z nich robi to w ten sam sposób.

 

I czy na zegarkach z Bluetooth można więc polegać w temacie dokładności?


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gb-x6900b jeśli jest połączony przez BT wskazuje czas o 1s inny niż te z WC po synchronizacji. Zawsze jest taka różnica więc albo wzorce są inne albo czas połączenia wynosi 1s ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli w zargarku pisze ze dokonala się kalibracja z zegarem atomowym, to możesz nigdzie nie sprawdzać,a nawet jeśli znajdziesz w internecie jakas roznice, to blad tkwi w internecie i jego opóźnieniu, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czy w takim razie różnica godziny w telefonie to również kwestia opóźnienia przesyłu danych ?


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem sobie apkę androidową Polski Optyczny Zegar Atomowy (@michalc13 dzięki za podpowiedź) i pokazuje ona czas co do około pół sekundy zgodny z zsynchronizowanym w ostatniej dobie zegarkiem wyposażonym w Wave Ceptor. Czyli wiemy, że apka jest dobrze napisana. Zaś dokładność apki względem zegara systemowego telefonu wynosi około 1 sekundy, tj. zegar systemowy późni się o 1 sekundę względem zegara atomowego i to opóźnienie jest niezmienne w funkcji czasu. Wg mnie najnowsze telefony (smartfony - w odrożnieniu od np. starszych klawiaturowych Nokii) pobierają czas z jakiegoś internetowego serwera czasu (np. time.nist.gov), a nie od operatora z użyciem danych sieciowych, bo np. mój tablet nie ma połączenia z siecią operatora, bo nie ma slotu na kartę SIM, a czas wskazuje dokładnie taki sam, jak telefon.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najnowsze telefony (smartfony - w odrożnieniu od np. starszych klawiaturowych Nokii) pobierają czas z jakiegoś internetowego serwera czasu (np. time.nist.gov), a nie od operatora z użyciem danych sieciowych, bo np. mój tablet nie ma połączenia z siecią operatora, bo nie ma slotu na kartę SIM, a czas wskazuje dokładnie taki sam, jak telefon.

 

Słuszna uwaga. Rzeczywiście - mam tę samą sytuację.

 

A z tą różnicą czasów telefon vs WaveCeptor chyba też nieco mnie poniosło. Zrobiłem właśnie test (znalazłem nawet sekundnik w telefonie  :)) i rezultat widać na zdjęciu:

 

post-90102-0-99142300-1514474873_thumb.jpg

 

Powiem tak: w "szczytowym" momencie czas różni się na pierwszy rzut oka maksymalnie o 2 sekundy, ale przyznam szczerze, że chwilę polowałem na to zdjęcie, gdyż różnica wynosi rzeczywiście ok 1 sekundy z hakiem - na tyle małym, że ujęcie tej bardzo krótkotrwałej różnicy w postaci 2 sekund jest bardzo trudne. Zazwyczaj aparat wyłapie obraz, na którym różnica widoczna to 1 sekunda.

 

Wychodzi więc na to, że wcześniej musiałem spojrzeć raz na telefon i zegarek w tym właśnie momencie, gdzie przez moment czas się różni na przełomie minut i nabrałem wątpliwości. Mimo wszystko uważam to zagadnienie za ciekawe i dobrze, że się pojawiło. Zatem co do mitu o dużej rozbieżności czasu przy tych dwóch technologiach, skwituję to krótkim cytatem z jakże wymownych Pogromców Mitów: "Busted!".

Edytowane przez Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,..kwestia podejścia do tematu, dla jednych nieistotna, a dla innych już tak, w końcu nie po to sa te technologie kalibracji, aby zegarek nie był do końca precyzyjny, ja stawiam nadal na WC, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Andka polecam Time Calibrator ze sklepu Play. Śmiga idealnie z kiblem na G. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne działanie chronografu, że przez pierwszą minutę ruszają się wszystkie 3 tarcze, natomiast po niej tylko dwie, a wskazówka na tarczy 1/10 rusza dopiero, gdy chcę dokonać odczytu ? Krótko mówiąc odczyt jest na każdej ale ruch nie na każdej po pierwszej minucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne działanie chronografu, że przez pierwszą minutę ruszają się wszystkie 3 tarcze, natomiast po niej tylko dwie, a wskazówka na tarczy 1/10 rusza dopiero, gdy chcę dokonać odczytu ? Krótko mówiąc odczyt jest na każdej ale ruch nie na każdej po pierwszej minucie :D

Jest to normalne działanie.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to zaczynam:

Tough Solar, czyli zasilanie światłem słonecznym

 

zakwalifikowałbym tą funkcję jako bardzo pożądaną, praktycznie znikają wszelkie koszty związane z utrzymaniem zegarka (wymiana baterii + koszt baterii)

pełny akumulator pozwala na pracę zegarka przez pół roku lub mniej w zależności od wykorzystywania podświetlenia, czasu usypiania (power saving)

 

powiązane funkcje:

a/ Power Saving - po pewnym czasie trzymania zegarka w "ciemnicy" w celu oszczędzenia wykorzystywania prądu zegarek wchodzi w stan oszczędzania energii, w którym wyłącza prezentację czasu (ruch wskazówek/ wyświetlania itp.)

zegarek wychodzi z tego trybu po powrocie do jasnego środowiska lub naciśnięciu przycisku

 

 

To jest niekompletna definicja. Odnośnie Power Saving powinno być:

 

Power Saving - po pewnym czasie (zazwyczaj ok. godziny) kiedy zegarek przebywa w ciemności i nie jest poruszany w celu oszczędzenia wykorzystywania prądu wchodzi w stan oszczędzania energii, w którym wyłącza prezentację czasu (ruch wskazówek/ wyświetlania itp.)

zegarek wychodzi z tego trybu po powrocie do jasnego środowiska, naciśnięciu przycisku lub kiedy zostanie poruszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego PS włącza się między 22 a 6 rano.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.